CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
hat hang berjimba2 berpoya2 tu lebih lagi daripada tu edel oiii.. apa la sgt kalau untuk anak2

housequeen posted on 5-12-2013 09:53 AM
heran aku dng stock2 jantan berstatus bapak yg mcm ni....cuba kau tengok kat diri kau sendiri..ujung ...

kan...geram tul dgn jantan ni!! dia berbelanja mewah blh lak...
nk bagi duit kat anak berkira!! jantan yg bercerai mmg mcm ni!!

Really?? betul ke 10k jerk?? macam xpercaya pulak... kalau tak betul, busuk betul laa hati bapak nie nak bagi anak nafkah pun berkira.... tu anak ko laa edel hoiii... kalau xmampu ko ckp laa setakat yg ko mampu, nie tak nak sabit2 gaji ko 10k jerk laa pulakkk... ke ko xnak kasi nafkah terus??

Kalau takut sangat rita kelepet duit ko, buat macam ex norish tu. Bayar semua sendiri. Dari sekolah, maid, insuran, stok makan antar kat umah rr, sewa rumah bayarkan separuh, nak beli baju ko bawak shopping, bagi driver tuk anak2 kalau riso rita lak lenjan kete ko, bawak gi holiday selalu. Pendek kata apa aje tuk anak ko yang bayar direct. Haaa... Ntah2 lebih 5k ko kene kluar sebulan edel... Bela kucing pun mahal skarang ni kan pulak anak. Berkira gile ko ek!!

gler sengkeknya JDT kalau betul gaji Edel bnyk tu...
sila take note yer pengakuan Edel ni
Nafkah anak tu..kalau blh jgn berkira sangat..
itu la harta tak ternilai..tapi kalau betul edel tak mampu sila kemukakan bukti komitment anda berapa sebulan...

xrugi kuar duet utk ank..yg rita minx 2 pn utk ank die jgak..bkn ank rita dgn jntan lain..pasal rita n edel,aku da xkoser nk komen..tp bab ank2 jgnla bkire sgt..mak aku yg keja kerani cabuk pn,ble bli kepsi sggup bwk blik umah utk share dgn kami pdahal blh je lahap sorg2 kat opis..

da cerai 2 bkn bmksd tjwb tputus smp ble2..slagi ad ank,slagi 2 msh btjwb ke ats ank2 2 terutama dr segi pbelanjaan..nak2 plak zman skrg ni pblanjaan makin naik..nsb baik la rita xrequest kete n rumah..

esk2 da kawen dgn zerema,nk wat cm2 kat ank2 bru gak ke?kot mrh dgn rita,jgn lbtkn ank2..kalo xmampu jd suami yg baik,jdla bapa yg baik..kurg2 ble da besar nnt,rse hrmat ank2 pd edel msh ad..

Follow Us
rasanya ni bkn sbb berkira ngn anak2 tp sbb dendam kepada ex masing2....
sian kt anak2....

maharani_gebu posted on 5-12-2013 10:01 AM
kalau btul lar kunun gaji edel 10k jer still xder hal kot bg ai

ala, rita mintak RM5000++ tuk tuk ...

untuk ber2 la..anak2 je edel kne tanggung..rita pas habis edah dah xde tanggungjwab ape dah..

Iols bercerai tak tuntut nafkah pape pn sebab memnyampah dgn ex laki iols. Iols tanggung semua sendiri. Dari mkn, pakai, nursery, medical sume guna duit gaji iols. Gaji iols hampir2 5k.anak sorang je. To tell the truth memang tak cukup. Sobs. So iols rasa apa yg rita mibtak tu munasabah la kalau nk kira idup kat kl ni

gi ber holiday boleh...xkan la untuk anak2 tak leh kot.. nafkah ex wife lagi..

lampu_liplap posted on 5-12-2013 10:09 AM
Pssttt......entah2 beli kat Padang Besar, mana kita tau kan??

alaaa...baju2 angry bird tu kalau kat parkson pon xmahal mane

jiran aku kat jb player simpanan jdt ya betul mmg gaji diorg nie rm10 sebulan tax bayar sendiri masa sign contract bukak 50k bahagi 2 season game cuba korang calculate aku x bake up sesapa k aku cuma bagi pencerahan sebab aku dok jb jiran aku player simpanan jdt

peah311 posted on 5-12-2013 10:16 AM
untuk ber2 la..anak2 je edel kne tanggung..rita pas habis edah dah xde tanggungjwab ape dah..

oooo.... ingatkan walaupun dh cerai dia ttap nk kna bg nafkah kat RR sbb dorang ader zuriat.....

qish8484 posted on 5-12-2013 10:20 AM
jiran aku kat jb player simpanan jdt ya betul mmg gaji diorg nie rm10 sebulan tax bayar sendiri masa ...

kalau player simpanan jer dh gaji 10k sebulan xkan main player sama level dgn simpanan plak kan... busuk2 30k!

Puiii...yo yo or je 10k. Tentulah rita tu tau brapa yg gaji penah edel ni dpt.then xkan la pindah club bola tp gaji makin ciput. Bungukssss btol nk nipu pn

maharani_gebu posted on 5-12-2013 10:20 AM
oooo.... ingatkan walaupun dh cerai dia ttap nk kna bg nafkah kat RR sbb dorang ader zuriat.....

Hm.. Masa kawen pun rita tanggung diri sendiri ni dah cerai x kan la edel nak bagi ye x...

zidane2011 posted on 5-12-2013 10:16 AM
Iols bercerai tak tuntut nafkah pape pn sebab memnyampah dgn ex laki iols. Iols tanggung semua sendi ...

Sy respect la kat akak..hihii
Sy dah tulis kt atas td..klau sy jd Rita tak hadap sesen pun la duit bekas laki tu..
Sila jgn rendahkan martabat perempuan krna lelaki tak guna..
Mmg tu hak anak2...Tp kalau kite sndri mampu tanggung, utk ape dihadap lg lelaki tu..
Move on..uruskan anak2 wlau perit susah camne pun..percaya je rezeki Allah kt mane2..

aidil ni kalo kat padang aku sokong jerrr.  Tapi kat luar kes dia ngan rita mmg aku nyampah! Bongok.

maharani_gebu posted on 5-12-2013 10:22 AM
kalau player simpanan jer dh gaji 10k sebulan xkan main player sama level dgn simpanan plak kan... ...

ni aku citer tuk player star lah
player simpanan lagi kecik rm5k jer tu pon mewah gak aku tgk hidup jiran aku tu
ntah lah bohong dia bercerita bohong lah aku bagi pencerahan kat korang
conclusion di sini jgn lah ajar anak terlalu bermewah2 padah nyer bila allah duga kita jadi miskin susah
anak xleh terima kekurangan disitu mula lah jadi anak derhaka
jelas disitu semua yer

jantan macam edel ni mmg sanggup downgrade diri sendri sbb takmo bayar nafkah anak....gaji puluh ribu kata 10 ribu je...

yg gomen lak gred 44 ke atas ngaku gred 41...mmg ramai spesis camni...

aku takde nak doa korang insaf ke apa...aku doa korang ni merempat tepi jalan je bila tua nnt...takpun sakit teruk, lumpuh ke, dialisis ke..sampai famili bini baru pun nyampah duk doa korang mampus cepat...