CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hyeed

Suami Org dan Isteri Org

Huhuhu, sekali-sekala belanja member apa salahnya... (err, kita member ke?)

Hehehe, a ...
budakgraphic Post at 5-12-2011 14:25

kire member la ni dah aku lyn ko merapek ni...
owhhhhhh xkawen lg...slh soklan......dah tu aku dok cite psl org dah kawen aku ingt ko dah kawen la...pnye la aku bayangkan ko ni stok pakcik2 yg menggatal nk skandal2 lain kat opis...

kalau belum berbini bukan istilah skendel 2 3.. tp berkawan 2 3 nak cari calon terbaik nak  ...
cintakita79 Post at 5-12-2011 14:41

setujuk

sebab tak bz bodi la skandel mendel bini org laki org ni berleluasa...bongoks tull

pada aku la kan~ kalau dah  tau.. dah nampak depan mata.. takkan nak dibiarkan.. itu bersub ...
cintakita79 Post at 5-12-2011 14:39

Hehehe, setiap manusia ada hak utk luahkan pendapat masing2... Tapi tu ar, kekadang aku teringat ada satu kisah kat kg mmbr aku dulu... Ada sorang imam ni dok sibuk tangkap org berkhalwat, last2 dia tertangkap anak sendiri... So, pada aku, kalau tak membahayakan nyawa, tak payah ar kita nak cuba jadi hero... Kang sebab konon tak nak bersubahat kekdahnya, kita secara tak sengaja dah ter menyusahkan hidup bini and anak dia yg kecik tu... Takde manusia yg perfect dlm dunia ni... Aku dah pernah ada pengalaman dlm hal ni, sebab tu aku berani bagi komen... Hehehe, jgn marah ek? Try to be positive and think outside of the box once in a while...

kalau belum berbini bukan istilah skendel 2 3.. tp berkawan 2 3 nak cari calon terbaik nak  ...
cintakita79 Post at 5-12-2011 14:41

Hehehe, masa tu aku dah ada awek dah...

Hehehe, setiap manusia ada hak utk luahkan pendapat masing2... Tapi tu ar, kekadang aku tering ...
budakgraphic Post at 5-12-2011 14:51

tp beb ade gak btlnye pn.cinta ckp..klu kite dah tau tp kite biarkan...kite kire sobahat...dpt dose gak...so aku tgh pk ni...mcm mne nk kasi semua org xssh...korg jgn gado2 ek......aku terima sume korg pnye cadangan dgn hati terbuka...n aku akan pertimbangkan 1 1....{:4_184:}

--sgt2 aku pelik nape aku yg ssh payah dlm hal ni

Follow Us
Huhuhu, sekali-sekala belanja member apa salahnya... (err, kita member ke?)

Hehehe, a ...
budakgraphic Post at 5-12-2011 14:25

hng suka skandal no budak grapik....dr kakak kurma...

kire member la ni dah aku lyn ko merapek ni...
owhhhhhh xkawen lg...slh soklan... ...
hyeed Post at 5-12-2011 14:50

Huhuhu, aku sgt down skang lepas baca statement ko... Aku ni mmg ar tak kawen lagi (yg sah), tapi kalau nak ikutkan pengalaman aku mmg byk (melalui yg tak sah punya saluran ar)... Aku mengaku dulu hidup aku mmg sgt2 sosial (dah kata budak KL), so drpd pengalaman2 ni ar aku belajar utk jadi manusia yg aku jadi skang ni...

ye lah mmg smua org berhak bg pandangan masing2 dan aku bg pandangan sebab pernah lalui semua ni... tapi tuhan masih sayangkan aku.. masih beri peluang untuk aku dan suami betulkan keadaan.. peace!~

hng suka skandal no budak grapik....dr kakak kurma...
kurmasafia Post at 5-12-2011 14:59

Hehehe, tu perangai dulu2... masa tu market tgh hot... Skang dah tak laku dah... Hahahhaha...

tp beb ade gak btlnye pn.cinta ckp..klu kite dah tau tp kite biarkan...kite kire sobahat... ...
hyeed Post at 5-12-2011 14:57

aku bukan nak ngjor ko jahat atau pon bz bodi.. tp skang ko dah nampak.. terang2 depan mata ko.. dah  tau skendel dorang.. so tak salah ko kantoi kan dorang dan jangan biarkan smua ni jadi lebih teruk.. kita tak tau apa akan jadi di masa hadapan.. apa pon bleh jadi.. kalau jodoh dorang kuat.. lelaki tu insaf.. tak mustahil perkahwinan dorang akan lebih utuh.. sayang makin bertambah..lelaki tu akan insaf dengan kekhilafan dia... betul kan?? banyak cara ko leh buat.. takkan TT nak g kantoikan dorang terang2an kan? baling batu sembunyi tangan.. bole je~ zaman skang banyak cara bole  buat

tp beb ade gak btlnye pn.cinta ckp..klu kite dah tau tp kite biarkan...kite kire sobahat... ...
hyeed Post at 5-12-2011 14:57

