CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
Originally posted by Hanni at 13-2-2009 05:37 PM
ermm sy pegi dulu 13H 11M lady, tahun lepas, bulan 4.
Sy amik bilik berdua, so masa tu dlm RM 5300/person.
Alhamdulillah, sy dpt hadir 3 kali kursus yg andalusia buat, tiap2 kursus, kena dgn  ...

shebby pon dah beli buku travelog tuh,,,atas suggestion ayahjoe,,,,mmg best and rasa mcm kita ada dekat sana pulak bila baca pengalaman
yang ditulis tu.......

tak sabar nya nak pergi biler dengar adikzarif dah selamt pergi dan balik nie,,,lambat nya rasa bulan 4

Originally posted by adikzarif at 13-2-2009 04:14 PM
yang ni kat mekah pulak

siang dan malam..

salam slmt pulang adikzarif ..patutlah mcm bau2...terbau kewangian raudah..kiswah..n hajarul aswad..rindu bangat...

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 13-2-2009 09:41 PM

salam slmt pulang adikzarif ..patutlah mcm bau2...terbau kewangian raudah..kiswah..n hajarul aswad..rindu bangat...

mekasih sain. skrg ni bila solat rasa sedih je.. ye lah, baru kemarin boleh solat betul2 dpn kaabah (syazarwan) dan marble putih tapi hari ni.. hanya berlapikan tikar sembahyang..

Originally posted by adikzarif at 13-2-2009 10:47 PM

mekasih sain. skrg ni bila solat rasa sedih je.. ye lah, baru kemarin boleh solat betul2 dpn kaabah (syazarwan) dan marble putih tapi hari ni.. hanya berlapikan tikar sembahyang..

memang sedih..asyik duk terbayang2 kaabah kan.....memang tak blh lupa n mcm tak percaya...

kul 3 pagi bau blh tidor....kul 5 bgn solat subuh...

renjatan masa

Originally posted by adikzarif at 13-2-2009 05:34 PM

saya ni kira special case skit sbb bayar kurang tapi dapat tambah hari. ni sbb hari 2 lambat dapat visa, so delay 2 hari. in total 13 hari 12 malam. if nak booking package flight direct (saudi  ...

adikzarif, kalu kita amik package ngan  travel agent, kita boleh pilih2 hari nak pegi ke? or memang diorang dah set bila nak pegi? kalu boleh pilih, of course nak gi hari khamis so that boleh my hubby solat jumaat kat sana.

Balas #5278 ayahjoe\ catat

ayahjoe, amik kursus ngan travel agent tu ke, ada amik kursus kat luar? kalu ada di mana ye?

Follow Us
Originally posted by Hanni at 13-2-2009 05:37 PM
ermm sy pegi dulu 13H 11M lady, tahun lepas, bulan 4.
Sy amik bilik berdua, so masa tu dlm RM 5300/person.
Alhamdulillah, sy dpt hadir 3 kali kursus yg andalusia buat, tiap2 kursus, kena dgn  ...

hanni, thanks for the info. saya risau jugak sebenarnya nak pegi ni. (walaupun lambat lagi, thn depan). sebab rasa mcm knowledge tu zero sanagt. and some more ilmu agama pun cukup2 makan je.   rasa tak bersedia sesangat. tp hubby saya berkeras nak pegi jugak thn depan. saya harap ni merupakan titik tolak tuk saya betul2 mendalami islam dan jadi a better muslim. skrg pun dah mula  belajar2 dan baca buku panduan mak masa dia gi umrah dulu. saya akan cari buku yg hanni suggest tu. thanks a lot hanni. dan doakan juga la semoga segala urusan saya dipermudahkan. amin

[ Last edited by  ladY-appRhodite at 14-2-2009 11:35 AM ]

Reply #5285 ladY-appRhodite's post

kita memang boleh pilih hari apa kita nak tertakluk pada kekosongan jugak. mcm kalau nak pakai th travel selalunya cepat penuh sbb dia org selalu buat utk satu bas i.e. 36-42 org je. mcm andalusia hari 2 3 bas. total yg pergi dgn saya 130 org. if nak secure date, saya recommend book at least 3 bulan sbelum.

