CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wjc610

Berstatus Balu dan Janda

Balu-Setiap isteri yg pemergian suami mendahuluinya ttp akan melaluinya kerana setiap yg idup akan mati.

Janda-Semua isteri tak nak title ni tetapi kena yakin bahawa jodoh pertemuan urusan Allah.

akan pandang serong kalu dia diceraikan sebab curang dgn laki dia, tp akan simpati diceraikan oleh suami dia sbb laki dia curang.... dan akan amatlah bersimpati pada balu.....

akan pandang serong kalu dia diceraikan sebab curang dgn laki dia, tp akan simpati diceraikan oleh s ...
carly_lah Post at 11-7-2011 10:36 AM

Timakasih.....Perpisahan yang wajib redha ada perpisahan kematian....

Melihat pada penolakkan hati if jodoh dtg menyapa bg janda dan balu ni, kita nak kategorikan sbg ...
wjc610 Post at 11-7-2011 09:38

betul...kalo dah berjodohan ikan diair asam didarat dlm periuk bertemu juga...ibaratnya mcmtu la...sejauh mana pun and kat tanah mana pun jodoh tu pasti akan bertemu juga....

Syukur sgt2 kalu semua org mempunyai mentaliti mcm cmf ni. Allah-Huakbar.....aman dunia ini tanp ...
wjc610 Post at 11-7-2011 09:40
Orang yg berprasangka adalah orang yg lemah dan cuba melindungi kelemahan sendiri dengan mengada-ngadakan cerita ttg org lain. Kita harus berfikir secara logik dan rasional, hidup ini hanya pinjaman, sekejap saja untuk kita kecapi sebelum mata tertutup. Kalau ada peluang untuk kita berkasih-kasihan dengan pasangan kita lakukanlah dengan seikhlasnya sebelum Allah rentap dari kita. Selepas itu semuanya sudah tak sama.

Apa guna nak prasangka sedangkan esok lusa mungkin kita juga jadi janda, suami meninggal atau bercerai-berai. Bila ada kawan yg ditimpa musibah seperti ini seharusnya kita bantu setakat yang mampu..

Rate

1

Orang yg berprasangka adalah orang yg lemah dan cuba melindungi kelemahan sendiri dengan mengada-nga ...
cmf_blingblings Post at 11-7-2011 07:08 PM

Bernas!!!! setuju sgt2.

Follow Us
betul...kalo dah berjodohan ikan diair asam didarat dlm periuk bertemu juga...ibaratnya mcmtu la...sejauh mana pun and kat tanah mana pun jodoh tu pasti akan bertemu juga....
puteri_malam Post at 11-7-2011 16:20

put....ko pernah terpikir tak...entah2 jodoh ko dan jodoh aku takde kat malaysia ni...tapi kat luar negara....sbb tu ler kita tak jumpa2....

put....ko pernah terpikir tak...entah2 jodoh ko dan jodoh aku takde kat malaysia ni...tapi kat lua ...
ruffleen Post at 12-7-2011 15:13

mungkin gak kan ruff...?hehehe

ada kwn tu dia bersuamikan pak arab..dia pun ckp mcmtu..spai dok suruh la ku ni masuk laman web mencari jodoh yg dia pernah masuk n jumpa suami dia...tp tu la ku tak minat lak....ramai dlm list kwn2 kat web omputih yg ku masuk tu, mmg ramai yg ajak berkapel...ada sorang tu org arab gak...taknah jemu lg dia dok msg anta gamba dia la bagai...tp ku tak minat la....

mungkin gak kan ruff...?hehehe
puteri_malam Post at 12-7-2011 18:33

tu la...tapi sampai la ni tak dapat petunjuk kat negara mana

ruffleen Post at 13-7-2011 08:11 AM

Dahsyat kalu smp tahap nak cari jodoh kat web tu..lagi2 mcm status janda balu...Iskh2..tak terfikir smp tahap tu plak haku ni....
mcm2 org skrg ni .............

Dahsyat kalu smp tahap nak cari jodoh kat web tu...
wjc610 Post at 13-7-2011 10:19

haha...saja cuba2.....kalo takde then its ok..live life as usual......

