CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Baru anak i cerita masa balik sekolah ni tadi...rupanya yang kena langgar tu kawan dia...tapi lain kelas...budak yang lawan dengan dia dalam kelas taekwondo minggu lepas...budak yang selalu datang main dengan dia hingga depan rumah kami ni...walupun dia duduk kat area surau sana......

Anak i cakap...masa dia baru masuk sekolah ni tahun lepas...ada budak darjah 5 buli dia...cekak leher baju dia...maklumlah...budak baru...kena bulilah...so budak yang kena langgar nilah yang tolong anak i...dia yang jerit kat budak2 tu supaya jangan buli anak i...lagilah sedih dan sayu i dengar...dia pernah tolong anak i rupanya......

Anak i cakap...pagi tadi bila cikgu beritau dalam perhimpunan Iman Fahmi yang kena langgar dan Ustaz minta para pelajar doakan mak bapak dia agar tabah terima dugaan ni...anak i kata...dia dan kawan2nya menangis....katanya...cikgu cakap kepala budak tu pecah dan tulang belakangnya patah...masa ambik anak tadi...nampak kaum ibu dok sibuk bercerita hal accident tu pagi tadi...semuanya dengan memek muka sedih dan simpati...sambil menggeleng2 kepala sambil bercakap...entahlah...apapun...i tetap berharap Iman akan sihat dan kembali kepada keadaan sediakala tak lama lagi...Aminn...

mmg sedih citer pasal accident yg melibatkan budak skolah kecil. saya masa primary berapa dulu, 2 ke 3 pun pernah kena langgar keter masa nak lintas jalan. saya mmg tak ingat sgt apa jadi. yg saya dgr cerita oleh org dan bapa saya, saya diheret ke bawah kereta sampai kasut semua tanggal. perempuan (ibu budak?) yg bawa kereta tu tak perasan sampailah org awam jerit2 panik suruh dia benti. yg saya ingat cuma bila saya sedar di hospital ada polis trafik sedang tenangkan saya. saya tak ingat sakit ke, trauma ke semua langsung tak ingat. semua ni saya dgr bapa dan mak saya cerita je. mujurlah saya tak cedera teruk sebab kalau tak, saya takkan di sini hari ni. teori saya ialah perempuan tu tak nampak saya, setiap kereta ada blind spot dan maybe saya berada dlm blind spot dia masa saya berdiri di tepi jalan tunggu utk lintas.

cikna, sunor, haha saya pun add kawan je bukan semua. in fact saya baru je join tapi saya sudah tgh pk nak trim list esp yg tak aktif. just limit small group yg aktif huhuhu.

Para,

yer ker mcm tue sekali yer...tragis tul....kalu kat cnie nak kena mandie bunga....tolak bala....

http://mforum6.cari.com.my/viewt ... page=31#pid32930958

hahah kelakar kan cikna...

para...nanti kita add ler kalo dah sampai masa.  Skrg ni prob skit ngan line nak buka FB ni.

oh ya, pasal blind spot kereta, saya pernah bawa myvi kawan, pada saya myvi ni blind spot dia besar sgt. tak confident bawa. lagi satu, kereta tu mmg parking kat tepi jalan tunggu anak dia kot mcm parents lain juga. dia bukan bawa laju, thats why saya tak apa apa. saya cuma ingat masa saya sedar di hospital examination bed (maksudnya saya tak masuk wad) dan juga sebelum accident kalau tak silap saya mmg nampak perempuan tu bawa kereta (parking tepi jalan) nak keluar ke main road. dua instances ni saja yg saya ingat. lain lain dah tak ingat. maybe balik rumah terus main mcm biasa kot. God had other plans for me.

Follow Us
kak shida....thanks utk periuk kera tu..chantek sgt

762# Paradox11

Memang sedihlah paradox...i ni memang tak boleh tahanlah dengan hal malang yang melibatkan budak2...perasaan sedih tu akan terbawa2 beberapa hari...asyik teringat je...tu sebab tak suka even kalau tertengok benda2 macam ni...lagi satu kalau dengar budak2 kena culik...boleh tersedu2 i dibuatnya...dah pernah terjadi dulu...entahlah...

Apapun...lucky paradox tak apa2 dulu ye...grateful to God...

767# pakupayung21

Sama2...tahniah atas kecemerlanganmu. Nanti kita jumpa kat grandhall.

Saya pernah langgar orang masa drive. Masa tu fikiran tgh serabut balik dr exam, member sewa kereta nak pegi PMC (Pasar Malam Changlun) terus suruh saya drive.

Saya langgar penunggang motosikal dan saya langsung tak nampak dia. yg saya nampak bila badan dia dah ada kat cermin kereta......

Lepas tu ada mamat budak UUM gak tiba2 jadi jurucakap bagi pihak saya yg dah menggeletar dan tak boleh berkata2 dengan tenang. Akhirnya saya balik ke UUM dengan membonceng motosikal...ntahlah saya tumpang sapa mlm tu.

