CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: IjaiRizal1979

Putus asa

ResellerMaxis replied at 19-1-2017 08:31 PM
Kan dia ckp masa tu wat keje asal boleh..xde slip gaji mana boleh loan bank..aku baca pun sedih..

Maksud aku sekarang sbb dia dah kerja gaji 1800

forumcari777 replied at 19-1-2017 07:59 AM
tt pm saya, saya kongsi tips nanti sebelum tu saya nak mintak tt listkan apa aset yang ada

motor? ...

Saya dah reply msg tuan...

sebu replied at 19-1-2017 08:39 PM
Maksud aku sekarang sbb dia dah kerja gaji 1800

Nama saya blacklist kereta...nama isteri blacklist juga sbb penjamin adik dia....kalau dari awal boleh dah lama syaa buat....along tu piliham terakhir ketika tu..semua bank saya try...tapi x berjaya....skrg dgn gaji 1800 n blacklist...bank mana boleh buat?

Saya just nak update...tadi polis call kata dia dah tangkap budak yg baling cat tu....tp bukan bos dia...kemudian bos dia call saya syak saya ada buat report..tapi saya x mengaku...polis tu ckp ramai yg buat report pasal tmpt tu...polis tu bekerjasama dgn sorg peminjam yg senasib dgn saya utk tangkap org tu..

Mslhnya isteri jd takut...dia suruh saya jual wira tu...tp kalo wira tu x de maka kami lgsg tak de transport..moto dh jual lama..wira tu pn byk rosak...ada ke org nak beli lg?isteri smpai takut nak balik rumah dgn anak2..

IjaiRizal1979 replied at 19-1-2017 10:59 PM
Nama saya blacklist kereta...nama isteri blacklist juga sbb penjamin adik dia....kalau dari awal b ...

Kalau X blacklist mau aku tolong kamu sbb aku ada kawan kerja bank di bahagian loan ni

Aku pun rasa tertekan dgn baca bnyk kes pegawai dan orang besar ditangkap oleh sprm sbb rasuah ni sementara ramai rakyat yang nk cari rm100 pun susah.  Syiall betul harap mereka mati dgn duit haram

Follow Us
kesiannyaTT.. iols pun pernah kehilangan kerja. buat online bussiness, kerja partime. tp TT lagi susah sebab ada tanggungan lagi kan? jangan berhenti berharap. Insyallah ada bahagian kamu nanti.. sentiasa yakin dengan rezeki tuhan. bykkan berdoa. iols doa moga tuhan murahkan rezeki TT sekeluarga.

family tt atau family wife takde yg boleh tolong ke?

saya pun stres bila xda duit ni

suami sy pun penah berenti keje mengejut, resign 24 jam, pastu masa tu tunggu hari je nak beranak, rumah baru pindah rumah lebih besar bayar sewa beribu kontrak setahun, memang terduduk sy, mujur lah ada saving sikit, susu pampers memang xboleh cut, takaful pun sayang nk terminate, swipe kredit kad jelah bayar yg mampu, tapi sy bnyk cari peluang berniaga online, mcm2 buat nk cukupkan perbelanjaan tapi sampai sekarang masih lagi xcukup cukup
tu lah dlm keadaan buntu kita banyak berfikir dgn salah

walau apapun yg terjadi,jangan putus asa. INGAT,JANGAN FIKIR NAK BUNUH DIRI,JANGAN FIKIR NAK TERJUN JAMBATAN,JANGAN FIKIR WALAUPUN SELINTAS PUN. BUNUH DIRI ADALAH KUFUR DI SISI ALLAH SWT. Ini ujian Allah SWT tuan,banyak cara,kaedah,penyelesaian. bykkan solat malam,solat sunat Dhuha. jangan putus asa. adakalanya pertolongan Allah SWT datang dalam bentuk yg berbeza dan pelbagai arah.

Terima kasih semua yg prihatin..maaf kalo x sempat nak reply semua...

Along tu mmg pilihan sgt sgt terakhir selepas semua usaha gagal..family saya baik family isteri bkn org senang...kalo ada alternatif lain mmg saya x akan sama sekali minta kat along...

Puas dah sy tanya minta pertolongan...

Cuma saya nak update...dah bbrp ari ni along tu senyap je.saya msg pun dia tak reply...

semoga urusan dipermudahkan..semoga rezeki diluaskan..byk2 beribadat..dhuha & sedekah..Allah maha mendengar, maha pemurah..jgn putus asa

betul tu mungkin solat tak bg duit
tp mhonla sungguh2 dgn allah,jika ada benda x baik tinggalkan lah
insyaAllah ada jalan

Cuba refer  AKPK. Mungkin boleh buka jalan kwsp tu.

adoi kesiannya kau tt. yg pertama loan along tu kene setel dulu. parents atau adik beradik lain xleh tlg dulu ke? ini da tahap bahaya ni.  lps ni susah mcm mane pon jgn pinjam along tt, ni lesson utk kau. kesian anak bini.

bunga_popi replied at 21-1-2017 03:01 PM
Cuba refer  AKPK. Mungkin boleh buka jalan kwsp tu.

akpk boleh membantu kalau hutang dengan bank

kalau hutang dengan along ni boleh minta tolong PPIM dengan pusat zakat

hanya Allah sahaja yg mampu membantu sila berdoa penuh pengharapan

melesia skrg ni mmg dilanda krisis ekonomi sampai ramai yg hilang keja.

tp tula ada jugak jibauk yg tak terkesan dgn krisis ni kata ekonomi malaysia kukuh.

Tapa pun banyak kali jugak mengadap kes2 mcm TT ni. apa boleh buat, kena usaha dan tawakkal jela TT moga2 selamat tajadi pape

gini lah.. aku pn penah hutang merata sbb masaalah kewangan ni, aku keja 10 jam sehari 9pg-7mlm balik malam bakar kek biskut mcm2 lah nk kumpul duit nk clear hutang tp xterdaya pasai mmg korek duit sampingan tu jugak nk isi minyak kengkadang sbb jarak umah ke tempat keja gilaaaaa punya jauh.. petrol sehari RM15

aku pikir balik kt mana silapnya, tiap hari aku nangis berdoa mintak Allah bg aku jalan cmna nk clear kan hutang aku ni.. sbb tiap ari bangun tido aku rasa terbeban sgt sbb utang org kan.. xlama kooooo dlm 2 bulan cmtu laki aku dapat rezeki gedebuakkkk 8k, dia bg aku 3k setel suma utang2 aku sekali gus

moralnya ko jgn berenti berdoa.. Allah takkan kosongkan tangan yg ko tadah tiap kali berdoa tu, ko yakin ja

awk kalau isteri awk nak niaga online.contact sy ye.mcm2 product dia blh jual.dr untung rm1-100 pun ade. buat dropship dulu.

sy pernah ade kwn yg siang mlm merungut x de duit x de job.sy bg product suruh jual.x yah byr.sy bg top up sbb nk suruh dia promote kt fb.end up brg sy terperap.sbb dia kate dia malu nk niaga.sorry la.sy nk bg duit saje2 mmg tak la.sy sdri kerja 24 jam sehari utk dpt duit. so kwn sy ptt buat yg sm & stop complaining.