CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: shawlife

Judge Dredd

best best crita nih..puas....walaupn 1 jam lbh jaa...rs puas gak..hehe...

"crime 17000 sehari bleh attend 6% saja"..hehehhe

kan senang..nnt ms depan takyah polis dh...judge trun padang car penjenayan n jatuh hukuman truih... lawyer n polis takleh cari mkn laa nnnt...

aku tengok cter nie 2 kali sebab 1st aku tengok tak bape nak tengok.. sebab ganas sgt.. aku tak berapa nak berani tgk..
2nd time aku tengok baru aku tgk btol2 sbb aku dah tau apa akan jadi dalam cter tuh.. ahaha..
tapi overall ok la cter nie.. maybe utk aku tgk kali ke 3 x kot.. x mcm cter lain yg aku boleh tgk smp 5 kali..
tapi kan motor dia bapak beso kan.. almaklumlah..canggih sgt.. even senjata pun canggih.. cuma aku kesian dgn watak judge.. org tak nampak muka n tak taw sapa yang berlakon.. hahhaha

ramai kat sini tak kenai ka dredd? judge+ jury+ police? rata2 komen kata mcm baru kenal ja pasal dredd

takeshi_anwar posted on 28-9-2012 09:47 AM
aku dah tgk.. kenapa xde satu pun cakap macam The Raid! konsepnya sama. The raid tu str8 fwd..dan ba ...

Kau komen ni baru aku teringat nak komen mengenai ceria Dredd ni, aku pernah tengok cerita filem Indonesia bertajuk Serbuan Masuk awal tahun ni. Bila aku google itulah filem The Raid kamu cakapkan, aku beli DVD pirate saja sebab peniaga tu berkali-kali desak aku beli sebab katanya ceritanya bagus tapi berkali-kali aku tolak tapi selepas 2-3 kali ke kedainya aku beli lah juga. Memang puas hati ceritanya, plot cerita pun tersusun kecuali biasalah filem asia kan kualiti gambar seakan filem hollywood tahun 80-90an.

Aku tak tahulah The Raid tu dah edit ke apa, ikut aku tengok filem Serbuan Masuk tu memang ada penghuni juga bangunan tu dan dia siap arahkan siapa yang berjaya bunuh polis akan diberikan keistimewaan dan tak perlu bayar? (entah tak ingat). Juga ada kilang dadah seperti Dredd, ada babak pergaduhan di kilang dadah (dadah ke? entah la) sebelum dia nampak abang dia di seksa tu. Selepas baca sinopisi kamu ni aku terus teringat, patutlah masa tengok Dredd aku kata kat rakan aku yang aku pernah tengok jalan cerita seakan ni dulu dan tak sangka ianya dari filem Indonesia ni.

dr.R posted on 4-10-2012 11:16 AM
Kau komen ni baru aku teringat nak komen mengenai ceria Dredd ni, aku pernah tengok cerita filem I ...

serbuan maut dan bukannya serbuan masuk dan babak lawan kat kilang dlm citer tu memang kat kilang dadah

RED 666 posted on 4-10-2012 12:44 PM
serbuan maut dan bukannya serbuan masuk dan babak lawan kat kilang dlm citer tu memang kat kilang  ...

Ok terima kasih sebab betulkan, adakah filem The Raid ni telah di alih bahasa atau pun masih menggunakan bahasa Indonesia dan hanya ada translate English/Melayu?. Jujur masa aku tengok dulu pun tak berapa paham bahasanya, ada beberapa part aku sesuka hati saja buat pemahaman sendiri saja.

Follow Us
dr.R posted on 4-10-2012 12:57 PM
Ok terima kasih sebab betulkan, adakah filem The Raid ni telah di alih bahasa atau pun masih mengg ...

aku tgk cd pirate citer tu bahasa indon dan buleh pilih sub english, cina dan melayu. rasanya kat hollywood dia dub english coter tu.
best giler citer tu wooiii, harap lain kali malaysia pun leh wat filem silat komersial yg moden macam tu.

RED 666 posted on 4-10-2012 01:02 PM
aku tgk cd pirate citer tu bahasa indon dan buleh pilih sub english, cina dan melayu. rasanya kat  ...

Memang best cerita tu, DVD aku beli tu 3 in 1 dan ada 2 cerita hantu mengarut yang aku tak tengok lagi sampai sekarang iaitu Pocong apa entah dan Nengsot entah apa juga aku dah lupa. Aku beli sebab penjual cd cina tu paksa aku beli, sebab aku tiap minggu datang kedai dia beli 3 dvd rm20 sekali pergi jadi kenal lah. Dvd 3 in 1 tu pun dia kira kat aku harga rm8 saja tu yang aku sambar kalau tak sampai ke sudah aku tak beli cerita Indonesia tu lepas tu kat cover ada tulis masuk festival itu ini jadi best lah kan?, jujur cerita ni pendahuluan sedikit mendatar dan kabur tapi kemudiannya memang laju dan pantas. Aku terpaksa stop berkali-kali dan ulang sebab nak pahamkan apa diorang cakap, maklumlah dvd aku beli tu tak ada subtitle langsung.

Aku kalau filem alih bahasa ni aku kurang suka, kurang penjiwaan setiap butir perkataan sebab mungkin intonasi suara tu jadi ke laut dan bunyi filem kedengaran kosong seperti dalam gua dan berdengung berbanding filem asal. Aku pernah tengok filem dari Rusia ke Ukraine entah dah lupa yang memang best, lepas di alih bahasa buatkan aku rasa tak ada feel nak tengok sampai ke hujung cerita tu.

dr.R posted on 4-10-2012 01:17 PM
Memang best cerita tu, DVD aku beli tu 3 in 1 dan ada 2 cerita hantu mengarut yang aku tak tengok  ...

thread pasal filem the raid@serbuan maut tu sebenarnya dah ada kat cari forum ni.

pergi kat link ni:

http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=598413&extra=page%3D2

dr.R posted on 4-10-2012 01:17 PM
Memang best cerita tu, DVD aku beli tu 3 in 1 dan ada 2 cerita hantu mengarut yang aku tak tengok  ...

sbnrnye perbincangan ttg sape tiru sape ni raid or dredd ade dibincangan kt imdb tp under robocop discussion board...

screenplay utk dredd dah leak out a year before production mengikut kata forumer kt sana. sila rujuk link kt bawah

http://www.imdb.com/title/tt1234 ... 3&p=2#204701373

lgpun dredd start filming 2010, the raid tahun 2011. sbb tu ramai yg speku raid yg curik jalan citer dredd sbb lebih cost effective kekdahnye..

just my 2 cents uols...

annehuda posted on 4-10-2012 03:38 PM
sbnrnye perbincangan ttg sape tiru sape ni raid or dredd ade dibincangan kt imdb tp under robocop  ...

Ok abaikan saja sebab aku tak kisah pun siapa tiru siapa dan anggap saja kebetulan, yang penting pengisian cerita tu dan masing-masing ada kelebihannya. Dredd pun seronok di tonton, aku menonton weekend minggu lepas iaitu 2-3 hari selepas relased di Malaysia. Aku tak tengok yang 3D sebab orang kata yang 3D lebih best dan ada extra scene, tapi overall aku berpuas hati.