CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

Ooohhh..gambar ni...OK, pada pendapat aku lah, tangan si amalina tu menyentuh groin area mam ...
RedDevils Post at 5-1-2012 23:29

sebenarnya aku boleh relate dgn kelaziman laki pompuan bergambar mesra dgn ada sedikit elemen peluk or rangkul yg tidak erotic...just mesra as social gesture gitu la...... tapi kes2 macam ni biasanya posisi tangan tu more like berada kat sebelah sisi pinggang macam yg ko citer pengalaman  ko sendiri tu doc.....

yg gaya macam amalina ni...... very rare...even aku tak mampu nak recall penah ke tidak tengok style camni bagi gambar2 casual kengkawan.

Post Last Edit by AzzaAzman at 5-1-2012 23:37
bukan pegang......tapi lean against.....istilah yg lebih sesuai, bersandar sehingga tersen ...
emasriba Post at 5-1-2012 23:23

saya dengan BF pun bergambar kiri kanan je, segan dowh. xdelah nak pegang perut, xde lah cecah breast kat ketiak laki tu. eii geli lak aku nak tulis.

Post Last Edit by Babai at 5-1-2012 23:35
Minda kita boleh menerobos fikir yang bukan bukan, kata hati memang akan memacu kita utk kata "kalau posing pun dia boleh pegang area tundun, maybe dia selalu pegang penis mamat tu"

Tapi bukan kah Islam suruh kita sangka baik, dan jangan terjatuh dalam lembah fitnah?

Bukan aku menyokong tindakan Amalina tu, memang dosa dia liar macam, period.

Tapi siapa kita nak speku apa yg dia buat lebih2?

RedDevils Post at 5-1-2012 11:32 PM

Yela,
Husnu zon. Lepas ni nampak budak2 berkepit2 pastu naik tangga apartment, kira biarkan jer takyah tengok kemana dia nak pegi. Sebab kena husnu zon. Tak gitu?

Apapun dalam banyak hal, aku setuju ngan ko doc. Sebab ko lebih berfikiran terbuka. Takde nak membela buta2.

ya ampun.....ilmiah nya aku kat sini..berdiskusi pasal sekeping gambar macam ni...

sapa2 yg ada laki tu try le pose mcm tu...tgk mcmn...hikhik{:4_185:}

ehhhh...aku kata pegang perut ka? i don't think so...pandai2 saja buat kesimpulan
hzln Post at 5-1-2012 23:29

oh ye ke.. sorry la, aku malas nak selak ntah baper puluh page ke belakang tu. Aku sebut perut tu ko patut berterima kasih pasal tu kira attempt aku untuk maksudkan sangka baik ko yg tinggi la tu.

Follow Us
Kang tak pasal si pembela retis tuduh ko keje kira dosa retis.
Babai Post at 5-1-2012 23:25

dia yang sibuk kata kita "kuman seberang laut nampak, artis kat sini tak nampak" kalau bincang sesuatu isu mesti akan ada yang alih topik sana sini. kalau macam tu sampai bila tak habis. bab artis tu lain lah kan, bukan ke dah ramai ke yang tegur pasal artis tu. sekarang topik amalina ni.

sapa2 yg ada laki tu try le pose mcm tu...tgk mcmn...hikhik
peachRose Post at 5-1-2012 11:35 PM

.....................
.....................

Sampai nak cari contoh lelaki yang rare semata2 nak bela si gedik?
Takjub aku.
Babai Post at 5-1-2012 23:32

sbb sara bukan pakar fotografi
bukan berada di situ ketika foto itu dirakam
maka sara katakan apa yg sara nampak
dr persepsi sara itu le yg sara katakan
naper? sara kena mcm kamu yg suka makan daging saudaranya sendiri ke?
sara tak mau jadi antara perempuan yg meraung2 dlm api neraka kelak smbil kunyah dging busuk saudaranya sendiri!
tak payah nak buat dosa kering!
jgn perasan suci murni hokey! mula posting mcm ustazah, last2 kutuk mcm pompuan meghoyan!

maybe kite cuba nk letak budaya /upbringing kita dekat amalina ni. sbb tu rasa meluat menyampah sbb kita x dapat accept die berubah yang dulu nya gambar dia menepati ideal budaya kita. sama seperti ummah melayu ketuanan, rase pelik sangat bila ada melayu yg menyokong dap, rasa macam x masuk akal.

dia yang sibuk kata kita "kuman seberang laut nampak, artis kat sini tak nampak" kalau bincang sesuatu isu mesti akan ada yang alih topik sana sini. kalau macam tu sampai bila tak habis. bab artis tu lain lah kan, bukan ke dah ramai ke yang tegur pasal artis tu. sekarang topik amalina ni.
AzzaAzman Post at 5-1-2012 11:36 PM

Ye betul.
Kita bincang ikut tajuk thread. Ni sekarang ni thread minah gedik, bukan thread artis.

cilalak, quote posting aku

tapi aku tak sampai ke tahap aku ada NIAT nak kata dia memang ada usap penis mamat tu
RedDevils Post at 5-1-2012 11:34 PM

Aku pun tak pernah kata dalam gambar tu dia usap batang mamat tu.

