CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

Errr......errr..... dalam kes seperti Anwar, Ustaz Azhar Derus, Rosmah Mansor, Zuraidah YB A ...
emasriba Post at 6-1-2012 09:21

seboleh2nya sara mmg tak nak komen mende2 mcm tuh insap! insap! insap!

Errr......errr..... dalam kes seperti Anwar, Ustaz Azhar Derus, Rosmah Mansor, Zuraidah YB A ...
emasriba Post at 6-1-2012 09:21

bila berada di forum ini aku cuba seboleh mungkin utk amal "u attack the policy, u don't attack the person (behind or associated with the policy)" tapi aku cuma manusia biasa yg byk kelemahan...kerna aku tak mampu skema 24/7

seboleh2nya sara mmg tak nak komen mende2 mcm tuh  insap! insap! insap!
mysara Post at 6-1-2012 09:26

err....maksudnya sara pernah terkutuk orang2 seperti itu ke? hmmm....takpelah sara... memang kita manusia ni kadang2 secara tak sengaja terpilih2 standard moral ikut suasana dan keadaan dan kepentingan diri kita. Bagi orang yg kita tak suka, kita apply standard moral yg berbeza dengan orang yg kita suka atau kita rasa takde kena mengena dengan kita. Sama seperti dalam kehidupan kita sehari-hari..... Kawan-kawan sendiri buat salah depan mata kita macam tak nampak atau buat-buat tak nampak. Cuba kalau musuh atau org yg kita tak senangi buat salah, sensitif je deria-deria pancaindera kita nampak kesalahan tu.

tapi sebenarnya seruan sara ni sangat bagus. yg benar tetap benar dan perlu ditegakkan walaupun diri kita sendiri pun taklah mengamalkannya sangat. nak tunggu jadi perfect baru boleh nak membuat teguran, sampai bila pun takkan jadi, kan?

hahaha...tukar jantina pulak pagi ni...jadi Lisa

err....maksudnya sara pernah terkutuk orang2 seperti itu ke? hmmm....takpelah sara... memang  ...
emasriba Post at 6-1-2012 09:33

rasanya seingat2 sara tak de.. kalo sara komen pun bkn hal2 tepat kpd insan berkenaan tapi lebih kpd sembang menyimpang benda lain, cth kosa kata yg kita bincangkan tadi mcm groin loin dlm kes nih... seboleh2nya dan seingat2 sara tak de.. tapi sara baca dan nilai dlm hati/fikir... check le kot2 sara terlupa... tapi kalo bab sara 'membodohkan' cikgu dlm sesuatu isu tu itu adalah secara general..bukan personal.. lagipun itu bidang yg sara tau dan boleh elobrate

tu pun sara terpengaruh gak sikit sebyk cara insan2 yg berporen kat sini!
skrg pun sara dah boleh guna terma2 ahli bod ghossip!

kalau nak elak dosa, or at least menghampiri dosa, baik tak payah masuk CI ni..betul

ni apa yg lisa rasa...lepas perhatikan style2 forumer kat CI ni...kat thread A dia jadik ustaz, kat threab B dia kutuk politician..kat thread C pulak dia tepek gambar pompuan separa bogel...maybelah kot amalan dia jadik ustaz kat thread A boleh cover dosa kat thread B & C

Follow Us
bila berada di forum ini aku cuba seboleh mungkin utk amal "u attack the policy, u don't a ...
hzln Post at 6-1-2012 09:30

aik, bila aku cuba extend SERUAN MULIA mysara dan Maideen agar kita jangan jadi manusia yang menghina manusia lain, jangan makan daging saudara sendiri, jangan buka keaiban peribadi dan rupa bentuk fizikal, jangan hina bilangan bini orang, jangan hina perut boroi orang, jangan hina style rambut datin orang, jangan hina loghat bahasa negeri orang (Kelantan & Tganu especially), jangan ungkit2 kes khalwat orang di bilik 121 sebab mungkin taubat dia lebih diterima Allah berbanding taubat kita sendiri KEPADA TOKOH-TOKOH POLITIK & BINI MEREKA.... tiba-tiba semua mengakui kelemahan diri....hmm bagus.... bagus.... pada hari Jumaat yg mulia ni bagus kita muhasabah diri sama-sama

Post Last Edit by arasham at 6-1-2012 09:43

tak de dlm satu kenyataan mak si amalina tu yg kata dia suka ank dia menyeksi.
bila dia mengaku belikan pakaian tu saya tak rasa, dia tak jangka amalina akan pakai dan letak
gambar tu utk public view. even anak dara  saya pun kata cantik legging tu cuma
tak sesuai nak pakai utk public je. kalau pakai dlm jubah mesti rasa seksi

aik, bila aku cuba extend SERUAN MULIA mysara dan Maideen agar kita jangan jadi manusi ...
emasriba Post at 6-1-2012 09:40

kau nasihat orang jgn buat semua2 tu....kau akui kelemahan diri tak? ke kau langsung tak buat benda2 yg kau nasihat org supaya jgn buat tu?

