CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: susahsenYum

aku seorang loser dlm hidup

Close [Copy link]
Tt ni pemalas sbnrnya...pas tu konon2 merajuk terperap.duk dlm umah...menganggur 4 thn...duk terperap dlm umah sthn....mkn minum semua mak ayah lah tanggung kan...cyba bygkn kalau mak ayah dh takde mcm mana kehidupan tt...cubalah berubah...cari keje..jgn fikir apa org kata janji kau leh jg diri sndiri..jgn duk sshkan famili lg...duk lah jauh ngan famili..berdikari...tt ni lelaki ke perempuan ekk..

Hanya diri sendiri yg mampu mengubah kehidupan kau...org lain sbg watak sampingan shj..kalau kau tak mulakan....begitu lah hidup tt..loser sampai ke sudah...

Fimie replied at 29-11-2016 12:48 AM
erm mmg loser pun.. OKU pun leh menang pingat olimpik...

Dia bukan loser, dia cuma asik.guna cara kalah untuk dia menang, dia silap ler tu

Nk menang kne cara menang

Nk kalah takyah cara , hahaha

Ada oang keje tanam lalang?  Nk ubi, nk pisang ko kne kejekan tanah, tp sapa pi tanam rumput dok naikkk tu, sapa?

Klo ko.marah rumput makna ko.marah Allah swt so be careful

Klo nk pisang ko kejekan tanah, ko baja ko jaga insha ada hasil

Sama ke rasa nikmat hasil dgn main beliii je? Kad kedit beli pisang guren perghhh, kagummm??? Orang jahil je kagum , oang berilmu tidak, depa lagi suka bersusah untuk senang di kendian hari, sebab happiness tu berkali kali ganda, anak cucu cicit dan keturunan senang dengan hasil titik peluh dia haaa

Self belief sistem dia punah teruk, tp boleh fix lai

Dia kne buat dan rasa hasil keje dia untuk tolak kuo ketidakpercayaan diri sendiri tu, orang lain tokleh buat, dia sendiri kne buat kne rasa

At this point kekadang perlu motivator cam.sarjan misai hahaha,nk pushhhhh dia buat

Bio dia rasa esp sakit mesti ada dulu untuk.senang yg benar, klo tak kesenangan itu keje iblis, main sihir, suh elak susah yakni nafsu jahat

Masukkan ke camp boot or sekolah tentera or kadet sme tu bagus gak

Selalu dlm idup ni kita mahu decision di buatkan untuk kira, ini sangat tidak sihat esp ibu bapa, jgn push ur decision or preference untuk anak, bio depa self decide, lagi awal didik ni.lagi cepat depa self independent n konpiden

Konpiden hanya untuk yg self independent

Life is a make belief affair, apa yg zahir depan kita sme ni walo piramid or klcc , asalnya dari self belief je

Till now adik.ni self belief dia ialah dia akan gagal klo buat apa pun so the brain take that belief as mental instruction, klo agak nk jaya je, dia akan self sabotage in order to.tune with losing self belief, kendian dia akan cari alasan nk back up or cari sebab , dah tu belief dia kne lah sapot

Sme ni bukti dari apa tuhan sebut dia takkan ubah nasib sesuatu kaum kecuali kaum itu sendiri ubah

Ni ler jawapan pada klo kita tgk kenapa ada mati kebulor?? Sedangkan di beritahu rezki dah di tentukan haa

Rezki dah ditentukan, btuii ,tp klo kamu lantik penyamunnnnn jadi ketua, dia kenyang kamu lapor kamu nk salahkan tuhan???

So jadilah orang yg berfikirrrrr ok?

Rate

1

Jgn sekali2 gunakan perkataan 'entah',ianya perkataan yg bermaksud keliru.Bg hakak ,hidup kita ni kna agresif,yakin dgn diri,hargai apa yg kita buat walaupun cuma pandai sikat rambut belah tgh.Grab cepat2 peluang dpn mata,enjoy yourself,cari apa kecenderungan kamu,yg penting,jgn banyak mkn dan tidur,terutama lps subuh dan sebelum maghrib,nnt akal jd malas nak berfikir.
Ingat,kamu kna kuasai kehidupan kamu,bukan asyik dengar komen negatif org lain.sebelum tidur,setkan dlm minda,esok nak buat apa,kna AGRESIF,kalau buat sesuatu kerja tu,cari idea utk lebih seronok.

Rate

1

Edited by mak.esah at 29-11-2016 04:40 PM
susahsenYum replied at 29-11-2016 01:00 PM
Tq sbb memahami, tp sekurang2nye kamu teruskan ape yg kamu mulakan..saya ni adek bradik tak ramai, ...

hey jgn la pikir camtu..actually i duk pun pikir camtu.dlm sibling i paling xmnyerlah bab study n semua la.mmg takde benda yg parent nk bangga ngan i ni.then jd rendah diri kan
.tp kan klu u pikir positif kdg2 ank yg xmenjadi bila dh tua dorg la yg paling blh di hrp jaga org tua.u anggap je la camtu.u  x berjaya dlm blaja Allah nk bg u jaga mak ayh u.sbb sibling lain kan keje kat tmpt lain.
dah la tu slh kan diri sendiri. benda nak jd.skrg cuba slow2 ubah sikit sikap yg negatif tu jd positif..bgn pg pegi joging ke.tp i sendiri pun xjoging sbnrnya  
tp u kene mula bergaul.bahaya kot klu trus memerap kt umh.blh jd psiko lama2.

susahsenYum replied at 28-11-2016 11:53 PM
Assalamualaikun n salam sejahtera tujuan aku buka thread ni hanya utk luahkan ape yg terbuku dihati  ...

