CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: little_red

A

penmarker replied at 11-2-2017 07:15 PM
Judgemental sungguh cara nasihat tu..

Habis nak kata donald trump tu apa..Allah redha..jaga sol ...

Dia da lebih kpd kalau jaga solat.. semua dlm hidup jd senang. Kalau x jaga, kita jadi susah. Too generalizing. Sedangkan hidup ni satu ujian. Mana boleh pakai general idea mcm tu utk cop sapa ok sapa tak ok. Haihs.

judicata replied at 11-2-2017 10:36 PM
Dia da lebih kpd kalau jaga solat.. semua dlm hidup jd senang. Kalau x jaga, kita jadi susah. Too  ...

Betul tu.....

munchkin replied at 10-2-2017 06:30 PM
cannot brainlah.

Baru aku hadir kenduri tunang sedara. Mak lelaki membebel. Kejap kerja kejap ta ...

Rezeki tu dia ingat datang bergolek ke lepas nikah kalau malas???!

fairy_fairy replied at 12-2-2017 09:52 AM

Oh bukan dari invisible escalator  straight dari langit ke Bumi kah????

Edited by munchkin at 12-2-2017 01:55 PM
fairy_fairy replied at 12-2-2017 09:52 AM

Depa ni ramai ramai dok share info ni

"Kawinlah kamu nescaya rezeki akan datang".

Bersepah sepah kot budak budak ni dok share status gitu.

Budak budak melayu sekarang gitulah. Mooching sponging parents money. Kemain bila mak pak pegi haji kemain sedu sedan nangis. Balik haji sedut duit mak pak. So tangis sedunsedan hiba tu utk apa. hipokrasi to the max!!!

little_red replied at 10-2-2017 03:28 PM
xde la sampai nak terajang... hahhha.... meluat je... kikiki
Dia keje as gomen staf.. tp bukan pe ...

apa kita nk buat pada org yg kita meluat

Follow Us
AppropriateNick replied at 13-2-2017 08:22 AM
apa kita nk buat pada org yg kita meluat

Kasi dia bunga Hari Hari...Bak kata singlemum4

maaanakautau replied at 13-2-2017 08:58 AM
Kasi dia bunga Hari Hari...Bak kata singlemum4

wah..baiknya hati

little_red replied at 10-2-2017 03:49 PM
hurm mmg la... tp smpai bila dia nk kene berkeadaan mcmtu? cuba tmbah pendapatan.. bini ali pandai ...

baiknya laki ko belikan barang2 untuk buatkan kuih
lepas tu dah ambik kuih tu, bayar tak?

Hari hari bagi bunga sebab itu kena cerai sampai 3 kali...Kan SM Kan,Kan,Kan??

judicata replied at 11-2-2017 06:29 PM
Dik, aku tak heran ko nak nasihat tt ni utk jaga solat etc tp aku sangat anti dgn cara ko komen tt ...

Sebab tu aku x reply nasihat dia yg berkenaan.. sbb aku rase berat plak aku nk kene pkir kaitan nya dgn solat aku. So aku baca dan abaikan je. Kalu pkir dalam2 stress plak aku. Hahahahah

penmarker replied at 11-2-2017 07:29 PM
Saya ni walau tak de anak Alhamdulillah sangat la adik beradik tak ambil kesempatan. Sebab dorg pon  ...

Dear awak yg bernama pen marker.

Sgguh terharu saya membaca nasihat awk. Huhuhu... buat masa ni sy berdiam diri je dgn suami. Ye takut suami terasa hati, takut nnt adik beradik gado, takut nnt silaturrahim retak.. haaa gitteww... tp hati mmg rase meluat x.puas hati. Hurm.... tp ade ke anak sedara yg akan sayang pakcik dan mkcik dia smpai bila2? Aku salu rasa xde nye mcm tu. Nnt bila depa besar mesti depa lagi nak berbakti kat mak ayah dia.

Aku salu pkir cmtu... hurm xtau laaaa

iznanaziz replied at 13-2-2017 10:49 AM
baiknya laki ko belikan barang2 untuk buatkan kuih
lepas tu dah ambik kuih tu, bayar tak?

Ambik kuih x bayar la.. dah depa dah minta duit suh beli kan barang2 wat kuih raya. Kalu kene bayar jugak rase nak mengamuk time tu jugak. Time tu jgk aku sound ha duit raya anak2 hgpa x payah bgi la... tp kesian la bdk2 x bersalah kannn

Edited by little_red at 14-2-2017 07:08 AM

Ramai yg tnya aku ali ni keje ape...ali ni keje gomen. Keje tetap.. tpi bukan pegawai. Staf sokongan biasa2 je. Wife ali keje staf biasa dekat tesco. Aritu keje cashier. Skrg xtau lak kat department ape. Dulu bini ali keje gaji boleh tahan gak. Tp bila masuk anak dua bini ali berenti keje. Sbb konon nk jaga anak la. So lepas bini ali berhenti keje la ekonomi diorang teruk. So  diorang terpaksa jual sebijik kete. Oh kete diorang pon laki aku yg beli. Laki aku beli kete ali atas sbb dasar kesian dekat abg.

