CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cik.nana

Kisah dari Pengalaman Sendiri (Mini Update)

evilcooler replied at 19-8-2015 02:32 PM
Kesian...

Tak ada sesuatu pun terjadi jika bukan kerana izin Allah. Ini adalah kifarah atas perbu ...

boleh agak ke? nana hati2 jelah sbb sepupu ada ckp nak tikam @ bunuh kan....Dr. psikatri yg bg tahu ..klu org tgh stress /depress @ dlm kategori sakit psikologi ni klu dia ada sebut nak tikam @ bunuh , mmg kebarangkalian dia akan buat itu tinggi.so hati2 , nauzubillah.kang dia terpacul depan pintu rumah nana .....
mcm kes kat gemencih. dh tak igt apa, di sembelihnya kepala bapak dia...

we want more we want more

rs simpati sgt
kenapa la blh jd smpi mcm tu
ade something wrong somewhere
hrp abg an dlm keadaan selamat je

btw, kenapa aku rs mcm dejavu bc cerita u ni
pnh share kt thread lain ke?

supernaturalee replied at 8-9-2015 01:07 PM
rs simpati sgt
kenapa la blh jd smpi mcm tu
ade something wrong somewhere

Takde share memana rasanya. Sini je yg cik.nana cerita.

Kisah 34 - 'Spiderman' Bergayut di Siling

Alkisahnya, masa aku umur dalam 7/8 tahun (tak ingat exactly), ada satu bisul yg tumbuh kat bahagian pelipis belah kanan. Mula-mula tu Abah ngan Mama kata biar je sampai bisul tu 'masak'. Tapi lama-kelamaan bisul tu jadi makin besar. Besar sampai tahap dah sepet mata aku belah kanan. Pergi klinik, doktor kata nak potong. Harusla aku meraung macam orang gila kan bila doktor kata nak potong. Sesuka hati dia je nak potong. Ingat aku ayam/ikan ke? Tak jadi la doktor nak buat apa-apa, bagi ubat je suruh sapu dan makan antibiotik. Tapi bisul aku tu tetap tak masak-masak. Takde 'mata' pun, jadi Abah ngan Mama takut nak pecahkan. Dan Abah akhirnya buat keputusan nak bawak aku balik kampung, berubat cara kampung pulak.

Memandangkan masa tu bukan cuti sekolah, aku balik kampung dengan Abah je. Mama dan adik-adik lain tak ikut. Kemain kesukaan la aku dapat ponteng sekolah, dapat balik kampung pulak tu. Macam-macam Tok ngan Wan jamu aku makan, bawak naik motor round kampung apa semua. Almaklum, cucu kesayangan. Wan panggil la seorang lelaki ni untuk tengokkan bisul aku dan ubatkan. Orang tu panggil aku duduk depan dia dan dia pun belek-belek bisul aku yg dah membesar macam busut apa je. Masa ni sebelah mata aku dah hampir tertutup pun. Tapi yang aku ingat, aku tak rasa sakit pun. Kalau tak, idokla aku nak melasak panjat pokok apa semua dengan sepupu aku.

Orang tu sentuh bisul aku sambil baca sesuatu. Daannnnnn... aku rasa macam ada benda menguit-nguit, bergerak-gerak dalam bisul tu. Macam ada ulat menggeletis, paham tak? Aku terus rasa geli aku pun menjerit la sambil tepis tangan orang tu. Sumpah geli gila rasa bila macam ada benda bergerak-gerak kat bahagian muka. Aku terus lari pergi duduk kat Abah, cakap kat Abah tak nak la macam tu, macam ada ulat jalan atas muka. Abah pandang orang tu, orang tu senyum je. Dia pun ada buat ubat suruh sapu kat bisul aku tu. Aku tak sure la ubat apa tu, tapi tak silap macam ada buah pinang ngan kapur dalam ubat tu. Dia tumbuk hancur, campur air jadi macam paste lepas tu tepek kat bisul. Masa tu aku rasa macam bisul aku disedut-sedut je, sakit oi!

