CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
Dugaan.....mmg tidak dinafikan.  Itulah yg saya hadapi skrg.  Wife kena slipped disc, masih lagi undergo treatment dan belom sembuh sepenuhnya.  Sebelom tuh saya kena stomach flu.....apa pon saya yakin yg Allah tetap menyayangi kita.  Ujian nih pada saya salah satu cara Nya utk menyediakan saya bagi menghadapi perjalanan menjadi tetamu Nya.  Sebab kasih sayangnya jugalah saya mendapat kesedaran bagi mengubah hidup saya.  Sakit sbg penebus dosa juga satu cara Allah bagi kita peluang utk membersihkan diri kita.  Semenjak wife saya tak sihat nih....byk kerja rumah saya kena take-over sementelah dulu langsung tak pandang pon.  MasyaAllah.....byk perkara yg Allah sediakan utk saya bagi mempastikan saya tidak terus hanyut....Ya Allah ampunkan hamba mu yg berdosa ini.  Terimalah taubatku.  Jadikan aku hamba Mu yg senantiasa mensyukuri nikmat Mu.  Lindungi keluargaku ya Allah.  Ampun segala dosa dan kesalahan kami Ya Allah....selamatkan kam dunia dan akhirat....

Originally posted by ayahjoe at 22-1-2009 10:27 AM
Dugaan.....mmg tidak dinafikan.  Itulah yg saya hadapi skrg.  Wife kena slipped disc, masih lagi undergo treatment dan belom sembuh sepenuhnya.  Sebelom tuh saya kena stomach flu.....apa pon saya ...

Ayahjoe,

Kadang-kadang kita boleh  menangis sendirian mengenangkan betapa Allah sayangkan hamba-hambanya walapun kita diuji dengan pelbagai ujian.

Originally posted by haziq_97 at 22-1-2009 10:01 AM

Pendek ja statement ni..tapi banyak makna dlm diri kita.

Bila Allah cepat makbulkan Doamu, Maka DIA Menyayangimu,
Bila DIA Lambat Makbulkan doamu, Maka DIA Ingin Mengujimu,
Bila DIA  ...

Terima kasih

Reply #4381 ayahjoe's post

Sebenarnya setiap kita mempunyai perjalanan hidup yang tersendiri...yakin-lah ada hikmah di sebaliknya...sabar...sabar...dan sabar...InsyaAllah kita selamat dunia dan akhirat.

sabar.. antara sifat2 yang saya nak sgt kuasai..

skrg ni, susahnye nak sabar. esp kat ofis ni. nak marah2 je. esp kat org2 yg x berapa saya bekenan kot ofis ni. antara doa2 yg saya nak panjatkan kat tempat2 yg mustajab nanti.

tapi mcm statement kat atas 2 lah, tak tahu mana satu nanti saya dapat. harap2 yg no satu 2 le. insyaallah. tapi kalau dpat no 2/3, kena redha.

Reply #4385 adikzarif's post

Adikzarif... Insyaallah...berdoalah ditempat mustajab ..ALLAH sentiasa mendengar doa kita...as wat u say..harap2 dpt yg no 1 ...ttg kengkawan tu...if u cannot beat them so..u join them..

Follow Us

Balas #4384 IDB\ catat

IDB...
Dah nal pi Umrah ni jagalah diri dan kesihatan baik baik..
Pi Umrah ni menggunakan tenaga yang banyak..
Insyallah Moga Allah mempermudahkan ibadah disana nanti..

umrah transit dubai

sahabat2 ssekalian

ada saudara kita minta tolong kita rekomenkan umrah balik trasit dubai bulan march?

any idea..minta tolong forumers skalian..i have no idea..since 15 march baru visa urah bukak i cant think any of the travel agency now..

i can only think utas..tp tak pasti ada offer tak..

any sugeestion?

Reply #4388 HUSSAINTAHIR's post

Sain...tak pasti pasal transit Dubai...cuba call POTO,CS Holiday dan Rayhar...ini antara travel agent yg di call sebelum finally pilih TH Travel..

Reply #4386 haziq_97's post

nak x sabar dgn org2 kat ofis ni.. x payah le join.. tak teringin pun nak join..

bukan nye kita ni baik sgt, tapi dia org ni jenis2 yg ambik mudah pasal hal2 agama ni. dok jauh2 lagi bagus dr join diaorg ni. mintak jauh le dari sifat2 ni.

Alhamdulillah...pagi nih dah selesai menjalani proses vaksinasi meningitis and meningococal ACW dekat HKL.  Info buat sesiapa yg nak ambik vaksinasi kat situ, operasi vaksinasi hanya dijalankan pada hari Jumaat bermula jam 8.00 pagi hingga jam 11.00 pagi.  Hari2 lain depa mmg takder buat.  So please take note yer.....

Originally posted by ayahjoe at 23-1-2009 09:30 AM
Alhamdulillah...pagi nih dah selesai menjalani proses vaksinasi meningitis and meningococal ACW dekat HKL.  Info buat sesiapa yg nak ambik vaksinasi kat situ, operasi vaksinasi hanya dijalankan p ...

thanks for the info ayah joe..
i dont have to take it since last year dh cucuk..hehe..
so dh dpt buku orang la yer hehehe..

Originally posted by IDB at 23-1-2009 12:08 AM
Sain...tak pasti pasal transit Dubai...cuba call POTO,CS Holiday dan Rayhar...ini antara travel agent yg di call sebelum finally pilih TH Travel..

nanti i check kt cs..poto n rayhar..

actually susah nak cari ziarah bulan march..bcoz..dia baru buka visa..
]
most tour agency tunggu bln april...

