CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: hontee

berhenti kerja @ tak?

hontee replied at 11-3-2017 09:36 AM
aku dah bincang ngn laki aku. Dia pon dah dpt kerja baru yg gaji dia dpt adalah lebih daripada gaj ...

Kalau macam tu, auntie vote utk hontee berhenti bekerja buat sementara dan jaga anak2 sehingga mereka boleh dihantar ke taska.

Buat business di rumah secara part-time atau buat part-time studies. Sbb kalau berhenti selama 2/3 thn, nanti nak masuk balik ke dlm workforce, ada byk persaingan.

Kalau nak bekerja jugak, berhenti di syarikat skrg ni dan cari majikan yg baru. Pastikan hontee menepati kriteria sbg pekerja di syarikat yg baru.

Kalau rasa takut nak berhenti kerja jugak di syarikat skrg ni, muhasabah diri, mungkin ada ciri2 dlm segi kepakaran bekerja yg diragui oleh pihak majikan. Kalau boss/majikan masih sama, sukar dia hendak mengubah mindsetnya terhadap hontee.

Sebenarnya bagi seorg boss adalah sgt sukar utk membuat keputusan utk menahan increment pekerja sbb mrk pasti pekerja tersebut akan mencari kerja lain selepas tu. Kalau setakat menahan pemberian bonus tu, mmg ada dengar walaupun peratusannya kecil. Adakah ini bermakna majikan hontee pun rasa hontee tak sesuai bekerja di syarikat skrg ni? Hontee jawab pd diri sendiri.

Kalau prestasi kerjaya kita tak memuaskan di syarikat skrg bukan bermakna kita lemah atau tak bagus. Mungkin kerjaya itu tidak sesuai dgn kepakaran seseorg. Jika hontee ada masalah penjagaan anak2 akan mengurangkan lagi konsentrasi hontee terhadap alam pekerjaan.

Itu jer....

Edited by judicata at 11-3-2017 12:06 PM

1. Syukur ko ada kerja tetap zaman ekonomi tgh tak berapa elok

2. Apsal nak komplen bonus tak sampai stgh bulan gaji sedangkan ko kerja tak sampai setahun? Lps tu pun x dpt byk, kena tgk la bisnes kompeni ok ke tak, prestasi ko ok ke tak, maybe boss ko mmg jenis kedekut? Apa2 pun, bg aku.. bonus is a privilege. Tak semestinya ko mesti dpt. Mmg la sakit hati x dpt tp nak wat camno? Sykt tu bukan kita punya. Dorg pun kena jaga kompeni sendiri zaman ekonomi mcm ni.

3. Kalau ko yakin sgt dgn bisnes ko, silakan. Tp sblm tu pastikan cashflow ko sufficient utk tampung bisnes ko at least few months. Bisnes ada untung rugi. Ko kena siap sedia utk rugi. Kalau bisnes makanan boleh je stop bebila masa. Laki ko nak pi obersi, ikut je la. Apa nak pk kerja kat tmpt skrg lg? terikat dgn kontrak lagi la susah ko nak berhenti.

hontee replied at 11-3-2017 09:36 AM
aku dah bincang ngn laki aku. Dia pon dah dpt kerja baru yg gaji dia dpt adalah lebih daripada gaj ...

maaf mencelah, boleh i tahu, laki u baru dapat kerja baru tu, still in probation atau sudah confirm? kalau masih probation, mohon akak jangan terburu2 resign, nanti kot2 laki akak tetiba tak confirm, nanti susah... kalau akak betul2 nak keluar dari organisasi yg akak kerja skrg, sy sarankan akak cari dulu kerja, in the same time kentalkan semangat dan hati di tempat kerja skrg ni, yg penting kerja siap.... bab bisnes tu, buat dlu strategi pemasaran bisnes yg akak nak buat tu...., adakah bisnes tu mmg confirm laku dan untung lepasni? sejauh mana bisnes tu leh berjaya? benda2 libatkan wang kita kena fikir dalam2.... this is just my advice la kak....

satu lagi, bab bonus tu, i percaya dalam majoriti surat offer letter, mesti ada klausa tang bonus tu, dimana pemberiaan bonus tu bergantung pada situasi syarikat, senang je, untung company tu, merasa la bonus, kalau tak untung, takde la bonus.... bonus ni hak syarikat nak bagi atau tidak.... tp kita sbg pekerja pun kena cerdik juga, kalau syarikat pun memanjang rugi, its time for us untuk cari syarikat yg lebih berdaya saing, dalam masa yg sama juga, kita pun kena improve diri kita dari segi soft skills, communication, untuk yakinkan majikan2 time interview untuk ambik kita bekerja.... ni tips i selaku org dalam bidang HR.....