Malam tu, aku temankan Tok memasak kat dapur. Rumah kampung belah Abah ni, kat belakangnya ialah ladang getah sejauh pandangan aku yg kecik ni. Tok dengan Wan selalu larang aku dengan sepupu main kat belakang sebab yela, ladang getah kan. Buatnya ada rimau ke, ular sawa ke, naya je. Rumah Tok ni bebetul dok atas tanah, tak tinggi macam rumah kampung biasa. Kat dapur pulak ada 1 pintu yg menghadap ladang getah tu. Pintu tu sentiasa ditutup, sebab takut binatang masuk. Bila malam, belakang tu memang gelap pekat. Jadinya mulut aku dok potpetpotpet dengan Tok aku yg tengah masak. Sedang aku dok berkicau tu, tiba-tiba terdengar ketukan kat pintu dapur tu. Slow je. Tok aku yg tengah goreng ikan stop kejap. Aku pun berhenti bercakap.

Aku: Tok, sapa tu?
Tok: Tak tau...

Kami pasang telinga, tunggu. Dah takde bunyi ketukan dah. Jadi kami pun abaikan je la bunyi tu, dan aku sambung bercerita dan Tok sambung masak. Tak lama mana, bunyi pulak ketukan di pintu tu. Tok, tok, tok. Kami pun terdiam la sekali lagi. Masa tu, Wan aku pun masuk dapur nak minum air. Aku pun cakapla kat Wan, ada orang ketuk pintu dapur. Tok dan Wan berpandangan seketika. Kemudian Wan ambil torchlight, Wan buka pintu dapur tu. Aku pun menyibuk sama, menjengah ke luar. Memang tak nampak apa. Hitam, gelap, pekat. Wan suluh-suluh sikit. "Takdak apa aih," kata Wan pada kami. Bila Wan tutup je pintu, terdengar bunyi ketukan. Wan terus tarik pintu. Takde apa.

Wan: Jangan dok main sangat, cucu aku ada ni.

Keras suara Wan menegur. Aku heran la, siap ngintai celah ketiak Wan, Wan cakap dengan siapa. Tapi aku takdela nampak sesiapa pulak. Lepas Wan tutup pintu tu, takde dah bunyi ketuk-ketuk. Malamnya, aku ngan Abah tidur kat ruang tamu, depan TV dengan sepupu-sepupu aku. Bila malam dah makin lewat, orang lain semua dah tidur, termasuk Abah. Aku je terkebil-kebil lagi dalam keadaan separa cerah. TV pun dah takde cerita. Aku tidur menelentang masa tu. Tengah aku dok terkebil-kebil nak paksa diri tidur tu, aku dengar macam pintu dapur dibuka. Aku terkejung atas toto. Setau aku, Wan dengan Tok dah tidur. Orang lain semua dah tidur. Sapa pulak buka pintu dapur? Aku rapatkan badan kat Abah.

Dalam pada tu mata aku dok pandang siling. Tak semena-mena, aku nampak macam ada satu bayang hitam pelik kat atas siling. Bentuk dia macam kera pun ada, tapi bukan kera sebab kepala bulat dan botak. Badan tak besar mana, macam pendek melalui pengamatan aku. Dia melekat atas siling macam Spiderman. Aku punyala curious, aku tengok je tak berkelip-kelip mata. Tak terpikir rasa takut pun masa tu. Tapi memang Spiderman tu hitam keseluruhan tubuh dia. Mata je merah. Dia bergerak dari satu penjuru ke satu penjuru rumah. Aku perhati je. Aku tak tahula dia perasan ke tak aku dok tengok dia. Tapi tiba-tiba sampai kat satu penjuru tu, dia berhenti. Dia toleh kepala, mata merah dia pandang aku! Aku terkejut. Aku tak nampak muka, aku nampak sepasang mata merah je, tapi dari mata dia tu macam dia marah je kat aku. Lama dia tengok aku, dan aku perasan dia ubah kedudukan badan dia. Pada pandangan aku masa tu, benda tu macam nak terkam aku. Aku pun apa lagi...

"ABAHHHHHHHHHHH!!!" aku menjerit sekuat hati. Abah terjaga, aku terus duduk tunjuk kat penjuru rumah, tunjuk ke arah benda tu. Tapi ajaibnya, Spiderman tu dah hilang. Takde apa pun kat penjuru siling tu. Wan dgn Tok aku pun sama terjaga dengar aku menjerit. Lampu ruang tamu dibuka.

