CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Mengapa berlaku kepincangan dlm kefahaman agama Islam?

38. Allah berfirman: "Masuklah kamu sekalian ke dalam neraka bersama umat-umat jin dan manusia yang telah terdahulu sebelum kamu. Setiap suatu umat masuk (ke dalam neraka), dia mengutuk kawannya (menyesatkannya); sehingga apabila mereka masuk semuanya berkatalah orang-orang yang masuk kemudian di antara mereka kepada orang-orang yang masuk terdahulu: "Ya Tuhan kami, mereka telah menyesatkan kami, sebab itu datangkanlah kepada mereka siksaan yang berlipat ganda dari neraka". Allah berfirman: "Masing-masing mendapat (siksaan) yang berlipat ganda, akan tetapi kamu tidak mengetahui". [Tafsir Surah Al-A'raf]

Jgn main2 bila ini yg bakal berlaku kelak.

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 10:18 PM

40. Sesungguhnya orang-orang yang mendustakan ayat-ayat Kami dan menyombongkan diri terhadapnya, sekali-kali tidak akan dibukakan bagi mereka pintu-pintu langit dan tidak (pula) mereka masuk surga, hingga unta masuk ke lubang jarum. Demikianlah Kami memberi pembalasan kepada orang-orang yang berbuat kejahatan. [Tafsir Surah Al-A'raf]

Mereka2 yg mendustakan dan sombong itu Allah tidak membuka pintu langit (dalam dua keadaan iaitu TIDAK DITERIMA TAUBAT MEREKA atau TIDAK AKAN SAMA SEKALI MENERIMA KUNJUNGAN MALAIKAT). Maka kejadian yg berlaku kpd hamba2 Allah itu menjelaskan mereka TIDAK BERDUSTA DAN JUGA TIDAK SOMBONG kpd Allah.

Soalan : Dari kesemua hal ehwal yg saya nyatakan disini, adakah nampak spt saya TAK FAHAM petunjukNya ataupun saya sombong kpd Allah?

42. dan orang-orang yang beriman dan mengerjakan amal-amal yang saleh, Kami tidak memikulkan kewajiban kepada diri seseorang melainkan sekedar kesanggupannya, mereka itulah penghuni-penghuni surga; mereka kekal di dalamnya. [Tafsir Surah Al-A'raf]

Nak mencerca saya dgn pelbagai alasan? Yg saya faham yg ini aje lee

43. Dan Kami cabut segala macam dendam yang berada di dalam dada mereka; mengalir di bawah mereka sungai-sungai dan mereka berkata: "Segala puji bagi Allah yang telah menunjuki kami kepada (surga) ini. Dan kami sekali-kali tidak akan mendapat petunjuk kalau Allah tidak memberi kami petunjuk. Sesungguhnya telah datang utusan-utusan Tuhan kami, membawa kebenaran". Dan diserukan kepada mereka: "ltulah surga yang diwariskan kepadamu, disebabkan apa yang dahulu kamu kerjakan". [Tafsir Surah Al-A'raf]

Ayat sebelum ini mengenai syirik. Inilah penguat ayat dari SEMUA yang saya bicarakan disini?

Nampak mcm saya memberi petunjukNya ka? Saya kan DAJJAL aje kan. Ada saya suruh kamu beriman kpd saya?

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 10:30 PM

44. Dan penghuni-penghuni surga berseru kepada Penghuni-penghuni neraka (dengan mengatakan): "Sesungguhnya kami dengan sebenarnya telah memperoleh apa yang Tuhan kami menjanjikannya kepada kami. Maka apakah kamu telah memperoleh dengan sebenarnya apa (azab) yang Tuhan kamu menjanjikannya (kepadamu)?" Mereka (penduduk neraka) menjawab: "Betul". Kemudian seorang penyeru (malaikat) mengumumkan di antara kedua golongan itu: "Kutukan Allah ditimpakan kepada orang-orang yang zalim,

45. (yaitu) orang-orang yang menghalang-halangi (manusia) dari jalan Allah dan menginginkan agar jalan itu menjadi bengkok, dan mereka kafir kepada kehidupan akhirat". [Tafsir Surah Al-A'raf]

Nak bangkang apa yg saya cerita ke? Baca yg ni dulu yer

Follow Us
Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 10:44 PM

46. Dan di antara keduanya (penghuni surga dan neraka) ada batas; dan di atas A'raaf itu ada orang-orang yang mengenal masing-masing dari dua golongan itu dengan tanda-tanda mereka. Dan mereka menyeru penduduk surga: "Salaamun 'alaikum". Mereka belum lagi memasukinya, sedang mereka ingin segera (memasukinya).

47. Dan apabila pandangan mereka dialihkan ke arah penghuni neraka, mereka berkata: "Ya Tuhan kami, janganlah Engkau tempatkan kami bersama-sama orang-orang yang zalim itu".

48. Dan orang-orang yang di atas A'raaf memanggil beberapa orang (pemuka-pemuka orang kafir) yang mereka mengenalnya dengan tanda-tandanya dengan mengatakan: "Harta yang kamu kumpulkan dan apa yang selalu kamu sombongkan itu, tidaklah memberi manfaat kepadamu".

49. (Orang-orang di atas A'raaf bertanya kepada penghuni neraka): "Itukah orang-orang yang kamu telah bersumpah bahwa mereka tidak akan mendapat rahmat Allah?". (Kepada orang mukmin itu dikatakan): "Masuklah ke dalam surga, tidak ada kekhawatiran terhadapmu dan tidak (pula) kamu bersedih hati".

