CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AnggunSophea

Misteri Di Negeri Perak [ Updated : 11 Feb 2020 ]

AnggunSophea replied at 13-12-2016 05:41 PM
Hai sis. Tq sudi baca thread saya   

Oh. Saya ni tak berapa tahu sangat port makan best ni si ...

Ok akak balik nanti jonm la lepakk.. nak dgr live cerita hantu

AnggunSophea replied at 13-12-2016 05:25 PM
Hi tq kerana sudi mengorbankan bateri phone demi thread saya   

Maybe tak kenal sebab nama tu ...

hehe welcome! thread sis memang terbaik  ! haha oooo yeke .. kalau tengok muka mungkinlah kenal kot ..

AnggunSophea replied at 13-12-2016 05:15 PM
Hi tq sudi jejak di sini.   

Btw, welcome to Perak back. Ipoh got many tempat makan juga. Sis ...

wahhh...tq tq tt....baiknyer tt sebut sorg2 nama nak bgtau dah update...
akk ada soalan nak tanya...abg man n kak ina ada anak kan...so,kalo tiapkali korang melepak,anak2 depa sapa jg ek...mula2 baca akk igt abg man n kak ina xdek anak lagi...pastu ada skali tt citer yg depa nak balik amik anak pastu lepak kat lumut ke mana ntah tu,br terpikir...eh eh...depa ada anak upernya...so,anak2 sapa jaga sbb korang pun kerap gak lepak2 kan
sementara tgu tt update cite,akk dah ketagih nak bc kisah tt...so,akk bukak misteri umah sewa tu...wahhh...skeri gak ek...tp akk br bc setakat tt kene tuduh amik duit rm50 tu...tc tu dulu2 adik bgsu akk bljr puo,tgal kat sana gak..nnt dia balik krismas nnt akk nak tanya dia dulu2 dok mana...btw,akk skrg duduk dgn mak abah dekat2 ampang...kiranya maybank besar tu,masuk kedlm lagi...sbb hb belum dpt tukar ke ipoh...so akk n anak berulang every 2 weeks akan lik kl...ni tgh bercuti seminggu,ada kat umah kat kl ni ...sbb tu ada masa nak rempit kisah tt ( sebenarnya bukan dlm kwsn kl,tp lebih senang sebut kl jek wpun dah kwsn sngor...hihi )

AnggunSophea replied at 13-12-2016 04:38 PM
Hai dah up episod 3. Lambat sikit. Phone tak boleh on seminggu  :

sila beli fon baru untuk memuaskan hati kami yang tak sabo2 ni

AnggunSophea replied at 13-12-2016 05:41 PM
Hai sis. Tq sudi baca thread saya   

Oh. Saya ni tak berapa tahu sangat port makan best ni si ...

Dulu mase bujang akak pernah ikut kwn blk kg kt bota kiri ni......huhu..best sgt
Ikut blk kg sbb nk gi mkn durian......
Siap gi msk dusun dia kutip durian.....sampai juling bijik mt mkn durian...haha
Mak dia siap buat tempoyak kat tempayan......haaa...byk tk byk durian tu

suatumasa replied at 14-12-2016 01:23 AM
akk ada soalan nak tanya ...

Baru nk tanye soalan yg sama......

Follow Us
tadi ade scroll kat fb.. pasal ban pecah...kat area mane tu ye di perak... perak ni mmg banyak kisah menyeramkan... x silap dalam satu filem yang ustaz sewa bus pegi hutan melintang tu kat perakla jugakkan...

seeri_7843 replied at 14-12-2016 01:27 PM
Baru nk tanye soalan yg sama......

hihi...akk ni,mmg minat citer2 mistik,...pastu bila baca suka plak nak pikir dgn lebih dalam...cth cam soklan kat atas tu la...pdhal kalo org lain,baca2 udah la...xyah la nak pikir sampai pening2...kehkehkeh...

ninaaa replied at 13-12-2016 08:55 AM
bukan wak hihihi

Kalau awak bukan UNISEL, saya tak kenal awak lah. Ex kawan saya yg luar poli, saya kenal yg study situ je. Lain dari tu, tak diberitahu lagi  

So dah boleh dah reveal nama ex    

gracieyna replied at 13-12-2016 10:45 AM
Yeayyy tq TT tolong inform kan. Mohon semua orang sayang TT lebih sikit.

