CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mahatma_gundhu

Bercinta dgn perempuan indon kerja massage

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 04:59 PM
Xde kekuatan..tp mna lah tau Allah tu bg aku kekuatan..berserah je pd jodoh

Hehe, sorry aku gurau jer, sebenarnya aku tak sokong ko kawen dengan dia pun, bila fikir2 balik, ye la, manusia mana yang tak pernah buat silap kan, tapi seboleh2 nya, kau lupakan ajer lah dia tu, lepaskan dia, dia dah ada jalan hidup dia sendiri lagipun dia dah besar, dah jadi mak orang dah pun, patutnya dah boleh fikir dah baik buruk benda yang dia buat tu, buat ape kau susah2 nak ubah dia jadi baik, kalau dia nak jadi baik pandailah dia ubah diri dia jadi baik, kalau kau betul2 ikhlas nak ubah dia, nak bimbing dia, kau kawen ajer ngan dia, kau sanggup??
kau dari keluarga baik2, ada kerja stable, ada duit, ada rupa, please lah jangan pilih perempuan macam tu, aku tak ada hak nak cakap pompuan tu jahat tapi kalau dia baik, dia takkan lepas kena tipu dengan member dia, tapi masih nak keja kat rumah urut tu, pastu, kalau betul dia nak berubah lepas dia kenal kau, dia tak kan tipu kau keja jaga kedai judi pastu last2 layan laki lain pulak, laki kaki judi lak tu. Lupakan lah dia, jangan jadi bodow sebab pompuan camtu, tawakal, berserah dengan Allah, insyaAllah, ada jodoh yang sesuai untuk kau nanti. Dalam masa yang sama, banyak2kan lah buat aktiviti macam masuk gua ke, panjat gunung ke, travel ker, mana lah tau time travel nanti terjumpalah jodoh kau nanti.

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 05:21 PM
1) sry to say. Malaysia ni mcm celaka. Tau x fakta bahawa pekerja asing yg ada kt Malaysia ni hamp ...

1) tt i pun registered agent for foreign worker tt..tak semua agen tipu n mark up kaw2.. cari yg berdaftar kalau tak nak kena tipu..for me if 5-6 tu lagi better dari every 3 month nk kena keluar masuk. tak ke payah. then nak jadikan reason sbb xda permit buat kerja xhalal mcm tu..dia ada pilihan kot. bukan takda.( ni kalau betul dia nak berubah)

2) ada je bilik 125++. dulu kawan i study duduk area sana. tapi shared bilik la. tapi condition rumah sangat memuaskan. near by lrt n bas. satu je nak seribu daya tak nak seribu dalih.

3) kalau betul dia nak berubah bukan sebab u. kenapa mesti kerja yang xhalal tu balik? menyeksi n mensasau kan diri? kenapa cari lelaki lain kalau tt tak bgi jawapan nak kawen. tt busy n xde masa sgt dengan dia.she sepatut ada effort la klau btul nak kawen dgn tt. bukan pergi cari lain. she memang xda kawan perempuan dekat sini? sampai kena cari jantan lain pulak.

Kawen jelah dgn dia...kalau dah rasa itu pilihan yg tepat..tp lepas kawin kena ingat lah boleh ke uols lupakan dia punya kisah silam..nnt gaduh2 uols sebut2 dia pempuan dari sisi gelap dunia..

esok2 ade thread di FD plak tanye masalah cmne nak handle isteri yg berlatarbelakang tak bape baik ni.

dah byk dah org bg nasihat..Tapi ingat satu nasihat ni...pilihlah wanita yang dpt mejadi ibu yang baik kepada bakal anak2 uols. Yang boleh didik anak2 uols jadi baik. Kerana ibu itu umpama madrasah.. dia akan mendidik keturunan u nnt..
Uols orang yang educated, fikirlah sebaik2nya...adakah both of u sekufu dari segi pemikiran. Selain darii perasaan cinta n serba salah u ols tu. Esk2 kawin jangan nyesal or uols start pandang rendah kat dia. So adakah bahagia di situ?

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 04:56 PM
Maaf..boleh describe jahat tu mcm mna?mna la tau aku tergolong dlm laki jahat..

