CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Post Last Edit by cmf_harris at 3-8-2009 03:23

Post Last Edit by cmf_harris at 3-8-2009 03:17

sekarang ni saya jugak dok tengah mengumpul tiffin carrier/mangkuk tingkat. dah ada beberapa la kat rumah, ada yg porselin + tembaga (yg ni tuannya simpan walau dah pecah, kemudian saya dapat dan gam balik), yg biasa kita tgk time chinese new year kaler merah hitam tu dan yg jenis tin. dan jugak pantang tengok kacip antik, ada jugak beberapa bijik kat rumah. apsal la pelik2 sangat hobi aku sekarang ni ha???

cikna, vantage dah ada keluar almari/kabinet english style. lawa jugak saya tengok tapi tak masuk dgn apa yg saya cadang utk deco rumah. datin kat rumah pun suka english style tapi sebab saya dah banyak kali mention pasal my baba nyonya + kolonial punya angan2 so dia mengalah la dan maybe bilik anak dara saya je buat english style...

saya cadang utk koleksi pinggan antik saya tu nak mintak almari lauk buruk kat rumah tok dan kemudian tukar jaring lalat tu bubuh cermin dan cat elok2 maybe kaler cream?? ada tgk kat satu kedai dia buat camni tapi tak ambik gambar la pulak...

Assalamualaikum kengkawan budiman

Fasa setelkan janji sempena 1TAHUN TBV..Saya setelkan sesaper yang nak hoya dulu la ye...yang  berhajatkan orkid kemudian dulu ye..ikut rekod saya...berikut ialah geng STARZ yang nak keratan hoya..

1. Har123
2.Pdox
3.Cikna
4.alifinara
5.tteja
6.mizahanan

Maka, bolehlah shabat2 semua bagi address kat saya ye...nak hantar keratan hoya ke depan pintu rumah anda...atau any ada suggestion mcm mana saya patut buat penghantaran silalah maklum ye..

Untuk rekod..yang nak keratan orkid ...geng ni next punya program penghantaran ye..

1. enie74
2.anggerikrimba
3. cdini
4.kejariah

errrr..ada yang saya tertinggal ke? sila ingatkan saya ye?

tq dato'...

saja nak update..

jumaat 31/7/2009

mak dah pun selamat menjalani pembedahan dan ditempatkan di icu sehingga benar2 stabil (mgkn akan ambil masa sekurang2nya 1 minggu)
mengikut rekod, pembedahan bermula jam 11 pg (tp 8.30 mak dah ditolak masuk ke ot) dan berakhir pd 4 ptg. tepat jam 7 mlm mak dibw keluar dan ditempatkan di icu.

syukur sgt. semoga ini adalah yg terakhir dan emak serta kami sekeluarga tak perlu melalui semua ini lagi..amin...

662# khairimhd

Tan Sri...tq..tq... ku sabar menunggu....

663# anggerikrimba

Ang...alhamdulillah... tumpang gembira mendengarnya...

662# khairimhd

salam bro...

ciannya kat chek nama tak masyuk

Follow Us
Harris... umah yg hang beli kat tmn ilmu tu umah double storey corner-house yg berbandung ek

dea... umah ko kat lrg berapa. ptg smlm hb bawa ronda2 tmn ilmu. kalu tau umah hang bleh singgah jap. tak tingat nak call time tu

sy pon kompius gak ni...status si khairi tu dato' ke tan sri...iskk...

Post Last Edit by sofiera at 3-8-2009 11:58

salam EN.KHAIRI,

Hoya
7.mungkin kah ?????

nama sofie tak termasuk dalam list hoya....mungkin terlupa letak yer....hehhe

Post Last Edit by sofiera at 3-8-2009 12:06

668# anggerikrimba

Ooo ada statue yer....Dato, Tan Sri....tak tahu,asal tak khabak kena tulis kena letak nama dato or tan sri...no wonder i tak masuk list ulang tahun TBV tue yer...sbb selalu letak En.Khari......hehhehe jangan mare....

minta maaf yer....

662# khairimhd
kalau ada lebih saya nak mintak Sphatoglottis sulawesii mcm dlm blog khairi post 20 July 09
TQ in advance

662# khairimhd

Terima kasih byk2 ye, kalau tiada keberatan mintak pos ke rumah. Nanti saya pm address.

658# cikna99

Cikna, Bangi kat mana tu? saya terfikir nak kumpul juga bila tgk kat rumah mak ada sikit2 lagi tinggalan. Yg dah sompek2 pun semua saya simpan.

662# khairimhd

terima kasih. pos buleh kan? nnt saya sms add.
wiken ni x nampak jln ke putrajaya, lawatan ke awana plak sambil bermain salji.

khairi...
thanx...

shida..
sek 7..kalu nak sedekah pinggan/piring lama kat cikna, sekecil tpk tgn ku hulurkan...

alif, saya banyak mengangkut pinggan mangkuk lama arwah opah. tiap2 kali balik ke raub, ada la ambik sikit2 sebab sayang tengok terbiar dlm stor tak guna. nak ambik banyak pulak rasa tak sedap sbb ada makcik saya yg mengawal barang2 tu. so sekali balik tu ada la ambik 5-6 bijik...

miss, berbandung tu apa?? rumah saya sebelah rumah Tok Mud, yang rumah malay style tak reti2 nak siap tu.  rumah dea pulak corner lot menghadap padang dan mrsm yg ada porch lawa pebble wash (dea teringin nak buat cam hang) dgn ada bird house...

adik saya kat uniten cakap dah lebih 20 orang kena kuarantin... dia pun demam sama, risaunya saya...

anak dara saya di kem PLKN endau pun demam.... lagilah saya risau...

sy lagi risau tadi ada mamat bersin depan saya lepas dia cakap anak dia kat unimas kena kuarantin jugak...

walllaaaaaa... sy baru baik sakit!!

hehe harriss...
org jawa panggil tepen.. mangkuk tingkat tu... masih terjaga lg kat kg, lampu gantung antik jaman dulu2 dapat dahh.. nak bodek lak lampu minyak yg ada sumbu tu n tempayan lama siap cakap, alaaa drpd terbiar, mak bagi kat na, nanti na jaga betul2 esok2 bole wat crite kat anak cucu ke.. nie haa atuk neneknye..

657# cikna99

nak kirim yang ni bleh tak cikna?

Khairi, akak nak orkid jugak....sebatang pun jadilah..
dah lama puasa membeli ni...
sampai habang pun tanya, aikk ..lama tak dapat orkid ?

p/s - mas916 - akak masih ingat hutang belum langsai kan ?