oni313 replied at 12-3-2017 12:30 AM
maaf mencelah, boleh i tahu, laki u baru dapat kerja baru tu, still in probation atau sudah confir ...

tq for ur advise.. Dia baru dapat kerja..tp kerja dia memerlukan dia selalu outstation..dan mybe memerlukan dia bawak sekali family nye ke mana dia travel. Sy risau kalau dia travel sampai sebulan or lebih, sy sorang2 handle ank2 dlm masa yg sama sy still kena kerja..takot tak berapa nak larat pulakk. Pasal bonus tu tak pela, mybe bukan rezeki saya..

judicata replied at 11-3-2017 12:03 PM
1. Syukur ko ada kerja tetap zaman ekonomi tgh tak berapa elok

2. Apsal nak komplen bonus tak sam ...

tq for your advise judicata.

Follow Us
Masalah kita lebih kurang jugak ni tt..dah dekat 2 tahun pikir nak berhenti kerja tapi tak buat2 jugak..nak cakap dah takde jiwa dengan kerja sekarang..Tapi tu la TT kita nak berhenti susah jugakkan? Ekonomi sekarang susah..

Gadis_sarawak replied at 13-3-2017 12:36 PM
Masalah kita lebih kurang jugak ni tt..dah dekat 2 tahun pikir nak berhenti kerja tapi tak buat2 jug ...

kalau husband bgi greenlite, pastu savings dah cukup.. Niat dah baik, In Sha Allah akan dipermudahkan segalan urusan..

depends. based kepada pengalaman aku la, mana2 tempat keje ko pegi, mesti ada masalah atau mala'un2 yang buat masalah. yang ko kena pertimbangkan, masalah tu ko akan bawak balik umah tak, & berbaloi tak dengan gaji yang dapat.

based kepada penceritaan, baru keja beberapa bulan & untuk expect appraisal yang tinggi adalah tak berapa logik. tapi kalau suami dah dapat better offer, boleh jugak benti & fokus kepada anak2. sama macam kes aku la, bini benti keje pastu jadi fulltime housewife. sekarang dia ada meniaga online kecil2an, alhamdulillah masyuk jugak + dapat quality time dengan anak2.

angahsmart replied at 13-3-2017 02:30 PM
depends. based kepada pengalaman aku la, mana2 tempat keje ko pegi, mesti ada masalah atau mala'un2  ...

pasal kerja tu kdg2 sampai terbawak kat umh sbb stress. Pastu bangon pagi esok nak g kerja pon rasa malas sgt sbb nak hadap dorg2 nie. kerja dlm keadaan terpaksa..huhuhu..
Tu la laki aku pon ckp..takpela tak kje dok umh jge anak2..buat bisnes skrg ni..kalau dia g outstation ikot je laaa.Pasal duit tu sama2 la jimat cermat.

hontee replied at 13-3-2017 02:35 PM
pasal kerja tu kdg2 sampai terbawak kat umh sbb stress. Pastu bangon pagi esok nak g kerja pon ras ...

kalau sampai tahap nak gi keje pon stress memikirkan colleague, baik benti. In shaa allah hati pon tenang. & kalau dah benti keje nanti, rajin2 la buat solat sunat Dhuha agar dmurahkan rezeki. ni mak aku yang ajar la. walaupon isteri fulltime housewife je, berkat solat sunat tu boleh turun kat suami. hehe.

angahsmart replied at 13-3-2017 04:01 PM
kalau sampai tahap nak gi keje pon stress memikirkan colleague, baik benti. In shaa allah hati pon ...

tq for your advise ngah..

Nak berhenti keja pastikan cari keja baru dulu..kalau dah konfem dapat baru blah..

hontee replied at 13-3-2017 01:10 PM
kalau husband bgi greenlite, pastu savings dah cukup.. Niat dah baik, In Sha Allah akan dipermudah ...

Aku kat tempat keja sekarang ok je gaji pun boleh tahan cuma adala hamba Allah tu tak suka aku dan nak tabur pasir kat periuk nasi aku..Bertabah je mampu..Harap dia tenang damai buat aku macam2..

12
Return to list New