Prinsip aku pasal jahat ni simple jah.
Pegi b2b , jahat lah tu. 29 tahun aku hidup, harini baru tahu b2b tuh haper. Terima kasih untuk thread ini. Aku belajar word baru.

helicornia replied at 21-2-2017 04:41 PM
Ye surah annur ayat 26 wanita tidak baik untuk lelaki tidak baik, begitu juga sebaliknya. so kalau ...

Kannnnnnnnn.. sila munasabah diri tt. Dari gi b2b baik gi karoake.

mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 01:26 PM
Yes tuan..kata2 ko ni betul2 sama dgn prinsip aku..aku selalu fikir aku ni dayus bacul...aku dh mu ...

aku rasa ko ni kalau nak buat baik pun biar la berpada.. ni siap nak tolong carikan dia calon yang baik. untuk apa? dia bukan budak kecik tak boleh pikir siapa yang terbaik untuk dia. anak dh sorang of course dia tau lelaki yang macamne yang dia perlukan.

Come on fren (sebab ko sebaya dgn aku).. aku setuju pendapat segelintir forumers yang ko ni skg tgh mabuk becinta. sindrom org tgh becinta camtu la. nampak yang indah2 pasangan kita dan terlalu ikut kata hati. cinta itu membutakan.. that's the best quote for you. Pada aku, problem skg bukan sebab dia indon, tapi sebab dia tu lalang.. pasang duda masa tgh becinta dgn ko? itupun ko tak nampak lagi ke dia ppuan yang jenis mcamane. And then, dekat dunia ni ramai lagi wanita kat luar sana yang baik cuma skg ko limitkan hati ko tu utk si indon je so macamane ko nak jumpe yang betul2 baik?

So pada aku.. adalah lebih baik ko move on dan buka pintu hati ko untuk wanita2 lain di luar sana. Maybe skg ko belum jumpe lagi yang sesuai.. tapi aku pecaya satu hari nanti ko mesti akan jumpa.. doa2kan dikurniakan jodoh yang baik.

Have a good day tt..

Follow Us
mahatma_gundhu replied at 21-2-2017 05:02 PM
Malu dgn dosa aku..mna nk sorok muka laki yg pernah jahil mcm aku ni...huhu..

https://mforum.cari.com.my/forum ... 892361&mobile=2

nah tt..good luck

Dik, pada aku la kn baik ko cari org lain je, susah oii kwin dgn indon, dorg ni lain macam skit, depan lain blkng lain.. Ok la bkn smua org indon tu jahat tp kebanyak kn lg2 yg dtg ni pas tu kja mcm tu, jgn bg alasan keja susah belambak kilang, kedai mkn nk pkai org.. Nak dgn xnak je.. Nk berubah ni kn dik bkn nk kena harap kn org smua tu ats dri sdn, klu nnt ko xde ke dia berubah jd double terok ko nak?? Sblm apa2 jd baik ko blh, ko muda lg bnyk lg org yg ko nk jumpa, si T ko anggap je pengalaman 1st luv, mmg la susah nk lupa lg2 ko xpnah bcinta kn, tp nnt bila ko jumpa org lain slow2 ko akn rasa kisah t ni mcm bnda bodo yg pnah ko buat..
Ps- ye ke ko ni ank dato, mcm penyedap cita je

Sydasyda replied at 21-2-2017 06:31 PM
Dik, pada aku la kn baik ko cari org lain je, susah oii kwin dgn indon, dorg ni lain macam skit, dep ...

Ye kak, betul dia anak dato

Kisah percintaan TT ni kalau difilemkan, rasanya boleh box office kot, kalahh filem Ombak Rindu

Edited by Adakah? at 21-2-2017 07:21 PM
helicornia replied at 21-2-2017 04:37 PM
I feel u sis..susahnye nak cari jodoh, yang ada tak bole pakai, yang bole pakai dah minat org sebe ...

Chuols pun senasib ngn iols ke? tggu jodoh yg betul bole buat somi x muncul2? huhu..nnt jd thread andartu merempan lak kalu diteruskan ni..

