CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
missyqaldina posted on 23-12-2013 03:49 PM
iols pon mcm uols gak..
sakit contraction nk dkt 24 jam..
x sempat amik epi sbb tgh malam..baby  ...

kt memang takle tahanla..serius pinggan rase mcm kena lipat2..
bayangkan yg bersalin kat rumah ni..agaknye menahan sakit menonggeng bergolek agaknye.
painkiller kt amik pn takle lega kan sakit tu..

haah mungkin jugak ade komplikasi kot time nak beranak tu
duola tu takde pape equipment utk cek..yela bukan medical expert kan kan kan

nongnong posted on 23-12-2013 03:52 PM
ini lah golongan yang suka memutar belitkan fakta, lepas tu buat ayat2 dakwa seolah2 org yg persoa ...

betul kt setuju..org tak ckp pn pasal shahid ke ape..takde org persoal qada dan qadar..

nongnong posted on 23-12-2013 03:52 PM
ini lah golongan yang suka memutar belitkan fakta, lepas tu buat ayat2 dakwa seolah2 org yg persoa ...

Saya putarrr lagi Halimm!!

alinapple posted on 22-12-2013 11:16 AM
ape kt baca doula ni mcm buddy la time proses nk bersalin tu.konon bagi semangat,baca ayat Quran k ...

si doula ni gaya ckp macm educated habis..
sape yg certified dia jadik doula ni..
pttnya kalau tgk peranan dia jadik peneman ibu nak bersalin tu..kenala belajar basic cara nak CPR ke apa...
takkan itu lansung tak di beri training?

nmpak tak logik lansung kat situ..
kalau betul nak buat semua sendiri, xnak bersalin kat hospital,,pttnya ada komplikasi pun xyah la pg hospital jugak,,dah teror sgt,,treat la sendiri!!

tp yg kelakar ialah..arwah n mendiang pn tatau beza..
kata islamik sgt

Rynaf posted on 23-12-2013 03:46 PM
sakit bersalin ni kadang2 di luar jangkaan kita...ada sesetengah, waktu pregnancy semua ok, xde comp ...

betul tu..semua org mana la sama,,,
dia boleh bersalin sendiri 2 kali,,org lain tak smestinya berjaya..

mmg kematian arwah tidak boleh 100% disalahakan ke atas si doula ni..
takdirnya begitu kan..
tp yg semua org tak puas hati ni sebab dia ni mcm x menyesal lansung,.masih aktif promote konsep dia tu n berbangga sgt dgn benda tu
siap warn awal awal tak iznkan share?
kenapa? takut takde bisnes?

mcm mana dia boleh tidor lena mlm mlm ya? tak kesian ke kat anak arwAh?

teringin nak dgr penjelasan dr side husband arwah?
ada sape sape kenal?

Follow Us
mamanurulhasbi posted on 23-12-2013 03:19 PM
so dia decide beranak kat rumah ditemani doula je ke?even lepas kes ni?

bahayanyee

she said she hope she gets moral support from her best friends but it seems like we all semua x sokong..dia cakap bukan suka2 made this decision but has already made arrangement and study all the procedure..she took this decision sbb serik bersalin kat gov hosp..which is dulu dia jgk yg bangga2kan sgt gov hosp sbb i deliver kat private so duk kecam ckp private nnt will push to gov hosp jgk for any complication la and private hosp x support normal delivery la which is totally NOT TRUE!
i have my own story to say this.

so now dia x reply dah WA kat group we all sbb sentap dah we all x support..

its not that we all x support but pls make sure ada midwife or org yg pakar dlm bidang ni jgk involve..sbb dulu time i nak deliver dia gigihla suruh i book doula to help in the labour room..just to give support..sorry to say but what the heck..i get enough support from my husband and beloved gynae sekali dgn midwives..doula who? go away

aqilalala posted on 23-12-2013 03:58 PM
si doula ni gaya ckp macm educated habis..
sape yg certified dia jadik doula ni..
pttnya kalau t ...

kt baca td ade forumner paste bape kali admin group tu sebut derang bukan medical expert.derang just companion buddy je..
kt sendiri yg kena panggil expert dtg umah utk monitor..gitu yea uols..byr beratus2 jd tukang sorak je

soulnazri posted on 23-12-2013 03:27 PM
kalau yang takmo dengar pendapat ni..biasanya depa dah dibrainwash oleh doula-doula ni..yang kelah ...

exactly..dorg ni dah kena brain washed kot dgn doula ooh la laa ni..
i dont trust doula2 ni..midwives gynae husband..enough.

Nurul8001 posted on 23-12-2013 03:19 PM
Apa yg diorang ni blajar dekat kelas tu, sampai taksub n yakin skali...ada tak awak tanya kat kwan ...

ade jgk dia bgtau doula tu ckp klu deliver kat hosp ni disumbat chemical2 la pain killer la..
i mean hey its ur choice..if u choose not to use chemical or pain killer nurse tu lagi berbesar hati xnak bg..lg senang keje dorg..

gentlebirth is ok..waterbirth semua tu but pls do it at the hosp..with all the plan b backups..if u choose to have homebirth pun up to u but pls make sure jgnla just ur husband and the doula je..pls involve jgk yg pakar sket mcm bidan ke..ingat keje sambut baby ni mcm sambut buah rambutan ke

alinapple posted on 23-12-2013 04:11 PM
kt baca td ade forumner paste bape kali admin group tu sebut derang bukan medical expert.derang ju ...