Hehehe, aku ok jewk... Takde gaduh pun... Mmg tak nafikan pn.cinta tu mayb ada btolnya... Tapi kita kena gak tgk keadaan n situasi gak... Aku paham dia perempuan, so, sedikit sebanyak dia pun rasa bengang kat lelaki tu... Aku tak kisah ar ko nak terima pendapat aku atau tidak... Bukian ada effect kat aku pun, kan? Cuma sebelum ko nak jadi wanita 'prihatin' mcm pn.cinta, aku nak tanya ko satu benda je...
Cuba letak diri ko kat tempat bini dia tu... Andai kata diorang bercerai, ko akan rasa bersyukur atau apa? Ye ar, tak pasal ko jadi janda, then nak kena sara diri n anak n dlm masa yg sama ko tak bekerja... So, pada aku buat masa terdekat ni, better biarkan je dulu... At least biar ar bini dia tu abis pantang dulu ke? Kang kalau sbb terlalu stress, bini dia meroyan n bunuh diri, ko tak rasa bersalah ke? Kang disebabkan niat 'suci murni' ko tak nak bersubahat, ko dah jadi pun ca kematian dia, n dah musnahkan masa depan baby tu? So, renung2kanlah ye...

bini dia dah abis pantang dah kot~

Hehehe, tu perangai dulu2... masa tu market tgh hot... Skang dah tak laku dah... Hahahhaha...  ...
budakgraphic Post at 5-12-2011 15:03

grapik...letakkan diri ko kat tempat somi akak Z tu...apa rasa? sonok x? dh berlakik tp masih gatai lg..dgn laki org lak tu..aku rasa kan en grapik...kalu ko dh kawen ni...takat skendel2 ni celah gig ko je kot??
aku nk bgtau breep2 la jgn kwn dgn ko bleh...sbb ko byk skendel........jgn marah noo grapik....umur dh senja ni..pi lekaih cari binik...

grapik...letakkan diri ko kat tempat somi akak Z tu...apa rasa? sonok x? dh berlakik tp mas ...
kurmasafia Post at 5-12-2011 15:32

Hohoho, kaki report ek? Tak takut pun... Hehehehe...
Tapi saya rasa mayb ada sebab laki dia skandel dgn akak ofis tu... kekadang kita kena gak dgr citer drpd dua pihak... mayb ada kisah yg kita tak tau, kan? Sbb tu kita jgn terlalu pantas utk buat konklusi (haishh, dah mcm indon dah ayat aku nih)... Tapi pengalaman saya masa skandel dgn bini org dulu (terus terang ckp dia ni mmg masa atas katil mmg power, anak dara pun kalah!!), bini org ni lebih byk pengalaman... Jgn marah no... Sekadar berkongsi kisah buat tauladan rakan2 di CARI ni...

Hohoho, kaki report ek? Tak takut pun... Hehehehe...
Tapi saya rasa mayb ada sebab laki dia s ...
budakgraphic Post at 5-12-2011 15:40

pada aku la kan.. kalau ada kekurangan pasangan masing2 lebih baik perbetulkan dan bukan jadikan alasan nak cari skendel.. dan setau aku la.. kebanyakan lelaki atau isteri yang berskendel.. mmg suka salahkan pasangan masing2.. namun pada hakikatnya.. jika diselidik betul2.. bukan sebab laki bini masing2.. tp sebab tak ampuh melawan hasutan setan.. dan yang disalahkan.. pasangan masing2.. plisss la.. tak payah salah kan orang lain.. kita kene pikir.. satu jari kita tunjuk ke pada org lain... 4 jari menunjuk kepada diri kitabalik.... nauzubillah.... point thread TT ni .. dia taknak skedel 2 eko ni bermaharajalela.. dan kesian kepada suami dan isteri masing2 tu.. so tak salah kot kalau TT sedar kan dua orang tu... gunakan cara yang sebaiknya... betul kan??

Reply 113# tuakang

ermm betul tu.so kena masing2 jaga batasan la,berpijak dbumi yg nyata kan..

pada aku la kan.. kalau ada kekurangan pasangan masing2 lebih baik perbetulkan dan bukan ja ...
cintakita79 Post at 5-12-2011 15:52

Hehehe, ni mesti tak abis baca statement aku tu, kan? Huhuhu, mcm yg aku jelaskan ar... Sebelum kita nak buat apa tindakan, kita kaji je dulu... Perlu diingat kadang2 disebalik yg tersurat tu pasti ada yg tersirat... Kita ni manusia, tak terlepas drpd melakukan kesilapan... Aku bukan apa, kang elok2 takde masalah, makin byk lak masalah si TT ni... Just semata-mata kerana tindakan niat suci dia tak nak bersubahat... Ingat, kalau dia sibuk2 jaga kain pasangan yg berskandel ni, andai jadi apa2, org akan salahkan dia, bukan uoll's2 yg menggalakkan dia utk 'membetulkan keadaan' ni... Serius aku ckp, aku mmg simpati kat pasangan2 diorang yg tak tau laki n bini diorang curang... Cuma pada aku, kita semua Islam, kan? So, pada aku buat masa ni adalah lebih afdhal kalau kita sama2 berdoa agar diorang sedar kesilapan diorang... Itu je ar cara yg paling selamat... At least kalau jadi apa2 pun, TT takkan rasa bersalah, btol tak?

sebab tu TT mintak pendapat kat sini kan.. so TT kena la pikir masak.. apa yang patut TT lakukan untuk setelkan masalah TT berpandukan pandangan2 yang ada kat sini kan~

Reply 137# buluhbetung

alam maya pun bahaya juga .. nanti terlalu maya otak x leh berfungsi dengan betul lak ..