CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annabellaruz2

Jom kongsi kenangan zaman sekolah dan kanak-kanak

Edited by annabellaruz2 at 4-2-2017 10:17 PM
rinarif replied at 4-2-2017 09:31 AM
Bestkan berudu bila kecik come, tak sangka dulu benda tu katak.  Kemain lagi main air dlm lopak. Bul ...

Teringat masa aku umur 6 tahun...dedulu amoi datang ke kampung2 utk kerintingkan rambut...1st time mak aku suh aku kerinting rambut..lepas dh bubuh ubat..dengan kepala berbalut aku ikut kawan2 g main kat luar..boleh plak dorg ajak main kat dalam perigi..dok main terjun dalam perigi....yg aku plak lupa kepala berbalut..perigi tu byk ikan guppy dengan berudu..seronok siut aku terjun dalam perigi tu..sekali amoi tu buka tuala rambut aku tu menjerit sebab ada berudu..sia2 usaha mak aku nak kerintingkan rambut aku..

annabellaruz2 replied at 4-2-2017 09:11 PM
Ada lagi nampak kat kedai...tiap kali aku pandang siper tat sing tu mmg fobia teringat pernah kena ...

Hahahahha ngerikan..tobat seminggu xnak main wei klu kena..pastu masa 2 ak plg kecik asyk kena aim jek dgn member2 bab kaki pendek lari terkatik2

Ninja210 replied at 4-2-2017 10:18 PM
Hahahahha ngerikan..tobat seminggu xnak main wei klu kena..pastu masa 2 ak plg kecik asyk kena aim ...

Mmg seriau ok...hahaha

Biasanya klu cuaca terik mak aku akan ambk kesempatan utk jemur padi...yg selalu jd mangsa jaga padi tu dah tentulah aku...disamping kena hayunkan galah buluh utk halau ayam yg dok mengacau, masa tu la aku ambk kesempatan mengasah skill melastik aku..byk la ayam yg jd mangsa aku..tuan ayam tu x yah susah2 nak kejar ayam pusing keliling kalau nak sembelih sbb aku dh tolong patahkan kaki atau kepak ayam...kejam betul pulak rasanya..huhuhu
Tp lagi kejam sebab mesin padi selalu rosak 'gigi' terkena batu (peluru aku lastik ayam)

Rate

1

Budak2 skrg mesti tak tahu main kat sungai. Best tangkap ikan kecik2 walaupun bukan blh makan. Tapi jgn blk lambat kalau tak nak kena perambat. Habis kwn2 kau blh tengok acara lari berganti2 dgn percuma. Agaknya mak2 dulu lari hebat berlari compare dgn aku sekarang.

Rate

1

rinarif replied at 4-2-2017 10:53 PM
Budak2 skrg mesti tak tahu main kat sungai. Best tangkap ikan kecik2 walaupun bukan blh makan. Tapi  ...

Betul la tu... mak dulu2 mmg bekas2 peserta olympic.  Hahaha

Follow Us
Edited by umbut at 5-2-2017 12:22 AM
Ninja210 replied at 4-2-2017 01:23 AM
Ak pn ternak berudu jgk dlu..paling jakun tetiba dia kuar kaki..hehehe

Kecik2 dengar org kelantan makan budu, aku terbayang berudu

Zaman kecil aku tak seronok.. Tak ingin pun balik ke masa tu.. :zz lagi bahagia hidup sekarang..

umbut replied at 5-2-2017 12:21 AM
Kecik2 dengar org kelantan makan budu, aku terbayang berudu

Hahahaha jauh bebenor budu ngn berudu 2..mu sgup ke nak makan berudu?   

Tangkap lintah msuim banjir then panggang

Een dibesarkan kat kl. Dok sini dari kecik sampai la sekarang. Jd, tak adalah memori mandi sungai, panjat pokok, tangkap ikan semua tu. Jeles sgh baca pengalaman masing2. Kalau ada pun, lepas sekolah main badminton, takpun lepak rumah kawan / kat shopping complex.

Bila balik kampung, mak ayah tak bagi ikut sepupu main2 sebab katanya een tak reti nak main macam diorang. Mana taknya, sepupu reti berenang & panjat pokok.. een mana reti. .. nak elak bosan, mak ayah bawak berjalan keliling kampung dgn diorang @ belikan buku banyak2 bagi kami adik beradik baca

Rate

1

fusarium_neo replied at 5-2-2017 02:51 AM
Tangkap lintah msuim banjir then panggang

Oit!!!! Ko biar betul??? Geli la weyh...smpi skrg aku fobia lintah..