i bukan tak suka yg nak konsep home birth ke water birth ke sendiri birth ke apa apala
tp biasala..kita kalau nak buat benda out of norm biasa..buat la research secukupnya..
kalau setakat dia modal air liur pun kena bayar rm 500..pastu dtg jadik peneman jer (tu pun maybe kena bayar jugak kan)..
kena carik expert sendiri pulak? bukan ke pttnya diorg yg tolong carikkan?

kalau betul konsep dia nak menolong la kan...
tp ni dah mcm konsep biz je le

alinapple posted on 23-12-2013 03:55 PM
kt memang takle tahanla..serius pinggan rase mcm kena lipat2..
bayangkan yg bersalin kat rumah  ...

yup..
keje die just bg moral support..kalau cmtu sume lej jadi doula..mak bapak kite..kwn2 kite..
senang je keje dorang..

aqilalala posted on 23-12-2013 04:18 PM
i bukan tak suka yg nak konsep home birth ke water birth ke sendiri birth ke apa apala
tp biasala ...

ye,. dah jadi konsep biz n maybe doula ni 'tidak bernasib baik' untuk kelahiran kali ini, sebelum ini dah berapa banyak agaknya kelahiran yang
dia dah sambut..

ngeri ohhh

sedih baca kes ni...takziah pada family.....
rupa2nya doula ni mcm pompon girl la...bg kata2 semangat kt ibu masa sakit, tp xblh nk assist klu ada complication.....
mcm tu baik panggil ahli pbsm je....dlu masa part 1 pbsm dh blaja cara2 nk buat cpr...part 2 dh blaja mcm mana nk sambut kelahiran kecemasan....siap blaja teknik lg....xpayah nk berdoula douli bagai pun....

midori_katana posted on 23-12-2013 02:54 AM
Aku baca FB dr zubaidi tu... adoilaaa  ada jgk yg menegakkan benang yg basah... pi mai2 dok ulang "  ...

itu bengong..
kan dah tau semua org mana sama...

ko lepas tu bersyukur la..
takyah la nak pi suruh org lain ikut sama...
nilah jadiknya..
suka pi dgr talk modal air liur tu..bayar beribu pun xpe...pecayaaaa la sgt..
pastu hasut kawan kawan sama join..

diorg ni kekdang dah smpai jadikkan speaker/penceramah tu idola hidup n mati la..

ryumaira posted on 23-12-2013 03:24 PM
aku penah tgk cite laws n orders suv..
psl kes anak die mati kena pe tah..
pastu2 siasat2 punye  ...

Tp in the end dilbebaskan sbb jury decided she's not guilty
sebab statistik juga menyatakan bahawa mereka yang vaccinated juga boleh dijangkiti dan menyebarkan measles.

soulnazri posted on 23-12-2013 03:31 PM
ni kenyataan dari comment di blog si doula ni, aku percaya semua ibu-ibu ini dimomokkan dengan ayat- ...

aduhh la stetment ...

jahcomel posted on 22-12-2013 09:08 AM
kak sy bg susu badan pd anak sy dlm pantang je pas 2 bg susu formula...xsanggup sy kak nk bg susu  ...

yes exacly..i have the same feeling as well..direct feed yes its the best for babies..but chilled or frozen bm then reheat tu i think fm is better..

#jasmaitusen

Huh...Aku ingat aku je yang agak jengkel dengan pemikiran doula ni. Ramai rupanya... Aku tengah pregnant anak ke-3 dan sikit pun tak mempertimbangkan homebirth kalau setakat kehadiran doula je. Pengalaman bersalin anak ke-2 aku, baby dah masuk ke laluan tapi jarak nak ke bukaan tu masih jauh. So aku dibantu (kena seluk la...huhu). Kalau aku homebirth, agaknya doula tu asyik suruh push je la kot. Masa aku push plak, dia bgtau nak kena episiotomy. Pun aku redha je. Tak pikir apa dah kot. Pikir nak keluarkan anak je sebab nurse cakap anak aku dah lama dalam tu diaorang takut lemas.

Memang masa bersalin tu, nurse yang tukang sorak, tukang marah, semua ada. Tapi aku faham kot diaorang nak aku selamat deliver coz diaorang takut aku dah tak bertenaga. Keluar je baby, terus semua pakat ucap tahniah. Ada yang siap urut-urut bahu aku. Terus jadi mesra.

Pastu, uri plak ada kat dalam lagi. Mula-mula nurse(bidan kot) urut perut aku je. Tapi pastu dia minta izin untuk seluk. Aku redha je la kan. Masa kena jahit pun, aku redhakan je la. Janji aku ngan anak selamat.

Dan aku rasa aku tak akan mempertimbangkang homebirth juga untuk kali ni, melainkan dah takdir tak sempat nak ke hospital kot. Aku tak faham kenapa orang sanggup bayar RM500-600 just untuk someone untuk assist setakat bagi sokongan moral je.

aqilalala posted on 23-12-2013 04:18 PM
tp biasala ...

itula nk wat gentle birth bole je kat spital..tp tula arwah ckp dia trauma sgt pegi spital
so dia search la alternatif..myb byk sgt membaca pegi class bagai
so arwah konpiden kan dgn kate2 dierang ni..lgpn digambar kan dgn cerita yg indah2 je kan