CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zackkuda

Buntu nye aku....perlu ke berhenti kerja.

bisnes kosmetik tamo ke sis...
jadikn tok vida sbg idolat

encik zackkuda..

aku rasa ko ni tgh serabut..baik ko baik bertenang..pikir masak2..jangan pikir diri ko je..
dlm masa yg sama aku rasa ko ni ego..
ko nak keluar dari kl..bawa anak sekali yg belum sampai 7 thn..pastu ko nak start business???
ko jgn pikir ko ni dlm drama tv..mcm bapa tunggal yg gigih gitu berbisnes sambil besarkan anak..
ko lupakan kejap pasal pancake tu..
aku pun kalau pi krabi, phuket, suratthani, bangkok..sure beli pancake tu..
balik malaysia kalau teringin aku order je roti canai pisang kat mamak..
skang ni ko kena pikir balik mcm ko nak start a new life..
ko cuma ada 70k..bukan 700k..ko nak start hidup baru wei..duit mcm air..sekejap je boleh abis..
aku dpt bygkan ko baru nak meniaga..ko seret anak ko hulu hilir bawa anak ko beli brg meniaga..teman ko meniaga..
aku minta jasa baik ko..even ko rasa anak ko yg satu tu baik dgn ko..
tapi dia masih kecik kalu ko nak pisahkan bumbung adik beradik..
ko jgn pikir diri ko..
aku leh nmpk ko mcm degil nak meniaga..walaupun pancake ko buat x menjadi..ko nak jugak try kan..tu aku mls nak komen apa..
cuma kalau aku jadi sahabat ko..aku rasa ko bg je la semua mak depa jaga..ko bagi nafkah cukup2 utk semua..
dlm masa yg sama ko nak stabil..ko boleh fokus dlm meniaga..ko jgn bawa anak ko ikut ko..ko baru nak stabil..
anak2 perlukan environment yang sihat..aku mls nak ckp panjang2..sbb ko ni mcm selfish..ko rasa ko hebat nak meniaga..jaga anak serentak..ko rasa ko punya plan ok..ko x pikir mcm mana pulak Allah nak turunkan ujian untuk ko nanti..fikirla masak2..

Try la buat COD makanan..ni hah iolss beli semlm..rege murah..rm6 je..byk keje xsempat keluar..mujur ada service mcm ni..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Hana replied at 10-5-2016 03:11 PM
alah. pendek nau ko reply.
penat aje makcik taip panjang2 tau.

haha..ko ni lawak la hana. punye serius aku bace tred ni tp sampai part komen ko ni bdekah aku gelak

aku sure tt take note ape ko ckp tu. aku suke point2 ko bg. cam berleter pon ye tp ade logik n bernas gitu

pr3ttytw33ty replied at 20-5-2016 01:46 PM
haha..ko ni lawak la hana. punye serius aku bace tred ni tp sampai part komen ko ni bdekah aku gel ...

oit..preetty girl. lama tak nampak.

Hana replied at 20-5-2016 02:41 PM
oit..preetty girl. lama tak nampak.

ade jah tp bkuntum kt umah lain. jarang aih masok sini. unless kalo terasa nk serabut kn kepala bace masalah peribodi org, ha ke sini la aku menapak

Follow Us
ada pancake krabi noah yg byk kiosk di seluruh malaysia..cuba ko pi rasa..sama mcm kat krabi..
search ig

maaf tt 70k tu sekarang bukan banyak sangat,,, apepun... gunalah sebaik yang mungkin.. bisnes kene betul yg blh dpt balik modal.. sekarang ini banyak bisnes bungkus semua...

hanya bagi nasihat...

terlajak perahu boleh undur.. terlajak duit.... hahh mmcmmna tu

Saya suggest tak perlu berhenti kerja dulu.
Tapi, at the same time dah boleh fikirkan untuk mulakan bisnes sendiri tu. Dan fikirkan secara serious. Jangan tangguh-tangguh.
Mulakan bisnes dengan fikirkan demand di kawasan Tuan/Puan bakal bermastautin.
Jika rasanya demand pancake krabi tu memang besar, boleh teruskan. Memang bagus jika mulakan bisnes yang memang ade niche.Tuan/Puan bertuah sebab ade modal yang agak besar. So, gunakan sebaik-baiknya, gali ilmu secukupnya. Tinggalkan negative thoughts, "nak ke dia ajar aku dan sebagainya." Yang penting cuba dulu.

