CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
pisangkaki posted on 23-12-2013 04:09 PM
she said she hope she gets moral support from her best friends but it seems like we all semua x so ...

betul..setakat untuk bg support kita dh ada yang secukupnya husben n org2 y terlibat dkt hospital plus kena betul2 berserah lepas berusaha cari kaedah& tempat untuk bersalin yang kita fikirkan terbaik.

so lepas kes ni uolss tak forward ke kat dia kes doula douli terbaru ni.
biar dia bukak mata sikit.kalau dia degil jugak ee ngeri nak fikir apa yang berlaku esp kes uri lambat keluar ni.

agaknye dia ni memang dah tekad kot. tanye sikit dia sapa doula pilihan dia..xkan nak ambik y*tt ni jugak kot

even i yang lahir kaedah homebirth ni pon rasa taksanggup nk buat benda yang sama. dulu mak lahirkan adik beradik dr 9 tu 5 org lahir kat rumah.arwah nenek pulak bidan. tapi lepas tu nenek dah tak larat..so yang adik2 semua kat hospital.

bezanya org dulu dgn sekarang  memang pemakanan. kita mkn piza ..org dulu mkn sayur2 pucuk kampung. fizikal dorg dengan kita masa muda beza sangat lah kan.

org dulu ditemani bidan..org sekarang pilih doula..yang hanya pass dari attend kelas n paper exam sikit. praktikal zerooo

mamanurulhasbi posted on 23-12-2013 05:18 PM
betul..setakat untuk bg support kita dh ada yang secukupnya husben n org2 y terlibat dkt hospital  ...

i forward dia kes doula ni la yg dia hangin 1 badan tu..

i pun malas dah nak ckp ape yg penting i as her bestfriend dah advice the rest up to her..
i just doakan she has a safe and smooth delivery..amin.

i cuma geram sbb dia klu x agree dgn kita dia just go like sorry babe but i totally against this and i can be so sensitive about this..
but then bila kena kat dia bole pulak sentap hangin 1 badan

gals2 posted on 22-12-2013 09:06 AM
Kalau baca kat doc syamir ntah apa bama doc tu.. Ada sorang non malaysian.. Org yg awal2 mewujudkan  ...

Teknik bukit piatu ke?

aqilalala posted on 23-12-2013 04:22 PM
itu bengong..
kan dah tau semua org mana sama...

Syg dr zubaidi dah delete posting tu... kalau tak boleh baca la pendapat yg macam2...akak yg kata dia selamat jer bersalin kat rumah walaupun dah 2 kali cezer ni, tup2 kata dia sebenarnya tak kisah sangat bersalin di hospital atau rumah... dia cuma nak rasa bersalin normal jer sbb sah sah dr tak bagi dia bersalin normal utk anak ketiga... aku rasa akak ni patut faham org yg dah dua kali cezer mmg risiko dia tinggi kalau bersaoin normal utk anak seterusnya.. contraction di rahim tu boleh buat rahim pecah sbb tu la dr tak bagi... risikonya terlalu tinggi sbb boleh akibatkan kematian... tapi fikiran mereka ni macam dah tertutup untuk  buat pertimbangan semula.. walaupun kita berhujah scra berhemah dibantainya jugak kata kita tak betul... ramai jgk yg dok suruh kita tgk balik rukun iman... qku tak faham la dgn derang ni... ajal maut mmg Allah tentukan tapi kita kena usaha sehabis daya dulu... emmm alahai penat dah aku ..

pisangkaki posted on 23-12-2013 05:26 PM

i pun malas dah nak ckp ape yg pe ...

brani betul kawan u...

aku betul2x trauma.. kehilangan ank sangat mentraumakan aku..
25 weeks twin lagi.. lepas tuh 18 weeks 5 days...

ni prgnt lagi... mmg aku serah bulat2x kat pakar..
trauma beb..
hilang darah lagi time mscrge 18 weeks tuh.. hanya mampu tgk anak bernafas tapi tak leh buat ape2x.. trauma beb..

kalau bole aku ngah prgnt ni nak the best dekat anak..
kalau bole tak nak sakit sket pun..
ada monitor ngan org pakar..

takot.. masih trauma..
aku tak tahu ada ibu masih sanggup amik risk..

semua trauma kat labor room.. tapi aku lagi trauma kalau anak aku hilang...
nak face it bukan mudah.. biarla aku get ready dengan semuanya setelah aku berusaha..
kalau Allah nak amik setelah aku berusaha aku bole terima..
tapi nak sengaja letak anak and nyawa diri sendiri dalam bahaya.. tidak sama sekali

Follow Us
Apa status kes ni skrg?
Suami arwah tak buat police report ke?