Mangsa tak cedera langsung cuma adalah sakit badan sikit2 sebab saya pun tak bawak laju. Tapi motor dia teruk sikitlah....hu..hu..hu..

Tapi memang saya langsung tak nampak dia malam tu. Masa tgh susah tu jugalah sapa kawan baik setia atau kawan bermuka2 tunjuk belang sebenar.

757# Paradox11

saya, naz, teja, k.tina dah friends.. dan bbrapa forummer HG yg dah tenggelam..
search ajer jumpa ler...

sesapa yg nak add saya kat fb, [email protected] tapi kat tempat kerja ni fb kena block so kalau ada friend request balik rumah baru la boleh add. sebenarnya, kalau blocked pun ada cara nak bukak fb ni jugak (tapi limited function la) setakat nak update status, nak post kat wall orang dgn hantar message (kekadang tak boleh jugak) dapat la. saya pun guna utk kawan2 sekerja dgn kawan2 lama je la. kalau ada request dari org tak kenal takde approve pun sblm ni...

Khairi, akak nak orkid jugak....sebatang pun jadilah..
dah lama puasa membeli ni...
sampai habang pun tanya, aikk ..lama tak dapat orkid ?

p/s - mas916 - akak masih ingat hutang belum langsai k ...
cguct1970 Post at 3-8-2009 23:17

ader.....
kalau abe misai akak bertugas kt Pmtg Pasir bole la kirm......

Pelajar tahun 4 koma dilanggar kereta

Normi Abdul Aziz, termenung sedih di sisi anaknya, Iman Fahmi,yang sedang dirawat di Hospital Sultanah Nur Zahirah, semalam.

--------------------------------------------------------------------------------

KUALA TERENGGANU 6 Ogos - Seorang murid tahun empat Sekolah Kebangsaan (SK) Kompleks Gong Badak di sini koma selepas dilanggar kereta dalam perjalanan ke sekolah hari ini.

Dalam kejadian kira-kira pukul 7 pagi itu, mangsa, Iman Fahmi Abdul Rahim, 10, ketika itu sedang menunggang basikal dari rumahnya di Taman Perumahan Gong Badak 4.

Dia dilanggar kereta yang dipandu oleh seorang guru dari sekolah berlainan tidak jauh dari sekolahnya.

Mangsa mengalami kecederaan serius di kepala selepas terpelanting ke atas cermin depan kereta guru tersebut.

Bapa mangsa, Abdul Rahim Mustafa, 56, berkata, dia dimaklumkan mengenai kemalangan itu oleh guru sekolah anaknya.

"Saya dimaklumkan, ketika dilanggar, anak lelaki tunggal saya sedang melintas jalan. Berikutan kemalangan itu, Iman mengalami pendarahan dalam otak dan terpaksa menggunakan alat bantuan pernafasan," katanya ketika ditemui di Hospital Sultanah Nur Zahirah di sini hari ini.

Bagaimanapun, katanya, guru perempuan yang memandu kenderaan itu tidak mengalami kecederaan.

Abdul Rahim memberitahu, anak bongsunya daripada empat beradik itu ada meminta wang belanja tambahan sebanyak RM1 daripada isterinya, Normi Abdul Aziz.

"Kebiasaannya, kalau tiada kelas petang, saya hanya bagi belanja sebanyak RM1. Bagaimanapun, pagi ini dia minta tambah RM1 lagi," katanya.

harris...nanti saya add boleh yer...

755# cdini

Minta maaf kengkawan....

Penghantaran berperingkat keratan2 dr TBV ditangguhkan dulu ye.... sedikit terganggu sebab adik saya admitted di HTAR Klang.. SUSPECTED H1N1.....

sekarang sedang standby dan beri sokongan moral keluarga..mak saya ada di Klang sekarang...

Cerita sikit..

Adik saya mengadu demam selsema saki badan dan sakit tekak.. dia dah pergi 2 klinik swasta dan doktor2 kata demam biasa....lepas tu saya suruh dia pergi Hospital Kerajaan Serdang rabu malam khamis....juga dikatakan demam biasa oleh doktor di situ...

dalam hati strong kata ini simpton H1N1 ..tapi saya pujuk diri cakap BUKAN H1N1......mak pun call minta tengokkan adik sebab dia risao DEMAM YANG TU....

