CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zura_90

perasaan korang bila sngle..???

annehuda replied at 8-6-2016 01:47 PM
aku agak conflicted skit

hari tu aku balik kg babysit anak sedara umur 3 thn. tetiba aku rasa syo ...

kte pun pk gtu. kalau blh nak anak je. kawin ade anak then msg2 wat hal sdiri. eh? x baik lak pk gtu. kawin bukan utk cerai.

chinta89 replied at 8-6-2016 03:16 PM
kte pun pk gtu. kalau blh nak anak je. kawin ade anak then msg2 wat hal sdiri. eh? x baik lak pk g ...

oklah maybe tak bercerai tp more to like, i just want babies je ntahle aku rasa mcm dah tak kisah tak jumpe soulmate ke ape ke, i am more excited nak jadi mother je lepas babysit anak sedara aku tu

single buat kan i lagi free

jd single nie seronoknye bile kite free...
xde org kongkong, bebas wat keputusan..

tp yg xseronoknye, kite xde tmpt nak b'manje...
xde org yg amik berat, jg sakit pening...
rindu nak rs moment tu semula...

chinta89 replied at 8-6-2016 03:15 PM
tersentuhnya hati.. tetiba.. part ayat mungkin ajal mendahului jodoh.

Sepanjang hidup aku ni...dah 8 org kwn2 aku pergi dulu..ajal menemui mereka masa diorg tgh bujang/masih zaman remaja/ early and late  20s/student
Ada pelbagai sebab...eksiden, berpenyakit, demam denggi etc
Yg paling terkesan ialah bff aku...weols siap penah borak2 berangan lagi kalo memasing dh kawen and ada anak sok, weols nak buat family day sama2...ko ghaser???          

jodoh di tangan Tuhan,kita doa je yg terbaik utk kita.
kdg2 mmg rasa sunyi, kalo apa2 jadi kt kita,ada org tau ke?ada org ambik berat ke.
tp bila pikir,kang dah kawin dpt laki understanding,tlg keje2 rumah ok gak.kalo dpt laki yg pemalas,tak bertanggungjawab,,,tu yg kita taknak..

skang single seronok sbb we can decide for ourselves, nak buat apa,nk pegi mana.but end of the day it makes me wonder, how I wish someone is waiting for me at home,missing me.

uwaaa sedey lak.....

tktaulah aku emo terlebeh ke apa hahah...

Follow Us
cmf_premierleag replied at 9-6-2016 12:35 AM
Sepanjang hidup aku ni...dah 8 org kwn2 aku pergi dulu..ajal menemui mereka masa diorg tgh bujang/ ...

Tipulah kalau tak sedih kan sebab kawan baik 'pergi' dulu sebelum angan2 tu jadi.

annehuda replied at 8-6-2016 03:24 PM
oklah maybe tak bercerai tp more to like, i just want babies je  ntahle aku rasa mcm dah tak  ...

ala2 kisah Dia Isteri Luar Biasa. hahaha.. boleh? kot2 terjumpa sehensem Raden Amzar.

cmf_premierleag replied at 9-6-2016 12:35 AM
Sepanjang hidup aku ni...dah 8 org kwn2 aku pergi dulu..ajal menemui mereka masa diorg tgh bujang/ ...

erk.. jgn pk bukan2..

btw semoga dipanjangkan umur dan dimurahkan rezeki (rezeki ni luas, takkira la rezeki apa pun yg ptg yg baik)

chinta89 replied at 13-6-2016 10:52 AM
ala2 kisah Dia Isteri Luar Biasa. hahaha.. boleh? kot2 terjumpa sehensem Raden Amzar.

hahaha
hari tu penah jugak suarakan pendpt mcm ni kt kawan kawan, teruk gak kene bambu. kekdahnye kalau kawen tanpa cinta ni sebab nak anak je niat tu dah salah. erm salah ke niat tu? bukan kawen sebab s**s pun. dah tak jumpe soulmate dah mcm mane huhuhu

annehuda replied at 18-8-2016 11:56 AM
hahaha
hari tu penah jugak suarakan pendpt mcm ni kt kawan kawan, teruk gak kene bambu. kekdahny ...

iols nk  kawin sb nak anak je. hahaha..

tp lelaki yg kawan ngn iols terkujat. xmo katanya. syg nak lepas dh dapat lawa2 mcm ni. (eh perasan pulok!)

chinta89 replied at 18-8-2016 12:38 PM
iols nk  kawin sb nak anak je. hahaha..