"Ya Allah, cucu aku!" Tok menjerit sambil tengok aku. Aku terkejut. Abah terkejut. Semua orang pandang aku. Apa hal? Aku blur kejap. Abah capai lengan aku, tengok. Aku pun tengok la, apa yg Abah tengok. Rupanya dekat lengan aku kiri kanan ada macam tompok-tompok merah macam kena gigit nyamuk. Aik, cemana pulak boleh merah-merah lengan aku? Abah tanya aku kenapa aku menjerit. Aku pun cerita la apa yg aku nampak. Bila aku cakap aku dengar pintu dapur terbuka, terus Wan pergi dapur. Kemudian aku dengar Wan membebel-bebel, Wan kata pintu dapur tak tutup. Tengah malam tu jugak Abah suruh aku mandi air yg dah dibacakan sesuatu. Tok mandikan aku, mula dari kaki. Masa air kena kulit aku, aku rasa pedih. Aku bagitau Tok, pedih. Tok suruh aku tahan. Bersekali air mata aku mandi tengah malam buta tu. Dah la sejuk.

Lepas mandi tu, terus mata aku rasa berat. Tok bawa aku tidur dalam bilik dia. Lepas tu memang aku tak sedar apa dah, sampai la ke pagi. Aku bangun hari dah cerah pun. Ada kain basah melekat atas dahi aku. Aku demam rupanya. Aku check lengan, masih ada tompok-tompok merah tapi tak ketara sangat. Lepas tu, aku ingat orang yg buat ubat bisul aku tu ada datang, panggil aku duduk depan dia. Dia pegang kepala aku, baca-baca la sesuatu dan lepas tu aku tak ingat dah apa jadi. Sepupu aku kata aku pengsan. Lepas hari tu, aku bebetul tak ingat dah apa jadi. Abah kata aku demam panas, tidur je. Seminggu lebih jugak aku duduk kampung. Bisul aku tu tak pecah pun, tapi surut dengan sendiri. Lama-lama hilang macam tu je. Tapi berbekas sampai sekarang kat pelipis aku. Rambut pun tak tumbuh situ.

Sampai sekarang jugak tertanya-tanya, menatang apa Spiderman atas silang rumah Tok tu? Dah besar sikit baru aku tau tompok-tompok merah kat lengan aku kemungkinan diludah jin/setan. Bila masa aku kena ludah pun aku tak tau. Dan apa motif aku diludah? Wallahualam.

Tamat.

Rate

1

cik.nana replied at 8-9-2015 04:48 PM
Kisah 34 - 'Spiderman' Bergayut di Siling

Alkisahnya, masa aku umur dalam 7/8 tahun (tak ingat ex ...

serem
as usual

jap...cik nana ni perempuan kan?

Follow Us
seram aih citer hang ni

selalu ka jadi kat hang pa?

Yesza... perempuan.

Mokcun replied at 8-9-2015 10:42 PM
seram aih citer hang ni

selalu ka jadi kat hang pa?

Masa kecik-kecik banyak jugak pengalaman menarik.

cik.nana replied at 9-9-2015 06:41 PM
Masa kecik-kecik banyak jugak pengalaman menarik.

citer lah lagi pengalaman masa kecik @cik.nana

yezza...thank you cik nana update cite terbaru. Nak lagiiiiii...

hatikudus replied at 10-9-2015 12:29 PM
citer lah lagi pengalaman masa kecik @cik.nana

Nanti cik.nana cerita sikit-sikit bila ada kelapangan noo...

spesel cik.nana ni...mcm2 pengalamn mistik dh dilalui

Assalam.. thanks nana update cerita baru. Ada masa kogsi pengalamn seram ko lagi ya.. Take care..

@cik.nana ala tak puas ati lak citer abg an tergantung mcm tu huhu. takde apa2 udpate terbaru ke pasal dia? cik.nana dgn mama tak gi jenguk2? kesian pula dgr dah jadi mcm tu

kerasuk replied at 11-9-2015 12:03 AM
@cik.nana ala tak puas ati lak citer abg an tergantung mcm tu huhu. takde apa2 udpate terbaru ke pas ...

