CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

izy replied at 28-11-2016 12:03 AM
U nyer kak iapr lebih kurang mcm i nyer kan ipar... meroyan x abis... sampaikan adik kedua dia ada ...

Isshhhkkkk lebih kurang jelah ngan kakak ipar aku...
Die aanak sulong...mmg pantang nmpk org lebih sikit...
Die nak nmpk die je yg plg mewah agaknya...
Dr sblm kawen lg mmg selalu xpuas ati...Aku ni adalah jugak jawatan dipejabat...
Boleh die kate yeke ntah2 kerani je....punyelah die xsukenya aku...

Ms lps setahun kiteorg kawen, kiteorg nk beli rumah baru, sblh2 die pujuk
laki aku sruh beli umah second je sbb die ckp korg ni br nak hidup nnt ssh
xde duit nak makan...ms dgr die ckp tu aku mmg dh nk terpengaruh...
mmg nk beli dah umah second, sib baik laki aku kuat semangat, beli lah kite umah baru,
teres 2 tingkat harga stgh juta lagi...perghhhh makin xsukalah die ngan aku...
aku bukan nak kata apa, kiteorg laki bini bekerja, dua2 ada ijazah, pada aku rezeki
masing2 buat apa die nak dengki dengan aku...aku ni pun bukan sealiran dgn dia atau regu
dia yg boleh dibuat musuh...aku pun xfaham org macam ni...ngan menantu pompuan semua
die xsuke...sume die buat gaduh...ade 2 biras pompuan aku pun die dok kutuk2 n hasut
adik ipar (somi biras) yg isteri2 dieorg ni malas ar, kurang ajarlah... come on ar....
kite semua dh berkeluarga...xperlu kot ko nk hasut sana sini...mgkn btl dulu ko yg jaga
adik2 lelaki ko ni..tp skrg adik2 ko ni semua dh besar panjang n dh kawen...
pandai lah isteri2 dieorg ni nak jaga somi die...xperlulah kakak ipar nak masuk campur bagai...

lilydandelion77 replied at 28-11-2016 02:02 AM
Masalah apa la dorang ni kan? Overprotective ke? Iols rasa kalau nak atur hidup, simpan je adik ba ...

Kesiannya nasib u...mmg i nmpk yg kakak ipar sulong mmg slalu mcm ni...
Overprotective kat adik lelaki...die mcm xyakin kita ni blh jaga adik die...
aku macam kekadang kompius, aku ni kawen dgn pompuan ke yg ko nk risau
sgt nnt aku kecewakan adik ko...

Aku dapat naik pangkat aritu, offer tu kne keluar dr negeri sekarang ni lah...
laki aku plak dok cite dlm group wa family die yg aku ni naik pangkat n bakal
ditempatkan di Putrajaya...blh plak akak ipar yg hazab ni sound klau macam tu kawen
lagi satu...kat sekolah ni ramai cikgu2 muda yg belum kawen n comey2...
hazab x klau korg jd aku...padahal laki kakak ipar ni ada bukak company kat KL
n laki die mmg ulang alik ke KL dan jarang ade kat umah...

Nak aje aku sound die, akak bg ke somi akak kawen sorg lagi tuk teman die dkt KL?
Amboiiii bile kena kat keluarga aku sedap plak ko nk sruh adik ko kawen lg...
Laki ko xplak ko pinangkan cikgu2 comey tu...mulut mmg hazab mcm puaka....

sya ada group family... my hubby pun joined. Tpi group family dia cuma adik badik dia je. No ipar duai... gitu lagi aman kut sebab my hubby ramai adik badik. Mine tak ramai... jadi aman2 je lah... takde masalah

aku pon banyak diam... kecuali ade besday... aku wish happy besday.. takziah... mcm tuh je lah

MissN-ny replied at 21-12-2016 01:37 PM
Kesiannya nasib u...mmg i nmpk yg kakak ipar sulong mmg slalu mcm ni...
Overprotective kat adik l ...

Bersabarlah uols. Iols memang dah tak contact langsung dan dicop sebagai "tak nak jadi ahli keluarga"  

Kalau overprotective, iols terima saja. Masalahnya, sifat dia yang tak senang dengan iols...habis terkena kat adik sendiri. Banyaklah yang dia buat tapi sekarang iols byebye sajo. Bukan dah baik luka di hatiku, tapi iols nak live happily.

Mmg kita kawen bukan setakat dengan suami tapi dgn iparduai jugak. Tapi kalau yg dok bagi headache ni..abaikan je. Yang penting suami dan parents in law.

