CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zal_rul

Jom kongsi tips kuruskan badan

Tak yah jumpa doktor kalau nak gemuk...hari2 jumpa mcd..badan gemok dompet kurus

Tiap hari minum bru susu...kuat mkn roti..pastu berangan nk kurus..adoii..

aku buat air rebusan serai + halia. serai dlm 3 batang, halia 2inch - tumbuk. rebus dlm air 1L api kecik dlm masa sejam. dah amal dalam sebulan dua.. berat turun tak banyak  tp slim sikit tu ada laa.

yang penting lawas. nak kurus ni kena lawas.. at least 2kali sehari kena memerut. cut sugar, nasi jangan la skip-rugi. jaga portion je. susah nak kurus. kena nekad. aku main2 nak kurus.. masa semangat nasi pun tak lalu..nmpak geli je.. bila dtg  tak semangat asik nak nasi je

saya pernah buat diet atkins.
tinggi saya 164cm berat 64kg.

bila on diet atkins tu, dalam masa 2 minggu, turun 7kg. tapi bila dah sampai plateau stage, berat static 57kg je tak berubah2, terus malas dah nak buat.

tak larat nak beratkins. kebulur ya amat xde nasik.

exercise dengan eat clean je. nak eliminate terus dessert i cannot nanti rasa nak bunuh orang, so berusaha la masak sendiri

Follow Us
Aritu menjadi buat eatclean seblum puasa. dpt berat idaman 52kg.
sekarang jadi hauk terus 56kg.
nak jadi apentah badan ni.. zumba running semua pegi, tapi berat x turun.

noorhairiahma replied at 2-8-2017 11:30 AM
saya pernah buat diet atkins.
tinggi saya 164cm berat 64kg.

57 kg until now ke?

i pernah buat atkins, tapi tak lebih dari seminggu sebab tak tahan dgn pening yg xtra.

i buat diet kalori. sgt menjadi. before start diet you kena kira la kalori you etc etc. mmg kena guna math diet ni.

but itula, diet kalau tak berilmu, mmg x kan jalan. once you know how much calories yg you kena ambik, you makan kurang dari jumlah tu.

mcm i, i makan satu kali je sehari which is tgh hari. maybe sbb dah biasa makan mcm ni kot. then waktu malam kalau lapar i tahan. minum air pun ok gak dapat hilangkan rasa lapar tu. tapi makan tgh hari tu jangan la melantak banyak sangat. mcm i makan nasi separuh then lauk pun i a bit choosy.

esok u timbang, mmg turun. and lagi eksaited nak buat. lagi satu exercise. buat once a day for one hour pun dah bagus. i menari je. bukak lagu kat joox kuat kuat, then menari sampai la satu jam habis.

harap dapat la konsisten cara ni

sayabudakkeyeel replied at 15-8-2017 08:16 PM
i buat diet kalori. sgt menjadi. before start diet you kena kira la kalori you etc etc. mmg kena gun ...

berapa lama dah kau buat diet ni...?

makan sekali sehari tak berapa disarankan sebenarnya.
awal-awal diet mungkin boleh, tapi untuk jangka panjang agak susah...nanti bila datang craving tu balik, memang makan berganda-ganda dari sebelum diet...

tapi kalau kau dah lama amalkan, dan sesuai untuk kau...teruskan saja lah..
untuk aku, kerana aku pernah cuba diet sebgini, memang tak berjaya..
sebulan saja kurus, lepas dapat offer buffet percuma di hotel, terus lari ke mana ntah dietnya...

sayabudakkeyeel replied at 15-8-2017 08:11 PM
57 kg until now ke?

i pernah buat atkins, tapi tak lebih dari seminggu sebab tak tahan dgn peni ...

haah, memang pening n sakit kepala. hari2 rasa nak marah je..

bila dah sampai plateau stage tu, berat statik je, i rasa malas pulak nak teruskan...

aku plak masalah nk kempiskan perut jer...adoi x tau nk wat camner dah..bdn x naik perut yg naik

adik aku ckp...kalau nk kurus..ko jgn mkn...
rasa nk sepuk je kepala

i buat diet kalori dulu m exercise, stop amik sugar n fast food dalam 3 bulan jugak la. makanan berminyak mcm grg  pisang semua i tak sentuh. 3 bulan pertama i eat clean la jugak . dlm tempoh 3 bulan tu mmg i jarang jumoa kawan2 sbb kalo keluar ngan dorang confrim makan sedap.. pastu berat i turun dari 56 kg ke 40 kg until now. sekarang i tak diet sgt pon. dah makan mcm biasa ambik fast food benda2 berminyak semua tu berat i masih maintain. mayb sbb i exercise..

masa mula2 diet kena cut sugar bagai tu mmg rasa nak bunuh orang. lg2 i dudduk ngan family. tgk mak i masak kari la. berjaya i tahan napsu.. sampai sekarang i mcm tak kisah tak makan nasi. dlm seminggu 2 kali je i makan nasi dlm 3 sudu camtu.. i dah tak kisah lauk pauk melayu. kalo dulu lucnh je semua lauk kalo boleh i nak mkn.. tp i pencinta fast food.. tp sekarang i mkn fast food sebulan sekali je. kalo dulu time gemuk seminggu 2-3 kali i makan

baru start diet..bangun pukul 5 pagi buat tabata/hiit and skipping 500x. dan ikut apps dekat hp. dalam pukul 6.15 am macam tu stop sebab dah ready nak g kerja. sebab bangun pagi2 bersenam tu sebab aku ada anak kecik, so waktu tu je boleh bersenam dengan aman. kalau tak, memang xde masa la nak bersenam.

cumanya makan je aku selalu kelaut sikit.setakat ni dari 59kg turun 57kg. baru konsistem buat dalam 3 minggu. impian nak 51kg. harap2 berkekalan n dapat la berat badan impian untuk suami tercinta

DISIPLIN kan diri dulu

atkins diet paling senang nak turun banyak
tapi kita ni asia yang nasi tu dimana2 so godaan tu tinggi la kan
pada iols senang je: portion control
start dengan yang tu dulu
kalau nak jugak nasik, mkn nasik sikit je like half a cup waktu lunch
lauk pun ambikla yg kurang guna minyak/garam
yg lain2 breakfast n dinner tu takyah ambik carbo
snack: buat or nut (plain, bukan yg salted or honeyed/candied nuts tu ye)
pastu minum la air banyak2 & exercise sikit2
tada~
pastu jangan le selang sehari cheat day.....

takde tips sebab aku dah try banyak tak kurus2 jugak... maybe sebab body dah imune dgn bersenam dan minum air banyak so bila masuk 4 series dah tak berkesan lagi... sekian cerita sedih saya

Iols pon dulu gemuk waktu kt U .. so iols jga kalori makana.. makan semua benda tapi kurangkan jumlah pengambilan.. . so skrg dah maintain berat 54 n bmi pon normal...

juboqlembu replied at 30-7-2016 03:04 PM
Air lemon pun boleh menyebabkan gg terhakis. Siam gg aku

Betul .. tpi klu nk minum jgk boleh jgn bnyk 2-3 kli seminggu jek