amalina tu rendah kut..n mamat tu tinggi..sbb tu sedang2 elok je tgn dia selevel dgn groin area tu..tu pun mamat tu dah slounching mcm tu..kalau dia diri tegak agak2 tang mana plak tgn tu tersentuh..mai pakat ramai2 buang masa buat CSI..{:4_194:}

sebenarnya aku boleh relate dgn kelaziman laki pompuan bergambar mesra dgn ada sedikit elemen peluk or rangkul yg tidak erotic...just mesra as social gesture gitu la...... tapi kes2 macam ni biasanya posisi tangan tu more like berada kat sebelah sisi pinggang macam yg ko citer pengalaman  ko sendiri tu doc.....

yg gaya macam amalina ni...... very rare...even aku tak mampu nak recall penah ke tidak tengok style camni bagi gambar2 casual kengkawan.
emasriba Post at 5-1-2012 11:34 PM

Serius aku pun takleh nak recall.

Tapi kalo ada sape2 sini yang join geng2 bohsia, maybe leh komen kot2 untuk geng bohsia2, takat ngan kawan2 biasa pun leh menggediks camtu.

Minda kita boleh menerobos fikir yang bukan bukan, kata hati memang akan memacu kita utk kata ...
RedDevils Post at 5-1-2012 23:32

ko penah baca tak Islam melarang kita SENGAJA (PURPOSELY) meletakkan diri dalam situasi yg mengundang fitnah dan kalau atas perbuatan kita tu menyebabkan fitnah timbul kita juga akan TURUT menanggung dosanya walaupun ianya fitnah yg tidak benar.

statement di atas tidak sama sekali bermaksud org yg menfitnah tidak perlu menanggung dosa ye.

Yela,
Husnu zon. Lepas ni nampak budak2 berkepit2 pastu naik tangga apartment, kira biarkan jer  ...
Babai Post at 5-1-2012 23:34

Pujangga ada berkata:

"Lebih baik kita bersalah tak menghukum, dari kita salah menghukum"

Aku setuju part Husnu Zon agak susah nak diaplikasi kan dalam kes minah2 bohsia dah duduk bertenggek kat motor dgn mat rempit......tapi itulah ujianNya kepada kita...

Yang mana dah jelas, kita tegah, kita marah..

Isu Amalina ni, aku tegas mengatakan perbuatan dia salah.
Cuma aku malas nak lebih2 buka aib dia, cukuplah Metro dah malukan family dia..
Aku cuma doakan semoga dia berubah..Ameenn

ko penah baca tak Islam melarang kita SENGAJA (PURPOSELY) meletakkan diri dalam situasi yg ...
emasriba Post at 5-1-2012 23:41

Jadinya, kalau kita aplikasi larangan itu, si Amalina dah sah sah dapat dosa, sebab dia posing macam tu, mengundang org lain bersangka buruk terhadapnya, jadi kita pula, kena lah hati2 supaya tak sama 2x5 macam Amalina, tanggung dosa

Post Last Edit by Babai at 5-1-2012 23:47
Pujangga ada berkata:

"Lebih baik kita bersalah tak menghukum, dari kita salah menghukum"

Aku setuju part Husnu Zon agak susah nak diaplikasi kan dalam kes minah2 bohsia dah duduk bertenggek kat motor dgn mat rempit......tapi itulah ujianNya kepada kita...

Yang mana dah jelas, kita tegah, kita marah..

Isu Amalina ni, aku tegas mengatakan perbuatan dia salah.
Cuma aku malas nak lebih2 buka aib dia, cukuplah Metro dah malukan family dia..
Aku cuma doakan semoga dia berubah..Ameenn
RedDevils Post at 5-1-2012 11:42 PM

Betul cakap Doc.

Lagi satu, seingat aku Dr Asri ada kata. Kita perlu lebih dulu (bagi priority) memerangi/mencegah maksiat yang dilakukan secara terbuka sebelum kita sibuk2 nak cari maksiat yang tersembunyi. Wallahualam.

Apa komen Doc?

Betul cakap Doc.

Lagi satu, seingat aku Dr Asri ada kata. Kita perlu lebih dulu (bagi priority( ...
Babai Post at 5-1-2012 23:46

Aku setuju dgn kenyataan MAZA tu "  Kita perlu lebih dulu (bagi priority( memerangi maksiat yang dilakukan secara terbuka sebelum kita sibuk2 nak cari maksiat yang tersembunyi"

- kena pandai imbang, kena ada hikmah dalam menegur...jangan sampai orang kata kita tak ada usaha amal makruf nahi mungkar, dek sebab berpegang kpd asas tak mahu cari maksiat tersembunyi......dan jangan pula sampai jatuh hukum fitnah/adu domba/mengumpat, semata mata nak perangi maksiat.

Aku berpegang pada konsep wasatiyah, dalam apa jua situasi, berpada pada

oh ye ke.. sorry la, aku malas nak selak ntah baper puluh page ke belakang tu. Aku sebut p ...
emasriba Post at 5-1-2012 23:35

masa tu aku tatau menatang hapa tundun yg korang duk sebut ke hulu ke hilir tu, so aku assume tundun tu private part lah, which i don't really agree, because to me she was just touching the intersection (which is groin) then pastu tu kau tetiba kata tundun tu groin laah...manalah aku tau sgt istilah lucah melayu tundun2 segala...aku tak baca cerpen lucah melayu...groin, loin tu aku taulah