CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Selamat menyambut ramadhan Al-Mubarak kepada semua yang beragama Islam...Semoga kita mendapat berkah di bulan yang mulia ini dan amal ibadah kita di terima oleh-Nya ...amin....

nak share email yg my boss forward pagi tadi...
memula cuak gak dpt email tanpa subjek...

Article yg baik untuk dikongsi bersama sempena menyambut bulan Ramadhan yang mulia ini…
Wallahu’alam…….

Menjadi jutawan di bulan Ramadhan
Solat fardhu sendirian diganjarkan oleh Allah swt 1 pahala.
Solat fardhu berjemaah diganjarkan Allah swt 27 pahala
Solat fardhu berjemaah seseorang yang berkahwin 10 kali ganda iaitu diganjarkan oleh Allah swt 270 pahala
Solat fardhu berjemaah seseorang yang berkahwin didalam ramadhan diganjarkan oleh Allah swt 70 kali ganda iaitu 18900 pahala
Solat fardhu seseorang itu tadi 5 kali sehari semalam iaitu diganjarkan oleh Allah swt 94500 pahala

Mari kita tukarkan dalam bentuk rm.

Solat fardhu sendirian diganjarkan oleh allah swt rm 1.00
Solat fardhu berjemaah diganjarkan allah swt rm 27.00
Solat fardhu berjemaah seseorang yg berkahwin 10 kali ganda iaitu diganjarkan oleh Allah swt rm 270.00
Solat fardhu berjemaah seseorang yg berkahwin didalam ramadhan diganjarkan oleh Allah swt 70 kali ganda iaitu rm 18,900.00
Solat fardhu seseorang itu tadi 5 kali sehari semalam iaitu diganjarkan oleh Allah swt rm 94,500.00 satu hari!!!

Pahala solat dalam 30 hari dalam bulan ramadhan rm 2,835,000.00

Wow! Masya allah kita sudah jadi jutawan hanya dalam bulan ramadhan 30 hari
Sahaja!!!!

Nabi saw memberitahu sekiranya kita membaca al-quran sebagai contoh Alif Laaaaaam miim, maka allah akan memberikan pahala atas setiapnya. Sahabat pun Bertanya satu perkataan satu pahalakah?

Nabi saw memberitahu lagi bukan begitu, allah swt memberikan pahala Alif 1 pahala Lam 1 pahala dan mim 1 pahala.

Wow!!! Bila kita baca al-quran dalam ramadhan ini dan ditukarkan dalam rm Berapakah jumlahnya?

Bagaimana dengan zikir, sadaqah, solat sunat, zakat,puasa, malam lailatul qadar dan lain-lain lagi?

Sesungguhnya allah swt itu teramat maha pemurah dan maha kaya. Tidak ada Mana-mana perniagaan, pekerjaan, multi level marketing, jutawan internet dan Lain lain dalam dunia yang mampu menawarkan bonus sebanyak ini!!!

Bagaimana dengan anda? Masih nak jadi papa kedana atau jadi jutawan!!!!! Ayuh Ajak keluarga, rakan dan yang lainnya menyertai kami menjadi jutawan jangan Lepaskan peluang ini sebelum terlambat dan tarikh tutup sampai.

Tetapi sedihnya masih ramai kita yang mahu miskin didunia dan miskin di akhirat!
Mengapa?

Alah swt juga mengajar kita bahawa sesungguhnya kita manusia ini senantiasa (diulangi senantiasa) berada dalam kerugian melainkan mereka yang berpesan-pesan dengan kebenaran dan juga di dalam kesabaran.

Tak guna jika kita ada degree ke, jadi akauntan ke, master in business admin (mba) ke, kalau tak tau nak kira untung rugi berniaga dengan Allah swt.
Jadi mari kita lihat siapa yang untung siapa yang rugi!!!!!!

*sesungguhnya rm1.00 tak mungkin sama nilai dengan 1 pahala allah swt. Hanya Allah sahaja yang tahu berapa besar nilainya satu pahala itu. Renungkanlah.

Wallahu'alam.

Selamat berpuasa,

Selamat beramal,

Semoga ramdhan ini memberi satu makna kepada kita. Rebutlah peluang yang hadir setahun sekali ini sahaja. Mungkinkah ini ramdhan terakhir buat kita tak siapa yang tahu.......

Alhamduliliah.....bagus info nya ang....so banyak kan beramal masa posa...sembayang sunatnya....terawikh wanita buat kt umah pun tak per....kena bukak buku balik rasanya....hampir 11 bulan tak mengerjakan smbahyang terawikh....selamat berterawikh adek2 kue dan warga2 HG yang berugama islam malam nie hingga keujung posa....yer....

1302# anggerikrimba

Nasib baik saya dah kahwin!

