CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

Cuba ko tinggalkan barang2 beharga tu kat PARIS.. aku rasa ko toleh belkang ajer terus les ...
KopiMocha Post at 5-1-2012 16:19

paris pun sebab ramai ummah2 moslems caprut

emak nyeee btol2 tak kisah ngan ape anak nyee buat. smpi sanggup buat sidang video ngan anak kat umah dia. pggl wartawan. maknye nye mak dia tak marah. tak kisah.

sapa kata amelina hanyut????? klu dier dok kuching barulah hanyut sbb banjir kilat dier dok oversea kat sana tak banjir lagi cuma takut dia hanyut atas tilam jelah banjir gak tuuu

maafkan dia la kak lid...mungkin tak cukup ilmu lg
so kalau benar kata dia, maknanya perempuan  ...
cauliflower Post at 5-1-2012 16:07

Assalamualaikum Cauliflower,

Doser anak2 yg di tanggung olih ibu bapa adalah berkenaan yg di bawah kekuasaan/didikan/ajaran ibu bapa nya.
Hanya sanya, dose anak pompuan pulak adalah kesalahan di mana ibu bapa mempunyai kuasa utk menguatkuasakan nya.
Sehingga lah mereka berkahwin.
Ia akan menjadi tanggungjawab suami mereka utk memastikan mereka menutup aurat, solat, menjaga maruah etc.
Para isteri TETAP mendapat SAHAM DOSER itu selain dari suami mereka.

Sebab itu...CONTOHnya, sekiranya si isteri tidak menutup auratnya.............si suami akan di cop sebagai DAYUS.
Oghang DAYUS tidak akan mencium bau syurga.

Begitu juga lah dgn anak2 lelaki......
Sekira dari kecil lagi, kita tidak mengajar or memastikan mrk solat etc.
Pabila besar............mereka tidak bersolat, mereka dan juga kedua ibu bapa akan menanggung doser mereka meninggalkan solat.
Melainkan setelah di ajor akan solat, di antor ke sekolah agama, di rotan, di tegur/di marahi...........setelah matinya kedua ibu bapa mereka, tup tup mereka meninggalkan solat.................BAHARU lah terlepas tanggung jawab kedua ibu bapa tersebut.

Di dalam lain perkataan...............pabila salah satu fihak meinggal duniya, baru lah terlepas tanggungjawab mereka.
Selagi mrk hidup............mereka perlu memberi nasihat kpd anak2 mrk.

Waallahua'lam

emak nyeee btol2 tak kisah ngan ape anak nyee buat. smpi sanggup buat sidang video ngan anak kat uma ...
md_nana Post at 5-1-2012 16:29

Kalo di marahnya mau minah tu xnak balik ke Mesia. Faham2 le bebudak muda skang nie... nak berjiwa bebas. Free and easy. Dah mengandung baru tahu cari emak jugak!

Dia tahu perangai anaknya camne skang nie.. Aku x percaya mak dia boleh senyum2 kambing tgk anaknya camtu... but apa yg dia boleh buat? Anak jauh di bumi asing, kalo mood dia nak kawen ngan omputih...tu dia..lagi lama la x jumpa anak dia.

Skrg nie anak dia dah dewasa 'bodoh'. Bukannya nak tengking2 dan marah2 boleh selesaikan mslh...  Maybe dia amik pendekatan secara lembut, berdoa dan bertawakkal. Kalau Allah nak uji mereka, camtulah jadinya.. kalo Allah nak tarik balik, sat gi mcm2 boleh Allah buat.

Aku bersimpati dgn ibu bapanya.... kalo anak aku buat mcm nie pun.. pening nak uruskan. Lembut sgt x boleh, tegas sgt x boleh... Kalo anak ko yg kena, apa yg ko nak buat..cecite..cecite.. aku nak tau jugak pemikiran ko yg hebat nak atasi mslh anak2 nie.. btw ko dah ada anak ke blom?

