CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: exclusive_vvip

Misteri Jalan Lama (KL - Bentong)

aiseyyy.. belum ada sambungan lg ka???
agaknya en. lord bz siapkn tesis dia la kot nie..

oh.. pasal citer jumpa rangka berbaju tue, rasanya aku ada citer dalam thread aku..
A friend to a friend of mine..
Takde ape yang misteri sgt citer tue...
Just isteri dia sanggup berjalan menyusur jalan tue selama 2,3 minggu utk cari suami dia..

Hehe..

mr lord nko kat ne ni....
mana sambungan citer...

isk bab jln tuh memang selalu aku msk skg ni dr gombak smpai alang sendayu/kem raudah
cuma sekali sekala dgn kenkawan ke mcd sempah n ke janda baik...
3thn lps hari2 (selama 2 minggu) aku lalu jalan situ ikut jalan lama smpai ke bentong.

alhamdulillah so far xpenah lg jumpa "kawan" kat situ...

tp last year penah sekali msk hutan area situ bersama 3-4 org asli berteman tok batin.
(nama aku tak ingat tp rambut die putih... dah lama aku pun tak jumpa die.)

situ kami masuk buat kerja2 clearkan tanah utk jadikan kawasan kem rekreasi.tanah tu diberi oleh gomen kpd jabatn org asli utk dimajukan.
jauh ada le lebih kurang 1.5km dr jalan lama kl gombak bentung tuh. tp kami msk dr tepi highway ada la dlm 3km kot.
masuk cuma boleh jalan kaki redah hutan semak samun n naik turun bukit.

n rupanya masa aku pegi tu dah seminggu 3 budak muda org asli tido situ buat keje menebas semak n mesin rumput.

ni base pd citer depa la;
ikut citer tiap2 mlm selama seminggu tu malam masa baring2 nak tido tuh mesti secara tetiba akan muncul dr celah hutan tu...
org tua pakai jubah jalan2 keliling kawasan yg dah clear tuh... mcm meninjau la tuuu..

korang tau ka dlm tuh jam 6 dah gelap. cuaca akan berubah secara tiba2 jd sejuk smpai ke tulang. memang gelap sbb hutan tu memang tebal kalu dongak ke atas pun xnampak langit... daun2 pokok je besar2.

smbung lg...

lps tuh org tua jubah tu akan dtg n masuk ke dlm khemah besar diorang n intai2 muka sorang2... ikut kata depa org tuh akan intai dr jarak dekat...
org tuh akan tunduk 2-3 jengkal dr muka diorang ni... maklum ler dah malam gelap nak intai muka kalu dr jauh mana nak nmpak kan....

n org tua plak akan bawa mcm lampu pelita kot gituh... hah so kalu dr jauh die dtg dah mula nmpak cahaya la...

aku yg dengar pun dah nak terkucil... pandang kiri kanan.
tp si budak org asli tuh rileks je. aku tanya korang tak takut ke? die jawab diorang kalu nmpak cahaya tuh malam2 buat donno badak je la... tp tido tetap le bak kata lord... tido berjemaah.tp yg paling depa risau ialah harimau.

dlm seminggu tido cuma sekali khemah depa kene geledah rimau. sib baik tak kene serang budak2 tuh...
tp paham2 la dah masuk hutan memang la bawak senapang patah sorang satu.

bab org tua berjubah tu korang pikir amende?

budak2 tu ckp penunggu kws tersebut. die pun takde usik apa2 cuma dtg melawat je....

tp dlm mlm gulita gelap pekat melekat tuh tetiba nmpak cahaya keluar dr arah hutan tebal...
kalu aku dah pengsan kot.

# mgkin awal thn depan aku nak msk lg kot so sapa nak ikut?????
kalau nak tido pun bleh tp korang je le tido aku nak balik umah tido sebelah bini aku... tak nak aku kene intai2 dgn "mende" tuh... simpang 44 weiii...

aku doakan mr lord tak ape2...

selamat semua...

aku ade lagi...

mintak maaf... mintak ampun...

bz sket lately ni...

so... let me continue our journey sementara adeluang mase ni...