Hai TT.

Firstly,  tahniah sebab tulis dalam forum ni so ramai orang boleh consult TT (tak kurang jugak y rasa dia dah superior dan mengutuk)

Normal lah ade rasa giveup tu dlm hidup nak nak time belajar. Tu normal.Introvert tu sama ada TT spesis malu ataupun spesis memang tak
suke orang langsung. My advice is, be positive..bike TT pikir secara positive maka benda benda positive yang TT akan dapat.

Jadi seorang yang optimis..berenti salahkan diri sendiri. Sayangi diri sendiri sebab kite tak hidup dengan puji orang pun,
dan kite tak akan mati dengan keji orang.

Biarkan orang nak mengata kita bodoh, dan jangan amik sekelumit pun sakit hati dlm diri kita sebab orang bongok macam pensyarah TT
tu tak de nilai langsung pada TT untuk TT nak terasa dan simpan dalam hati. Who the hell is he? pandai sangat ke dia tu.

Start lah balik TT..sama ada belajar, atau bekerja. Bile dakam kelompok komuniti, pikirkan benda benda yang ceria jek.
Banyakkan makan cokelat dan gula2 untuk dapat good mood..memula susah tapi bile TT  praktis pikir secara positive dan optimis
maka TT akan rasa lebih better dan berubah dari introvert ke arah extrovert sikit sikit.

Hidup ni sekali je, jangan rugikan hidup dengan suicide atau seppuku.
Lagipn kalau TT Islam, dosa besar tak masuk syurga langsung tau.

Bile dah ade keyakinan diri..try involve dalam healty relationship. Bercinta...mencintai.

Take care k TT. Wish you do well in your life.
Gambatte!

Rate

1

Melayan sgt sikap loser kau tu.. mg loser la smpi akhir hayat

Follow Us
JANGAN BUNUH DIRI.. aku tau ko nak berubah..tp mungkin sbb xde orang bg semangat & dorongan.. please berubah.. buktikan ko blh berjaya.. ko masih muda, jauh lg pjalanan dik..

Kembali pada pencipta, ko akan rasa tenang.. rjin2 pergi masjid, dgr ceramah, pergi kuliah bljar agama.. klo suka terperuk je baik ko pergi duduk pondok bljar agama..

TT ni lelaki ke pompuan ye?

Edited by sarahmirza at 29-11-2016 05:22 PM

I pernah kenal orang mcm TT ni.
Semua benda buat separuh jalan, malas berusaha, hati tisu.
Lepas tu pergi ikut kawan merompak pam minyak.
Kena tangkap, bapak pergi jamin.
Lepas tu ada hati nasihatkan mak dia supaya jaga adik perempuan dia jgn sampai menyundal.
Bertahun2 tak kerja, jadi beban aje ditanggung keluarga.
Suruh kerja, sekejap je tahan. Suruh belajar, separuh jalan.
Sebab semua serba serbi dah ada, makan minum berak cangkung semua parents tanggung.
Hujung2 parents dah give up, halau dari rumah.
Dia pun keluar rumah tak tau la hidup kat mana, makan apa.
Yang I tahu akhir cerita, dia dah mati sbb sakit... dengar2 AIDS.

TT, kau nak hidup macam tu?
Wake up la, dah nama lelaki, pikul tanggungjawab.
Kau ni pemalas sebenarnya. Lemak dah berkati, semua ditanggung.
Kalau rasa nak berterusan orang pandang kau bodoh, pemalas, teruskan.
Kalau tak nak, berubah!
Esok pagi bangun awal solat Subuh kau pergi jogging dulu.
Lepas tu pergi berkebun ke, bertukang ke, tolong mak kau masak ke.Cari kerja. Usia macam kau kalau nak belajar buat cara part time.
Buatlah sesuatu, bukan terperap macam kain buruk je.

Rate

1

Akak rs tt kene berkelana mengembara ke luar negeri,sorang2 pun xpe, kumpul duit buat je keje ape2,psr mlm ke call center dispatch boy technician ke keje kat cyber cafe,ikat perut kumpul duit sampai 6 bulan, pastu ko bhenti keje ko pi merantau,lihat org lihat dunia biarla duit kering garing pun..tt kene ingat ade ramai org yg nmpk bjaya keje kerajaan kete besar rumah bsr da kawin beranak pinak tup tup tup mati eksiden la cancer kene rompak la xsemua nasib baik la..selagi hidup sihat walafiat kuat lutut pi lah travel,kumpul pengalaman mane tau ade keajaiban who knows..