Ini adlh pendapat aku shj..

bersangka baik - pewarna rambut halal dan dia tanggal cat kuku guna nail color remover
ruffleen Post at 5-1-2012 13:01

pakai time period lah uols

Follow Us
Assalamualaikum Cauliflower,

Doser anak2 yg di tanggung olih ibu bapa adalah berkenaan yg di  ...
niceghost2005 Post at 5-1-2012 16:33

kiranya dalam ugama islam ummah manusia yg lain mampu tanggung dosa orang lain ala2 transfer credit masuk universiti sebegitu?
jikalau saya hendak transfer dosa saya kepada kamu gimana pula iya?

itu dia tuhan internet telah berfirman.
nanti cukup jilid boleh buku kan kitab suci intern ...
Changa Post at 5-1-2012 15:08
Seriously Amalina sepatutnya berfikir untuk meninggalkan Islam. Dia nampak cerdik , berakal dan berilmu...

So... amalina ni masih dapat biasiswa ke? Buka / tutup aurat tu antara dia dgn Allah. Tapi kalau masih guna duit rakyat utk hidup di sana tapi study kantoi... then that's a different story, dan perlu di ungkit2....

sorry... aku tak baca thread ni dari awal, tapi kawan aku cakap dia ada masalah study....

tumpang tanya...kat mana nak beli alat pengukur dosa/pahala orang ni ye?..lagi satu, ianya perlu dikalibrasi sekali setahun ke macam mana, risau jugak takut nanti dapat bacaan tidak tepat..

godaan selalau ada.....nak-nak lam zaman yg penuh ngan cobaan nie....pepaham je laa...nak-nak benda bukan depan mata.....hihkhihkhihkk

So... amalina ni masih dapat biasiswa ke? Buka / tutup aurat tu antara dia dgn Allah. Tapi kalau mas ...
pelicano Post at 5-1-2012 16:46

dia x da masalah study. and she's still under scholarship.

adik2 melayu islam felda pprt dok berzina ke hulu ke hilir sehingga terberanak itu kejutan  ...
Changa Post at 5-1-2012 16:12

pemikiran ummah pprt lah kan...bangsa melayu adalah bangsa terbaik atas muka bumi, hinggalah mereka terculture shock mengikut budaya barat

tumpang tanya...kat mana nak beli alat pengukur dosa/pahala orang ni ye?..lagi satu, ianya perlu d ...
cyclotron Post at 5-1-2012 16:49

jikalau kamu jumpa alatan itu atau paling busuk pun apps kat ponsel yg boleh ukur boleh la share di sini.
boleh la saya guna kan alat pengukur itu apabila keluar peleseran di KLCC ka dan juga untuk ukur dosa pahala jiran2 saya.

pemikiran ummah pprt lah kan...bangsa melayu adalah bangsa terbaik atas muka bumi, hinggalah mer ...
cauliflower Post at 5-1-2012 16:52

secara tidak langsung adakah kamu mengatakan budaya menyundal sampai terberanak itu adalah budaya kebanggaan ummah melayu moslems?
sebab saya tidak boleh fikir kejutan budaya felda itu dari mana karena mereka tinggal dalam ladang sawit sahaja pun.

sedih tgk ramai pelajar tajaan yang bermasalah kebelakangan ni...kalau setakat ikut results and curriculum....mmg ni lah masalahnya. pka kenal ramai lagi pelajar tajaan yang dh convert to atheism or jadi gay...lesbians ni kurang sikit or maybe tak perasan kot...

tumpang tanya...kat mana nak beli alat pengukur dosa/pahala orang ni ye?..lagi satu, ianya perlu d ...
cyclotron Post at 5-1-2012 16:49

boleh order dekat sni : www.tuhaninternet.com

alat kalibrasi ini hanya mampu mengukur dosa/pahala golongan2 tertentu;

1) golongan2 yg x lawa sahaja tapi mahu urban.
2) golongan yg bukan anda kenal pon, tapi famous.

alat ni boleh diguna kan bila2 masa sahaja, asal kan diguna kan pada golongan2 yg telah disebut,

dia stylo kot.... ape de hal.

lagi satu...pelajar2 tajaan yg top mcm amalina ni..mmg penaja tatang mcm minyak yg penuh wpun pelajar tajaan lain pandai juga....

paris pun sebab ramai ummah2 moslems caprut
Changa Post at 5-1-2012 16:24

klu changa ada peluang pon sama aje...