Salam sume...

kelmarin pagi subuh akak dengan adik ipar bertolak menuju ke Permatang Pauh..bukannya pegi buat penamaaan calon.. tapi pegi anta anak buah yg sambung belajar kat Poly Seberang Jaya. ...
har123 Post at 20-8-2009 17:06

kak tim... kalu berchatting muda2 dulu dok pikir nak cari bf . skrg nie berchatting nak cari ilmu n kawan. skrg nie kalu ke mana negeri kita dah ada kawan kan. kalu tersesat kat mana2 ader gak org yg kita bleh mintak tlg..

kak.. tak puas jumpa akak kejap sgt. dah tu nak melayan adam yg aktif tu . mulanya nak bawak akak lalu tgk umah miss tapi akak engaged time tu. takpelah next time turun ke penang bgtau ler. nak tido kat umah pong bleh. bilik ada kosong. mmg rasa cam dah kenal lama kan. patutnya miss sampai awal lagi tapi tak jumpa lorong ke umah dea tu. hb dah bising n miss plak terlupa bawa hp. terpaksa balik amik hp.

tapi end up dia ckp dia happy coz jumpa org johor. siap ckp kalu hb dea minat bola maybe dorang bleh g mapley tgk bola shame2 . dea.. laki hang minat bola tak. err hb ckp dia borak rancak tapi lupa tanya nama hb hang . apa nama suamimu ek

1302# anggerikrimba

thanks for sharing..

Follow Us
ang.. kita sama ngan fera sekali.

alif plak sama ngan dea. tapi miss takde bahasakan akak pong kat dia. ckp aku ko jek. rasa lebih mesra dari bersaya neh.

kak sofie.. mmg akak ler kan so tak dapat miss nak nolong. kak planning hb miss camni. hari jumaat pagi kami gerak ke pj. berbuka puasa di sana. mlm tu bil ajak ke jln tar. kami akan bersahur di melaka. nak pesan apa2 ker. miss nak bawak sekali okid n jr tuk bz

1282# Mas916

mas, cek pm ek. tq

nak share email yg my boss forward pagi tadi...
memula cuak gak dpt email tanpa subjek...

Article yg baik untuk dikongsi bersama sempena menyambut bulan Ramadhan yang mul ...
anggerikrimba Post at 21-8-2009 10:32

thanks for sharing...

kak tim... kalu berchatting muda2 dulu dok pikir nak cari bf . skrg nie berchatting nak cari ilmu n kawan. skrg nie kalu ke mana negeri kita dah ada kawan kan. kalu tersesat kat mana2 ader gak  ...
MMISS Post at 21-8-2009 10:51

kui kui kui

borak punya la rancak tp nama pun tatau ek.. hehe..

so ko free2 dtg umah ek.. seronok ku tgk kaletah adam.. hai bila la ku nak berbaby lagi ni..

gambo ku udah tepek di FB.. so bila nak open acc FB lak..

1300# anggerikrimba

Nak gi petang ni pukul berapa?

1310# dealova77

tulah pasal hb ckp terlupa nak tanya nama.

err apa kata kita wat planning tambah anak sesama . hb ku dok sebut gak bila nak kasi adam adik tapi aku ckp tunggu dulu tapi tanak ler lepas umo 35yrs. adam tu akfif walaupun demam. kalu dapat gegirl aku tutup kedai

isyaallah bila2 aku ke umah ko. senang2 mai ler umah aku

Nak ucapkan selamat berpuasa untuk semua warga HG yang menyambut ramadhan. Kalau ada posting yng saya tak sempat jawab/terlepas pandang atau yang terasa dengan  posting saya yang kadang-kadang sinis tu .... saya minta maaf banyak-banyak ye. Time untuk saya berposting amatlah terhad.

Hatta

1236# sarahaisyah

Setakat ni baru dua kali buat kak..erm masih berbelah bagi..agaknya sbb dah lama tinggal belajo..ada anak kecik lagi..haha..apa pun next week saya akan ke USM utk jumpa bakal co supervisor saya..

1237# Paradox11

betulla para..actually saya abis master tahun 2002..erm tambah tolak campur 7 thn dah tinggal belajo..adoila..ni dah lama sgt dalam comfort zon..

1248# alifinara

Shidah..haha tulah..dah berkarat pun sama..ngeri pun sama sebb risau tak boleh bawa..

1250# shiina

Thank shiina..erm apa pun semoga allah memudahkan urusan saya..

fera kalau suruh saya belajar lagi mmg saya tamau kalau pun dibayar gaji belajar! otak sy dah berkarat sgt. no more hahaha. anyway since bos awak suruh what to do, kena buat juga. hopefully u survive hahaha. kalau saya mmg surrender terus. 1 + 1 jadi 12 nanti.

Selamat menyambut bulan Ramadhan to all my Muslim friends.

1294# Mas916

Mas lama lagilah..kurang2 3 thn baru dapat..title tu takde apa cuma dapatlah pemberat utk naik lagi ke atas..huhu perkara pertama yg saya nampak kalau dapat naik..boleh borong orkid byk2..terukkan....erm dah slow talk, dia mmg bagi cuma saya jer rasa cam tak best..apa pun next week nak g jumpa bakal co supervisor..dah cari main supervisor (haha terbalik)..amik sekali borang..insyaallah saya akan buat secara PJJ ngan USM, sbb takde org nak replace tugas saya...so big bos tak bg buat full time cuma beban pengurusan/pentadbiran akan dikurangkan..lagipun mostly research akan dibuat kat lab saya sekarang..huhu kalau byk masa free leh saya try balik culture cell