CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: johannawawi

Secret Affair - Your own experience

fulusss replied at 18-10-2016 05:29 PM
Tak ingat isteri time tu?
Slalu projek malam? siang? jauh2 or sekitar rumah?

Jgn risau la puan. ikut pengalaman saya, lelaki ni sebenarnya ramai sgt yg baik. yg nakal2 ada affair ni x ramai sebenarnya. kalau ada pon senang je nak tau. sebab lelaki ni dilahirkan cuai. Pompuan yg sebenarnya sukar di detect ada affair/skandal or not.

Ni based on my observation and experiences. tak sure la kalau lelaki kaya mcm mana. tapi takat level mcm sy and kebawah, susah kami nak affair2 ni. Costly. walaupon kita x bg duit kat skendal, tapi perlukan masa, tenaga, duit minyak, duit bilik, dan mcm2 lagi.

Level sy tu level gaji 8k sebulan

johannawawi replied at 18-10-2016 05:40 PM
Jgn risau la puan. ikut pengalaman saya, lelaki ni sebenarnya ramai sgt yg baik. yg nakal2 ada aff ...

Tak risau la.. Tapi setuju pasal ppuan lagi susah nak detect ade skandal. Dengan kawan sendiri pun tak cerita.

Semoga di ringankan ujian dan dugaan kat you.

u tak penah kantoi dgn bini ke. dan affair2 u pun xpenah kantoi dgn laki dorg

Salam TT.

Don't worry I won't judge.

I really respect your courage to change. That's really respectful.

I just wanna ask, TT dah berapa lama kahwin?

Sudah punya anak?

-Double Posting-

simple je bro kalau nak berubah. hang cuma pikir apa yang akan hang rasa kalau isteri hang yang buat macam tu kat hang nanti

Follow Us
bertaubat sblum terlambat..zina salah satu dari dosa besar,

macam manalah perangai isteri yang ko balun tu ya johan...lepas main dengan ko..balik main dengan laki dia pulak...sian lakiii diaaa.....dosa dengan Allah boleh minta ampun....kalau dengan laki  dia kena jumpa...ya ampunnnn......

Bila kita berzina dgn isteri org, pahala kita akan diambil oleh suaminya dan dosa suaminya diambil oleh kita.

Bertaubatlah..

johannawawi replied at 18-10-2016 05:35 PM
Nanti kaum lelaki lak tanya, maklumlah istri2 affair gak. u need to understand, sy affair withh 4  ...

takde pengalaman tapi dari pembacaan i u sukakan thrill..cabaran dan berani . and u tak kisah kalau nanti ada masalah lain akan timbul satu hari nanti. its about jiwa dan perasaan tau..so ending dia boleh buat mental dan tekanan.. i hope at the end u still have connection dgn Pencipta kita ok.

me dah ada experience dgn somebody yg gamble sahaja dgn hidup ni. dosa pahala dia letak tepi and yes..mmg banyak masalah lepas tu timbul..it drew some scars in my life until now ok... about u.. u gamble je dlm perhubungan.. and that is sexual punye hal..bab dosa pahala i dont need to tell sebab i bet u urself dah tau kan.

so i rasa u better cari alternatif lain untuk u.. try tgk mat saleh.. life diorang mmg seks bebas and tak kisah semua..just contoh ..diorang selamba dgn sukan ekstrem.. motorcross yg bahaya.. sky diving..mountain climbing.. heli skiing dan bla bla bla to name afew u can google kot nak tau la..

maybe u boleh cuba buat benda mcm tu pulak pulak since i nampak u ada niat dan mcm sedar sikit apa u buat tu salah tp tak boleh elak.

sibukkan diri dgn aktiviti grup..ajak isteri skali join ke..buat benda benda mencabar. pelan pelan. ok?

part nak suruh u insof tu tak perlulah i ckp sbb i bet u dah tau.

