CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
Kassim_Patalon posted on 23-12-2013 12:44 PM
of course lah doula douli bintang tujuh ni berbayar kak, kalau free tak adalah dia takut-takut sur ...

Doula douli macam jula juli bintang...apa ntah..  

Kassim_Patalon posted on 23-12-2013 12:44 PM
of course lah doula douli bintang tujuh ni berbayar kak, kalau free tak adalah dia takut-takut sur ...

iyelah..akak ni dh beranak 2 pon baru tau pasal doula douli.
kalau xde kes xtau..sbb xambil tahu sgt cara idup org US UK.
tambah pulak nk tiru2 gaya idup org sana.

doula duli msia ni mesti ada charge GST kan sekarang

honeybee1802 posted on 23-12-2013 12:37 PM
Aku takut skali pandang nampak mende lain...!!! Takke meroyan plak...

hahaha...  buatnya sekali ada yang mencangkung menghirup uri, terkangkang ko menjerit kat situ...

nongnong posted on 23-12-2013 12:49 PM
aku tak tahu lak pulak pasal kalau uri sampai kena 5 jam...sebab yg aku baca kat fb doktor2..uri ken ...

betul..kes ni kira bernasib baik sbb 5 jam tu mcm lama sgt je kan.

ada tak doc yang boleh komen pasal uri dok dalam lagi 5 jam untuk case gentle birth yang hanya ditemani doula douli ni.

Last edited by mamanurulhasbi on 23-12-2013 12:56 PM

gujiwa posted on 23-12-2013 12:34 PM
actually kan ada status sorang doc kecewa sgt ngan kes kedua ni..

utk antivac pun dorng kena sias ...

agaknya nak kena ada first wave kematian kanak2 sebab pelbagai penyakit akibat daripada takde vaccination, baru la memasing nak tersentak dan sedar kot...

mamanurulhasbi posted on 23-12-2013 12:54 PM
betul..kes ni kira bernasib baik sbb 5 jam tu mcm lama sgt je kan.

ada tak doc yang boleh komen ...

cuber cek doktor syamir, doktor siti hajar haryati, doktor zubaidi (rasa dah keluarkan status)

Follow Us
Suchi posted on 23-12-2013 11:48 AM
dtg lawat ibu peknen ke?
wahhh
best lahh

ye uolss/... nurse dtg melawat... kl kita duduk dlm range kawasan jagaan dia laa... aku guna alamat umah mak aku.. dan kebetulan aku menumpang umah mak aku sementara waktu ni... soo check up kt Klinik kesihatan area situ laa...

aku pon ade komplication... bukan x nak g private.. to mengenangkan diorg sgt sgt take care... aku teruskan aje kt gomen...  siap ubat free... full scan free..... cume bersabar saje la dengan kesesakan sbb ramai org...

dan yg terbaru Kempen mesra ibu tuh la...... diorg try secaya upaya utk galakkan ibu bersalin normal... tanpa ade ape2 epidural.. xde potong2 ... dan juga benar ibu makan dan minum mane yg bersesuaiian..... paling best husban boleh temankan.... dulu2 rasenyer hospital klang x boleh..

Last edited by True-X on 23-12-2013 01:07 PM

dealova04 posted on 23-12-2013 12:06 PM
hilang ek sakit? aku dulu doc. mmg x bg epi.. bg sedut gas.. hampehhh... x kurang pon sakit... aku ...

Aku mcm kau la, baru bukak 3cm dah berpeluh2 x boleh bckp. Sbb tu no2 dah standby mintak epi :-D

jahcomel posted on 23-12-2013 11:10 AM
hmmm...kwn nko 2 jnis bodoh sombong xmkn nasihat org...ni pn trmasuk kes pnderaan kanak2 secara ha ...

kwn aku tu lecturer laki dia ape ntah bhg IT la.... siap mak dia sound member aku nie bangang yg x leh dia ajar.....laki bini sama je tunggang langang.. bile adik dia tegur, dia sound plak ko jgn nk pandai2 doc x ckp pun sbb x amik vaccine.... kesian dowh tgk ank dia... asik masuk sepital jerrr..... pastu x mkn itu ini sbb effect susu katanya.... siap dia ada grp yg say no to vaccine.. ahli2 pun ada yg doc sendiri .. ermmmm.......