Lagi 1 aku suka bertaut kat parit2 kat tgh sawah...masa nenek aku tengah menuai, aku pagi2 dh pasang taut...nnt sebelum tghari aku g angkat taut..biasa yg dapat mesti ikan keli atau haruan...boleh buat lauk tghari...

Paling x bleh lupa main cikgu2 dengan jiran sebelah lepas tu kapur putih termasuk dlm hidung dia..smpai sekarang lubang hidung dia besar sebelah

Masa aku lepas spm.. naik motor dgn kwn petang2 gi jalan2 keliling taman. Lepas tu masa nak turun bukit memang malas nak tekan break so laju jela motor tu turun.. Masa tu nampakla ada sorang perempuan pakai payung terkedek-kedek nak melintas..aku perati je perempuan tu melintas..

Motor da laju je turun ni...pastu tak tekan break.. aku ingat nak lalu belakang perempuan tula nak elakkan dari terlanggar.. tiba2 eh boleh pulak dia undur ke belakang ingatkan nak elak dari aku.. so aku terlanggarlah perempuan tu.. aku dengan kawan aku sekali terjatuh..

Lepas tu bangun cepat2.. nasibla takde pape..cuma lebam je..terus pergi kat perempuan tu nak mintak maaf.. adalah 3,4 org datang kerumun perempuan tu.. aku dengan kawan aku usya2 tengok sape orangnya..

Rupa-rupanya cikgu sekolah aku.. cikgu yang memang paling aku anti..mmg tak sukalah..sampai kelas dia pun malas nak masuk..kalau time dia mengajar terus naik tingkat atas pergi library..
Aku dengan kwn aku dah gelabahla..mana tau kang xpasal2 dia kenal nanti nak ngadu kat mak bapak aku ke..mmg matilah..

masa tu da fikir nak cabut je tapi terpaksala tebalkan muka mintak maaf kat cikgu tu.. pulak tu die kenal aku..aku cuma mampu sengih jela masa tu...pastu yg tukang sibuk 3,4 org tu bising2 marah aku jgn bwk laju2 la itu ini lah.. aku iyakan aje..lepas je naik motor terus pecut berdekah2 dengan kwn aku..

mana taknya dalam banyak2 org nak dilanggar boleh pulak terlanggar cikgu tu.. yang paling aku xsuka pulak tu..

Rate

1

Main batu seremban dlm kelas

Masa aku sekolah rendah, aku dah dok asrama sebab alasan bapa aku tak nak aku terganggu dengan tugas dia yg bakal bertukar2 lokasi. Jadi aku tinggal dengan nenek kat kampung tp bersekolah asrama.

Bila duduk asrama, kami hanya akan dibenarkan balik sekali setiap 2 minggu ke rumah. Jadi adakalanya kami menghabiskan masa hujung minggu disekolah.

Antara mainan yang popular masa tu adalah anak patung kertas. Fenomena tersebut telah menyebabkan sampah sarap yang melebihi daripada biasa dek kerana over vreative punya budak2 pompuan bab nak fesyenkan baju2 anak patung kertas.
Mula2 kami gunakan used paper jer...entah dimana bermulanya fenomena idea mempelbagaikan fesyen baju siap dengan warna warni. Bila dah nak mewarna, adalah segelintir yang mula menggunting kertas2 bersih aka kertas baru. Siap buku latihan bagai jadi mangsa. Sampai satu ketika ada ibu bapa yang komplen kat cikgu. Maka bermulalah tugas pengawas untuk melakukan rondaan dan RAMPASAN terhadap mainan kertas tersebut...sampaikan ada yang frust giler bila anak2 patung dan baju2 cantik kena rampas!

Rate

1

Lepas patung kertas diharamkan...bermula pula anak patung bear daripada kain yang digulung2 dan dilipat2...hadoiii...
Siap ada buai plak tu..huhu

Thanks mod @lil_honey bg tacang...

hah!...ada lagi 1...

Duk kat asrama ni ada waktu senggang...bila lagi klu x waktu petang..lepas makan tengahari kul 12.30pm smpai kul 4pm kami boleh buat apa saja di dalam kawasan sekolah.

Masa ni juga kami dibenarkan untuk mengambil apa saja peralatan sukan dari dalam stor sukan.

Peralatan permainan rounders memang menjadi rebutan.

Yang lain2 tu tali skipping..gegelung rotan..badminton jarang menjadi pilihan kerana tiada dewan yang sesuai. Nak main kat padang, berangin pulak..

Aku suka juga main rounders tu.. bukan apa, aku kan suka berlari... bangga tau klu sekali pukulan boleh buat 1 pusingan setengah...kikiki