CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kumbang7

[Tempatan] Bagi RM100,000 atau rumah sebuah- penduduk bagi 2 pilihan kepada pemaju

Duduk tanah orang berpoloh tahun secara percuma, lagi mau mintak pampasan....

Biasa kes mcm ni tok nenek pemilik tanah wakafkan tanah utk org kg duduk.
Anak cucu dapat geran jual ke pemaju.

Mcm juga kes setinggan teroka hutan tanah kerajaan.
Mohon-mohon tanah tak dapat-dapat walaupun dah bukak cawangan dan pacak bendera keris.
Pemaju mohon tanah terus dapat, bayar premium ntah berapa sen je sekaki, penduduk asal kena halau.

aks_berhad posted on 15-6-2014 02:14 PM
dah duduk 40-50 taun dan tau tanah tu adalah hak milik orang lain. takkan takder usaha utk membeli a ...

Memang banyak 'Kampong tradisional' macam ni.
Duduk berpuluh tahun, beranak-bercucu, FREE of charge.
Satu sen cukai pun tak bayar.
Sume tuan tanah yang urus.
Sampai masa, tuan tanah nak jual tanah yang berpuluh tahun
dia bayar cukai. Nasib baik pemaju nak bagi pamasan, walaupun
cuma RM10 or 15 ribu je daripada rumah dirobohkan terus.

~boolean posted on 15-6-2014 03:26 PM
Buat baik biar berpada-pada...

Nanti anak cucu dia dah membiak, tak mustahil mereka nak claim t ...

exactly, nak berbaik pun biar berpada2....jgn sampai nnt memudaratkan kita sendiri.......tanah allahyarham nenek aku pun tgh jadi isu.....di satu tempat x jauh dari bandar tempat aku menetap tp tanah tu tanah dusun kampung laaa......memulanya tepi tanah tu ada cina dok, so alang2 dia dok situ anak2 nenek aku pun minta dia tgk2kan dusun tu, n bagi kebenaran laa kalo dia nak petik barang seulas dua buah2an rambutan dan manggis kalo dah berbuah memandangkan dorg masing2 bizi dan ramai yg tinggal jauh.....

sekali abis satu dusun dikebasnya cina tu wat berniaga....ok fine

then few years back dorg pegi tgk cina tu dah start besarkan rumah dia masuk ke dalam tanah nenek aku......bukan kecik anak dia amik, siap wat kawasan dia bercucuk tanam sayuran lagi....

mmg berperang laa dgn anak2 nenek aku tu....

aku x amik port sbb aku xder hak dah atas peninggalan nenek aku since allahyarham ayah aku meninggal b4 nenek aku meninggal......

Czaziq posted on 15-6-2014 03:32 PM
kalo ada arwah tan sri azizan mesti x jadi cmni. dan  pampasan pun akan dpt. skang ni hadapla dpt mb ...

Kalau Allahyarham Ustaz Azizan masih ada pun aku rasa akan ada yg x berpuas ati, mungkin pampasan yg bakal diterima reasonable tp xkan sampai RM100,000 utk satu keluarga

sedih aku tgk pembinaan Aman Central di tapak Plaza Tunku Yaakob yg terbengkalai dulu....semasa pemerintahan PAS dah dipersetujui yg tapak asal Madrasah Salihiyyah yg diambil akan dibina surau yg luas yg bleh di access dari luar kompleks membeli belah berkenaan, semenjak AMNU ambil alih aku tgk dah xder dah pelan asal sedemikian.......surau yg bakal dibina mesti kecil cam yg biasa dibina di shopping complex di ceruk nan jauh serta sempit jer......

Babai posted on 4-8-2014 07:43 AM
Pegi mampos la dengan rumah dia. Kang kalo caj sewa 40 tahun kat hamjadah SETINGGAN ni, baru dia t ...

Owh setinggan
Awat tunggu 40 tahun baru nak bertindak kosongkan?

Setinggan2 pun aku tengok berderet j kereta depa tu

Follow Us
Macam sesuatu la... tanah persendirian.. dah berpuloh tahun tak dimajukan.. kini baru nak bangunkan.. rugi tu ( ayat sindiran).. entah2 dulu tanah kerajaan jer..penduduk kampong x mohon geran ( org tua mana tau sumer tu... pastu pemaju beli dari kerajaan.. jadilah hak milik pemaju.. ADA KEMUNGKINAN TAK?? ( qt x tau bab hartanah ni.. spekulasi je ni... )

Babai posted on 4-8-2014 02:42 AM
Katanya 'menumpang' atas tanah tu. Maknanya SETINGGAN la. Sepatutnya dia yang bayar sebab dok tana ...

Tu lah pasal. Spatutnya empunya tanah tu berhak utk charge diorg 'sewa' tertunggak.

cubby_qt posted on 4-8-2014 06:21 PM
Macam sesuatu la... tanah persendirian.. dah berpuloh tahun tak dimajukan.. kini baru nak bangunkan. ...

Even so, still bukan mili haramjadah pemeras RM100K tu.

ni yg jadi masalah.. mcm satu kes membe ak.. dulu kata nk tumpang tanah sat jer.. sebab kena halau.. lpas dah bagi tumpang tanah.. makin tahun makin besar pulak rumah dia tambah sana sini.. dah tu skang bergaduh xnak keluar pulak.. nak halau kata org kejam sbb rumah dia kena hancur semua. bg alasan org susahla la anak xkeje la semua.. susah susah.. mcm kes ni.. dah la xnak kluar dr tanah tu.. siap paw 100k sorang. lau satu rumah je xper. ni beratus rumah.. kali lah dgn 100k jadi berapa.. gila.. silap2 pemaju tu dah marah bkn 10k. 1 sen pn xdpt lg sia2..

Byk dari kita tanpa sedari (atau tak mau ambil tahu) hidup tak berapa berkat. Sebab bapa atau datuk kita macam ni lah makan harta anak yatim. Apa tidaknya hidup atas hak org puluhan tahun tanpa bayaran. Kita yg anak sejak kecil tumpang sekali dosa mereka. Bila dihalau play victim lah pulak......::