... menurut cerita daripada pak bah...

sebelum nih penah ade 2orang mat saleh dari negara mane ntah buat research kat situ...

so bile buatkajian ni kene la masuk utan utan kawasan tu...

walaupun tak dalam sangatdiorang masuk namun kalo dah namenye utan tetap la utan jgk...

so mase utkdiorang amik sample adalah secara berkala dan berjadual...

maknenye disini...tak kire la siang ke malam ke... kalo dah sampai time tuh diorang tetap kene gcheck sample tuh...

tapi kan... menurut kate pak bah ni... 2 orang mat saleh nimmg spesis ati kering...

diorang kalo g check sample tuh tak bawak parangpun... just bawak lampu yang terang nak mamposs dengan peralatan persamplan...

waa... hebat bukan...

kalo aku jangan kate parang... kalo kete kebal bleh bawakmasuk... dgn kete kete kebal aku bwk... dah la masuk berdua je...

nak dijadikan cerita (tadi tuh baru pembukaan... nih baru nak masuk isi penting)...

menurut pak bah lagi (aku tak tau la tujuan pak bah cerita ni sebab nak buatkitorang takut ataupun ape)...

ingat tak cerita aku pasal kawan aku nampakkelibat(mungkin bayangan) pompuan kat kawasan sungai kat kawasan situ???

(buluroma aku meremang tetibe je nih...)

2 eko mat saleh tuh pun penah jumpe jgk...

korang rase ape yang berlaku???

mat saleh tu lari???

ya btol... mmg dioranglari...

bukan utk menyembunyikan diri...

tapi untuk pegi kejar benda yang dianampak... mungkin untuk buat sample jugak barangkali...
menurut pak bah lagi...kawasan tuh riuh rendah sepam mase diorang kunun kunun pegi kejar benda tuh...

aneh bukan??? siap pegi kejar lagi...

kalo kite... jangan kate kejar... tengok puntaknak...

jadi... mase pak bah crite tuh... aku terpikir jugak... kalo matsaleh 2 eko tuh yang tak percaye, tak tahu pape tuh bleh nampak... ape lagikite nih... kan???

adesss... seriau bulu roma aku bile teringat balik...

masekitorang dengar cerita pak bah tuh waktu petang... dalam kul 5 lebeh... lepasminum petang... keadaan redup redup manja gitu... sejuk... tenang... nyamantapi ade nyamuk...

ari tuh... seperti biase mase mandi dalam mase dkt dkt nakmaghrib dah kot...( seperti biase... jangan malu malu... mandi secaraberjemaah)...

kat kawasan utan ni keadaan gelap walaupun br kul 7 lebeh...

mmgsesuatu yang tak disangka...

tuh la... peringatan kepada semua... jangan takutsangat... kan mendapat ko...

aku sendiri menyaksikan 'keindahan alam'...

diatidak bertukar bentuk... tapi dia mampu terbang lagi...

cam yg aku tgk sebelumni... aku sempat tgk kain blakang dia je... terbang dari kawasan belakang bilik mandi kitorang tuh masuk ke utan...

walaupun tak menuju kearah kitorang tapi muke aku terus pucat putih...

memandangkan toilet tuh kat bangunan lain... kitorang kene lalu kawasan tepiblok asrama yang bleh nampak utan kat keliling kelalang...

so... ape lagi...dalam perjalanan balik tuh la aku telah diberi peluag untuk tengok 'keindahanalam' maya tu...

nasib baik aku tak nampak rupe dia...

itu pun aku dah kejungkat situ...

nasib baik juga laa towel aku tak tercabut...

kawan aku yang sorang nih perasanaku dok kejung kat situ...

dia terus tarik aku bawak naik ke bilik... sampai kat bilikdia bagi aku minum air skit... pulih semangat katenye...

giloss... jangan jadi sepertisaye... sungguh bahaya keadaan itu... tuh baru nampak kain blakang tau... kalonampak dpn dpn... tatau la aku...

begitu la ceritanye... aku tak cakap papewalau diorang dok tekan tanye aku...

mmg cuak beb... lepas tu... aku terussemayang...

jangan tak semayang kalo jumpe bende bende gitu... musti mautobat...

kawan kawan aku g makan malam... aku semayang lagi... siap bace Qurantau...

tapi mase tuh aku rase memang semangat aku berada pada tahap kritikal...dekat dekat nak masuk isyak br aku kuar makan...

lepas tuh masuk kelas... mase kelasaku tak berani nak duduk dekat dengan tingkap...

kenapa???

kenapa korang tanyeaku???

cuak la wei... kang dia buat lintas langsung lagi cane???

taknak akukejung lagi kat situ... aku dok kat tengah belah belakang dekat dgn pak bah...

wahahaha... tapi kan...

