CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Reply  sue_liah

sue_liah:  gua pun tak suka memey, & she doesn't have chemistry with shaz, ...
Zammy Post at 23-11-2010 16:53

btol kan..x tgk pon x per

msti sedey part asmara nk blik kg n tnggalkn zaliya kn...huhuhu sedihnyer klu la bleh bwk si zal tu  ...
mrs.bean Post at 23-11-2010 17:07

tu la kesian plak aku mbayangkan
zaliya tggal sorang2 kat spital
dh sah2 asmara x dtg mlawatkan{:1_146:}

dh sah2 asmara x dtg mlawatka ...
sue_liah Post at 23-11-2010 17:10

btul tu...msti zaliya tnggal sorg2 kn....

gua out dulu lah, nak siap2 balik cepat nih...ok korang kita jumpa esok or tonite k.....

mrs.bean ...heh berangan memang seronok...countdown...3jam setengah lagi...huih...gigih betul!

marchie: udah2 ler senyum... tengah wat yang last part keberanganan...rasa macam nak termuntah pulak baca balik cerita sendiri...

Zammy: Thanks, saya tunggu keberanganan dari awak pulak lah ye...

dh sah2 asmara x dtg mlawatka ...
sue_liah Post at 23-11-2010 17:10

asmara cuma larikan adam ke kampung... bukan asmara nk lari dari zaliya... so bila adam da selamat baru dia dtg blk utk ambil blk zaliya...

Follow Us
Post Last Edit by nuwuwuda at 23-11-2010 17:58

Part yang tak berapa nak jadi...namun, harus dihabiskan sebelum muncil episod malam nih...nanti jalan cerita dah jadi lain pulak...hehehe

11-Satu hari, atas permintaan Nenek Asmara, dan persetujuan semua keluarga yang dah hampir berbaik2 semula tu kan. Nenek dia buat permintaan untuk buatkan kenduri Aqiqah untuk Adam. Dahlah masa Asmara kahwin dengan Zaliya dulu Nenek dia tak buat kenduri kan, jadik, nenek dia taknaklah rasa terkilan, sekurang-kurangnya dia pun nak lah jugak wat kenduri, bagitahu orang kampung untuk menyambut kelahiran Adam. Wah kau nuwuwuda suka2 jer kan berangan…entah2 Adam pulak yang dah meninggal dulu masa season 1…kekeke…dan malam tu, sebab Adam tak berapa sihat, Zaliya tak balik ke rumah dia (dahla malam, kene aircond dalam kereta pulak nanti kan?). So, Dia tidur rumah Nenek Asmara…lagipun sebenarnya dia di paksa oleh bapak dia, nenek Asmara dan Tria sendiri untuk bermalam di situ, atas alasan Adam tak sihat, sebab, ada benda yang akan berlaku malam tu jeng3…

Tetiba rasa cam nak wat dialog plak…
Scene: Zaliya termenung kat anjung rumah nenek mengelamun tempat pertama kali dia salam dengan nenek, alah time yang dia mula2 cakap lembut2 ngan Asmara tu…

Asmara: Adam dah tidur?
Zaliya: Err…dah(nada terkejut, sbb Asmara tanya dr belakang…zaliya dah nak mula bangun dr duduk sbb rasa tak selesa berdua dengan Asmara)
Asmara: Kenapa susah sangat hidup kita Zaliya? (Asmara pegang tangan Zaliya, dan Zaliya terduduk kembali)
Zaliya: (terdiam tak terkata apa2…dalam hati ada sendu…huhuhu)

