CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

hehhehe lawak la.taktik je kot tu.sempat agi pinjam duit.....

LaksamanaSunan posted on 16-8-2012 09:10 AM
Baru2 nie parent aku ada balik kampung kejap sbb ada knduri. Dgn akak aku. Nie akak aku cter la. Dor ...

khatam jugak baca cerita ko ni
x pernah lagi aku jumpa manusia jenis mcm ni
parasit sgt

2 hari ambik masa nak khatam citer TT nih.

bertabah la TT. jiran jiran ni kadang2 memang menyakitkan hati. tapi kang, kalo tade jiran ni, sape plak nak menyakitkan hati kita yang tenang, ye dak. kang tak adventure plak.

ai punya jiran ni pun suka je mengganggu-gugat hati ai yang tenang. lorong ni rumah kitorang berdua je yang melayu. masa baru duduk sini, memang ai baik la dengan dia. pastu start dia hutang tak bayar, ai malas nak ambik port. dah la sebelum tu dia jahit langsir rumah ai dan dia cas mahal giler. langsir pintu 3 panel jahit tegak tade fesyen fesyen ni dia cas sampai rm180. malas cakap ape la sebab jiran kan.

pastu dia dan kawan2 yang bertandang rumah dia, suka parking depan rumah ai. betul betul block pagar. kadang kadang, balik kerja, i kena parking tepi jalan sebab tengok depan rumah kena block. kalau kita ada kat rumah pun, selamba je diorang parking block pagar orang.

tapi, walaupun jiran ai tu macamtu, anak anak dia baik. kalau hujan, selalu tolong angkatkan kain baju ai letak bawah bumbung.

JomJalanJalan posted on 29-6-2011 10:03 AM
baca cite sunan, teringat hubby aku penah cite pasal jiran dia dulu..

umah makcik A ni selalu did ...

TT, best la citer TT..
iols jadik pemenat TT boleh..?

Selamat menyambut hari kemenangan semua...

Raya kali nie aku balik Kedah. Seperti yg dijangka, mmg ada citer la pasal depa2 nie. Ktorg adik beradik mmg dh prepare awal2. Hahaha..

Mula2 semua ok. Sambut raya mcm biasa la. Buat dodol, lemang, BBQ ayam dll dgn sedara mara..meriah la. Ini kampung belah mak. Raya ke-2 ktorg gerak ke belah ayah pulak. Ayah aku nie, mak kandung dia xbela dia tau. So, jarang2 la jumpa. Boleh pulak masa pegi raya rumah tok kandung aku tue, Amri call nak datang. Mula2 dr awal dia dok call, aku dah off hp mak aku. Mak aku pn xsedar hp dia off. Tp hp ayah aku mmg aku xdpt off la. So, Amri call bapak aku suruh ambik dorg satu famly kat simpang mana tah. Dorg dtg nek kereta la. Pinjam bapak Amri punya. Ktorg adik beradik masa tue dah memandang2 muka masing2. Hehehe.. Drama dh nk start.

Mak aku lpas dpt call tue, mula la jiwa dia xtenteram. Suruh adik aku pegi ambik Amri. Adik aku buat xtau jer. Ayah aku pn xmau g ambik dorg. Muka bapak aku dh smacam. Mcm xberminat. Mak aku jela lebih2. Tok aku sembang dgn dia pn dia dgr xdengar je. Sbb otak dh pikir pasal Amri n Imah. Aku meluat jgak la. Dah la jarang2 jumpa tok tue. Atleast nk privacy jugak la. Dorg seboleh2 nk mnyemak.

Sampai je dorg, ktorg adik beradik keluar duk kat laman. Buat sesi potography skit tepi bendang. Mmg xda hati nk mngadap. Tp ktorg xda la buat muka mnyampah. Masing2 buat xtau je. Buat dorg mcm xda. Mak2 sedara aku mmg perasan la ada smting wrong ant ktorg dgn Amri n Imah. Sampaikan mak aku dtg kat ktorg n cakap 'Hangpa borak2 la dgn cik mah ngan cik amri tue. Depa dtg dr jauh nk beraya dgn hangpa.." Aku ckp la... "Hati dah xsuka, buat ape nk berpura2. Ini kira ok la kami buat xtau ja.. Ikutkan hati mmg nak balik terus ke Seremban."

Lepas tue mak aku pn redho jela. Aku pn xnk benda jd panjang. Nnt betengkar mcm yg lepas2. Sbb mak aku mmg xkan nampak betapa menjengkelkan Amri n Imah tue. Time tue ktorg risau je takut dorg follow ktorg n tido kat kampung ayah. Mcm selalu la.. Follow smpai 3-4 hari, makan tanggung berak cangkung satu famly. Tp agaknya Amri n Imah xtahan tgok ktorg plus pulak bapak aku xpelawa dorg stay, lepas maghrib tue dorg balik A.Star. Legaaaa.....