Btw, iols nk bertanye kpd porumers len yg suggest tt cari ppuan len tu. Nape ye uols suggest tt cari org len sedangkan tt sndri ngaku dh buat bende2 x elok ngn minah yindon tu?iols tanye je tau. jgn kecam lak. sebab iols x dpt nk terima sekiranya tt betui2 kawen ngn ppuan lain yg msih suci, baik jga maruah semua tp hakikatnye tt sndri dah takde teruna n akan sentiasa gila kan minah yindon tu? N katekan tt ataupun yg sme perangai cm tt terkawen ngan ahli keluarga kite, adik beradik ppuan kite, tak ke kite rse marah n sakit hati sbb tt punye perangai tu? Ape salahnye tt kawen je ngan minah yindon tu sbb mmg itu yg die nak n kite masing2 berdoa supaya ahli keluarga kite dijauhkan dr terkawen ngn org2 yg pernah berzina?

Iols tau chuols akan ckp jgn kenang mse silam tt, tt dh tobat nasuha watsoever tp still, iols ttap akan marah n sakit hati in case tt kawen ngn mne2 ppuan yg betui2 baik akhlak yg jaga maruah semua..sekian  

TT ni tergolong dlm kategori 'money can't buy taste'

nak cari jodoh masuklah baitulmuslim.com ke ekspres halaldating ke tapi kat sana orang baik2 la

Dpt gf kerja massagr best wooo.. Boleh B2B dan lain2 aksi secara percuma..

Adakah? replied at 21-2-2017 07:09 PM
Chuols pun senasib ngn iols ke? tggu jodoh yg betul bole buat somi x muncul2? huhu..nnt jd threa ...

Takdir idup kita sama la sis..penat dah

akuwell replied at 21-2-2017 05:49 PM
Prinsip aku pasal jahat ni simple jah.
Pegi b2b , jahat lah tu. 29 tahun aku hidup, harini baru t ...

Pensil 2b ko tau tak?

Sydasyda replied at 21-2-2017 06:31 PM
Dik, pada aku la kn baik ko cari org lain je, susah oii kwin dgn indon, dorg ni lain macam skit, dep ...

Tapi yindon lain tau.. Jauh beza ya amat dgn gadis melayu...

Umpama kata bancuh kopi dengan sudu, klu pompan melayu ni,  sudu yang goyang.. Tapi klu pompan yindon, cawan yang goyang... Nyum nyum nyum

Berubah itu kuasa Allah..bukan kuasa kita utk pastikan org berubah...

Kita ada akal..kita sendiri yg pilih nak kerja apa n nak jadi apa..knp pilih yg haram? Fatimah anak rasulullah pun hidup susah..takda pula nak buat kerja bukan2..

Tinggallah ppuan ni walau sayang...tinggal. Dia dah pilih jln sendiri..Niat tak menghalalkan cara.
Untuk pastikan dia berubah..doa lah dari kejauhan..

I am going to be very frank with you. Get ready.

Ko bodoh? Hello dek selamatkan diri ko tu sebelum terlambat ok? Poodeymark hapanya nak berubah sebab manusia? Selama dia kenal ko dia tutop aurat, semayang, pastu bila kenal duda tu jadik sundal balik? Hello dik - BUKAK MATA TU LUAS2 - there was no change taking place in her at all throughout your courtship : THERE WAS ONLY FAKENESS TO WIN YOUR HEART! Gila ko dek. Life is complicated enough - yang kau nak susahkan lagi diri kau pegi jatuh cinta then pening2 fikior nak nikoh ke tak dengan Ti tu buat apa?

Ko gi la carik pompuan yang betul2 baik. Alangkan jantan2 porum ni yang dah merasa pelbagai burit pun end up nikoh pompuan baik dek, inikan pula ko.

putribonda replied at 21-2-2017 03:05 PM
haihhh..ko dah pernah terlanjur ngan dia.
ko bertanggungjawab jelah.habis cerita.

Hello kakak, nak bertanggungjawab pun tengok juga pompuannya gimana. Kalau stok slutty memang layak jadi geli2 jah.

Adakah? replied at 21-2-2017 07:09 PM
Chuols pun senasib ngn iols ke? tggu jodoh yg betul bole buat somi x muncul2? huhu..nnt jd threa ...

yup...pendosa mcm saya ni mna layak utk insan2 yg mulia mcm saudari dan keluarga...sekali kita buat jahat seumur hidup org akan judge kn