aku kene bambu  jgn sbb tgk org lain ada anak ko pun nak ada anak pastu kawen ngan jantan mane ntah sebab sedap nak tabur sperma hahaha
die suruh adopt je huhuhu. so far lelaki yg aku kenal die terkejut gak sbb aku tak nampak mcm naluri keibuan gitu

w/pun aku penah komen kat tred ni..aku nak komen lagi
sepanjang usia aku yg dah jmpe macam2 org ni..aku peratikan org2 yg single ni lebih senang buat keputusan sendiri
i mean single bergerak sendiri...bukan le single vs kawen bagai
kwn2 opis aku, 10 thn lps yg stok2 lone ranger ni mmg gigih further stady and amik professional course/license after working hour
even on weekend pun diorg sacrifice masa berjimba diorg sbb nak complete kan study/paper
and after 10yrs, mmg memasing dah pegang high post and salary increment mmg superb (job hopping here and there)
ms lalui saat2 lone ranger tu mmg diorg tak hadap sgt berkawan dgn geng2 opis (futsal, bowling, squash, vacation etc etc)
diorg buat hal sendiri dan fokus utk achieve target
kawan? as usual, kawan datang dan pergi
kdg2...berkorban itu sgt berbaloi kalo kene dengan caranya

Apa perasaan?
Setakat ni, tenang. Sebab semua hal aku boleh pilih sendiri. Tak perlu nak consult sape2 atau minta izin. Aku jenis susah sangat nak turutkan kata orang. I'm so bad at taking orders. Tercabar rasa kalau kena patuh arahan tapi hati tak rela.

Sayu ada sikit tengok orang ada anak. Tapi belum cukup sayu untuk buat aku nak kawen sebab nak anak.

Heh.

cmf_premierleag replied at 18-8-2016 01:30 PM
w/pun aku penah komen kat tred ni..aku nak komen lagi
sepanjang usia aku yg dah jmpe macam2 org ni. ...

Tp mmg lone ranger nie adaptive and suke wt apa yg penting bagi die termasuklah high achiever. Yup kwn tu mmg akan dtg dan pergi. Just certain je yg akan stick lama2. Derang suke wt hal sendiri and tak cmpur urusan org lain. Kalu ko tak kacau aku, aku pun takkan kacau ko

annehuda replied at 2-1-2016 07:50 PM
masa birthday aku bln lps, ramai giler yg wish kt aku 'moga dpt jodoh yg baik'.kebanyakannye mmg aku ...

suka ayat ko, "tp aku tak mencari, aku nak org yg mencari aku"... sama mcm aku sbb tu la single sampai sekarang..hahahaha

Setakat ni aku ok jer, takde pening nak pikir2 sebab rasa semua nya lagi senang...
senang nak kemana2, senang nak beli apa, senang nak balik pukul berapa...
alhamdulillah, last year aku dapat pegi haji....
so aku rasa dah takde point pon kalau nak sibuk2 cari soulmate kan...

tapi aku suka main dengan budak2, anak sedara aku 3 org semua rapat dengan aku....
ada plan nak amek anak angkat,tapi tak tercakap kat mak aku...
takut mak aku bising...
wat masa ni,plan aku riki2 dulu kat mana ada peluang adopt anak...
tanya dgn member2 yg keje hospital, yang ada contact ramai...
aku selalu pesan kat derang kalau ada org nk bagi baby roger aku...
so,doakan jer la aku dapat anak angkat ea....

tazzabar

Seronok jadi single ni. Nak bergaul dengan sesiapa pun takde masalah. Tak nak laa bercouple sebab rasa sunyi je. Memang kalau bercouple rasa disayangi tapi at the moment I learn to love and accept myself more.

Walaupun umur I baru suku abad belum pernah bercinta bagi I single ni masih okay. Hanya perlu pikir diri sendiri, parents, kadang2 adik beradik. Kerja pun tak kisah kena outstation selalu. Mcm ada forumer ckp, "nak org cari aku". I pun begitu. I sedar diri hubungan I dgn Tuhan dan manusia bukannya baik sangat. I pun cuba untuk baiki diri dan sebab tu Tuhan pun taknak bagi pasangan dan anak. Its not fair nanti. Sunyi tu ada lah kot. Kawan2 banyak dah nak settled down. Rasa pressure. Luckily, sepupu jenis stok kawen lewat 30 an dan awal 40 an. Part nak bersaing dgn sepupu I dah lega. For now, apa yg kita nak buat kita main redah je.

lps dh kawin n penat dengan semua benda, mmg akan terkenang balik zmn masa single n xpayah nk pikir psl org lain..lps dh kawin ni, dpt suami yg ok, tapi keluarga mertua pulak mcm haram