Wc sis  

Alamak. Malu lah saya macam ni. Hehehhehehe    

eenhemo2 replied at 13-12-2016 11:41 AM
Betul tu. Waktu een masuk tu kami form 4, anak rosyam nor masuk form 1. Kami masuk awal dalam sebu ...

Hee betul lah ye. Dengar khabar, anak RN selipar jamban pun brand Roxy. Benarkah?     (dahsyat)

Situ still lagi dekat dgn pekan kecik Kg Gajah kan. Saya ada jugak ke situ. Sebab abg time muda muda kerap join event sprint test motor kat Litar Dato Sagor tak jauh dari MRSM tu.

Tapi kan, situ tak cukup hutan lagi nak dibanding dgn kg arwah nenek saya. Even 7km je dari highway Ipoh-Lumut. Tapi hutan ya rabbi. Siap ada org kg complaint selalu nampak 'Maya Karin' kat satu pokok besar di jalan area sawah padi.

Diorg apply lampu jalan kat YB, suruh pacak bawah pokok tu. Alhamdulillah 'Maya Karin' takde dah lepas cadangan bina lampu tu diluluskan  

rebecca_nur replied at 13-12-2016 11:55 AM
Ok akak balik nanti jonm la lepakk.. nak dgr live cerita hantu

Kalau saya ada kat Perak on je kak. Saya boleh berbual kat mamak 7jam in a row. Modal air milo ais je    

loveisya_27 replied at 13-12-2016 12:23 PM
hehe welcome! thread sis memang terbaik  ! haha oooo yeke .. kalau tengok muka mungkinlah kenal ko ...

Heee siang nanti pulak sambung kisah 10. Now dah 02:35pagi. Tapi jam kat forum ni mereng pulak  :

Musti kenal punya. Hehe Syuhada yg kurus-tinggi-putih-hidung mancung bawak motor Yamaha 125z tu kenal tak? Dia kahwin oktober tahun lepas   kawan baik saya tu  

suatumasa replied at 13-12-2016 05:23 PM
akk ada soalan nak tanya ...

Welcome sis   tu je cara saya nak menghargai org yg setia membaca karya pengalaman saya yg tak seberapa ni  

Bagus soalan tu. Saya pun perasan, part ada Abg Man dan Kak Ina banyak tak clear. Masa tu saya dah start tak sihat, so cerita jadi lintang pukang    Banyak scene saya lupa masukkan. Nak edit balik kena ubah banyak jln cerita. So biar org perasan sendiri je apa yg tak kena, then baru saya inform  

Jawapan :
Abg Man dan Kak Ina ada sepasang anak yang dah bersekolah menengah. Anak mereka dijaga oleh parents Kak Ina. Sebab mengapa anak mereka tak dijaga oleh mereka adalah kerana, saya sendiri tak tahu jawapan nya  

Saya kenal Married couple ni baru few years. Yang saya nampak, diorang berdua sangat busy berniaga. Anak diorang dijaga oleh atuk dan nenek every weekdays. Weekend baru mereka ambil dan jaga pulak. Kadang kadang bawak pergi meniaga.

Time kitorang melepak membuang masa dan duit dlm kisah 9, adalah Selasa - Khamis if im not mistaken. So anak anak mereka kat rumah parents Kak Ina. Sekolah di rumah parents Kak Ina lebih dekat berbanding dari rumah Kak Ina. Kak Ina berniaga sampai lewat malam dan pulang ke rumah hampir Subuh. Takut overslept nak hantar anak kot. Hehe

-------------------------

Regarding thread rumah sewa, saya diberi banyak feedback, bahawa kisah dalam tu kurang keseraman nya. Hanya penceritaan saya je yang membantu content utk tampak lebih seram  

Oh Ampang?! Saya rindu nak lepak M Syed kat Maybank tuuuu...!!!    

