CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

[Awie VS Rozana] Awie jumpa patung kemaluan, dakwa Rozana amal kurafat #pg5

Syd replied at 6-1-2015 06:07 PM
berzina ke apa selama ari neh?

ehh ehh

ngeri aku dengar berzina tu...apa pulak nasib anak-anak, nikah kat Siam tapi tak daftar kot

kat BH online kot.. dia kata.. rozana merampas kebahagiaan dia dan arni dulu..nko dah krnapa sawiii??

Sijil Nikah Palsu - Awie kesal Rozana sanggup aibkan anak

Oleh Zaidi Mohamad

zaidim@bh.com.my

Awie

KUALA LUMPUR: "Jika tahu rumah saya sudah bocor, takkan saya nak biarkan sampai air masuk," demikian perumpamaan Awie atau nama sebenarnya Ahmad Azhar Othman saat mengulas isu sijil pernikahannya dengan Rozana Misbun yang dikatakan palsu.

Malah Awie turut mempersoalkan motif Rozana menimbulkan hal sijil pernikahan itu selepas sekian lama tanpa memikirkan kesan itu kepada tiga anak hasil perkongsian hidup mereka iaitu Putra Ahmad Merrah, 8, Putra Ahmad Rezzki, 7, dan Puteri Qasseh Antasha, 5.

Kata Awie, isu sijil pernikahan itu terpalit kepada anaknya yang tidak berdosa hingga ada yang mempersoalkan status kelahiran mereka.

"Kalau dia (Rozana) nak aibkan diri ini... saya tak kisah. Saya sudah terbiasa. Tapi jangan sentuh bab anak. Ibu apa yang sanggup mengaibkan anaknya sebegini rupa di saat mereka memerlukan kasih sayang daripada insan bergelar ibu dan bapa.

"Daripada hukum syarak perkahwinan saya dengannya di Songkhla, Thailand pada 20 Jun 2005 sah dan hanya sijil nikah saja yang palsu. Sebelum ini, saya yakin surat nikah itu sah kerana sepanjang berkahwin tidak pernah ada masalah mendapatkan sijil kelahiran tiga anak kami.

"Tapi tak sangka pula ejen yang menguruskan pendaftaran nikah kami itu menipu kami. Awalan perkahwinan kami memang saya tidak boleh pergi ke pejabat agama untuk menguruskan hal berkenaan kerana mengelak perkahwinan kami diketahui orang lain termasuk Arni Nazira (bekas isterinya) . Tapi saya memang tertipu," katanya.

Tambah Awie lagi, sebelum Rozana pergi memeriksa sijil kahwin kami palsu atau tak, Awie terlebih dulu sudah memeriksanya dengan ke Pulau Pinang kerana ejen yang terbabit menguruskan pendaftaran kahwin mereka melakukan urusan berkenaan di sana.

"Cop sijil perkahwinan kami memang di Malaysia cuma nombor siri saja bertindan dengan pasangan kahwin lain. Jika saya tahu akan masalah ini dari awal kenapa perlu saya sorok. Bahkan sejak awal lagi saya ingin buat pengesahan dan mendaftarkan pernikahan kami.

"Tetapi dia halang kerana bimbang berita berkenaan akan diketahui umum sekali gus sampai kepada pengetahuan keluarganya. Dia siap pernah minta supaya diceraikan selepas berita perkahwinan rahsia kami terbongkar di Internet menimbulkan kekecohan," katanya.

Jelas Awie soal untuk menceraikan Rozana tidak pernah terlintas langsung pada fikirannya hingga saat ini sekalipun hatinya sudah bengkak. Bagi Awie apa yang lebih penting ketika ini ialah kebajikan anak mereka terjaga selain mempertahankan haknya sebagai bapa.

"Selama sembilan tahun saya boleh bertahan dengannya biarpun tahu dia wanita yang bagaimana. Sudahlah merampas kebahagiaan bekas isteri saya dan melakukan perkara yang banyak menundukkan diri saya seperti orang bodoh jadinya, dia masih tak sedar diri.

"Sudahlah harta saya dikikis dia. Bahkan duit raya untuk anak pun dia kebas juga. Jangan ingat saya tak tahu permainan dia menambah kenalan di laman Facebook termasuk teman wartawan yang tak dikenali selama ini untuk meraih simpati.

"Dia selalu cakap rindukan tiga anak kami sedangkan sepanjang enam bulan lalu dia langsung tak melawat mereka apatah lagi menghubungi. Ibu jenis apa gamaknya dia ini," kata Awie yang ditemui malam semalam ketika pementasan Sirah Rasulullah Tahajjud Cinta di Panggung Sari Istana Budaya.

botolmineral replied at 8-1-2015 03:21 PM

Oleh Zaidi Mohamad

Oh Em Gee!!!! Sooo egonyaaaa!! Tak malu jilat ludah balik sendiri. Memang dasar jantan dayus suka buat alasan. Rampas kebahagiaan ko dengan Arni? Dulu ko gak yang duk kutuk Arni macam2 kan? Ni konon Rozana tak cari anak, entah-entah ko yg sengaja tak bagi jumpa dgn kontek. Memang dari dulu lagi modus operandi ko tak bagi bekas bini jumpa anak supaya diorang tak lari kan? Arni sekarang sepuluh kali bahagia dari ko, tak hingin satu sen pun kembali pada ko. Dia dapat orang yg mmg betul syg dan blh jaga bimbing ke dia jln yg betul. Sejuk je tengok muka Arni sekarang. Pastu konon kena guna2 la plak? Please la Awie, be a man and face your mistakes like a gentleman.

