CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

Masalahnya mak dia tau malu ke? Bukan dia yang belikan ke? Maknanya dia restu la minah tu pakai.
...
Babai Post at 5-1-2012 21:28

mak nyeeeee pon bg statement tak menggambar kan dia tu GPK sbuah sekolah yg slalu melaung2 kan kat anak2 didik nye....jage diri...jage maruah..jage itu jage ini. so sekarang, ape agak nyee kate2 anak2 murid tu n pandangan mereka2 pade ibu si amalina ni?

perasan tak dia bahasakan dia amanda ..bukan amalina...ker aku sorang ajer yang perasan... ...
abgboroi Post at 5-1-2012 21:28

standard melayu la tu...scholar MARA ka, JPA ka, Petronas ka...yg khatijah...tukar kpd khaty...Zainab jadik Jane...Hawa jadik Eve...minda melayu masih di jajah...

citer pengalaman aku sendiri...budak ni mmg manis bertudung masa di kolej...tapi diluar...rupany ...
abgboroi Post at 5-1-2012 21:08

aiyooo... sara dulu sekolah, ramai jer kenkawan yg bertudung sbb nak cover rambut berkarat
kami jer yg tau sbb dlm bilik persalinan lepas PJ akan nmpk le rupa sebenor rambut itu
dah le cikgu disiplin kami garang mcm singa (auuummmmm)
kalo dia dpt cekup
grenti dia suh dye balik rambut ke warna asal (itam)

kalo budak cina siap suh mak ayah dtg bela..
mak pun kata, mmg semula jadi anaknya lahir rambut mcm warna bulu jagung maaa!

Cantik gigi. Putih bersih.

leornado da vinci pandai bidang ape??
darkcloud Post at 5-1-2012 21:30

seriously? painter, architect, writer, geo and the list goes on.. and he is regarded antara orang paling genius.. ilmu tu bukan milik islam sahaja.. dan banyak lagi multi genius yg bukan orang islam..

to say such thing mcm tambah2 fakta sendiri..

standard melayu la tu...scholar MARA ka, JPA ka, Petronas ka...yg khatijah...tukar kpd khaty...Z ...
JohnnyDepp Post at 5-1-2012 21:33

kan ipan? nk ikut bangsa lain sangat.. da sedap2 nama melayu, macam melur, kasturi semua tu, nak ikut budaya kokesen or budaya ereb or budaya iran and parsi

Follow Us
kes amalina ni kes biasa jerk. kita x yah gi jauh la. kat msia ni pun bnyk kes camnih.

kdng2 ada minah yg dtg dr kampung2 bila g bandar besar terus transform jd urban.

ala masa korang kat u dulu x kan x penah jumpa kot classmate korang yg mcm aku kata ni..

ada kan? sama la mcm kes si amalina ni. dah g oversea hari2 nmpk org fesyen seksi so dia pun terikut sama...yg jd probnya ms kat msia dulu, masuk tv dia pki tudung. so lani dah bukak tudung mmg nmpk sgt la...

kes amalina ni kes biasa jerk. kita x yah gi jauh la. kat msia ni pun bnyk kes camnih.

kdng2 ada minah yg dtg dr kampung2 bila g bandar besar terus transform jd urban.

ala masa korang kat u dulu x kan x penah jumpa kot classmate korang yg mcm aku kata ni..

ada kan? sama la mcm kes si amalina ni. dah g oversea hari2 nmpk org fesyen seksi so dia pun terikut sama...yg jd probnya ms kat msia dulu, masuk tv dia pki tudung. so lani dah bukak tudung mmg nmpk sgt la...
otai_g Post at 5-1-2012 09:35 PM

Cara ko cakap tu macam buat benda haram ni tak salah ye?

tahukah anda org Islam lah manusia pertama di dunia yg memakai kot putih seperti yg doktor2 pakai zaman sekrg? org Islam adalah manusia pertama yg mengasingkan pesakit2 yg dikhuatiri menghidap penyakit yg berjangkit di Baghdad, hospital pertama didunia... adakah adik Amalina tau ini?

tak kah perasaan orang2 mcm tu boleh dianggap a little selfish? mereka yg menganggap amalin ...
thieo Post at 5-1-2012 21:09

mmgpun...sbb manusia terutama melayu hanya pandai komplen...jenis nk majukan diri sendiri x berapa nk ada...yg adapun kaki ampu...bersebab...itula selfish namanya....klu x masakan sistem pendidikan negara kte asyik berubah je...sbb byk komplen...opssss...dh lari tajuk plak...larikkkk

Cara ko cakap tu macam buat benda haram ni tak salah ye?
Babai Post at 5-1-2012 21:38

apa bndnya benda haram? pakai seksi?

