CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongdrum_comot

kecewa

tongdrum_comot replied at 14-10-2016 07:24 PM
xbalik lg.mcm xblh nk sabar lg.i kecik hati pasal cara dia bekap ex dia smpai merah2 muka.i rasa t ...

U need to come back home. Kalau tak buat laporan polis stating that u keluar dengan izin dia since dia pun kata bawak baju lebih sikit. Sebab if anything happens god forbid, u nusyuz u tak dapat pembelaan sewajarnya

Rate

1

nuryakmal replied at 14-10-2016 08:11 PM
U need to come back home. Kalau tak buat laporan polis stating that u keluar dengan izin dia since ...

Yes pls pegi balai buat cover report as above

Ada sesetengah lelaki memang langsung xleh dicuit hobinya. Iols panggil selfish jah lelaki spesis gini. Lagi lah mingle dengan ex yg terkinja2.

Since takde anak,apa kata uols pegi cari hobi then buat sebijik mcm dia buat pada u (tapi bukan terkinja2 dgn lelako lain). Tunjuk uols sgt komited pada hobi baru uols tu.

Tapi kalau uols dah amik langkah camtu and dia masih x berubah malah lg suka sebab uols dah x kacau aktiviti dia, sebaiknya angkat kaki jah drpd rumahtangga mcm tu. Kawin ni kena byk berkorban,bertimbang rasa dari dua2 pihak. Husband TT tu patut utamakan TT. Pamper TT sebab baru aje duduk sama kan. Anyway good luck TT..

Rate

1

Husband tt ni umur berapa eh?
Sedih nya tak bekap bini, lepas tu sampai sekarang die boleh buat bodoh tak pujuk. Siap update ig lagi. Macam cilakak ja perangai. Boleh offer talak pulak. Serious mcm budak2. Sorry eh tt. Ko balik lah umah dulu buat bodoh ja. Tengok die respond ke tak. Mana la tau die pujuk ke hape. Balik dulu rumah tengok macamana.

tak matangnya ko dik..dah cek ke perangai sendiri macam mana sampai laki selalu beraktiviti dengan ex

saya baru je ambil borang cerai semalM kat mahkamah

anak empat

sebab rasa tak disayangi
takda duit tak apa lagi tapi bila rasa tak disayangi rasa mcm takda guna jadi laki bini. tapi tak keluar dari rumah lagi ni

Follow Us
onexox97 replied at 14-10-2016 10:38 PM
saya baru je ambil borang cerai semalM kat mahkamah

anak empat

bertabahla kak,

sedihnya baca citer2 kes rumahtangga..

fikir panjang2 kak..anak dah 4..cuba baj balik kasihsayang tu

ronapink replied at 14-10-2016 11:01 PM
bertabahla kak,

sedihnya baca citer2 kes rumahtangga..

nak buat macamana dik
macam2 baja dah bubuh taik ayam taik itik segala baja dh bubuh xjalan jugak
bila sudah tidak ada kasih sayang, tak rasa disayangi move on je la

onexox97 replied at 14-10-2016 11:23 PM
nak buat macamana dik
macam2 baja dah bubuh taik ayam taik itik segala baja dh bubuh xjalan jugak ...

hihihi..kak letak baja busuk..busuk la..(gurau jer)

nasib pompuan kan,

saya penah dengar orng kata, bila kita tidak disayangi, kita pun tidak mampu menyayangi..

so sebagai ibu2 doakan moga kita mampu menyayangi anak2..
jangan kerana stress kita mendera anak dari segi emosi atau fizikal..
dera emosi lagi terk kesannya..

ronapink replied at 14-10-2016 11:29 PM
hihihi..kak letak baja busuk..busuk la..(gurau jer)

nasib pompuan kan,

betullah tu macam tu kita stress effek anak
anak pun dh bijak selalu sebut jangan kawan ayah
harap xterdera perasaan dia kena cepat2 cerai
utk TT ni kalau part lain ok, nafkah zahir batin cukup bertahan then ikut dia hiking jgn bg pompuan pompuan lain menyendeng dia ada beran

onexox97 replied at 14-10-2016 11:36 PM
betullah tu macam tu kita stress effek anak
anak pun dh bijak selalu sebut jangan kawan ayah
har ...

kalau anak2 tgh membesar sangt2 terkesan..
emosi ni turun naik, hari ni ok, esok blm tentu..

kalau itu jlan terbaik utk aka, go on..

akak bersedia segala2nye ke?..bergelar janda, hidup dgn anak2..
kena berdikari, semua kena buat sendiri..

tt ni hati tisu..nak terasa..sudahnya terlepas laki..
laki pula menggeletis..kalau dah xde anak, ikut je hobi laki

Rate

1

betul tu TT ikut je la suami tu hiking, kalau awal pun dh rasa hambar macamana nak tunggu banyak thn lagi idup bersama..... biarlah kita yg ada di sebelah suami bukan org lain

ketepikan hal hal lain tu

Ee..aku x suka laki ang tu..kejamm

Edited by Lagubestbest at 15-10-2016 02:08 AM

His ex tu maybe his bestest friend ever. So.. terima sajalah. Lagipun, dia kawin dengan kau kan? So kau dah memang menang #1 #2 #3 #4 dah dalam hati suami. Janganlah halang, tu hobi dia, girl tu pulak kawan dia, tak lebih dari tu lah. Maybe diorang dah deal friendzoned, sejak korang berkahwin, n sekarang antara diorang cumalah easy life, gelak2 pasal kisah lalu tanpa apa2 perasaan cinta monyet bagai. N maybe nanti, bila bestfriend dia yang sorang tu nak kawin, laki kau jugak akan pergi busy buat macam2 untuk majlis kawan perempuan dia yang sorang tu dengan ikhlas hati sebagai kawan paling ngam. FRIEND FOR LIFE gitu macam BUNKFACE, CELEPETS dan ramai lagi kumpulan kawan2 friend for life di luar sana n taburan gender dalam group ni tak selalunya sekata, ada yang semua lelaki + cuma 1 girl pun ada. Otak orang yang outgoing suka gelak2 ngan kawan2 ni sempoi giler je kot. Takde udang disebalik mee langsung. N tentunya, diorang lebih suka ramai2 in group, tak reti nak privacy berdua sangat.