Update terbaru Abg An ehhhh...

Haa... Abg An ada kat rumah Mama cik.nana sekarang. Dua hari lepas dia sampai. Takde angin, takde ribut tetiba je muncul depan rumah Mama. Terkejut Mama dibuatnya. Mujurlah ade Angah di rumah masa tu sekali dgn Mama (Angah MC, demam). Selalunya Mama duduk sorang je sampai ke petang sebab Mama dah pencen, anak-anak semua kerja. Abg An sampai dlm pukul 1.30 tengahari, Angah maklumkan dalam group WhatsApp family kami.

Yang cik.nana pelik tu, pandai pulak dia naik train sampai ke rumah Mama. Sebab Abg An tu buta arah tau, lagi-lagi kat KL ni. Setiap kali dia turun KL, dia akan call sesiapa untuk jemput dia sebab dia memang tak tau jalan KL. Kalau naik train pun, memang akan ada orang teman. Jadinya, cik.nana suruh Mama berhati-hati dengan Abg An tu. Seriau satg dok main tikam-tikam. cik.nana pesan pada adik-adik, jangan sesekali tinggalkan Mama sorang. Mama pun kalau takde orang, cik.nana suruh dia keluar dari rumah. Tak pepasal je kena keluar dari rumah sendiri.

Angah tanya Abg An, macam mana dia boleh sampai rumah ni. Abg An kata dia tak ingat, tau-tau je dah sampai depan pagar rumah Mak Long. Pelik, kan? Angah kata lagi dia seram sikit tengok Abg An sebab Abg An dok tengok dia lain macam je bila Angah dok WhatsApp dengan cik.nana. Lepas tu, part paling best, Abg An tanya Mama, "Mak Long tau dak mak kerja mana la ni?" Pulakkkk! Dia tak tau mak dia sendiri kerja mana!

Buat sementara ni, Abg An masih lagi ada di rumah Mama. Bila Mama maklumkan pada makcik yg anak dia ada kat KL, selamba je makcik cik.nana cakap biarla anak dia berehat kat situ. Amboi, mudah betul. Bengang jugak rasa kita ni. Dannn... bila ditanya-tanya, Abg An cakap dia takde duit. Huk aloh...

cik.nana replied at 11-9-2015 12:55 PM
Update terbaru Abg An ehhhh...

Haa... Abg An ada kat rumah Mama cik.nana sekarang. Dua hari lep ...

alamakkk keseraman & kecurigaan di situ ler @cik.nana ...hati2 selalu la kat mama cik.nana, abg an tu takleh dijangka kannn...
Takdak duit duk la umah mak dia diam2...dah pasaipa nak pi umah org pulak haihhh....
Errr...brp lama lagi dia nak stay umah mama cik.nana tu ye? ngeri la sis

hatikudus replied at 11-9-2015 01:51 PM
alamakkk keseraman & kecurigaan di situ ler @cik.nana ...hati2 selalu la kat mama cik.nana, abg an ...

Kannn... kita ni dah la duduk asing dari dia. Hari-hari check Mama kat mana, dengan siapa. Risau kot. So far Mama kata Abg An takde buat perangai pelik-pelik pun. Tapi tetap cik.nana tak bagi Mama duk rumah kalau takde sape.

Sebabnya track rekod dia yg buat perangai tak tau bila masa tu yg susah. Boleh tak buat helah kata mama cik.nana nak pi somewhere, so rumah tu kosong & mintak dia blk rumah maklong cik.nana a.k.a mama dia?

hatikudus replied at 11-9-2015 02:03 PM
Sebabnya track rekod dia yg buat perangai tak tau bila masa tu yg susah. Boleh tak buat helah kata m ...

Mak Long tu Mama cik.nana la, yang. Rumah mak dia jauh nun di utara. Lepas tu dia kan takde duit. Yang mak dia pulak macam lepas tangan je, kata biarla anak dia nak berehat jap kat rumah Mama tu. Serabut betul orang tua ni. Suka hati je nak orang 'bela' anak dia. Dahlah tak kerja. cik.nana baru tanya Mama, apa je Abg An buat kat rumah. Mama kata makan ngan tido je. Eh eh, sakit pulak hati kita.