True-X posted on 23-12-2013 01:02 PM
ye uolss/... nurse dtg melawat... kl kita duduk dlm range kawasan jagaan dia laa... aku guna alama ...

hospital2 besar yg canggih je kan boleh hospital2 daerah yg tak besar mmg suami takleh teman alasan takut suami tertengok pepet patient lain
sbb bukanny ada bilik bertutup pintu pun cuma partition yg ada langsir je kat depan tu takde pintu
so leh dengar raungan ibu2 neh,pastu ammah plak asik masuk buang sampah bagai adakala langsir tu mmg terselak tu lum campur misi n doc yg kuar masuk menyelup kan..
jd dorang takutlah suami2 neh ternampak masa duk jaga kita tuh
neh msi kat sepital tu lah ckp ngan aku
sbb kat hospital lain yg besar2 suami leh teman
dan aku rasa suamilah org patut menemani,kalo xleh lelaki rasanya tak salah benarkan sapa2 perempuan kawan/sedara temankan
atleast leh bg semangat,teman borak tuk kurangkan kesakitan.
tp xtaulah skrg kan maybe dah upgrade dah..buat dinding berbilik pintu elok2

jahcomel posted on 23-12-2013 10:47 AM
uri ni kalu boleh cepat2 kna tanam...nnti berbau...

uri anak aku dulu, mertua aku sibuk berebut nk tanam kt umah dia d kampung kt negeri lain. padahal aku beranak kt sini, umah aku kt sini dan makpak aku pun kt sini. sggup diusungnya balik ke rumah derang pastu komen la berbau la darah x henti2 laa.. tensen aku

True-X posted on 23-12-2013 01:02 PM
ye uolss/... nurse dtg melawat... kl kita duduk dlm range kawasan jagaan dia laa... aku guna alama ...

dahulu ustazah sahaya cerita, tak elok biarkan suami temankan bini beranak, nanti dia tak sampai hati tengok keseksaan keperitan bini itu, buatkan suami tak nak ada anak lagi, tak nak susahkan isteri, sebab kesian sangat perit tengok bersabung nyawa, dia nak susahkan isteri kedua pulak, samada lepas ni kalau mengeseks dia suruh kondom+perancang keluarga, atau gigih bukak cawangan lagi satu celup faraj yang lain pula

smeetasmitten posted on 23-12-2013 10:13 AM
iols kan
tak bf baby
beranak caeser

i'll go with you! *sorong beg tarik*
kahkahkah yes iol pun csect, obgyn jantan, memvaksin anak.
dan gagal bf/relactation.

such a bad mom...NOT!

MelahJanda posted on 21-12-2013 11:38 AM
aku sgt perlukn gas yg kna sedut time nk branak tu
kurang sakit woi
takmola branak kst umoh wahaha ...

owh gas sedut tu.. tapi knp iolss sedut tak rasa apa2 iolss cuma pikir waktu tu iolss tak tahan nak terbuang air besar

Kassim_Patalon posted on 23-12-2013 01:30 PM
dahulu ustazah sahaya cerita, tak elok biarkan suami temankan bini beranak, nanti dia tak sampai h ...

Vangang btol jantan2 sebegini... haha...time buat anak saje syok...time bini nak veranak.. mcm2 pula alasannyer

Korang ni duk marah org pro-choice (yg korang panggil antivax) kutuk korang tapi sama je korang kat sini ngutuk depa.
Anak2 aku yg dua org amiksemua vax, yg no 2 siap tambah pneumococcal jab lg, no 3 aku terpaksa delay vax dia lepas dia kena AEFI masa jab 3 serangkai.
Anak no 2 aku ada mild autisme, tapi xdela aku nak melatah, cuma jgn kuat sgt nak ckp kita betul yg lain2 salah.

Kita tutup cite pasal vax dgn bf, skrang kita cite pasal beranak. Aku pun dah jauh melalut OOT dari smlm

apa fb doula dalam kes ni eh..nk tengok skit

aku tak faham la. doula ni memang langsung takde basic knowledge ke. uri dah 2 jam kat dalam, takkan dia tak tau tu bahaya. so macam tak tau apa2 je pasal birthing process. tapi dia cakap dia ada buat kelas, bla bla bla. dia buat kelas pasal apa agaknya? kalau nak galakkan orang homebirthing, bukan patut ajar sekali ke warning signs apa semua tu. hmmm

nongnong posted on 23-12-2013 10:37 AM
Ko rasa doula tu masa buat kelas ada tak bagi tahu peranan die setakat mana? Limit die setakat m ...

rasanya dia ada mentioned yg masa dlm kelas both husband and wife dah diberitahu segalanya.
peranan doula, apa yg dorang dpt kalau buat all this..
mungkin the couple aware of this.
lepas tu baca pulak pengalaman orang ni orang tu..looks like easy. and no nagging doctor or nurses sibuk jadi pompom and definetely a natural birth without medical intervention.

kelas dia rm500 kot? tak ingat. cant afford masa tu so i didnt go.
tatau lah apa yg dijanjikan.
rasanya ramai org tertarik nak buat waterbirth dekat rumah coz murah.
beli pool, isi air panas. boleh makan minum for tenaga.
kalau nak masuk dlm pool, masuklah. nak tido atas katil ke lantai ke. nak peluk gymball then peluklah.
mmg amek time sendiri coz baby knows how to keluar sendiri.
yg ni aku setuju. mmg baby akan crawl cari sndiri jalan keluar bila tiba masanya.
bab tak setuju kalau kita lepas pandang tahap kesihatan kita dan baby.
beranak lah mana pun, ada doula sekalipun tapi pegilah dapatkan nasihat pakar. dah confirm kesihatan tip top, teruskanlah  proses kelahiran.yg mau.