CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mannakkautau

Kos sara hidup mencanak ?? Says who???

mannakkautau replied at 10-12-2016 08:01 AM
Anak buah manak yang 7 tahun tuh pun pandai bila sebut pasal BRIM nee...."you get 1K dari gomen( s ...
."you get 1K dari gomen( so they claim its from their own coffers ) , sedangkan what you and I pay for GST is double that amount on the same calendar year"
true, indeed

sebu replied at 10-12-2016 08:57 AM
Pagi ni..aku beli ikan dgn udang je dah rm94 .. belum aku check semua harga yg lain yang aku beli  ...

ko beli utk berapa kilo neh?

len kali pesan jer terus dr org yang biasa tangkap ikan dan udang...nasib baik kat sini masih lagi blh pesan direct dr penangkap, bukan peraih

leylapple replied at 15-12-2016 08:54 AM
ko beli utk berapa kilo neh?

len kali pesan jer terus dr org yang biasa tangkap ikan dan udang. ...

Aku beli salmon 2 slices + udang sikit. Udang sekilo rm32..dan ikan pelaling 25ekor untuk kucing aku

mannakkautau replied at 9-12-2016 09:48 AM
So are you, or are you not at all affected by the current situation??...if you do, how do you cope ...

I only go to 99 speedmart..just basic grocery..kalau rasa nak minum pomegranate juice je br beli kat jaya grocer

blackmore replied at 13-12-2016 01:00 AM
....alhamdulillah...bonus tahun nie very the good...so ajak mamat takraw pi cuti2 kat jb jer...ked ...

Berapa bas rombongan tahun ini???? Hang kalau pi cuti....selagi jumlah satu batalion rejimen Tak ikut , memang tak sah.......
Bearing cost...sebab tuh boleh budget ke JB jer Kan,Kan,Kan?????

Rejeki ada, pi ler MILAN kah, AMSTERDAM kah..........venture jauh sikit.....Tak payah nak angkut satu lori geng Mak kiah sekali......

Kan????

BRIM tahun ni hang dapat tak?????

Fienomenology replied at 13-12-2016 02:33 PM
effected jugak la skit2. harga brg naik tapi kuantiti nk beli masih maintain.so have to pay extra la ...

Anak buah manak yang 7 tahun setengah tuh sebut...dalam setiap rezeki yang TUHAN turunkan untuk kita Ada peruntukan untuk semua perkara...selagi Kita mengamal dan membudayakan prinsip hidup bersederhana dan lebih mendahulukan keperluan Dari kemahuan......Bak kata pepatah, dalam setiap rezeki Yang kita dapat dariNYA no matter how small it may be......tetap Akan Ada bahagian orang lain didalamnya......dan Yang paling utama, bersyukur...kerana sesungguhnya bila kita senantiasa BERSYUKUR,  nescaya rezeki itu Akan tetap mendampingi kita dalam apa jua keadaan, dan ianya akan datang Dari sumber sumber yang Kita sendiri tidak menduganya....Itu janji PENCIPTA.......

Hang nampak Tak akal budak 7 tahun nee????

Follow Us
marshmello replied at 13-12-2016 03:13 PM
yg paling terasa org keje kg la.i penah sekali ni nk g kepsi.kepsi je taw.then ade sorg pacit ni.ank ...

Cost saving mungkin ..sebab itu pakcik tak belikan Anaknya kepsi...sebab kalau beli ayam sekor....beli tepong KFC....goreng pakai dry fryer kat rumah...lebih muai...satu rumah dapat makan.......

Kan???

sebu replied at 15-12-2016 08:59 AM
Aku beli salmon 2 slices + udang sikit. Udang sekilo rm32..dan ikan pelaling 25ekor untuk kucing a ...

Hang buat bisnes cross breeding kucing kat rumah kah???? Beli ikan sampai 25 ekor at any one time untuk bagi kucing2 hang makan????

dewinter25 replied at 15-12-2016 10:25 AM
I only go to 99 speedmart..just basic grocery..kalau rasa nak minum pomegranate juice je br beli k ...

pomegranate juice kat Tesco, Mydin, Cold Storage, takda kah?????

Genkidesuka replied at 12-12-2016 03:20 PM
Huiii, takdenya kita org live in luxury, Manak.  Aku duduk apartment, naik kereta kancil je.