Asmara: Dulu awak pernah tanya pada saya, samada saya menyesal atau tidak bila saya terpaksa kahwin dan jadi pak sanggup untuk awak. Memang…memang betul saya marah pada waktu itu Zaliya, saya marah pada awak, marah pada keluarga awak, malah saya memang marah pada arwah ayah saya sendiri. Tapi, bila awak dah mula terima saya bila saya jalankan tanggungjawab saya, perasaaan saya pada awak dengan sendirinya berubah. Saya tahu, waktu itu saya masih keliru dengan perasaan saya sendiri. Tapi Zaliya, percayalah, saya LEBIH MENYESAL bila awak dengan Adam hilang dari mata saya. Saya sangat menyesal dan SANGAT MARAH pada diri sendiri berbanding saya terpaksa kahwin dengan awak Zaliya. Saya hilang pertimbangan, saya hilang arah. Bukan senang saya bawa perasaan ini Zaliya. Saya tak tahu samada perpisahan kita ini adalah keputusan yang betul atau tidak. Mungkin hubungan kita bermula dengan cara yang kurang betul, maka kita perlu perbetulkan semula keadaan. Saya tak tahu samaada awak sayang saya atau tidak, saya tak tahu awak perlukan saya atau tidak, saya tak tahu awak cintakan saya atau tidak…
(kedua-duanya terdiam dengan agak lama…)
Asmara: Sekarang ini, memang tak ada ruang untuk orang lain lagi dalam hati saya Zaliya. Saya yakin, ruang masa selama kita berpisah cukup untuk saya kemaskan hati saya. Memang sudah cukup untuk saya buat pilihan tentang bidadari saya…Saya tak tahu apa yang awak rasa Zaliya. Tapi apa yang saya tahu, saya memang perlukan awak dalam hidup saya. Awak tahukan saya sayangkan Adam macam anak saya sendiri? Saya tahu apa rasanya Zaliya bila hidup tanpa seorang ayah. Zaliya, susah sangatkah awak nak terima saya? (Dalam hati ada sendu, dalam masa yang sama ada rindu…wahhhhhhh kau nuwuwuda…)

Tiba-tiba terdengar Adam menangis, Zaliya berlari masuk bilik tengok Adam dalam masa yang sama nak sorokkan tangisan dia dari Asmara. Zaliya cuba tidurkan Adam semula, tapi Adam tak mau diam, masih nangis2 lagi. Zaliya bergegas ke dapur cari air panas untuk buat susu Adam. Tiba2 Adam senyap dan dah tak nangis. Rupa-rupanya Asmara dah angkat Adam dan dodoikan dia. Zaliya terharu dan menangis disebalik pintu…okeh…flashbacklah segala macam…bukan sebab selama ni dia tak terharu…tapi sebab kali ni dia lebih terharu dengan confession yang Asmara baru buat tadi…wahhhhhh…saya sudah tangkap cintan…Zaliya masuk bilik dan dia pulak buat confession tentang perasaan dia pada Asmara…takyah skrip segala…buat gerak2 tangan ngan memek muka sudah la heh! Sendiri mau fahamlah…Last2 dua2 menangis terharu di situ…Adam pulak yang sedap2 tidur kat situ…hahaha

…tiba2 itu jeneral datang…kekeke… dialog dia tak boleh belah lah… “eh tadi aku dengar Adam yang menangis, apesal pulak sampai banjir rumah ni…hujan takder, ribut takde…tiba-tiba banjir, setahu aku rumah ni takde pasang aircond…manalah tahu kot2 ada bocor ke kan?Ni apesal ni? Dah luahkan semua yang terbuku di hati? Dah takde simpan2 lagi?...and bla…bla…bla…tuan general bagi segala macam nasihat…ngehehehe…

And the last scene, tunjuklah yang Tria kahwin ngan abang melati ke, Melati kahwin ngan Aman ke, atau Uncle Sahlan ngan Auntie Marini ke…hehehe…yang penting happy ending…paling best kalau time tu Adam dah dapat adik nama Siti Hawa. huahuahua

Pastu korang sambung la happy endingnye with the romentik2 scene antara Asmara dengan Zaliya huehuehuehue…dah lah korang, saya pulak yang rasa nak termuntah dengan cerita sendiri…berangan yang tak masuk akal. Lambatnya pukul 9…

asmara cuma larikan adam ke kampung... bukan asmara nk lari dari zaliya... so bila adam da ...
RomizalRosle Post at 23-11-2010 17:32