Boleh mulakan perniagaan di kalangan rakan sekerja dulu. Dapatkan feedback daripada orang terdekat, supaya kita boleh improve. Bila feedback dah makin positive, nama dah ada, dan kawan-kawan kita tadi dah boleh rekemen kat sedara mara dan kawan-kawan yang lain, baru kita leh buka secara besar-besaran. Boleh juga start dengan stall. Saya tengok memang banyak permintaan street food skarang. Saya sendiri pun suka... ^_^

Dan time tu, dah boleh fikir untuk resign kerja yang sedia ada sekarang. Yang penting dah ada financial plan untuk jangka masa panjang.

Nanti kalau Tuan/Puan dah mula bisnes Pancake Krabi ni, bagitaulah kami. Kalau dekat, boleh saya sendiri try. Saya memang suka try makanan-makanan ni... heee....

Saya doakan Tuan/Puan berjaya dalam bidang yang diceburi.

Jangan berhenti berusaha... Jangan berhenti berdoa, jangan berputus harap.... Insya Allah, Selagi kita terus bersabar, Allah akan jawab segala doa kita pada masa dan saat yang terbaik....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by nenekdiva at 15-6-2016 04:31 AM

Tt..aku pernah buat jual pancake krabi area rumah aku...insaf aku tak buat dah penat nya rasa...

Mula2 aku jual pulut mangga setiap sabtu ahad..alhamdulillah dapat la 400 untuk 2 hari..400 banyak sgt2 bagi aku surirumah yg dah 5 tahun xpernah dapat gaji..tp ada la suami aku bg elaun bulan2...

Hari biasa aku menjahit n jual on9...anak lelaki 2 org..sabtu ahad buat jual pulut pelam a.k.a mangga...biasa la benda bila nampak banyak permintaan mula la orang lain pun tiru.tp adat la dalam berniaga kan...down jugak.so aku cari menu yang tak ada lg org area tempat aku tinggal ni buat..aku cuba buat pancake krabi... sehari ja buat..penat...
Lepas tu aku teruskan ja jual pulut pelam...haha panjang pulak aku ot ye tt...apa2 pun aku doakan yg terbaik utk tt...tp nanti klu jd buka di pangkor bgtau ya..dekat sgt dgn rumah aku.boleh g makan pancake...

Eh lupa nak type conclusion...jual benda kering yg dah siap mcm perfume ke baju ke kasut ke lagi senang dan tak penat...boleh tt luang masa dengan anak lebih sikit...mlm pagi amik order..tengahari g pos barang...

miss_kikilala replied at 20-5-2016 12:43 PM
Try la buat COD makanan..ni hah iolss beli semlm..rege murah..rm6 je..byk keje xsempat keluar..mujur ...

offtopic.. area mana cover nih
cam sedap jek

dah try bikin penkek berkali2 tak menjadi macamana nak berniaga penkek ni,
jgn keluar dari Kl, nnt penat ulang alik bawa budak ke hulu hilir

berniaga boleh mengeratkan kanak2 dgn ibu bapa ka, tah2 anak disuruh ikut berniaga tolong potong bawang lada semua kat rumah sambil basuh periuk kuali
70k itu sikit sgt bro, simpan aja itu wang.
cari kerja lain, takkan takde kenalan yg boleh tolong dan cari kerja ikut waktu normal
patut cari bini baru kemudian menikah boleh jaga budak

apalagi pergi lah memburu wanita utk dijadikan bini dan menjaga budak, setel masalah, jgn berhenti kerja kalau kerja stabil dan gaji banyak anak bini boleh jaga, gaji banyak lagi senang memburu bini baru