Reply 1127# emasriba

maiden punya stail ckp terbalik, sarkasm... kenkadang bahaya cara dia bercakap.. mmg le dia boleh tangkis dan tahan hati bila org kata dia mcm2.. tapi cara dia nak beri sesuatu info dgn bahasa menaik, terbalik sarkasm tu kpd public yg tak sama level fikiran, pendidikan, pengalaman, pekerjaan dan umur akan menimbulkan masalah salah tanggap

kau nasihat orang jgn buat semua2 tu....kau akui kelemahan diri tak? ke kau langsung tak b ...
hzln Post at 6-1-2012 09:43

aku jenis kutuk semua hahahaha..... tapi bottom in my heart aku tetap akui salah kalau cara menegur kita tu tak hikmah dan mengaibkan orang sebab tu dah bukan niat nak memperbetul, tapi niat nak memalukan orang. Cuma menyedari aku sendiri tak konsisten memegang NILAI yg macam itu, setakat ni aku belum tergamak nak preach kepada orang lain tentang adab sopan membuat teguran.  Rasa malu lak kat diri sendiri kalau cakap lain buat lain.

Tapi bukan bermakna aku tak setuju dan support teguran mysara, kau dan Maideen tentang adab sopan dalam membuat teguran tu. Ni ikhlas cakap ni.

Reply  emasriba

maiden punya stail ckp terbalik, sarkasm... kenkadang bahaya cara dia berc ...
mysara Post at 6-1-2012 09:44

sara akak nak tanya sikit. b4 ni bila baca posting sara mcm sara sgt rapat dgn ur mum.so u n ur mum ada tak share perasaan u suka baju tu walaupun seksi tapi just beli tuk suka-suka,
bkn tuk tunjuk kat org pun, than pegi shopping beli benda seksi dan comel sesama
just for fun. than kalau pakai, kat dlm sapa tau. to me normal je benda tu between me
and my doter. dari dia buat dgn kengkawan dia than ambil gambar, terlepas kat memana so
baik dia bergumbira dgn saya. yelah kalau dia suka kat classmate yg comel/macho/handsome
me tpt dia bercerita, itu salah ke? jadi kwn rapat ank dara sendiri..open minded tak bertempat ke?

kalau nak elak dosa, or at least menghampiri dosa, baik tak payah masuk CI ni..betul

ni apa  ...
LisaSurirumah Post at 6-1-2012 09:39

btl cakap lisa... saya sokong

btl cakap lisa... saya sokong
beta.alfa Post at 6-1-2012 09:50

kannnnnn

u tak caya, u cuba perhatikan aja lah...spesis yang betul betul bajet suci ni, dalam thread ni seolah olah dia tak pernah mengutuk mengeji, padahal kalau kat thread Anwar Ibrahim ke..thread Ustaz Idrus tu ke, dia lah nombor satu yang mengeji

Reply  emasriba

maiden punya stail ckp terbalik, sarkasm... kenkadang bahaya cara dia berc ...
mysara Post at 6-1-2012 09:44

so kira hikmah ke tak tu? Selari ke tidak dengan NILAI yg  mysara pegang dan sedang preach kepada kami iaitu jangan mengaibkan orang?   Ke itu lain?

btw.. tak paham napa nak samakan kes amalina ni dgn kebanyakan orglen..

orglen tu korang kenal ke kot ya pun kalau isunya diketengahkan? ada apa2 yg spesel ke pasal orglen tu mcm amalina ni..

and then.. ada ke contoh lain yg orgnya berubah drpd sesuatu yang baik kpd yg buruk? in this case, amalina dahulunya dikenali sbg seorang pelajar perempuan yang sopan bertudung dan pelajar terbaik SPM.

tp sekarang tiba2 jd mcmni.. anyway, nasib baiklah still maintain good results katanya..

ni plak pendapat Dato Dr Fadhilah Kamsah
------------------------------------------------------
    Write a comment...

Dato' Dr. Haji Mohd Fadzilah Kamsah
As salamu'alaikum shbt FB yg d hormati. Akhir2 ini terlalu ramai yg tanya saya ttg isu Nur Amalina, pelajar pintar yg dpt 17A dlm SPM yg d thn akhir bidang perubatan. Dia bertindak spt kebanyakan remaja lain yg belajar di luar negara. Doakanlah agar dia lulus pd Mei depan ni n pulang utk berbakti d Msia. Juga doakan agar dia jadi Muslimah yg Allah redha. Dgn menyebarkan gambar n video clip, kita akan memalukan dia n keluarganya. Memalukan org DOSA BESAR. Kitapun tak sempurna.Semua org boleh berubah n taubat. Kitapun belum pasti sempat taubat sblm mati. Org yg sibuk betulkan dirinya, TAKDE MASA NAK CARI SALAH ORG LAIN. Drp sibuk mengata, baik kita doakan dia n semua org jadi baik.
Like · · Share · 7,841460666 · 2 hours ago ·
mysara Post at 6-1-2012 08:58 AM

Bukan mamat ni ke yang cakap berapi-api, last2 anak sendiri pi clubbing? Ke aku yang salah dengar?

kannnnnn

u tak caya, u cuba perhatikan aja lah...spesis yang betul betul bajet suci ni,  ...
LisaSurirumah Post at 6-1-2012 09:53

mmg pun... thread sana ckp lain, thread sini ckp lain... apa kes???

kalo rasa diri tuh btl2 suci tak de dosa sila la ke board agama

btw.. bukan gmbr2 amalina ni actually dah lama tersebar ke?? kan kan??

Bukan mamat ni ke yang cakap berapi-api, last2 anak sendiri pi clubbing? Ke aku yang salah dengar?
Babai Post at 6-1-2012 09:54

itu ujian utk dia ujian utk kita belum tahu lagi