Rate

1

susahsenYum replied at 28-11-2016 11:53 PM
Assalamualaikun n salam sejahtera tujuan aku buka thread ni hanya utk luahkan ape yg terbuku dihati  ...

Dek..semua manusia diuji. .semua ada masalah.

Kamu lelaki ke perempuan. .maaf aku baca sekali lalu. .tapi kalau kamu betul2 nk bunuh diri jangan lupa derma organ kat orang yang betul2 nk hidup. .bgtau aku sbb aku nk organ jantung  

cahaya_almas replied at 29-11-2016 04:05 PM
Tt ni pemalas sbnrnya...pas tu konon2 merajuk terperap.duk dlm umah...menganggur 4 thn...duk terpera ...

Saya tau akan mencipta alasan demi alasan... Sbb tu pd taun lps saya cube bangkit balik dgn smbg blajar slps 4 taun tgglkan pen dan kertas...
Tp kat mane saya pergi perkataan "berenti" dan "gagal" sentiasa mengekori.. Saya cube tebalkan telinga dan tetapkan niat saya... Tp ttp fail...
Boleh dikatakan sepanjang 3 bulan kat sane ,lecturer asik saiko saya dgn kiasan supaya saya give up...
Setiap kali ade perhimpunan klass dia akan bertanye siapa yg nak berenti blajar sbb spnjg 3 bulan ade 2-3org yg berenti..
Adakah salah kalau kite cube mulakan semula dr awal?

Fimie replied at 29-11-2016 12:55 AM
kita adalah apa yg kita fikir.. dah asyik fikir negatif je jadilah negatif.. cuba la pikir yang baik ...

Walau ai nk gelak baca komen ko ni..tp ada betulnya jugak..ko pd aku mgkin seorg fighter..

tt ni nmpk mcm lemah..ai rasa tt jd mcm ni sbb tt sentiasa ada org utk bantu tt.jd tt xberdikari.sentiasa harap org.ai bayangkan tt nk makan pun harap org beli @masakkan.betul x?

Tt
g la tmpt yg org xkenal ko.buka buku baru.sikap baru.bt kwn br.jd org yg br.berdikari.jgn lemah sgt.jd seorg pejuang.

ok.good luck.

Saya sekarang spt berjalan dlm sebuah terowong, semakin jauh berjalan semakin gelap dan semakin sesak nafas...
Maybe ramai lagi yg mempunyai masalh yg lebih teruk dr yg saya rase skrg... Tp keyakinan dgn diri sendiri serts hidup
betul2 dah hilang...

susahsenYum replied at 29-11-2016 05:59 PM
Saya sekarang spt berjalan dlm sebuah terowong, semakin jauh berjalan semakin gelap dan semakin sesa ...

suka hati ko lah tt

sebu replied at 29-11-2016 05:34 PM
Dek..semua manusia diuji. .semua ada masalah.

Kamu lelaki ke perempuan. .maaf aku baca sekali  ...

Saye lelaki... Dan jantung saya tak sesuai utk didermakan sbb dan 3 taun saya start merokok... Terukkan

susahsenYum replied at 29-11-2016 05:49 PM
Saya tau akan mencipta alasan demi alasan... Sbb tu pd taun lps saya cube bangkit balik dgn smbg b ...

Benda yg dh lepas tu tt tk payah nak fikir2 lgi...tutp buku...bkk citer baru....now buat benda u sndiri...jgn cuba bergantun pd org lain..kuar cari keje...cari duit...sara diri sendiri..klau u duk fikir benda2 sblm ni mmg lah u akan rasa cam sedih...takyah nak bersedih2 sgt...better late than never...mulakan skrg...fikir masa depan je..

org2 yg suka mengata ni ada 2 jenis
..dia nak tgk u sahut cabaran or dia nak tgk u putus asa....lecturer u tu i rasa bg u cabaran je...nak tgk u mampu tk amik cbran..leh tk bljr smpi abis...skrg apa yg dia ckp tu betul..dia tgk u dah tersungkur dpn mata sblm smpi ke garisan penamat..

Kalau i semakin dikutuk semakin i kuatkan hati...insyallah Allah akan bantu kita andai kita berusaha...yakinkah Allah tu ada...

Rate

1

perembes replied at 29-11-2016 11:10 AM
xpyh jumpa.pakar pun xpe.. jmpa pakar ni pun kalau hati sayur xguna juga sbb pakar pun kdg akan bg a ...

Very nice perembes.n hopefully menusuk ke hati tt...hidup ini sangat2 indah..bagi mereka yg tahu menghargai..

lemah longlainya tt. adoi aku plak stress. pedulik la ape org nk ckp tt. diorg boleh ckp je tp xleh buat pape pon dkt ko. brp umor ko ni tt? pack barang2 kau keluar la hidup sendiri. percaya la ckp aku ni byk lesson ko bleh belajar kt luar nun. skrg mmg la kau xrase ape sbb sume kene tanggung. sbb parent kau ade bg kau mkn. pegi hidup kt luar tu mase tu br otak kau boleh berfikir mcm mane nk survive.  lg pon kau tu lelaki, umor mcm kau da kene tanggung diri sendiri da.