ko x payah pegi jauh ko pergi la pasar malam ke, supermarket ke mana2 la tmpt yg ada rmi org..

ko ada nmpk perempuan pakai jeans ketat, ada nmpk perempuan pakai baju lengan pendek, ada nmpk perempuan pakai baju ketat?

ada kan?

so apa tindakan ko? tgk jerk kan?

aku x ckp apa yg si amalina tu buat betul. tp cek diri ko 1st. apa ko rs hidup ko dah 100% sempurna, x de buat bnd salah?

betulkan diri sendiri dulu b4 dok kata org salah.

jika anda suka menonton rancangan Masterchef.. Tahukah anda orang Islam di zaman khalifah Fatimiyyah adalah manusia pertama yg mencipta makan secara kulinari...dipanggil the art of eating.. sewaktu itu org barat di zaman gelap sedang makan dgn cara kotor dan tidak beradab..

Reply  Maideen.
ni hah uncle.. cantik kan budak nya..
otomantaro Post at 5-1-2012 17:32
Pelakon drama ker Man? Prrrrrrrpffftght Pakar aurat ni semua pelakon drama dia kenal naaaa

Saya mendoakan Maideen menjadi Moderator di CI untuk kesejahteraan poremer-poremer... sesungguhnya Maideen mempunyai keperibadian yang sangat mulia dan bermoral tinggi... Kepada pencaci Maideen semoga kamu mendapat Taufik dan Hidayah dari Ilahi....
perang_sivil Post at 5-1-2012 18:31
Terima kaseh PS. Tapi nanti marah geng sarban batik dan forumner berakhlak rendah (tapi pura pura suci murni) yang dah lama hard-up nak jadi Mod tuh...

xabes lg berdebat....aku mls nk ckp lebih2 sgt coz kwn2 aku pn de yg mcm amalina ni, ms kt airport mak pak anta bkn main bertudung litup, sampai kt UK nun abes sume terbang, trus bj pn xckup kain, tmbh bf pn duk blaja sana...aku xnk bersangka buruk kt org, yg pntg semoga org2 mcm ni mndpt hidayah 2 je....utk peringatan diri sndiri gak

kuman seberang sungai bleh nampak, tp gajah depan mata buat2 tak nampak ke apa?

berlambak di malaysia ni, yg duduk kt universiti tu....lebih seksi, jual diri, berzina, bunuh anak sendiri. yg tu korg tanak gi tarbiah??? dekat je...takyah gi jauh2.

korg tgk artis berkemban di layar skrin besar tu, kira halal la  pulak (atas nama seni) ke?
eeemmmmmmm...

TOKOH MAAL HIJRAH TUUU APO NAK JADI MALAYSIA NIH

University of Edinburgh tu bukan lah unibersiti Top 10 the Best kat UK pun.. apsal die masuk situ? tak paham aku... dulu abg aku belajor unibersity top 10 kat UK.. abg aku takla pandai sangat mcm Amahlina.. tapi dpt la jgk masuk... abang aku cakap org putih lebih respect dia sebab tak merokok, gigi bersih, tak minum arak, tak clubbing, rajin belajor walau tak pandai..

mmg memalukan lah kalo genius Malaysia ni tak di respect pon oleh Mat Saleh.. org putih pun panggil minah ni jenis2 diaorg ajer.. setakat pandai, melambak lg org mat saleh yg pandai... diorg tak heran...

Please Malaysian students...gain respect from people of their country, then only you will bring honor and respect to Malaysia and all Malaysians..

lepas ni ada akta pakaian dan legging pulak ka? ka ada borang extra klau nk dpt kn scholarship untuk ...
thieo Post at 5-1-2012 20:44

Theio, tahu kah anda pencapaian orang Islam dulu? Tahu kah anda bahawa orang Islam lah yang mula mula jadi doktor, jadi angkasawan, jadi pakar kosmetik, brain surgeon, pakar modern dan additional mathematics, pakar geography, pengetahuan am, sastera melayu dan kemahiran hidop? Huh? Huh? Tahu kah anda?

Dulu dulu selepas aurat kehulu aurat kehilir, ish ish ishhhh kesana tsk tsk tskkk kemari, selepas berbincang pasal hukum makan pisang berbaja taik babi, selepas mengira dosa dan pahala orang dan mendengar ceramah Ostad Derus, selepas syumul kehulu syumul kehilir jelas dan nyata kesana jelas dan nyata kemari dan sikit sikit hukum Allah sikit sikit hukum Allah mereka mampu menjadi doktor, engineer dsbnya? Tahu kah anda? Huh huh?

kalau kite dah masuk kandang kambeng harus mengembek katenyaa