CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: NenekKertu

Siapa ada kawan macam ni?

opkos la annoying

..selagi boleh elak ko elak je. bukan tak nak support bisnes kawan tapi macam rasa terganggu dah..

CardiGans85 replied at 22-1-2017 01:05 PM
Ckp la baik2.."bkn x nk beli,tp byk komitmen".Klu dia push jugak byr secara ansurans or else, block  ...

weh kalo ckp gini nnt dia push jugak. Kena clearly state, tak nak beli ye. Jgn bertapi2 sgt

Kalau aku dah tak read dah. Kalau ajak keluar ckp jela tgh kat luar jalan2 dgn family, blk kg, ada urusan family dan lain2. Bukan susah pun. Plg senang ckp je xde duit.

Laki aku plg best kalau dia xnk layan dia angguk je tanpa tanya apa2 masa org tu ckp. Bila org tu habis ckp, org tu dah xde modal nak ckp sbb laki aku ckp oh je. Haha selalu dia buat taktik tu kt org jual insurans sampai org tu malu sendiri

nasib la takde kawan2 terdekat camni.kalau tak mau amukan ablasa aku bagi kat dia.tak paham2 bahasa ke kalau org taknak jgn la paksa2..erghhh

terus terang je la kat kawan tu.. bagitau dia memang tak berminat pun nak beli.. takyah la nak berlapik2 bagi alasan bagai.. selagi dia rasa dia berpotensi nak push orang tu beli barang dia, dia akan push..

kawan kite ramai yang buat bisnes.. nasib baik la diorang tak pernah kejar kite cenggitu.. kalo ada pun yang awal2 promot, kite bagitau tak berminat. dari buang masa promot kat kite, better cari client lain..

sbb drpd nick ko mmg diorg rasa ko berduit dan memerlukan facial n makeup

Follow Us
Assalammu'alaikum TT.

Saya bgtahu saya takde budget nak spend duit kat brg2 kecantikan yg mahal itu.   

Ade gak sorg dua. Terus terang je ckp xnak, kalau x jalan lg just ignore sms cll sume. X berkawan pon xpe

apa susah sangat. kalau kawan tu boleh selamba badak nak jual produk itu ini. u pun selamba jelah kata taknak, tak minat, takmo gitu. tak payah takut nak kata tidak dan nak jaga hati sangat. peniaga ni selalunya jiwa kental. kalis cacian

Ada, dengan promo dlm wasep lg, serabut.,  tapi dah say bye bye kat diorang. aman hidup.

Senang cerita desperate.

cakap maaf , i am really not interested. elok elok. be firm, lelama depa faham.

Iols biasa ckp komitment tinggi n xleh suka suki try product ksihatan ni..ada alahan...jd member2 yg biz product2 xlah offer apa..tp pernh kena paksa join hi-0 suruh apply loan lagi..erkk...dpt water filter n corset katanya...xde makna nak brhutang piutang ni demi mlm..

Ada kawan camni. Suke tag2 iols kat fb, dok kongsi psl mlm beliau. Slalu dok tag, rimas gak iols. Laki iols nampak dia dok tag suruh join mlm dia..skali laki iols join tag iols dok sindir2 mlm yg dia buat tu. Lelama dia diam tak tag malah tak bertegur sapa kat fb

Betul, ada je kawan2 mcmtu..kalo tak kawan pun, ada je org datang kat tmpt keje ajak masuk insuran la, beli barang diorg la, jual tupperware dll..pening kepala..rasa nk cakap aku tak perlukn semua ni..dunia semata. Sebabnye annoying sgt paksa2 org beli barang.

Edited by kuzaime at 7-2-2017 07:36 AM

Ramai aje spesis mcm ni
Kwn asben, niaga mcm2 produk, asiklah pm suruh aku try itu try ini.. Siap Ckp bg rege kasih syg lg.. Bila aku x layan, dh sebok pm2 Laki aku pulak suh belikan itu belikan ini utk aku.. Bukan x layan sbb smbong ke apa.. Sbb dorang smua x tau yg aku pun meniaga jugak tp guna acc lain. Mmg aku block abis smua yg aku kenal. Better aku meniaga pd kwn2 alamaya yg baru. At least aku x dpt komen yg sakitkan hati. Sbb niaga pd org yg kita kenal ni, kdg lg ramai yg tau nk kondem dr yg betul2 support.
Paling nyampah sepupu Laki aku, ada sorang ni jual insuran. Tetiba aje kol Ckp ada kt area aku duduk. Suh bg address saja nk dtg 'sembang' katanya..dan2 aku Ckp aku ada kt luar masa tu..udahlah x rapat mana, laki aku pun tgh Keja masa tu..mmg idakler aku nk pnggil dia mai dtg umah nak2 sblm tu pun dia asik promote insuran aje kt aku Laki bini

Tmbah2 bengang yg kwn n sedara mara yg jenis meniaga, tp suka paksa2 kita beli. Org dah bg hint x minat pun x paham2 jugak..

Elok terus terang je. X berminat.

Aku ada je kawan macam nihh. Kemain beria ajak aku lepak last2 duk promote business dia pulakkk. Aku dengar jelahhh apa yang dia dukk promote tapi memang takk lahh aku beli. Orang macam nih senang jee kena terus terang cakap tak minat jangan berlapik nanti lagi kencang dia duk promote. Time dia duk promote tuhh buat jee muka macam memang tak minat muka malas nak layan

12
Return to list New