Reply 30# wjc610

OK aper cuma kena extremely careful. I ada kawan2 kenal thru web ni. Ada yg kena tipu, ada yg kawen betul2. Yg kawen tu ada yg kekal, ada yg cerai. Yg cerai tu ada yg ada anak, ada yg takde anak. Mcm2 ade. Rezeki masing2.

ruffleen Post at 13-7-2011 08:11

nnt dah spai waktunya tu takyah cari pun dpt ruff...sabarrrrrrrr.....

i tak kawen lg. tp mak i br bergelar balu selepas ayah meninggal awal tahun ni.

ape yg i nampak, sejak kematian ayah, mak sgt berdikari. sblm ni ayah yg uruskan sume hal kewangan n mak cume dpt duit belanje. tp sekarang mak sepenuh nye uruskan kewangan keluarga. 1st time jugak mak bayar cukai tanah. mak jugak kuat simpan duit sbb takot berlaku ape2 n dia takde tempat bergantung.

Rate

1

i tak kawen lg. tp mak i br bergelar balu selepas ayah meninggal awal tahun ni.

ape yg i nampak,  ...
md_nana Post at 13-7-2011 20:10

sama mcm mak akak gak nana....sejak ayah akak meninggal 17thn lepas dia sgt berdikari...
dulu masa arwah ayah ada mak gi kedai pun tak pandai...bab2 duit jgn harap la
tp Alhamdulillah skrg ni leh dikatakan dia yg terer...dr urusan ladang spai rumah dia yg uruskan

Rate

1

pro and con? soalan apa ni?

ada ke org saja2 memilih utk jadi balu dan janda?

aku ibu tunggal.. honestly, aku sendiri segan nak sebut janda sebenarnya, sebab janda ni selalunya orang akan assume benda2 buruk spt gedik, tak pandai jaga laki, suka menggoda laki orang, manja dll. bukan sebab aku turut sama anggap janda tu sedemikian rupa, masalahnya persepsi masyarakat turun temurun memang mcm tu. PERSEPSI ini timbul apabila kebanyakan janda memang berperangai macam tu, so assumption masyarakat sebenarnya memang reasonable dan ada benarnya.

maybe perwatakan diorang mcm tu disebabkan condition janda ni berbeza dgn balu. kalau balu, diorang kehilangan suami TANPA DIRANCANG. kerajaan sepatotnya bagi priority bantuan/kemudahan spt rumah PPRT dan zakat/jkm untuk golongan mcm ni dulu.

berdasarkan pengalaman aku kenal single mum kat luar sana, janda ni selalunya over dan demand tinggi... diorang rasa diorang mampu pikat lelaki yg hebat2 dan berjaya. at last... kebanyakannya diorang jadi 2nd wife, 3rd wife sebab lelaki berjaya ni kebanyakannya dah berpunya. kalau balu, diorang selalunya tak memilih, malah ada juga yg memilih untuk mem-balu seumur hidup sebab setia dengan suami masing2.

Rate

1

Post Last Edit by ciklahcute at 14-7-2011 12:40

clah MJ...tak malu nak bg tau...seronok lagi ada....bkn nak mntk org tergoda(mcm tak da keje lain)...cuma kat kelate....persepsi masyarakat ttg status janda ni ok gak berbanding kat luar sana. akak clah yg dok blah pahang, pun di pandang rendah walaupun dia balu(mcm dia pegang titel janda).

Kita yg berstatus MJ ni kena buat dan fikir +ve walaupun org sekeling pandang serong...hubungan kita ngn Allah lebih penting kita jaga...bila tgjwb kita pd Allah dah tertunai, dgn sdrinya org akan respect kita...sgala tohmahan akan terhenti(ada gak Allah balas mulut mrk yg capoi dok ngata2 ngn sakit mulut etc...kesian...nak gelak.. tp ini pernah terjadi.. )

p/s: wah blingblings mcm pakar motivasi....bgus2... (patutle ko suka korek rahsia aku)
       wanitajelita...timakasih bg tip, buh bedak berubat bayi utk ganti deodaran...!   
       ..tak sesia aku berporem

Rate

1

clah MJ...tak malu nak bg tau...seronok lagi ada....bkn nak mntk org tergoda(mcm tak da keje lain).. ...
ciklahcute Post at 14-7-2011 12:36

ciklahcute...janda malatop-latop...kahwin nanti jgn lupa bg tau ya!! Dah lama aku gi Kelate beli batik kat arked Mara sebelah pasar besar Siti Khadijah..

Reply 39# cmf_blingblings

malatop-latop...mcm bunyi bom je....

owh ye ke....jauhnya...dr langkawi ke kb...wah boleh buat tajuk novel...
    insyallah sampai masanya aku bgtau..kalu bkn ngn owg tu,
    ngn org lain pun boleh gak kan? sb aku termewindu kat owg laen le...

aku ikhlas/seyes ni...weh, ko patut buat buku motivasi ttg janda...
    kalah Dato Fadzilah kamsah dan Dato Tuah...