Family group whatsapp ni bg iols payah sebenarnya. Macam mak iols buat group whatsapp adik beradik (anak beranak setiap adik beradik pun join...)
Bila nak santai gelak gelak share resepi atau tips tu ok dah.
Bila perbincangan serius mcm soal harta pusaka, tulisan mmg boleh membawa pelbagai maksud. Dah pulak mak iols sentap dengan adik beradik. Mak iols concerned pasal hak untuk adik-adik. Adik-adik pulak jenis malas nak ambil kira. Kalau ada tu ok je. Nak org uruskan tapi tak nak bayar upah sesen. Terus mak iols left group. Iols adik beradik terkebil sajo makcik pakcik pujuk pun mak iols kata personal whatsapp je la.

I rasa mak iols, makcik pakcik yg kertu ni stick to phone calls je lah.

Follow Us
diarimerah replied at 17-11-2016 12:11 PM
aku pernah join WA  group in law tapi aku exit kemudiannya. Kenapa? Sebab aku kena terima hakikat ya ...

bagusnye ko dpt exit group fil...aku planning to tp sukar rasanya sbb aku bakal dicerca jemaah in laws. aku tak mintak dimasukkan dlm grp fil. tp adik ipar aku gigih wat grp lalu masukkan aku and biras aku dlm tu.
awal2 dulu ada gakla aku juin2 sembang...pastu aku slow sbb bak kata porumer ni...kita ipar-duai...nak brsuara lebih2 kang kata apa pulak kan? aku mute grp fil...bilamana aku rengse nk baca ntah apa2 citer dlm tu. now deols tgh sibuk citer ttg rawatan mil...kidney failure...aku membisu je sbb sblm disahkan ada sakit buah pinggang ni, mil aku gegeh berubat kampung. Dan dlm pengubatan tu guna cara urut...tukang urut ni pulak ckp sesuatu hinggap kt bdn mil (which is berkait dgn arwah mak aku). ada masa2 aku pk deols chat dlm grp lain kut...kunun nk jaga sensitiviti aku...
mmg aku berhasrat nk kuar grp...malas nk campur hal kuarga fil...lebih2 lagi bila aku dituduh mcm2....

dulu diorg add jugak.. tp ak exit sbb bile ak tulis something.. reply nye krik krik krik.. hahahha.. jadi watpe dok kt group yg x balas ak cakap.. laki ak marah gak.. die kata nape smpai leave group.. ak kata sorg je dlm group dah la.. bukan ak xley tgk kt hp die pon.. jadi skrg MIL ak gigih dok forward benda2 yg die forward kat group personally kt wasap ak.. act ak menyampah forward benda2 yg panjang2 scroll2 x habis nih.. mmg ak x baca pun..  

Suami add iols dlm group pemili dia tapi dlm group pemili iols sendiri beliau tade termasuk ipar2 lain.
Lgpun grup pemili kiteorg pompuan je belaka.
Iols mmg tak aktif dedua grup pun,silent reader je.
Kdg2 je ade post gambo ank kalo mil mintak ke apa takpun somi yg guna tepon iols post gambo ank ke apa.
Group pemili sendiri bila org seru2 byk kali barulah muncul, saja tanak aktifkn sgt nnt ade yg nk minta wat itu ini
Dan salah satu sbb tak add somi dlm grup pemili iols pun sbb iols tau dia jenis senang kira,tak pernah kata TIDAK takmo kakak2 n adik iols amik kesempatan nk minta tolong itu ini.Kalau ngn iols mmg susah skit byk tapisan itu ini dulu takde semua nk YES belaka

syasyafina replied at 22-12-2016 09:51 PM
dulu diorg add jugak.. tp ak exit sbb bile ak tulis something.. reply nye krik krik krik.. hahahha.. ...

Eh iols pun tak suka org krik2 bila kita post apa2..

Tu pasal malas nk aktif sgt.

Sampaikn semua socmed pun dah tak aktif rajin layan porem je

aku lagi pelik sblm kahwin husband aku ada whatsap group.pas aku kawin,aku tanyalh nape x masuk sy dlm whtsap group?mula2 die beratlh nk bg aku joinkan pahtu die masukkan.bila pikir balik aduh bodohnye aku masuk dlm group diorang nie coz aku senyap je.kdg2 diorang cter..makcik jiran sebelahlh..org kampung itu inilh..so aku diamlh.sal sedara mara xde ler pulak nk bgtau.mcm org bodoh pun ada sbb ape motif aku masuk group tu?tmbh2 adik pmpn die menyampah gler ngan aku.yg aku paling pelik aku x tau pun ada kenduri kt kg.rupe2nya adik pmpn die bgtau husband aku dlm whatsap personal.so?pe salahnye  bgtau dlm group?