yg penting kat sini u try to alihkan perhatian u to something yg maybe boleh buat u bz and lupakan apa yg u suka buat dgn ur skendels seperti yg u dah cite tu.

who knows nanti one day u will be more appreciate with that yg u dah overlooked selama ni.  

duit yg selama ni u duk spent to bayar hotel belanja skendel makan ke ape tu boleh flow ke aktiviti baru with ur wife/ur family. good luck ya.

johannawawi replied at 18-10-2016 05:40 PM
Jgn risau la puan. ikut pengalaman saya, lelaki ni sebenarnya ramai sgt yg baik. yg nakal2 ada aff ...

kan.. beban jugak tu.. sayang tau sebab semua beban tu bukan kepada ur family...

so refer pada yg i dah bebel before tu..    boleh switch ur nafsu liar tu to nafsu for adrenalin rush.. berpeluh dan puas hati dgn sukan ekstrem.. bukan dgn sperm wasting. lols.  

perghhhh sedap la dpt balun bini org.... istri2 org nih x dpt belaian jugak ka

Semoga kau berubah

btol gak ckp forumer lain tu. maybe u boleh try get urself busy ngn aktiviti2 extreme whatsoever tu..at least badan letih otak letih so xde mase la nk berskandal bagai..

aku taknak lah komen benda lain, cuma yg menarik perhatian aku bila tt kata skaldal2 tt tu bini orang yg berpewatakan biasa/average dan bukan yg hot/menggedik/dressing maut seksi, so melalui pemerhatian aku dengan org sekeliling aku macam kawan2 dsbg, memang pompuan pendiam/biasa-biasa ni lebih senang berskandal dan main dgn org lain selain suami dia sundri, terutama yg melayu bertudung, pakaian pon sopan, memang kalau di ayat dan melayan, boleh senang2 je bawak ke bilik. Berbanding dengan yg free hair, mulut bising, pakai seksi maut ni memang setia dgn suami dan deep inside her heart baik hati, ramai kawan2 pompuan aku yg jenis ni memang setia dgn lelaki walaupun kadang2 kita gurau lucah dgn dia, dia berani diluar je, dalam memang dia hormat suami dan tak berskandal. Berbanding pompuan2 average bertudung, dressing biasa2, pemalu ni memang senang dibawa ke bilik, di sini kita buat penilaian lah, adakah ummah malaysia ni especially muslim, hanya memandang pakaian luaran untuk judge org dan mementingkan pakaian luaran sahaja spt bertudung, pakai pakaian yg sopan, but inside memang setan habis, berbanding dengan yg luarannya nampak jahat dengan pakaian seksi, tak bertudung tapi mempunyai akhlak yg tinggi dan hormat suami. Walaupun aku seorang yg berpendapat rambut wanita bukan aurat dan tak wajib pakai tudung, tapi aku hormat kalau yg pakai tudung atau apa pun (even wife aku on off tudungnya). So disini lah kita nak didik anak2 kita akhlak first bukan pakaian luaran tu......org sekarang anak 2 tahun dah dipakaikan tudung, apa lah punya pemikiran, ostad/olamak pun tekankan pakaian lebih dari akhlak ni. Kena ingat dosa dengan tuhan boleh mintak ampun, dosa dgn org kalau dia tak ampunkan memang tak akan terampun, so pikir-pikir kan lah.

As for tt, aku cuma nasihatkan pandai makan pandai simpan la bro, jangan kantoi dgn bini ko cukup lah.....hehehe

Sat cikgu biologi pencen nak bagi tazkirah...

Cikgu bukan nak melucah, tapi apalah pekdah yang jantan dapat memantat bini orang yang gatai bijik tu?

Setahu cikgulah, bini orang yang gatai bijik ni hanyalah imaginasi jantan yang ada masalah psikologi, samada batang si jantan low self esteem ni dah nak mampos, atau dia tu betina garit yang teringin nak jadi jantan tapi tak de duit nak tukar batang pelir tebuk jadi lubang pantat..