Bila orang tak buat apa2 skendel, kau marah2 gitu siap demand suh buang hobi bagai. Laki kau taktau nak layan 'cemburu' kau tu dah, sbb tu dia follow jela mood kau eg: kau marah, dia lepak ngan geng, kau baik dia balik dok rumah. Tapi lama2 jadi serabut otak tau nak balik rumah, kalo dah kene bebel selalu. Yg outgoing lagilah, lagi renggang jadi makin payah nak dok rumah. Yang gaduh besar cuma pada side kau saja, side laki kau dia tak gaduh pun, sbb tu walaupun dia mcm counter cakap kasar masa kau marah, tapi seminit lepas tu dia masih ceria ngan kawan2 dia.

Cuma jgnla push push push sangat, sebab biasanya, lelaki akan explain (walaupun selalunya mmg tak reti nak explain bagi kau faham pun) sekali dua je, lepas tu kena push jugak, lelaki biasanya akan berserah ignore or layan jela perangai 'period' kau tu, but then kalo masih kena push jugak lagi, dia bagi jela apa yang kau nak sangat. Dia akan bagi bukan sebab dia betul2 marah atau tak cinta kau dah, tapi dia akan bagi sebab dia taktau nak buat apa dah. Lagipun ikut fikiran orang sempoi, 'love or marriage should be fun and loving' bukan 'gaduh manjang' tanpa sebab.

Dalam hal laki kau marah kat atas tu, DIA MARAH SEBAB KAU TAK PERCAYA DIA DAN TUDUH DIA MACAM2, bukan marah sebab nak defend kawan girl dia tu (walaupun obviosly nampak macam begitu bagi pandangan kau perempuan).

PS: Aku tau lah, sebab aku ni pun perangai sama. Tak bezakan dan memang tak reti nak bezakan gender kawan macam geng surau ke orang penuh adat resam buat. Perempuan ni kompleks n selalu fikir deep, yang lelaki sebenarnya langsung tak pernah terlintas nak fikir dalam otak pun.

PS: Takyah lah nak bercerai bagai. Laki kau cuma terover ngan hobi dia je, ckp je leklok u pun nak spend time berkualiti dengan suami u jugak, untuk menyayangi dan rasa disayangi.

Rate

1

Edited by pocongkiutss at 15-10-2016 11:37 AM
Lagubestbest replied at 15-10-2016 01:47 AM
His ex tu maybe his bestest friend ever. So.. terima sajalah. Lagipun, dia kawin dengan kau kan? So  ...

Lelaki dgn perempuan takde konsep best fren forever kay..lama kelamaan mesti salah sorang ter ada hati punya...(Melainkan kalau bff forever kao tu gay in the closet atau puak lelaki lembut) ini lagi laaa..dengan ex gf pulak tu

Iols cadangkan uols ikut sekali g hiking...mcm forumer atas tu suggest. If u cant beat them..join them kekdahnya. Ataupun cari satu hobi yg uols dedua minat..spend time together

Rate

1

1) jaga badan, jadi cantik.
2) join group hiking tu. kalo laki ko tak bagi, cakapla kenapa tak bagi? kalo dia tetap tak bagi, something wrong. memang betul dorang ada something.

3) buat macam tak ada apa yg jadi.pastu komen kat ig amboi mesranya. mana gambar saya? amboi dekatnya, eh ni bakal madu saya ke ni sis?  

4) buat apa yg dia buat kat awak. cuba la try2 membebel tunjuk hint ada yg nak ngorat awak.kalau dia not interested, dia dah takminat awak la tu.

Rate

1

Edited by zawara at 15-10-2016 12:04 PM
pocongkiutss replied at 15-10-2016 11:35 AM
Lelaki dgn perempuan takde konsep best fren forever kay..lama kelamaan mesti salah sorang te ...

Memang pon..bespren aku laki..da 12taun kenal last2 haritu dia mengaku suka bagai ..aku jd menyampah dgn cara dia lyn tp syg sbgai kwn tetap ada cuma tulaaa..laki ngn pmpuan xleh nk bff pai bila2

aku tak percaya konsep ex jadi kawan baik. bullshit semua tu.
laki aku dulu masa mula2 kawen amboi gatal betul beliau dgn sorang mamat ni, dok berkepit. sebijik la mcm ko ni ha tapi takla bergadoh. aku paham perasaan ko

aku buat bodo je,  pastu aku guna taktik yang atas. rule no. 1 bila ada masalah, jangan keluar rumah unless kes pukul.
lama2 dia pulak yg geram.skarang elok dah tak berkepit.

ellejo replied at 15-10-2016 12:01 PM
aku tak percaya konsep ex jadi kawan baik. bullshit semua tu.
laki aku dulu masa mula2 kawen amboi ...

Dengan mamat ni?? Laki ko minat laki ke   

tom2 replied at 15-10-2016 12:06 PM
Dengan mamat ni?? Laki ko minat laki ke

Ko tak folo eh kisah sis ellejo..hihi