Pagi khamis saya dpat sms dr adik..dia ada di rumah sewa tak boleh bangun.....sakit seluruh badan... hati saya kuat katakan ini simptom H1N1...tapi pujuk gak lagi hati kata BUKAN...

ambil adik..suruh dia pakai mask..bawa ke klinik Sek 7 Shah Alam...doktor check..Blood Pessure Rendah...hantar ke HTAR Klang...petang tu lawat adik di wad  kecemasan...dia kata ada rasa sesak nafas... lagi la kuat hati kata ni H1N1 ..tapi pujuk gak kata BUKAN....

malam tu doktor kata ada saya kena tahan di wad ..SUSPECTED H1N1...semua ahli keluarga tidak dibenarkan melawat! Doktor hanya ambil no telefon relatives sahaja..saya minta doktor bagikan makanan dan air  pada adik..dan balik rumah..

call mak kata adik disyaki H1N1....terpaksa berterus terang dengan mak....sebab DOA SEORANG IBU MAKBUL....biarlah ibu saya berdoa dengan perkara yang  betul diterangkan..saya tak nak tipu mak...biarlah KEKUATAN DOA IBU sembuhkan adik saya yang DISYAKI H1N1

Mak saya duduk di rumah adik...

Sampai rumah...baring menung...saya musykil...mcm mana adik saya boleh kena....dia hanya seorang mekanik ...Adik saya bekerja di mekanik kereta mewah di Serdang...tugasnya pergi ke rumah orang orang kaya berdato datin..ambil kereta dan bawa ke bengkel untuk di baiki servis..dan pulangkan balik....

776# khairimhd

Sekarang pandemik H1N1 aka selsema babi  ( paper arini dah ada plak penyakit bawaan anjing ....di beijing ada penyakit pneumonia anjing...10 000 dijangkiti 8 orang dah mati.....selsema babi tak settle lagi..Allah dah uji dunia dengan pneumonia anjing pula ) dah teruk di Malaysia..

Klinik seksyen 7 Shah Alam semalam sahaja wife kata 800 pesakit datang dengan doktor 5 orang!....80-90 % datang dengan simpton demam batuk selesema....sekarang doktor kena kerja part time sehingga 12 malam ikut giliran....8 pagi ke 12 malam...

Di Hospital Klang juga begitu....terlalu ramai pesakit datang tapi manpower tak cukup...

Di sini aku memberi cadangan peribadi...aku rasa sudah sampai masa doktor doktor 'pencen' yang bertugas di bahagian pentadbiran.......yang dah tak buat kerja tengok pesakit..turun membantu sepanjang negara menghadapi pandemik selsema babi.... wajibkan mereka juga kena kerja part time dr pukul 5 ke 12 malam.... sumbangkan ilmu kedoktoran yang dipelajri utk membantu negara dalam situasi skarang...lupakan sekejap hal hal pentadbiran....

776# khairimhd

Banyakkan bersabar yer...enie doakan semoga adik Khairi cepat sembuh dari penyakit nie...amminnn......

Just nak share email yang enie terima pagi tadi...

JUST A SMALL BUT MEANINGFUL INFO FM ME TO YOU AND YR FRIENDS...MY PERSONAL EXPERIENCE OF H1N1 SINCE IT PRACTICALLY HIT US LIKE A TIME BOMB.....

My staff was crying herself sick on Tuesday morning...was told that her son was confirmed of H1N1 in his Uni at Kangar, Perlis...worse was that when he was bedridden 2 days the warden didnt even bother to sent to hospital till his dad came fm KL and with his friends assistance brought him to GH Kangar....
No one bothered in the hospital and he was put in the normal ward for another 2 days!!! (imagine the amount of people he has infected!!) .....after 2 days and his eyes were turning yellow and saliva greenish...he was put in quarantined room...
Called his mom to say...minta maaf and ampun la dosa dia, etc...she practically fainted just telling me the story.. cant do much cos she x have enough money to go to the north with the father...
First thing we did was made her call the hospital and insist that they sent him to Sg.Buloh Hospital or any other hospital in KL since they seemed to be more alert and more equipt...they refused of course...so I sent her off to Kangar the same day to solve the problem.
Whilst this was happening, SUBHANALLAH, I had a call from one Ustaz  who was in town to "help cure" another H1N1 child in Shah Alam....and was told this simple prescription by him.....of course kena redha pada ALLAH and niat dengan sesungguh nya...selawat 3x...
EAT MINIMUM 6 GREEN APPLES A DAY AND FRESH ORANGE JUICE
for those with sore throat please blend the apples and keep on taking till your fever disappear and yr symtoms are gone....I cannot explain it but the child in Shah Alam was ok too after taking this tip....
ALHAMDULILLAH...my staff's son was given the apple juice for the whole day on Monday/Tuesday  and dengan kuasa ALLAH he was out of the fever yesterday Wednesday....she called me and was crying on the phone to say that her son was out of ICU and was able to eat normally...all these happened within just 4 days today (thursday 6 august)...
This is just to share with my fellow sisters and brothers and hope this small info could assist others as well, INSYA'ALLAH!!!!!!!!!! No harm in trying and kuasa ALLAH anything can happen!!!!

kak shida, nanti kalu akak ada video td tuh kasi pd saya bule x?
nak wat kenangan..kelako la..hihi
mcm student je sume..
kak tina, gudlak eh pd adik akak esok..sok saya jd pengawas xm di sm sains sri putri KL..td g amik soklan..