Reply #5285 ladY-appRhodite's post

salam lady...

kalau nak gi tahun depan kak bay cadangkan lady gi kursus yang Tabung Haji sediakan untuk bakal bakal jemaah haji 2009 ini nanti. Sama je kursusnya...... cuma umrah tak ada wukuf, mabit di mudzalifah dan ke mina utk melontar. Percaya lah .... segala ilmu itu amat berguna bukan saja utk umrah tapi boleh diguna pakai bila haji nanti. Ini pendapat kak bay lah. Banyak ilmu yang lady akan dapat bila setiap minggu pergi kursus tu. 16 x ke semua jumlah yang diberikan oleh Tabung haji. Cari lah info kat mana tahun ni kursus TH berikan di tempat lady. rasa rasanya kursus yang di berikan oleh Travel agent kurang memadai pada pendapat kak bay lah. Sebab kak bay pernah pergi kursus yang di berikan oleh travel agent masa nak pergi umrah 2007 dulu. Apa lagi tentang permasalahan kaum wanita.

Kalau lady dapat cari personal tuiton dgn ustazah lagi lah baik. Maklumat dari buku rasanya boleh juga tapi kalau berguru rasanya keyakinan tu lebih tinggi. Perancangan lady yang sungguh baik sebab dibuat dari awal.

tambah sikit lady ....
jangan risau ...... berserah kepada Allah dan berdoa lah ... perbaiki diri ( bukan saja untuk nak ke tanah suci ) kerana Allah maha pengampun lagi mengasihani. Yang ni kak bay juga mengingatkan diri kak bay agar memperbaiki diri setiap hari dan setiap masa.

Originally posted by bayangan_rindu at 14-2-2009 01:40 PM
salam lady...

kalau nak gi tahun depan kak bay cadangkan lady gi kursus yang Tabung Haji sediakan untuk bakal bakal jemaah haji 2009 ini nanti. Sama je kursusnya...... cuma umrah tak ada wukuf ...

salam kak bay. terima kasih banyak2. kursus haji oleh TH yg kak bay cakap tu, sesiapa saja blh ambik regardless dia pegi ngan TH atau memana agent ka? kalu mcm tu, saya akan cuba cari info dia. terima kasih sangat2 atas nasihat dan info kak bay ni. harap2 cukup la waktu saya ni tuk persiapkan diri tuk ke tanah suci. saya rasa dah mcm dekat je walaupun thn depan (he he)

Originally posted by ladY-appRhodite at 14-2-2009 11:07 AM

adikzarif, kalu kita amik package ngan  travel agent, kita boleh pilih2 hari nak pegi ke? or memang diorang dah set bila nak pegi? kalu boleh pilih, of course nak gi hari khamis so that boleh ...

Salam Lady & Semua

Kalau Lady sampai Madinah hari khamis ambil peluang solat jumaat jugak (solat jumaat di Madinah tidak dikhaskan untuk lelaki sahaja). Kat Masjid Nabawi lelaki dan perempuan terpisah (masuk pintu lain lain maksudnya jemaah perempuan ada pintu khas begitu jugak jemaah lelaki) jadi perempuan ada tempat serta ruang untuk solat Jumaat.

Kat Makkah dia terbuka tak ada pintu khas untuk para jemaah kalau time Umrah tak ramai sangat orang bolehlah kita perempuan ikut solat jumaat tapi time haji seboleh2nya ustazah melarang kami ikut solat jumaat sebabnya yang wajid untuk jemaah lelaki jadi ruang tu seelok2nya diberi kepada jemaah lelaki.

Satu lagi seelok2nya belajar ayat2/cara sujud tilawah (sujud sejadah) kerana masa solat subuh hari jumaat ada sujud tilawah ni. Kalau kita tak peka kelam kabut nanti

[ Last edited by  aily at 14-2-2009 05:57 PM ]

Originally posted by ladY-appRhodite at 14-2-2009 03:02 PM

salam kak bay. terima kasih banyak2. kursus haji oleh TH yg kak bay cakap tu, sesiapa saja blh ambik regardless dia pegi ngan TH atau memana agent ka? kalu mcm tu, saya akan cuba cari info di ...