Follow Us
miss_bear posted on 25-8-2012 02:47 AM
TT, best la citer TT..
iols jadik pemenat TT boleh..?

Cerita biasa je berdasarkan penglaman. Terima kasih sudi baca.

rosepetal posted on 16-8-2012 11:12 AM
khatam jugak baca cerita ko ni
x pernah lagi aku jumpa manusia jenis mcm ni
parasit sgt
...

Mak aku cakap, kesian kat dorg nie sbb kena buang famly. Baik yg belah laki, baik yg belah pumpuan. Aku pn ada tanya, knapa famly dorg buang dorg? Dua2 belah pulak tue.. Mmg nmpak la smting wrong. Pastu mak aku cakap, sbb dorg org susah. Smua org xsuka. (Nak perli aku skali la tue) Tp aku ckap, susah ke senang bukan ukuran. Perangai tue kena betul. Mak aku mcm biasa la, xboleh terima. Pastu nk sentap. Aku diam jela.

Aku plak dah tersangkut baca cita ni... Nak gelak pon ada, nak teghiyak pon ada... Pandai TT mengarang... Kipidap

nurulcomfykid posted on 26-8-2012 12:19 AM
Aku plak dah tersangkut baca cita ni... Nak gelak pon ada, nak teghiyak pon ada... Pandai TT mengara ...

Selamat membaca. Tengkiu for ur sapot.

aah aku suke gak baca cite ko TT...unik dari problem2 lain....

haha..khatam gk bace..nasibla kejiranan aku xde perangai cmni..mungkin sebb deret umah aku sumenye cikgu2 ja..klaua area belakang yg umah kos rendah ramaila perangai pprt gini..

LaksamanaSunan posted on 28-8-2012 11:06 AM
Selamat membaca. Tengkiu for ur sapot.

Bila nak hapdet ni? Kenduri dah setel lom?

Untuk setakat nie, ini jelah yg paling latest. Kenduri akak aku bln 11 nie. Dorg kata nk datang. Hehehe.. Xtau la tesangkut kat umah aku berapa lama pulak tue. Doakan yg terbaik jela buat semua.

Halau Mengunakan Ayat Pedas atau Pindah . Guna taktik sama kat jiran . Selalu gak kena parking kat depan betul2 rumah aku , sedap die je . sekali aku parking gak betul2 depan tepi pintu , hah amik ko mcm rumah aku pulak . pastu cakap parking depan rumah kiteorang bole pulak.

aku pelik tol ngan mak ko sbnrnya..

naper nak bela sgt 2 ekor makhluk tuh..??

yeayyyy!! at last khatam gak citer tt ni aku bace! drp thn lps kot aku dok bace ...agak2 da bebulan xmasok porem,,benang tt ni mst aku crk n aku gigih bace dr page 1..gagah x?

td dr pg 1 keje aku xleh nak pose sbb da melekat kat dpn pc bace smpi page last ni..
pasni kalo ade cerite lagi jgn lupe hapdet! aku eksaited giler kat imah ngn amri..nak jd kipas susah masti dorg leh x?

aku_tetap_aku posted on 30-8-2012 08:36 AM
aku pelik tol ngan mak ko sbnrnya..

naper nak bela sgt 2 ekor makhluk tuh..??

Ketaksuban beliyau mmg tak dinafikan lg.

Kadang2 ada jugak terlintas hasutan syaitan yg kata mak aku dh terkena. Tp aku istigfar balik n pikir xbaik menuduh org bkn2. So, diam jelah. Maby dorg dah karib sgt3...

akhirnya..................... khatam....

cerita post dari last year..1 hari aku baca...hehehe..
rasa macam naik roller coaster... kekekeke

Ptg2 mcm nie. Sblm hbis masa keje kul 6 jap lg, aku nk cakap skit lah. Aku pn puji sikap mak ayah aku yg terlalu jaga hati jiran. Konon2 dulu depa kata, nnt ape2 senang nk mintak tolong sbb kami nie duk merantau. Sedara mara smua nun di utara. Mmg ada point kat situ. Tp xperlu la sampai melampau2 dan mngabaikan perasaan keluarga.

Skrg, lepas 10tahun. Mana pergi jiran2 yg mak ayah aku tatang sgt tue? Ada yg dh begaduh pasal pinggan mangkuk, ada yg just mengadu domba. Ada yg cuma amek kesempatan. Last2, susah senang kami sekeluarga jugak. Bila pikir2 balik kenkadang aku xpandang nie smua sbg satu masalah. Sbb dari benda2 nie smua aku belajar berfikir dan mengkaji pasal human behavior.

Berpegang pd satu jela. Semua benda yg terjadi mesti ada himahnya dan pengajaran bg mereka yg mahu berfikir. Wallahualam.

SELAMAT MENYAMBUT HARI KEMERDEKAAN SEMUA!!