CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Video Tular: Ibu Bawa Handphone Ke Hulu Ke Hilir, Rakam Setiap Aktiviti Anak Bogsu Masa Daftar Masuk Universiti

jazaa100 replied at 25-9-2023 07:15 PM
Selalu yg mcm ni sbb dia tak pernah masuk U...

Teringat my friend, tetiap hari cerita pasal ank dia ...

saya pun perasan mak2 yg kureng ni selalu terlebih excited bila anak berjaya(walaupun baru berjaya masuk boaridng school), kasik chance kat depa ala2 unfulfilled childhood gitu kot. saya ada juga share moment penting anak2 kat IG contoh 1st day masuk sekolah or bila anak menang sukan ke atau dpt award ke...tu pun buat story ja sbb bole hide those acquiantances yg saya rasa cumalah stalker je nk tau hidup saya bukannya genuinely happy for me as friend/...post2 kita pun depa x penah nk like or interact, who bother

Nanti IV bawa mak juga dik

Ank bongsu masuk u thn lps,rasa biasa² je....tp masa ank sulung masuk u lagi excited sebab arwah bak n adik ikut skali...rasa mcm meriah sket..

yg kutuk2 mesti mak dia tak anto masa register. haha

masa aku register family semua hantar.. standardla tu.. tapi takdela merakam mcm ni.. jaman henpon x berleluasa.. tapi kalau sekarang anak aku gi masuk U ke.. hmm.. bukan aku yg jadi paparazi camni.. laki aku.. dia pon jenis stok2 camni.. rajin rakam video..

aku lak jenis suka gambar elok2..  sebab nak print kt photobook uk kenangan dengan anak2.. dah jadi mak2 ni.. perasaan kt anak2 ni lain.. lagi2 kalau anak sulung ke.. yg baru nk daftar ni.. sebab first time kan.. tapi sebolehnya anak nombor berapa pon akan aku usahakan hantar semua.. inshaAllah.. masa ni xkan berulang

nampak mcm anak yang suruh mak dia rekod kan tu ...

sukacactus replied at 25-9-2023 07:55 PM
Smlm pun hantar bongsu masuk U
Dah abis selesai semua br ambik pic kenang2an
Takde la bervideo ke li ...

U mana sukacactus......

Klu UITM perlis, kau jgn nk bergambor bagai.....hjung minggu ni dia angkut baju kotor nk basuh kat rumah

Follow Us
Biar la mak dia excited anak masuk nk masul dlam FB
Anak dia rilek je
Kene bahan pun x lama

talapia replied at 26-9-2023 09:26 AM

masa aku register family semua hantar.. standa ...

Macm kitorg, dididik oleh abah yg mmg akan merakam setiap moment. Zaman dlu lg lah xleh nk rekod video, ambil gambar pakai kamera kodak tu. Tp zaman iols n adik2 masuk U, dh beli video camera okeh..rekod pakai tu lah.
Mujur sekarang hp pn dh canggih2 boleh rekod...so, smpai sekarang kt cucu2 pulak. Cucu2 mula2 masuk tadika dia pesan siap2 suruh rekod, amek gambar.

haih..xder laa apa bg aku kalau gini..rakamlaa moment2 indah ni... bila lagi.. buat kenang2an..

aku next year gamaknya mmg camni kot...sbb x pernah dua ketui besar tu dok asrama..biarlaa tawaran mana pun.. duk jaa celah tiak mak sampai spm... bonding lah dgn mak ni dari 1 hari hingga laa 18 tahun.....

pasni pandai2 laa membawa diri..

tp lepas spm ..bebaslah kamu wahai anak..kenali lah dunia yg penuh tipu2 ini..gituuuuuuuu

ok je bg iols...biar la utk kenangan dia...setiap org ada method yg berbeza utk abadikan kenangan...

lahhhh tu pn salah ke
mak dia bangga kut nk buat kenangan nnt

TomyamPuteh replied at 25-9-2023 07:20 PM
Anak aku dpt msk asrama pun aku tak kasi masuk. Anak aku dh la 2 ketul je. Sepasang lak tu.

bagus uols, aku ni kalau boleh putar masa, memang tak nak masuk sekolah asrama

tak banyak geng, geng ada pun semua dok daerah/negeri lain

kalau balik kampung, dah tak ramai kawan

baik dok sekolah harian

aku tak suke la orang mcm ni. that makcik was minding her own business, tetiba ada orang pegi viralkan makcik ni. eh lantakla makcik tu nak merakam ke ape ke dia bukannya buat jenayah.  

aku harap malaysia lepas ni ada undang-undang yang boleh melindungi individu daripada ditularkan tanpa izin.  kekdg bukan apa video-video viral mcm ni boleh buat orang ramai salah faham.  tak semua orang gila glamour mcm si perakam

mak dia excited tu...biarkan...utk kenangan mereka.

jaman i dulu, i register diri sendiri di universiti...tapi dari situ iol belajar mcm2x

nasib la me jenis setiap anak yang baru masuk sekolah, tadika 4tahun atau darjah 1..me akan ambil cuti seminggu. nak tengok macamana dia berkawan dan berbelanja dikantin. ada juga setengah parents sampai  berkampung di sekolah anak 2minggu

MarryPottet replied at 25-9-2023 11:39 PM
Ahhh gitu yek kesahnya
Kat serata institusi ilmu dlm msia ni ada cerita hantu
Syukur Alhamdulillah ...

Hehe. Samalah kita chuols. Agaknya org tertentu yg hada keistimewaan sixth sense boleh nampak makhluk ghaib ni. Iols dolu2 zaman study pun alhamdulillah tak nampak, walaupun bunyi bunyian pelik tu hada jugak dengar memandangkan uni iols study dolu2 ni boleh tahan jugek terkenal dgn kisah2 mistik, sbb asalnya tempat dua kelompok masyarakat yg tinggal sebelum dipindahkan waktu nak buka dolu2

Tapi, uitm ni boleh kata hampir semua cawangan pasti kerasss berpuaka hada cerita mistik, paling pemes uitm shah ale dan melaka. Adik iols study kat uitm kt perak pun sama, siap ada tasek berpuaka gituu. Seramm.

annehuda replied at 26-9-2023 10:29 AM
aku tak suke la orang mcm ni. that makcik was minding her own business, tetiba ada orang pegi viralk ...

Kesian mokcik ni buat menda yg dia suka huntok dia sendirik jah ujong2 viral jadik content siap dicerca ummah tanah ayer.

Sbb tu daku seram nk share apa2 kat socmed ni, takut jadik unwanted publicity gini jela. Niat nk buat kenangan jah

annehuda replied at 26-9-2023 10:29 AM
aku tak suke la orang mcm ni. that makcik was minding her own business, tetiba ada orang pegi viralk ...

meols setuju...biarjer lah makcik tu rakam anak dia....

jazaa100 replied at 26-9-2023 09:37 AM
U mana sukacactus......

Klu UITM perlis, kau jgn nk bergambor bagai.....hjung minggu ni dia angku ...

Hahaha kalau kat arau pun aku ambik pic kenang2an jg
Dia kat UITM Permatang Pauh still xjauh mana tp dia mmg jenis xpernah dok hostel pun selama ni

talapia replied at 26-9-2023 09:26 AM

masa aku register family semua hantar.. standa ...

sama macam ai sis
ai tak suka rakam
tapi ai selalu ada
dari hantar anak ke tadika
sampai lah dia masuk poli
ini anak yang 1st
tapi actually semua anak
setakat nie sama ai buat
sekecik2 aktiviti anak
ai akan cuba utk ambik tau
cuba utk involved
so sampai skrg