Sekian...TT sila pi melancap.

affair ni blh terjadi sebab dua perkara besar, diri sendiri atau masalah dengan pasangan. kadang-kadang diri tu okeh, tapi pasangan tak memberi perkhidmatan dan layanan sewajarnya, menjadikan hati dan nafsu mencari sumber luar. ada jugak disebabkan oleh diri sendiri, isteri/suami dah elok2 baik tapi diri tak puas dengan seorang sahaja, ada thrill buat seks dengan orang lain, esp isteri orang nih. bila ada elemen sembunyi2, terselindung, kena cover, perasaan dan nafsu tu akan menjadikan seks dengan individu tersebut lebih adventure and mengujakan.

tapi, dalam ke-thrill-an itu, ada risiko yang tinggi. bila ketahuan, kos yang terpaksa ditanggung itu mungkin melebihi dari kesedapan yg kedapatan. hilang kepercayaan, hilang kasih sayang, rasa dikhianati, dan inilah yang akan membuka fail-fail penceraian di pejabat-pejabat agama. daripada ada segala, rumahtangga, isteri, anak-anak, boleh jadi hlang kesemuanya dalam sekelip mata. hanya kerana kesedapan sebentar cuma itu.

bagi yang kekal dalam perkahwinan for the sake of children, tiada lagi kasih sayang dalam perkahwinan, hidup bukan lagi terasa sebagai suami isteri, tapi rakan serumah, engkau-engkau, aku-aku. tidak lagi boleh mengharap layanan sama seperti dulu. kadang-kadang si suami/isteri akan mengungkit kecurangan itu, tidak boleh move on, selamanya dalam keadaan marah, dan hidup dalam kebencian. sanggup tak agaknya menghadapi rumahtangga seperti itu?

itu belum lagi, jika ketahuan, akhirnya seks selamat itu tidaklah selamat seperti difikirkan, rupa2nya dalam diam2 terkena penyakit kelamin, terkena virus hiv yang tiada penyembuhannya. itu belum lagi, bilamana pasangan kepada wanita/lelaki yg kita ada hubungan itu mengetahui tentang kecurangan anda berdua, dan mengambil keputusan tidak mahu berdiam diri. jika dia masih lagi berfikiran waras, mungkin tindakannya masih okay, bagaimana yg terfikir sehingga untuk membinasakan hidup awak sebagai balasan dendam? bunuh barangkali? or pekena pulak isteri dan ugut anak2?

untuk jangka masa panjang, keseronokan itu tidak berbaloi dengan kemusnahan dan risiko yang anda tanggung jika ketahuan. jika berhati2 sekalipun dan katakan sampai mati orang tak tahu, tapi Allah, dia maha melihat. pasti sedikit sebanyak, ada tempiasnya dosa2 itu ke atas diri kita yg terjelma dalam banyk perkara.

kalau masih dalam zon selamat, barangkali, allah masih memberi peluang utk berhenti dan bertaubat. jgnlah sampai ketahuan, barangkali awak pun tak sanggup nak tempuh.

perbaiki apa yg kurang dalam rumahtangga, jika isteri kurang layanan, komunikasi, luahkan, dan sama2 cuba perbaiki. mencari jalan kluar tetapi membiarkan isteri terus leka dengan kelemahan itu bukan satu tindakan baik. cariklah yang halal, dan bermesralah dengan yg halal, lebih selamat dalam banyak perkara.

saya cakap ni bukan pengalaman sendiri, melainkan kes2 rumahtangga yg banyak sekali diadukan di pejabat agama. jgn sampai anda berputih mata dan saat itu tiada lagi jalan utk kembali bilaman setiap pintu2 kembali itu tertutup kemas. nafsu tak pernah puas, tapi kitalah yg kena waras mengwal nafsu, bukan dipimpin oleh nafsu. dalam hati kecil itu masih ada iman utk berubah, jadilah carilah jalan2 pulang.