Hmm .. macam2 cerita.. hubby aku pulak masuk2 group family dia terus dia left. Aku pulak yg ada dalam wa family dia. So aku la pulak tukang penyampai news kat dia hal2 family.

Dlm WA family aku hubby mmg takde aku dah cakap siang2 takyah add sebab confirm dia kuar group.

Tapi wa group kitorang aman2 je... more to share news, updates kenduri ke, bday2 ke.. and kadanng2 pic family.. so oklah alhamdulillah xde masalah.

Hey bro! Hi kawan2!!

30% UNLIMITED DEPOSIT BONUS hanya untuk anda!!!

Membuat deposit dengan mendapat tambahan 30% bonus deposit

cepatlah sertai kami!!!

adik ipar aku ada buat watsapp group untuk hal2 pasal mak mentua aku..mula2 tu ok lah update pasal mak mentuanye kesehantan and medical appointment..dah lama2 ada yg  merapu ke lain pulak..terus aku leave group ..1st time leave si adik ipar yg jadi admin add balik..aku kasi chance lah..lagi skali ada yg sent watsapp merapu2 bukan pasal mak mentua terus aku leave lagi...malas nak layan benda2 tak faedah2 watsapp yg takde kena mengena dgn mak mentua nye hal...

wa group fil shuben taknak bg i masuk. sbb takut kot kebucukan deyols. kadang2 i stalk jugak wa grup fil. byknya selfie ala2 mek arab merembang bulu nengok.
teringat suatu ketika dulu zaman bercinta ngan shuben. mil tegur iols sebab bermekap. walhal aku pakai bedak ngan lipgloss jer pon. sekali sil2 i dah start keje, mak aih..hari2 macam mekap nak gi dinner baju pon ketat metat. teringin nak lontar balik kata2 mil, tp malas lah nak cari hal ngan org tua tu. kang aku pula dituduhnya meroyan

caramellatte replied at 17-11-2016 12:29 PM
aku takde dalam grup WA family inlaw (mak, pak, anak beranak je) dan grup WA biras (anak beranak+bir ...

Sokong sgt2 dgn statement ko ni.. aku pon mcm tu.. WA famly aku xde masuk ipar duai pon. Laki aku pon aku x invite masuk. Tp WA fmily belah laki aku suma ipar2 depa wat masuk.. kdg2 mmg meluat. asyik2 nk post gmbar anak merangkak ka, anak berjalan la, result pereksa anak la... xmo amek tau pon aih... semak..

haha ... macam2 cerita yer group wassap in law ni... FIL aku pun ada. Aku penah kuar sekali tp dimasukkan sekali lagi oleh diorang... skang ni aku silent mode. .. biasala kadang ada2 jer benda yg boleh buat kita kecik ati... hehe

aku ade wassap IN LAW... tapi hakikatnye aku sorang je official menantu kat fam tu...yang lain cuma gf adik beradik husband... aku mmg xpernah join conversation diorg... sebb aku tgk gf adik beradik hsbnd aku yg beriya2 dok wasap dalam group ngn mak mertua aku...bukan aku sombong.. aku rase mcm xde kepentingan utk aku join perbualan diorg...even hsbnd aku pun mmg jarang berbunyik dalam wasap group tu... btw...aku menantu sulung n umur aku paling tua dikalangan adik beradik serta bakal2 ipar hsbnd aku..mungkin sebb jarak umur aku yg lebih  5 tahun lg tua dr gf2 n adik beradik hsbnd aku...tu yg buat aku xberapa masuk sgt perbualan diorg..

teha86 replied at 8-2-2017 05:07 PM
aku ade wassap IN LAW... tapi hakikatnye aku sorang je official menantu kat fam tu...yang lain cuma  ...

Eeeee....ini lagi dahsyat
Kalau belum jadi official family tak yah lah kot nak add2 dlm grup
Mcm abng ipar aku, masuk kan girlfriend dia dlm grup, sekali satu hari dia mengamuk dlm tu, marah & ungkit pasal hal2 dlm keluarga diorang
Tak pasal2 girlfriend dia tu dpt tau kebusukan diorang
Last2 tak jadi kawin
Tak ke naya, orang luar dpt tau free cerita dlm kain family
Lepas tu buat lg
Girlfriend baru dia, pun add jugak dlm group family
Never learnt a lesson mamat tu
Sebaik minggu depan dah nak kawin. Huh!

Lavender_Violet replied at 14-2-2017 10:26 AM
Eeeee....ini lagi dahsyat
Kalau belum jadi official family tak yah lah kot nak add2 dlm grup ...

Sebab tu aku xberapa join sgt wassap group in law..tapi nampaknye diorg lagi lebih sudu dari kuah...hahahah