CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: slippergombak

[Jenayah] Syed Mokhtar monopoli keperluan kita seharian....

dah page 20...lama tak masuk...masih lagi hujah melayu dengki melayu lain majukah?

SiBOntot posted on 25-10-2012 09:53 PM
Up to this page .. still ada yang konpius antara OPPORTUNIST dan MONOPOLIST

To me .. Syed Mokht ...

ok laa tu..dari jadi BONTOTIST cam soang tu..bio monopolist kaaa oligopolist kaaa populist kaaa gangnam stylist kaa..tak per

ase jangan BONTOTIST cam dak nuo tuh

MAAFKAN SAYA PAKATAN, SAYA PILIH UMNO

slippergombak posted on 24-10-2012 05:08 PM
its truly kan....

ko nyer pendapat camna....best sket sembang ngan ko dari sembang dengan ketua ...

Pendapat aku...
Mulanya fikir mcm bagus..sebab dier nih walopun nmpk kaya n monopoli segala mcm bisnes.tp beliau gigih tgh bnyk program csr n sedekah..setiap tahun ada je insan yg terpilih dia hntr p mekah.tak mcm org melayu keparat yg lain kaya tp belagak..kawin dgn artis..puiii...
Tp klo org nk sabit dier monopoli itu ini memang nmpk sgt la klo dikaji secara detail..
Aku rasa selagi mana dia dpt projek secara halal dan x menyusahkan masyrkt..biarkan la..

dah berbuih org duk expalin pasal apa iti monopoli...dia pi cerita plak..ko nak sorang kaya ka nak ramai yg kaya..itu  maksud monopoli bagi dia...hahahahahahahahahahaha...

'Amik' duit bilion2, pastu sponsor org p haji pun dah mulia katanya

In before at least dia sponsored org p haji, ko apa ada?

apahal si bung ni nak bising2 pasal rezeki orang?

poodah cit punya bung. baik bung dibuang bagi makan buaya kat kinabatangan lagi bagus.

Follow Us
masa robert kuok pegang gula bertahun2 dulu...ade kata x dia monopoli

dah Allah bagi rezeki kat tuan syed, bung mokhtar ni apehal, org melayu ni xhabis2 phd..kat bangsa lain takde komplen plak..hmm

Tlg explain kat aku yang sekolah tak tinggi ni.....pasai apa kita kata dia ni jutawan/billionaire kalu  hutang dia dah cecah rm35 billion....? Kan ka kita patut gelaq dia HUTANGwan!

Masa sekolah dulu Syed Mokhtar ada buat kelas tambahan kat sekolah2 Malaysia..
support buku rujukan & bayar gaji kat cikgu2 untuk kelas tambahan ni.
thanks to him..proud of him.

mehmet posted on 23-10-2012 11:32 PM
usaha untuk memastikan dapat kerusi penggal akan datang

Kerusi kat sabah dah goyah ker...

Anak_Nogori posted on 26-10-2012 09:09 PM
dah berbuih org duk expalin pasal apa iti monopoli...dia pi cerita plak..ko nak sorang kaya ka nak r ...

Aku x kisah pun sebenarnya kalau dia nak bangkitkan isu ni.
Masalahnya points dia x valid pun. Tak stand out...
Apabila ada orang lain bagi argument yg valid pun, dia xleh jawab dengan betul...
Lepas tu macam ko cakap la, dia duk cerita tang lain pulak...

apam posted on 26-10-2012 03:32 PM
macam ko bagus sangat. ko keje ape?

Diorang ni aku rasa cyber trooper lah. Setakat melalak kat forum internet bolehlah. Cuba bawa berlaga kat luar sana tu tengok. Baru boleh tengok setakat mana betul atau tidak.

Ada ke dituduh kerajaan sanggup bagi projek berkepentingan negara kat orang2 yg xde skills langsung, x competent, xde modal, xde pengalaman. Masuk dek akal ke? Sembang macam orang x sekolah. Macam orang gila pun ada...

baghal_bortuqal posted on 26-10-2012 04:12 PM
Tukang kopipes + tukang konar

Kah kah kah kah

Memang ini keje diorang ya

Tongny posted on 27-10-2012 12:21 PM
Diorang ni aku rasa cyber trooper lah. Setakat melalak kat forum internet bolehlah. Cuba bawa berl ...

ekekeke...cybertroopers hanya nak create issues and perceptions............dua2 belah yer, gomen dan pembangkang. tapi lately yg gigih telebih suda ni mostly pembangkang kot.....ekekekeke

subee posted on 27-10-2012 09:19 AM
Tlg explain kat aku yang sekolah tak tinggi ni.....pasai apa kita kata dia ni jutawan/billionaire ka ...

ko kene paham nature sistem kapitalis dulu and maybe sistem demokrasi jugak........panjang cerita, belaja kat ankel gugel pun boleh. Jangan belajar kat ceramah2 MLM jer

baghal_bortuqal posted on 25-10-2012 06:11 PM
Itu unibesiti baukari yg pakai duit kantung MMCCORP, Johor Port, Malakoff tuh apa kes?

kes minority shareholder kompeni baukari bising pasal csr ni pun ade point jugak dari segi duniawi. Tapi aku bersangka baik, mungkin SMB pikir bila buat jariah, Allah akan kasi tambah lagi...ekekekeke...

Tongny posted on 27-10-2012 12:18 PM
Aku x kisah pun sebenarnya kalau dia nak bangkitkan isu ni.
Masalahnya points dia x valid pun. Ta ...

totok ni sebenarnya saya biasa minum teh dgn dia..dia pun sering call saya..maksud kata walaupun kami ni kawan, tapi pendirian politik kami memang berbeza...tapi itu tidak bermakna tak boleh kawan..

macam mukadimah awal saya bila masuk thread ini..saya sebenarnya agak keberatan utk masuk posting, tapi krn saya lihat dia macam tak faham2 apa yg org dah explain...maka saya masuklah...lagipun saya tahu apa yg dia cuba sampaikan semasa dia nak buka thread ini..syed mohtar itu hanya alasan saja, target utamanya nak kutuk kerajaan.

subee posted on 27-10-2012 09:19 AM
Tlg explain kat aku yang sekolah tak tinggi ni.....pasai apa kita kata dia ni jutawan/billionaire ka ...

tengok juga aset2nya, pendapatan tahunannya sekali..hutang 35B  tu bukan dia kena bayar sekali rap..kalau dia boleh bayar hutang itu..macam kita hutang beli keretalah..gaji 2 ribu, tapi hutang kereta 80k..adakah kita dipanggil hutangwan.

lagi satu....dia berhutang 35B, kalau dia belanja pada bukan tempatnya kata 34b dan hanya 1B utk meniaga..itu berpotensi utk bengraplah...cer kaji kes kcb yg beli saham balak di papua..saham tu harga dia rm31.21 juta..tapi kcb pinjam/berhutang plak rm135 juta...rm93.79 juta tu utk apa?..bila diseleweng tu jadi rugi tu..

DAP jugak yg tak rasis tak Malaysia ni.Tahniah