AnggunSophea replied at 15-12-2016 02:30 AM
Hee betul lah ye. Dengar khabar, anak RN selipar jamban pun brand Roxy. Benarkah?     (dahs ...

Haha.. tak ada la pulak een perhati ke selipar anak RN tu..  

Tapi diorang sefamili memang bagus la. Tak sombong & tak berlagak.. kawan2 anak dia yang berlagak lebih.  

Sorry. Ot  pulak.. anak dia tu duduk dekat tingkat 3.. ada jugak misteri dekat tingkat 3 tu. Waktu mula2 masuk, kami penuhkan tingkat bawah & tingkat 1 dulu.. itu pun 1 wing aje.. jadi dekat tingjat 2 & 3 & seluruh tingkat wing sebelah lagi memang kosong..

Een selalu naik kat tingkat 3 sebab nak guna handphone (handphone haram bawak kat sekolah). Time naik tu memang dah senja la sebab habis prep petang bagai. Siap nampak kelibat lalu lalang lagi. Tapi sebab nak guna hp punya pasal.. buat2 tak nampak aje benda alah tu melintas  

sesukaje replied at 14-12-2016 04:58 AM
sila beli fon baru untuk memuaskan hati kami yang tak sabo2 ni

Saya ni selagi tak roboh, memang takkan tukar phone tu  

seeri_7843 replied at 14-12-2016 05:25 AM
Dulu mase bujang akak pernah ikut kwn blk kg kt bota kiri ni......huhu..best sgt
Ikut blk kg sbb  ...

Fuhhh. Sodap tuu  
Tapi saya bukan orang Perak pure.
Pokok durian takde, apatah lagi dusun durian  

Biasanya dia memang 'org Perak' then baru ada pokok n dusun durian. Sebab keturunan dia dah tanam pokok tu bertahun tahun kan  

nuril86 replied at 14-12-2016 07:06 AM
tadi ade scroll kat fb.. pasal ban pecah...kat area mane tu ye di perak... perak ni mmg banyak kisah ...

Tak pasti lah sis. Saya ni sekarang setahun sekali baru bukak FB  

Oh yeke ada filem macam tu. Tak tengok lagi. Tapi biasa lah, banyak lagi kawasan hutan yg belum diteroka. Sebab tu susah nak jumpa rumah bertingkat kat Perak ni. Tanah kosong masih banyak.

eenhemo2 replied at 14-12-2016 10:07 PM
Haha.. tak ada la pulak een perhati ke selipar anak RN tu..   

Tapi diorang sefamili meman ...

Sebab kawan saya tu mandi sekali dengan anak RN. Diorang bilik dekat dekat lah kot  

I see. Means RN ni memang dari dulu lah humbe dia tu dah berputik ye. Bukan time dapat datuk je  

Huu tu lah yg tak sanggup nak tinggal kat asrama. Tak banyak, sikit mesti kena encounter dgn benda benda macam tu kan. Alhamdulillah tak pernah stay asrama for whole life  

AnggunSophea replied at 15-12-2016 07:36 AM
Sebab kawan saya tu mandi sekali dengan anak RN. Diorang bilik dekat dekat lah kot  

I see. M ...

Kalau kawan tt mandi sekali, means.. kawan tt tu 1 batch la ye ngan anak RN. Sebab bdk form 1 time tu duduk 1 floor.. x campur dengan kami yg form 4 ni.

Aah. RN mmg humble. Waktu hari pendaftaran, dia cakap ngan cikgu homeroom anak dia.. lbh kurang macam mintak cikgu tu ajar anak dia macam mana pun.. pukul pun tak pe. Janji x patah riuk. Ni pun gossip yang bertebaran antara kami fasi time tu.  

Betul tu TT. Dekat asrama la een belajar macam2.. selain belajar berdikari.. belajar pasal hantu2 pun kat asrama jugak..   kalau tak, agaknya sampai sekarang een jadi penakut gila2.