Incik Romi, terharunya saya dia datang  ambil balik Zaliya...

sebelum sy berundur utk ari ni... ni disertakan snapshot utk episod mlm ni...

asmara belajar cara mengasuh baby dengan Nenek Jeneral...

walaupun bukan anak kandungnya, asmara menjaga n menyayangi adam seperti anak kandungnya sendiri sepertimana dia menjaga zaliya...

selamat menonton ye kwn2... jumpe esok...

utk hari ni jer dah empat page thread nih berjalan....ok...slamat menonton semua..ari nih ..cam takder keje lain plak aku ..asyik refresh thread asmara jer.....semoga aku insaf...ha ha...

Reply 1506# nuwuwuda

mmg sronok baca cerite nie...hahahahah tabik spring ar......

sebelum sy berundur utk ari ni... ni disertakan snapshot utk episod mlm ni...

asmara belajar c ...
RomizalRosle Post at 23-11-2010 17:59

Alalalalalala...comelnye Asmara...

Reply  nuwuwuda

mmg sronok baca cerite nie...hahahahah tabik spring ar......
mrs.bean Post at 23-11-2010 18:06

konfirm2 esok tak dapat nak berangan...boss saya sudah bagi 2 fail tebal dah nie...harap2 sempat nak bukak thread ni esok! huhuhu...chow...kul 9 nak tengok Asmara...kul10 berangan jalan cerita baru...kalau sempat...hehehe

p/s: tengah fikir, harus ku bawak file2 ni ke rumah ke tidak? huh

br nk balik... satu lagi la snapshot utk korang... hehehe

kasih sayang asmara pd zaliya terserlah utk snapshot ni... snapshot scene asmara bawak adam kepada zaliya...

tq byk2...en romi atas snapshoot tu......itu semua buatkan semangat kami semua nak mnonton asmara mlm ni........snapshot yg last tu mengambarkan betapa asmara cukup menyanyangi dan menyintai zaliya sepenuh hati walaupun terpaksa berpisah hanya seketika demi nak bawa balik adam ke kg......so sama-sama lah kita layan pkl 9 nanti.....

Guys i'm back on thread!...Romio, syoknyer u memang the best! ko tau2 ktorg dah thp gaban, lagi sogok ngan snapshot gempaq ni...eeee gila babas takleh tahan nie.....

mcm real jer Asmara ni kan, ada ke laki camni skrg hah? shaz the mann.....pandai nyelah acting camnih...tapi i rasa lakonan faezah mantap gak ah...bukan senang nak act coma camtu ngan mata terbelalak jer....then kejap2 meleleh je air mata...kan kan kan...... 2 thumbs up for her, kalu suh aku, lama dah berdengkur...zzzzzzzzzzzzzz

Reply  marchie

Selit sikit:

from fanatik to fanatik ok -

telah dihalalkan epal itu ... s ...
oddxx Post at 23-11-2010 17:03

oooo..timakasehhhh..pasti tngk..nk set reminder hahahaha

Reply 1513# RomizalRosle

mmmmmmmmmmmmmmmmm...........romantik giler.....patut la nama pun Asmara, memang orgnya romatik, caring, tender, loving, passionate......fuhhh tak tau la nak kata bila tgk snapshot nih.....tq uuuuuuuuuuuuuu Romioooooo, u memang class dek.....

waduhhh......lambatnya pukul 9.00pm

Reply 1508# RomizalRosle

snapshot ni showing that Asmara is cucu soleh, suami soleh, babah soleh, boyfriend soleh....sbb masih caring kat Melati....zalia very the understanding don't worry...........

Romio: nanti suggest kan Suhan bila Adam dah besar for season 2, panggil Asmara Babah okey

wah2...bertambah2 la x sabo nk tgk asmara jap g...emm ok papepun slmt menonton ye kwn2 pas tu pas abis asmara mlm ni cam biasa la kite buat ulasan k untuk episod kali ni...hahaha(dah mcm pengulas sukan lak)hehehe....