Hebat mesti TT ni org yg hensem ataupun memamng mulut manis...itu yg 4 bini org kecundang..agaknya apalah rasa laki diorang yg bininya dah dicelup org..
Agak kalau kawin 4 TT mampu tak..kalau mampu kawinlah..lepaskan nafsu tu pd tempat yg betul..tp yg halal tak thrill kan...yg haram rasa takut2 berani tu yg best...he2.
Ikut ko lah TT, sementara sihat ni berubahlah.

bro, ko memang suka main bini orang ke?

SALAM BRO..
i just want to share my exprience with you jugak..kita ni sama je...aku pun penah face masalah ni 2 tahun lepas....aku pun suami orang..3 orang anak..wife kerjaya sangat ok..dan aku pun ok...kami masing2 takda masalah apa..dari segi zahir batin..semua tip top..cuma aku je yg telebih sangat top....dan aku pun x sangka akan terjebak dengan masalah2 macam ni selain drama2 melayu yg aku selalu dok tengok.... aku pun boleh dikategorikan sebagai kalau orang tengok x kan percaya aku boleh buat benda jahat macam nih...ensem tu mestilah..ramai peminat walopun suami org..bukan sengaja nak up..tapi just nak gambarkan situasi aku...
ok..ceritanya gini..
aku dapat offis mate (isteri orang) yg baru transfer ke pejabat aku...pandangan pertama aku kat dia..wow..sangat mengancam..n aku antara orang yg 1st offer tolong tanya rumah sewa n etc...x da niat apa2..just membantu...then...rupanya..husband dia nih pun x duduk sekali sebab kerja lain2 negeri..so tinggal dia n anaknya..
n aku jugak yg banyak tolong2 dia dari segala benda..lepas tu kerja pun sekali n aku rasa sangat selesa jadi kawan dia...biasala..setan mula cucuk..aku ibarat ada affair gitu dikalangan mata org lain n selalu kluar sama..makan2..n sometime dah macam loving couple...memang kawan aku ni ada problem dgn hubby dia pun ada affair dgn org lain..aku macam kawan baik yg tlg cooldownkn dia..
kami pun selalu outing waktu rehat g karaoke berdua..mula2 boleh kawal..akhirnya tewas...aku berzina dalam bilik karaoke dengan isteri orang....balik ofis mula rasa bersalah..macam x ada apa2....
lepas tu..setan cakap....ulang lagi..n next week..kami repeat amik cuti n sewa hotel....bayangkan dalam masa 5 jam...kami berzina 4 round......puas memang puas....
n apa yg berlaku next day...
kami rasa2 sgt bersalah dgn spouse...aku bertobat sehabis2 taubat..x tau Allah terima atau x...tapi aku x kan bgtau ketelanjuran aku ke wife aku..dan jugak kawan aku nih...hubby dia terkantoi dengan wife dia ada affair dengan org lain n siap pregnant..
so.masing2 renung kesalahan masing2..n kawan aku ni akhirnya happy brsma dgn hubby dia n hubby dia pun duduk sekali dengan wife dia..n wife dia pun still rahsiakan apa yg dah berlaku antara aku dgn dia..

pikirkan balik..semua salah aku..punca dari aku..layan isteri orang..n aku x salahkan isteri org tu sebab dia pun lemah.n perlukan perhatian..aku yg mulakan...so.masing2 tewas..
n now..
aku mulakan idup baru but kami still; contact mcm biasa n x ada apa2 berlaku..masing2 tekad lupakan kisah silam...RAHSIAKAN DARI PASANGAN CUMA BERTAUBAT DENGAN ALLAH..
Alhamdulillah...kehidupan aku jadi lebih baik.....
so..aku sekadar berkonngsi kisah silam aku..
tak kisah kalau nak kecam pun kecam la..
aku dah bertaubat...