Oleh Zaidi Mohamad

Ko kena seret dgn rozana ke smp merampas kebabagiaan arni?
Xleh lupa la anak kena nyamuk mkn maggi pon sgup citer kan nak dpt hak
Punya la tergamak...now nak ckp apa jd kat arni dl sbb rozana la
Bkn dl puji rozana ke jaga anak tiri baik2... Sabo je la

sudah lah baby sawie (harap baca ba alif ba ya) ye...

ko yang tak sayang dan tak mo tahu ttg halal haram
nasab keturunan

Follow Us
sijil je tak sah.. tp nikahnyer sah.... ayo jgn la salah paham...

setahu meols klu nk daftar perkahwinan disini sbb nikah kat luar mukim tu dia kenalah pergi dgn d so called agent, ada gie x jumpa pegawai agama utk sahkan pernikahan tu
klu xde tu salah ko ler awie
pastu dah2 ler kuarkan statement
lg byk ko ckp makin melalut jdnya
jgn sebut psl aib klu ko sendiri buat
ko sendiri gagal mendidik bini tu jd ko hadap ler apa yg patut ko dpt

Oleh Zaidi Mohamad

Bimboy tegar Sawie ni.

Hairan la otak boleh karat sebegini rupa.

awie claim kena nasik kangkang pulak ke?
dah berjangkit penyakit tersampuk alif aziz ke?

dulu dia burukkan si arni...
skg ni giliran si rozana plak...
bermuhasabah diri la awi..

SetelahSetelah 9 then..bru ko tau apa ko buat Kat Arni tu salah ye awie... Dlu ko x pk mcmner remuknye hati Arni bila tgk gmbr ko kawin Kat siam tu. Pastu ko kutuk Arni mcm2 bila dia mintak cerai. Ko ckp Arni x pndai jge anak, kebajikan ank lebih trjaga dgn rozana , ko kte Arni x pndai msak, cuma bg ank mkn meggi dgn aiskrim, lg ko kata ko byk perabih duit belikn Arni skincare produk mcm yg Arni nak tp muka x cntik2 pun... Skrg ko igt balik ke bekas isteri ko yg dah bahagia tu? Finally time reveal the true....

aku dpt rasakan stetment awie mcm ni

dalam Quran tak sebut pun dlm pernikahan perlu sijil@ surat, yg penting akad nikah..

igt tak dulu kes org tanya awie kes bangkrap

dia kata,

dalam Quran tak sebut pun org bengkrap ni salah...tunjukkan saya mana ayatnye...

salimrock replied at 8-1-2015 06:07 PM
aku dpt rasakan stetment awie mcm ni

hebat lu...bole ingat bait-bait puisi heols...syabbas betteh!

Oleh Zaidi Mohamad

aisehhh

bukan ke awie ngn rozana sesama merampas kebahagiaan arni?

hurmmm senyum sinis jahh hakak membacanya..
lantak korang lerrr

yg penting hakak tak terlibat dlm ini derama

prettyuglybabe replied at 8-1-2015 04:20 PM
awie claim kena nasik kangkang pulak ke?
dah berjangkit penyakit tersampuk alif aziz ke?

dia claim kena bodoh bodoh... tapi kalau rozana betul.membodohkan sawie.. memang bengao gak la
pasal sawu memanh bodoh

Tetiba nak backup isteri lama pastu kutuk isteri yg ada.. ckp xde niat nak ceraikan tp bg statment mcm2.. mmg psiko lah dia nie.. dia mmg ayah yg baik tp kalo memburuk2kan bini mcm mana lak tu...skali rozana tu bukak semua cite buruk awie.. mau terduduk

Aku kenal sorang ni kawen minah yindon blajar di uia. Bertudung bagai, mnikah di yindon. Baca quran bagai. Bila beranak bapak dia siap buat cross macam orang kristian. Tengok2 bapak kristian, mak muslim dan mereka dinikahkan oleh bapa perempuan tu. Di Siam pun banyak sindiket sebab nak duit. Syarat2 sah nak jadi saksi pun tak dak.

rozana takde sebut pasal anak pon.. rozana kata sijil nikah dari mesia takde.. bila tiada daftar pernikahan dari mesia..m camna nak failkan perceraian..

bottombikini replied at 8-1-2015 06:36 PM
hebat lu...bole ingat bait-bait puisi heols...syabbas betteh!

jawaban yg bijak  wa akan ingat....