CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MissNigga

[Tempatan] DATO BANTAI BUDAK SEKOLAH DAN MELEPASKAN TEMBAKAN (Update #143)

tentera_laut replied at 17-8-2015 08:32 AM
parang dalam kes keta tu parents amirul ckp bukan parang depa. xde sapa tau parang siapa? mcamaman ...

Glenmarie yg 4 org budak bawah umur (menengah rendah) naik waja juga, cuba langgar polis.

Akak percaya je dgn tindakan polis diraja ne. Akak selalu juga handle masalah2 budak2 bawah umur, degil nya ya Alloh, kalah kita yg dah cukup umur. Buat jenayah pun sama. Ramai ibubapa sekarang sering tetipu dgn lakonan dan kata2 anak mereka, akak senyum sinis je lihat ibubapa mereka kata anak mereka suci murni.

duduk area seksyen 7 area rumah orang kaya ni upahlah security memantau ..

takkan budak tu takde contact number kawan dia..call dulu sebelum datang..reti picit loceng rumah tak?..ni takde info keluar dah pasal kawan sepembelajaran tu..hantu ka apa ni..

revolusi_30 replied at 17-8-2015 08:37 AM
Glenmarie yg 4 org budak bawah umur (menengah rendah) naik waja juga, cuba langgar polis.

Akak ...

mmg remaja nowdays mmg dassat gak perangai..
ada gak yg baik.. ada yg jahat..

cuma terkilan 1 aje dalam kes ni. pistol kat kepala.. nonsense. budak tu x merbahaya in term of keselamatan.. bukan dia tgh pegang parang ke.
apeppun hope polis jgn bikin kontrovesi.
and budak2 pikir2 la dulu b4 panjat gate rumah wpun tuan rumah ok, jiran 2 pikir lain

tentera_laut replied at 17-8-2015 08:32 AM
parang dalam kes keta tu parents amirul ckp bukan parang depa. xde sapa tau parang siapa? mcamaman ...

kes kawan  aku punya bakal abg ipar pon lebih kurang sama, mati kena tembak dikatakan penjenayah dan tetiba ada parang dlm keter... polis tersilap tembak tapi declare kat  paper kata penjenayah, padahal lelaki tu br je antar kakak kwn aku balik rumah lepas beli brg2 kawin...lelaki tu pun kejer opis kot...mmg stok muka baik2...

cuma yang membezakan adalah tindakan family.. family lelaki ni susah n org kg, x de yg nak tolong membela diorg, jadi kes nyer x berpanjangan, walaupun pada awal diorg nak saman polis sebab polis dah mentioned tersilap tembak dan pegawai polis tu mental sikit...ya la bukan senang nak saman tambahan kalo kita x berape nak mahir dan x de org nak bantu, akhirnya mak pak nyer redho...kakak kwn aku nangis x sudah sbb dah nak kawin pon masa tu...

sekian,,, cerita ni kisah 15 tahun yg lalu...akupun budak hingusan lagikkk...

MissNigga replied at 16-8-2015 04:22 PM
baju purple tu .. tu baju rasmi SM Kebangsaan Sect 7 untuk aktiviti koko ...

Yup! Btl! Anak Hakak pn Form 3 baju 'koko' colour purple..

chipsmoremore replied at 17-8-2015 08:42 AM
kes kawan  aku punya bakal abg ipar pon lebih kurang sama, mati kena tembak dikatakan penjenayah d ...

bende cam ni la kita nak elakkan.. tak nak polis suka2 tembak. nnt org x bersalah mati.. and kalau seorang bapa/suami.. apa jadi kat anak2 isteri?
maka  dalam kes mcm ni, jgn la suka2 letak pistol kat kepala org.. buatnya tertrigger?

Follow Us
tentera_laut replied at 17-8-2015 08:40 AM
mmg remaja nowdays mmg dassat gak perangai..
ada gak yg baik.. ada yg jahat..

Xkan polis pencen ne x tahu sop senjata, lagi2 pegawai. Mne boleh hala or pamerkan senjata tanpa ancaman.  Rasa budak2 ne ada melakukan provokasi yg membuatlan polis pencen ne bertindak sedemikian rupa

zmn skrg mcm2 hal

pesan abg aku, kalu kena tahan polis
kalau nak di spot cek biar kita keluarkn sendri barang2 kita

jgn ssekali bg polis buat

kang dr beg xde dadah tba2 ade dadah
poket pon gitu gak
so kalu kes parang dlm kete mmg x mustahil

huhuhuhu

kelapaparut replied at 16-8-2015 05:20 PM
Ape jd cerita kluarga sharifah dgn pmandu taxi tu ye,shah alam jugak ye,ramai org kaye2 bpangkat yg  ...