Laki aku ade sebijik moto dulu. Laki aku beli moto tu dgn duit ptptn ye masa zaman belajar sbb nak memudahkan ulang alik g kelas. So masa g amek kete dgn ali (kan ali jual kete dekat laki aku) moto laki aku letak kat umah ali. Amboi dia punya pakai moto tu mcm moto sndri. Nk renew roadtax, moto lampu pecah duk minta duit kat laki aku. Pdahal ko yg pakai moto tu. Yg tu aku x sure laki aku bg ke tak sbb time tu aku x kawen lagi dgn laki aku. Bru tunang kut.

Mcm bulan lepas aku nak pegi bercuti dgn laki aku. Ali boleh wasap dlm wasap group tnya xnak bwak imah sekali ke? Eh nak suh bawak free. Ingat nak bayarkan tiket flight ke ape. Ayat2 biasa diorang bagi "xpe la mak dgn ayah x dpt naik kapai torubang asal anak boleh merasa" .. Eh hello... ingt tiket murah? Tiket harga rm1900 gak tau.. dah tu nak harap kami bayar suma???? Wat derrrr! Tp lastly x jdi bawak sbb nak beli tiket kanak2 xleh beli single mcm tu. Kene beli sekali tiket dewasa. Time tu aku dgn laki aku dah beli tiket lama da... dan aku mmg xmo bwak pon. Kalu jd ape2 dkat anak ko sape yg ko akan salah kan???? Oh noo.. xpe laaa... kalu laki aku nk bawak jgk imah aku rasa aku buat hal aku x payah pegi.

Baru2 ni bapak mertua aku sakit. Ali wasap sape nak balik kg dia nk tumpang. Ewah... bapak ko sakit pon nak balik kg pon nak tumpang org???? Pendek kan cerita laki aku bank in rm200 kat ali suh ali balik hari tu jgk dgn bas sbb nak suh ali pegi tgok kan dulu bapak. Sbb ali plg dekat... kat perak... kg nye laki aku kat belah2 utara... alasan ali kete x renew roadtax dan x serbis lagi. Smpai bila lah cmni. Ok tu je sambungan cite. Rasa nya akan ade beribu2 sambungan lagi kut.. hurmmmm ...

Heyyyyyyyy, hey ALI....

ALI MIM ALIFF LAM SIN...ALI, MALAS.............

little_red replied at 13-2-2017 10:08 PM
Dear awak yg bernama pen marker.

Sgguh terharu saya membaca nasihat awk. Huhuhu... buat masa n ...

Insyaallah ada...
Kalu tak dikenang pon tak pelah..kita cuba ikhlas.. sy tahu susah .. cakap mmg senang.. tp kita cuba.. usaha tu yg penting

Baca apa yg awak tulis kat bawah tu memang dah melampau..nak baik,baik juga tp bukn sampi tahap gitula..bercuti pon suh bawah...oversea pulak tu. Too much dah tu

Memang ada kawan saya kena gini.. gi holiday oversea...mertua sentap sbb tak bawa cucu kesayangannya sekali.dah nk bawak ingat beli tiket ngan ape? air liur? Anak2 sendiri lg nak suruh tanggung anak orang pulak. Bab tu abaikan je.. kadang2 ada masa suami kena tegas juga.. Baikla duit tu dibagi ke masjiddari bawa anak orang tak sedar diuntung gitu. Bantu untuk keperluan.bukan untuk mewah2..

Cadangan saya jgn pendam..sebab klu pendam nanti takut 1 day meletup.sebab abg tu dah tahap pembuli tegar..Tapi cuba luahkan baik2 pada suami..cakap baik2 lembut2 dan sentiasa tegaskan bukn awak tak bagi tolong tapi kalau dah nm tolong ada hadnya..tolong untuk keperluan bukn untuk mewah.bukannya sampikan holiday pon kita bawak.. dekat2 ok lagi..sampi obersea pon nak jugak..tu dah melampau...

Tapi untung awak ada suami baik gitu. Syukurlah abg ipar tu bukn pasangan awak or sy .kalau tidak tak tahu mn nk letak muka bila berhadapn ngan adik beradik..nak bergaya skit pon tak boleh nanti org mengata..kecuali kalu mmg jenis muka tembok. Memg tak malu bergaya walau pinjam sana sini

Moga dipermudahkn urusan awak... nak gak tahu update nanti..

org laki ni mmg dia akan lbhkan family dia walaupun family dia teruk giler...
semua jenis nak ambik kesempatan jer...

hamjadnya perangai abg ipar kau,ais x sampi singgit pun nk tunggu korang balik baru dia nk beli..
sukurrr si ali ni je yg peraangai x guna tu..bini ali pun perangai 2x5 juga,berani eh pmpn pinjam ahlong...kalau aku koser lah bagi muka kat family abg ipar ko tu,ank2 dia pun aku benci...

Daisyna replied at 16-2-2017 11:09 AM
hamjadnya perangai abg ipar kau,ais x sampi singgit pun nk tunggu korang balik baru dia nk beli..
s ...

Cuba untuk tidak membenci anak2 dia... even makpak dia mmg aku dah mcm xleh blah dah laaa....huhuhu

mamapea replied at 16-2-2017 10:31 AM
org laki ni mmg dia akan lbhkan family dia walaupun family dia teruk giler...
semua jenis nak ambik ...

hurm... maybe la kut.. sbb ade kawan aku, laki dia pon jenis gtu.. di ambik kesempatan oleh kaklong dia... hahhahadoi...