Adik ipar calla pengikut setia amani birth ni
Anak kedua dia beranak kat rumah dlm toilet
Dia nak panggil yatt ni tp tak sempat baby dah keluar
So sambut ler sorang2x dlm jamban
Laki pon tak sempat nak sambut or isi air dlm pool
Itu kira nasib baikalh selamatkan
Cuba kalau jadi apa2x, nak salahkan sape?
Allah jugak yg disalahkan, takdir katanya
Senang sgt org kita salahkan Tuhan padehal bende terjadi akibat kebodohan diri sendiri
Dia ni pon terjebak dgn group ni pon sbb pandai sgt menggogle
Cari info kat google je, takde nak jumpa profesional ke mintak pendapat etc

ape pon dah ajal kan... tak payab salahkan sape2..kalau mati kat spital bole la nak blame doc n kkm hihi..redha dan pasrah la ye

pisangkaki posted on 23-12-2013 05:26 PM

i pun malas dah nak ckp ape yg pe ...

mula2 je kot angin tu..dalam hati mesti cuak
tapi biasalah org2 dah pergi talk bagai ni. dah mcm2 ilmu dapat.
kita ni dorg anggap cetek ilmu.

ape salahnya pegi hospital/private yang boleh buat gentle birth.
kalau zmn i dulu takde nye bagi pilihan..zass je episiotamy.

Sbb ramai sangat nak buat homebirth aku cadangkan kementerian  buat syarat org yg nak bersalin di rumah wajib ambik bidan terlatih yg disediakan kerajaan ( tapi kalau buku pink tu berkod putih mmg pun boleh banak kat umah kan)... sapa yg engkar kena denda dan penjara... he3

cume kalau di hospital maybe nyawa bole diselamatkan dlm kadar segera..ape pon pasrah la sb beranak kat umah..if kat spital sure si suami da psg loyer nak saman2 . kes ni kes terpencil jd duk diam2 je la

besties posted on 23-12-2013 12:25 PM
Daripada status Dr. Murizah Mohd Zain

ayat dia yg last tu aku agree. taqdir illahi.dia ckp bende tu lepas semua bende dah diusahakan, tp tak de yg berjaya.
ade sorg kwn, melahirkan secara normal.tp, sbb uri lekat, terpaksa c-zer.
double sakit.

nidzhar posted on 23-12-2013 05:07 PM
diharap geng2 makcik2 bakal ibu perasan pandai segala2nya baca la komen dr murizah ni dengan minda ...

begayut kat pokok..hahaha lucu laaaa

ketentuan Allah.
iols ni nak beranak kat sepital tp kene reject sbb bilik full n bukaan baru 2cm..bukan sekali pegi sepital tapi dua kali ! yang doc tu pon,bile request nk tunggu kat ruang mnunggu tu,dhalaunye iols balik sbb iols bersalin anak pertama,so lambat lagi katanye.

tup2 balik je dr sepital smp umah tu xsmp sejam,iols ter beranak. nasib mak iols ada masa tu..iols pon xtau la camne gaye teran nye dah..1st time kan,mana nak tau cara teran yg betui..tapi bile tengok mak n adik iols nanges2 suh i kluarkan anak tu,i trus semangat push push n push.! (beso ke x tah koyakannnye,wallahualam)

Alhamdulillah,dgn izin-Nya, iols n anak iols selamat..uri iols de kat dlm perut dlm 30min ke sejam lebih kurang sementara tunggu ambulans datang.
tapi iols x baring la,sbb takut uri lekat..mak iols suh iols baring separuh duduk.

ikutkan famili,mmg nak SAMAN je doktor tu..tapi sbb percaya kan SEGALA YANG BERLAKU ADA HIKMAHNYA, iols n hubby setuju utk mendiamkan diri.

Kali ni,iols peknen lagi da masuk 37weeks...klu kali ni ada yg suh iols balik gak even bukaan masih kecik,harus iols TAKE NOTE this matter..
takut SEJARAH MUNGKIN BERULANG lagi wooo... Last edited by waheedatul on 23-12-2013 05:44 PM

gujiwa posted on 23-12-2013 05:32 PM
brani betul kawan u...

aku betul2x trauma.. kehilangan ank sangat mentraumakan aku..

good luck to u, kawan. aku doakan pregnancy kali ni, segala urusan ko dipermudahkan.
anggap la, dah ade 3 little angels tunggu ko kat 'sana'

aku dulu beranak kat spital try normal tak leh..terus diusung ke ot utk emergency czer..bole nmpk dorg berlari2 tolak aku atas troli nak selamatkan nyawa.. takde plak aku trauma nak beranak..smpi lps ni pk nak home birth..mg no la.. pasni beranak aku opt for czer terus je hihi

banyak doktor2 yang komen pasal ni..antaranye

https://www.facebook.com/drrafidahhanim/posts/255463051275828

[url]https://www.facebook.com/pages/Dr-Murizah-Mohd-Zain/485689438211664
[/url] Last edited by UnaHusna on 23-12-2013 05:49 PM

UnaHusna posted on 23-12-2013 05:46 PM
banyak doktor2 yang komen pasal ni..antaranye

https://www.facebook.com/drrafidahhanim/posts/2554 ...

The case where the mother was reported to die because of retained placenta more than a few hours for waiting for it to be expulse naturally, is very much regretted.

nih, maksudnya uri lekat la eh? :O

geenie posted on 23-12-2013 05:52 PM
nih, maksudnya uri lekat la eh? :O

aah uols..sadis sungguh rasenye

byk kwn aku nk buat home birth sb duit tak cukup..budget lari..tp fefeling urban ikot omputeh.. cheapskate