Melayu kaya yg sombong, lain mcm tingkahlaku gitu..

Ala2 tak sabar sentiasa & besar2kan suara gitu..

Bawa keta laju mcm paper plane gitu..

Area taman tar pun sama gitu.. buatnya bukit kat belakang depa tu runtuh??

haruslah replied at 17-8-2015 08:52 AM
zmn skrg mcm2 hal

pesan abg aku, kalu kena tahan polis

betul.. aku ada baca tips kena tahan polis.. kalau nak cek kereta.. kena ikut sekali.. tgk depan mata..

tentera_laut replied at 17-8-2015 09:03 AM
betul.. aku ada baca tips kena tahan polis.. kalau nak cek kereta.. kena ikut sekali.. tgk depan m ...

betul kata awak.. time sport check keta tu kita mesti ada sama..
sbb polis akan taruk senjata dlm keta kita utk menunjuk kan kita bersalah.. dlm kes2 tertentu yg melibatkan polis tak sengaja melepaskan tembakan, utk membersihkan nama polis dari kes jenayah yg tak di sengajakan

akak tau nie pun dari sepupu akak sendiri.. sbb dia polis

munchkin replied at 16-8-2015 11:09 PM
persoalan :-

kata kenalan anak dato, so mana anak dato tak reti explain pada bapak siapa dua rema ...

kalau tgk bju slh srg tu kan kan pakai baju seragam koko.. siap ada lambang sekolah lagi

munchkin replied at 16-8-2015 11:38 PM
sekarang sekolah pun dah cam bukan bukan. dengan prob ada cikgu salah guna kuasa (malas aku nak ce ...

ntah2 anak jiran dato tu takde janji pon dgn kawan2 diorg tu
mmg agak fishy la
kata nak dtg ulangkaji tp nape rumah takde org
dato tu mesti ingat budak 2 porg tu nak merampok agaknya

kalau baca kes tu budk tu luar kawasan rmh kan.. jiran polis aku rmhnya kena cubaan masuk pencuri. tersedar panggil jiran lain dpt la tgkap pencuri tu. tapi drg belasah dlm kawasan rmh jugak. sebab kalau belasah luar slah pulak

kalau ada terima waran geledah kat rumah atau kereta, ataupun tiba2 korang keluar tgh malam and ada polis nak geledah kereta, korang ada hak utk ikut n tengok sekali.

kena tau apa hak anda supaya kes2 jumpa parang yg jatuh dari langit tak berlaku. please educate other people also.

oranjes replied at 16-8-2015 04:13 PM
errrr... budak2 yg meniarap tu tk mcm seragam skolah pun

dlm statement tu, ada sebut, pakai baju seragam sekolah.
ni baju biasa je...

munchkin replied at 16-8-2015 11:18 PM
then dont say seragam sekolah. cakap seragam sukan. sekolah i dulu ada ada dua baju sukan. satu su ...

persoalan saya pulak, kenapa datuk tu senang2 halakan muncung pistol berpeluru kt budak2 tu? kalau tertembak mcmana? nyawa org tu kan....budak2 tu confirm ada senjata ke apa?

iznanaziz replied at 17-8-2015 09:41 AM
dlm statement tu, ada sebut, pakai baju seragam sekolah.
ni baju biasa je...

Baju 'koko' sekolah sebenarnya..

Budak2 skolah skrg ni susah nak dipercayai.50-50. Pernah dulu kes masuk paper, anak daranya hilang dlm perjalanan nak ke sekolah. Beria2 mak dan ayah menangis2 dpn reporter. Masuk paper bagai. Padahal kwn2 anak tu, semua dah tau perangai budak ni yg gelenyar ngan jantan.
Mak hantar naik bas skolah, dia turun kat perhentian lain. ikut mat rempit naik motor. balik2 rumah, dah bunting.

kerja polis je..berapa sgt la gajinya...rumah besarnya mcm vvip menabung cam rosmah jugak kot