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 23-1-2009 09:35 AM

thanks for the info ayah joe..
i dont have to take it since last year dh cucuk..hehe..
so dh dpt buku orang la yer hehehe..

Heheheeh so buku dah dapat..tunggu surat confirmation dari Andalusia utk buat full payment dgn submit passport utk buat visa.  Dulu depa ckp bula Feb nih depa akan hantar.  Kita nak tunggu surat ker camner Sin?

Originally posted by ayahjoe at 23-1-2009 09:39 AM

Heheheeh so buku dah dapat..tunggu surat confirmation dari Andalusia utk buat full payment dgn submit passport utk buat visa.  Dulu depa ckp bula Feb nih depa akan hantar.  Kita nak tunggu sura ...

i call them on last monday...they advice to send the passport 40 days..

itenarary..dia bg 1 bulan from tarikh berlepas..

rooming..dia tgh prepare utk bulan februari..bulan march belum sentuh lagi hahahha..

tunggu la lepas diorang sentuh hahaha..kita hantar 1 month b4 dah le..malas nak hantar awal2

KAABAH ENGGAN BERGERAK

Selasa lalu (26 Ogos) saya menaiki motosikal menuju ke Karak Setia untuk menyampaikan kuliah Maghrib di masjid kampong berkenaan. Kereta rosak dan bermalam di pusat servis. Sebab itu saya terpaksa naik motor walaupun langit gelap.
Ketika melalui ' Karak Highway ' hujan mula turun setitis demi setitis.Saya teruskan juga perjalanan. Makin lama hujan makin lebat. Baju dan seluar saya basah. Akhirnya saya ambil keputusan untuk berpatah balik. Saya balik ke rumah dan mandi.
Walaupun tidak berjaya dalam misi dakwah pada malam itu, saya tidak mahu malam itu kosong tanpa pengisian. Saya lantas pergi ke surau berhampiran untuk mengikuti kuliah bulanan yang disampaikan oleh ulama' tersohor di negeri ini iaitu Tuan Guru Haji Mohd Baqi Osman. Ketika saya sampai di situ, tok guru dah mula kuliah. Beliau menceritakan tentang peristiwa yang bakal berlaku di akhirat kelak. Tentang syurga, tentang neraka. Para jemaah masing-masing diam, tunduk dan insaf.
Salah satu cerita menarik yang disampaikan oleh tok guru iaitu berkaitan dengan titian As Sirat. Jambatan yang merentangi neraka menuju ke syurga itu bersifat fleksibel. Ia boleh membesar, mengecil, memendek dan memanjang mengikut kumpulan yang akan melintasinya. Jika orang beriman, pastilah ia akan melebar dan memendek. Manakala bagi orang kafir, ia akan mengecil dan memanjang.
Antara yang akan turut berarak menuju ke syurga ialah kaabah. Malaikat datang membawa perintah Allah kepada kaabah yang dihias indah pada hari itu supaya bergerak menuju ke syurga. Yang menghairankan, biarpun kaabah tahu itu perintah Allah, namun ia enggan bergerak.
Lalu malaikat bertanya kenapa enggan bergerak ke syurga. Kaabah menjawab bahawa ia tidak akan bergerak ke syurga melainkan jika diiringi oleh semua manusia yang pernah tawaf di sekelilingnya. Lalu malaikat mengumpulkan semua yang pernah tawaf untuk mengiringi kaabah ke syurga. Kaabah terus mendiamkan diri tak mahu bergerak. Malaikat bertanya lagi kenapa tak mahu bergerak.Kaabah menjawab, ada lagi beberapa orang yang tidak hadir.
Apabila diperiksa, rupa-rupanya orang-orang berkenaan telah dilempar ke dalam neraka kerana kesalahan yang pernah mereka lakukan di dunia.Malaikat maklumkan bahawa orang berkenaan adalah orang-orang yang berdosa dan perlu disiksa di dalam neraka. Kaabah berkata, ia tidak peduli orang itu berdosa atau tidak. Yang penting ia tidak akan bergerak ke syurga melainkan diiringi oleh semua orang yang pernah tawaf di sekelilingnya.
Malaikat mengadu kepada Allah tentang hal yang berlaku.... Allah yang Maha Pengampun dan Maha Mengasihani terus mengisytiharkan bahawa orang-orang itu telah diampunkan dosa mereka.Mereka lantas di bawa keluar daripada neraka dan mengiringi kaabah menuju ke syurga.

Reply #4394 ayahjoe's post

ayahjoe.... u nak gi umrah pakai visa ziarah or visa umrah..

Originally posted by bayangan_rindu at 23-1-2009 09:48 AM
ayahjoe.... u nak gi umrah pakai visa ziarah or visa umrah..

kak bay hussain tolong jawab boleh..

saya n ayah joe guna visa umrah

Reply #4398 HUSSAINTAHIR's post

ok ... napa awal sgt hantar passport. Masa akak gi umrah dgn Andalusia dulu passport kami di simpan tak sampai 4 hari pun. Tapi itu mungkin tahun 2007..

Originally posted by bayangan_rindu at 23-1-2009 09:57 AM
ok ... napa awal sgt hantar passport. Masa akak gi umrah dgn Andalusia dulu passport kami di simpan tak sampai 4 hari pun. Tapi itu mungkin tahun 2007..

haha..last year masa pergi ngan warith 2 week b4 baru hantar passport...

andalusia minta awal2 utk memudahkan urusan..kononya..lagi mudah kalau hantar awal..n diorang blh hantar awal kt embassy..entah2 kena peram...kt dlm office..hehehe