Cuba Lady jalan jalan area masjid berdekatan rumah Lady. Selalunya kursus haji yg diuruskan TH selalu diadakan di masjid masjid berhampiran kawasan perumahan. Ada yang berbayar ada yang percuma. Kalau bayar pun tidaklah mahal sangat.

Originally posted by adikzarif at 13-2-2009 09:03 AM
Assalamualaikum,

Apa khabar semua? sihat? saya tgh recover dr demam/selsema/batuk. skrg ni suara saya memang mcm rockers.. gara2 asyik sgt makan aiskrim kat mekah.

Alhamdullilah, sakit yg ...

Adikzarif selamat kembali. Deman/selsema/batuk adalah buah tangan dari tanah suci. Seronokkan! Rasa nak pergi lagi kan!. Itulah sekali kaki dah jejak kesana berkali kali nak kesana lagi.

Originally posted by ladY-appRhodite at 14-2-2009 11:07 AM

adikzarif, kalu kita amik package ngan  travel agent, kita boleh pilih2 hari nak pegi ke? or memang diorang dah set bila nak pegi? kalu boleh pilih, of course nak gi hari khamis so that boleh ...

i tolong jawab on behalf of adikzarif

lady, normally travel agency would have their confirm departure date..

ada yg jmlah hari 10 h 8 m, 11h 9 m, 12h10m, 14 h, 12 m,15h13m,dan sebulan..
you boleh pilih departure date yg you suka..ikut bilangan hari yg you suka..

tapi pada pendapat saya go for atleast 14 d 12 malam..
memang pada mulanya rasa lama..tp bila sampai kt sana rasa mcm takmo balik plak..hehehe

tapi dah hakikat musafir akan kembali ke tempat asalnya..kecuali dengan izin tuan empunya dunia dan seisinya..
kalau dizinkan utk berjiran dgn rumahNYA atau masjid RasulNYA..

Originally posted by ladY-appRhodite at 14-2-2009 11:08 AM
ayahjoe, amik kursus ngan travel agent tu ke, ada amik kursus kat luar? kalu ada di mana ye?

saya n ayahjoe amik kursus ngan andalusia

lady kalau you tak register ngan andalusia pun ..you boleh jer pergi dengar kursus andalusia every sunday 9 oclock

tp dtg awal skit bcoz selalunya penuh..
kursus umrah nie percuma..sesiapa jer boleh datang..tak semestinya reg dgn andalusia...

lady,

minta maaf..walaupun usia saya muda,mungkin lady selayaknya saya panggil kakak

nasihat saya seorang adik

sememang kita sebagai manusia mempunyai banyak silap dan salah..

dan ALLAH SWT Maha Pengasih dan Penyayang
menjemput kita ke rumahNYA agar  kita lebih dekat denganNYA

saya pernah dengar ustaz kata

kalau nak ke rumahNYA kita ditilik oleh malaikat hampir 7000 kali sama ada kita layak untuk kerumahNYA (selection process)

so kalau dah dapat panggilan ALLAH..teruslah kerumahNYA..nescaya kebaikan pasti menunggu kita..

panggilan @ seruan dari ALLAH boleh datang dengan pelbagai cara
termasuk melalui ajakan suami

so nasihat dari adik Hussain

janganlah risau..
insyaALLAH pasti diterima menjadi tetamuNYA..

didepan multazam curahkan segalanya rasa hati..pasti ALLAH Maha Mengetahui

doa paling mustajab ketika pertama kali nampak kaabah...

Originally posted by aily at 14-2-2009 06:01 PM

Cuba Lady jalan jalan area masjid berdekatan rumah Lady. Selalunya kursus haji yg diuruskan TH selalu diadakan di masjid masjid berhampiran kawasan perumahan. Ada yang berbayar ada yang percu ...

Reply #5294 aily's post

memang rasa nak pergi lagi. tapi kali ni nak buat yg rukun islam kelima pulak le. insyaallah

Originally posted by adikzarif at 14-2-2009 10:22 PM
memang rasa nak pergi lagi. tapi kali ni nak buat yg rukun islam kelima pulak le. insyaallah

Adik, tak ada gambar lagi ke? Takkan itu je