Cakap jerk Hang duduk apartment....banglo 2 bijik yang hang sewa kan....mana hang nak bagi tahu???? ....cakap jerkhang naik keta kancil  .....few luxury cars Yang hang lease pada expats...mana hang nak bagi tahu???
Sebab itu tatkala rakyat secara rambang, terkesan dgn keadaan sekarang...........hang poyo, relax jack jerk.......kalau pun affected...ibarat cotton bud cecah kat kuping telinga hang....ye kan?????

Hang nak manak sambung lagik?????

mannakkautau replied at 16-12-2016 05:17 AM
pomegranate juice kat Tesco, Mydin, Cold Storage, takda kah?????

Meiyouu..yg freshly-pressed punya ade kat situ je setakat yg i tahu

dewinter25 replied at 16-12-2016 06:50 AM
Meiyouu..yg freshly-pressed punya ade kat situ je setakat yg i tahu

Kisahnyaaaaaaa

mannakkautau replied at 16-12-2016 05:15 AM
Hang buat bisnes cross breeding kucing kat rumah kah???? Beli ikan sampai 25 ekor at any one time  ...

X kuasa aku nak bela banyak2. Sekor je.

sebu replied at 16-12-2016 07:28 AM
X kuasa aku nak bela banyak2. Sekor je.

Dalam keadaan sekarang dimana seorang anak kecil menangis kerna bapaknya tidak dapat menunaikan keinginannya utk beli kepsi....and here we have makhluk macam hang serving sekor kucing peliharaan with 25 ekor ikan.......

mannakkautau replied at 16-12-2016 07:52 AM
Dalam keadaan sekarang dimana seorang anak kecil menangis kerna bapaknya tidak dapat menunaikan ke ...

Kucing aku x suka mkn nasi atau mknn kucing kering tu manak .xkan aku nk biar dia kebulur dan orang pasar tu pun dah tau tiap minggu aku beli untuk kucing.

mannakkautau replied at 16-12-2016 07:52 AM
Dalam keadaan sekarang dimana seorang anak kecil menangis kerna bapaknya tidak dapat menunaikan ke ...

Kalau aku di tempat budak kecil menangis nk KFC tu aku dah belikan manak. Baru minggu lepas aku sedekah KFC kat dua budak Indonesia yang tinggal dirumah kongsi.  Aku mmg baik dgn budak2 comel tu. Dan budak2 tu kalau nampak aku mesti panggil2 aku.
Aku bercerita sbb kamu bukak kisah kfc

sebu replied at 16-12-2016 07:59 AM
Kalau aku di tempat budak kecil menangis nk KFC tu aku dah belikan manak. Baru minggu lepas aku se ...

Hang baik Ada makna.....bukan manak Tak tahu peel hang........

sila jangan nak feeling good hokay?????

sebu replied at 16-12-2016 07:57 AM
Kucing aku x suka mkn nasi atau mknn kucing kering tu manak  .xkan aku nk biar dia kebulur dan o ...

Hang Tak tahu nak tarbiyah kucing hang sebut kos of living dah mencanak????? ..hence suruh Dia ubah Gaya hidup???? Harga ikan mahal..suruh Dia switch to biskut Marie jerk????
atau peel hang dgn kucing hang pun sama.....Tak kira waktu dan keadaan semasa....kalau dah Tak suka sesuatu tuh sanggup mati kebulur?????

mannakkautau replied at 16-12-2016 05:08 AM
Anak buah manak yang 7 tahun setengah tuh sebut...dalam setiap rezeki yang TUHAN turunkan untuk ki ...

Btul.mensyukuri nikmat Allah tu mmg la patut.tapi kta pun sebagai insan kecil kena la jugak berusaha utk ke arah kebaikan i.e berjimat cermat.
tak gitu TT? Membazir itu amalan syaiton.

mannakkautau replied at 16-12-2016 11:28 AM
Hang baik Ada makna.....bukan manak Tak tahu peel hang........

sila jangan nak feeling good hok ...

Pandai je kamu eh aku kesian tengok budak2 tu baru umur 5 tahun dan adik 2 tahun. Orang jawa indon. Bila tengok budak2 tu aku teringat anak2 aku.  Lagi pun suami aku mmg galakkan aku pergi melawat tempat2 mcm tu dan tempat anak yatim. .anak2 kanser semua.  Biar anak2 aku tengok kehidupan orang lain dan bersikap belas kesian tak kira walau kita sendiri x kaya. Biar kita sentiasa mensyukuri hidup bila melihat orang lain bawah kita.