pak bah ni cam nampak perubahan aku... cam tau tau jedia ni kan...

mmg cam kate orang tua tua... sekilas ikan di air, dia sudah tauaku dalam ketakutan...

wahahaha...
dia tanye aku ade masalah ke?? jawab aku...ngeeeehh ngeeehh ngeehh... aku sengih je tunjuk gigi kuning aku sebab takut nakgosok gigi...

wahahaha... tapi dia cam dah boleh agak je... dia bisik kat aku...dah nampak ye??? aku senyum skali lagi... dia kate takpe... jangan layansangat... malam tuh satu ape pun tak masuk dalam pale aku... otak aku dok pkape ntah... tapi mulut dok bace segale bende yang aku ingat... usahkan ayatQursi... doa Qunut pun aku baca... malam tuh aku takleh tido... duk sebelahkawan kawanku yang memahami... cam nak deman siot...

ok la... time up... nantiaku sambung lagi...

adakah aku deman???

apakah benda yang terbang itu???

sorisebab kene sambung lagi...

Balas #105 lord666\ catat

dalam seram2 cite ko, ade gak unsur2 lawak
tp seram sungguh aku baca, ditambah pulak dgn gaya bahasa ko tuh.

Follow Us
kecik2 dulu penah lalu jln neh tp sebab masa tu kecik, sure arr selalu tido je dlm kete kan. terpaksa lalu jln neh sebab karak masa tu jem krn ada excident besar2an (tak silap excident FRU tu arr)

sambung lagi.....aku dah feeling habih nie dok baca...
Yg. best tu mat saleh kejar...dah dia org kejar tu apa kesudahan...dpt ke?

Reply #105 lord666's post

adehhh..
aku lagi bnyk gelak dr rase seram bace cite ko neh...:kant:

takde dah ke cite lain???

Seram lawak laa citer lord nih..

sambunglah lagi wahai lord666..nak tergelak aku baca

jln turun dr janda baik yg terus ke bulatan kat genting sempah tu pun horror

jalan nih pun memang boleh kluar kot bulatan hentian rehat genting tuh... memang ade jalan yang bersambung ke situ...

mekasih lord.....

anak kq arituh sibuk nak g mandi kat sungai pisang tuh... kq marah coz kq tau tempat tuh anker.. sampai arinih dia x nak cakap ngan kq.... kq soh dia baca thread nih then terus dia ok ngan kq... heheheheh

macam mana kq tau tempat tuh anker????....

dolu2 kq selalu g camping kat situ, memacam jumpa... kq selalu redah ikut jalan air.... sebelum sampai terowong kat highway tuh kena lalu kawasan yg lalang dia setinggi orang... takut ular jer kat situ...

tapi yg pasti kat situ memang serem... kalu memalam memang dok reramai jer lah... takut bai.. tapi semangat nak camping tuh membara so buat derk jer.... mak tanya pun cakap x de apa2 jadi coz x nak ada perintah larangan untuk kq g camping lagi....

adesss...
tuh semangat camping membara namenye tuh...
wakakaka
ala... kalo nak men air g jela kat sungai congkak ke...
sunway pun bleh...
takpun kat kolam air panas kat selayang tuh...
dapat gak menambahkan dan memulihkan kesihatan<-- yoyo orrr je... cam tautau

Balas #116 lord666\ catat

zaman bebudak ler lord....

sungai congkak jauh tuh bai.. kat langat.... konpom mak kq x kasi g la masa tuh... tapi ada gak g daki gunung nuang tuh.. 2 3 kali jugak ler....

sunway belum wujud pun waktu tuh....

kolam air panas kat selayang tuh pun anker gak tuh... mak kq yg kena masa g situ... huhuhuhuhu... air kat kolam ketiga pun x bersih... goli dennnnnn

aku penah lalu skali jek jalan nih...dah le bwk anak lak tuh...kul 6 ptg approaching 7 gitu..dekat senja..mmg cantik n damai jek suasana kat situ..tp msk kul 7 sejukner rs....tp aku ngk senja pung ada lagik org kat kolam air panas tu ekk...

hurmm...
kawasan tu mmg gitu...
masuk malam je sejuk
asal sejuk je nak malam la tuh...
akekeke...
nanti kite sambung cete nih lagi...
skang blom boleh mengarang
tgh lapa... kang dah kenyang bleh la kot kalo tak de keje...

ko punye nanti ni, maunye 3,4 hari lagi
adess la...