50. Dan penghuni neraka menyeru penghuni surga: "Limpahkanlah kepada kami sedikit air atau makanan yang telah direzekikan Allah kepadamu". Mereka (penghuni surga) menjawab: "Sesungguhnya Allah telah mengharamkan keduanya itu atas orang-orang kafir,

51. (yaitu) orang-orang yang menjadikan agama mereka sebagai main-main dan senda gurau, dan kehidupan dunia telah menipu mereka". Maka pada hari (kiamat) ini, Kami melupakan mereka sebagaimana mereka melupakan pertemuan mereka dengan hari ini, dan (sebagaimana) mereka selalu mengingkari ayat-ayat Kami.

[Tafsir Surah Al-A'raf]

Siapa mereka yg dimaksudkan Al-A'raf itu? Begitu istimewanya mereka kerana boleh MEMANGGIL pemimpin2 yg kafir (membicarakan syirik yg dilakukan oleh mukmin disebabkan mereka)? Bila mana JELAS hal ini, yg sudah saya katakan KAFIR PASTI KAFIR MUTLAK. Bila tau makna KAFIR tu, jgn bermain2 bila sudah datang utusanNya menjelaskan makna syirik disisiNya. Dan saya TIDAK BERTOLAK ANSUR mereka2 yg bermain2 dalam urusan agama Allah (yg sebenar2nya)

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 03:00 PM
Syaitan hanya datang dari 4 penjuru sahaja. Ianya jelas termaktub di dalam AlQuran iatu depan dan  ...

Syaitan hanya datang dari 4 penjuru sahaja. Ianya jelas termaktub di dalam AlQuran iatu depan dan belakang, kiri dan kanan.
Malaikat kasihan kpd manusia, lalu Allah menyatakan, dua lagi arah yg mana syaitan tidak boleh datang iaitu atas dan bawah.
Bila sebut bawah, merujuk kpd orang yg sebenar sujud dan bila disebut atas ianya mengenai doa. Adapun utk malaikat itu datang ke dunia jua dari arah atas (sewaktu hidup) dan bawah (ketika meninggal dunia).
Saya berbicara mengikut ilmuNya.

wooiii mamat
kat AYAT mana kata syaitan datang dr 4 penjuru ni mamat ooiiiiii
hang ni kaki penipu ke ni   kasi dalil atau hang memang auta saja

atas bawah plak
ni namanya ilmu ummatan melayu taik kucing
pandai mereka cipta syok sendiri2  tafsir AL QURAN ikut suka hantam sajalah labu

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 10:17 PM
40. Sesungguhnya orang-orang yang mendustakan ayat-ayat Kami dan menyombongkan diri terhadapnya, sek ...

Mereka2 yg mendustakan dan sombong itu Allah tidak membuka pintu langit (dalam dua keadaan iaitu TIDAK DITERIMA TAUBAT MEREKA atau TIDAK AKAN SAMA SEKALI MENERIMA KUNJUNGAN MALAIKAT). Maka kejadian yg berlaku kpd hamba2 Allah itu menjelaskan mereka TIDAK BERDUSTA DAN JUGA TIDAK SOMBONG kpd Allah.

ooooo kena kat hang gak ke ni kannnnn
hang yg dusta - kata syaitan datang dr 4 penjuru yg ada dalam AYAT ALLAH
mana dia AYAT tuuuu   tak pernah aku dengar punnnnn
sombong??? cam hang leeee
dah buat salah sesama manusia bukan tau nak minta maaf
dok syok sendiri je, kononnya hang lah yg paling beriman  hanya perasannnnnn je yg lebih

KALAMNYA...TIDAK DIBUKAKAN PINTU2 LANGIT
hang kata plak tak menerima kunjungan malaikat2  ni ayat sapa plak hang ambil pakai n syok sendiri ni
camni le namanya ummatan melayu
cite benar yg sikit2 - digembur2/diwar2/dibuat cite2 tambahan yg syok sendiri
maklumlah diri dikuasai hawa nafsu

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 10:33 PM
46. Dan di antara keduanya (penghuni surga dan neraka) ada batas; dan di atas A'raaf itu ada orang-o ...

51. (yaitu) orang-orang yang menjadikan agama mereka sebagai main-main dan senda gurau, dan kehidupan dunia telah menipu mereka". Maka pada hari (kiamat) ini, Kami melupakan mereka sebagaimana mereka melupakan pertemuan mereka dengan hari ini, dan (sebagaimana) mereka selalu mengingkari ayat-ayat Kami.  [Tafsir Surah Al-A'raf]

Siapa mereka yg dimaksudkan Al-A'raf itu? Begitu istimewanya mereka kerana boleh MEMANGGIL pemimpin2 yg kafir (membicarakan syirik yg dilakukan oleh mukmin disebabkan mereka)? Bila mana JELAS hal ini, yg sudah saya katakan KAFIR PASTI KAFIR MUTLAK. Bila tau makna KAFIR tu, jgn bermain2 bila sudah datang utusanNya menjelaskan makna syirik disisiNya. Dan saya TIDAK BERTOLAK ANSUR mereka2 yg bermain2 dalam urusan agama Allah (yg sebenar2nya)

awatnye nizam??
hang ka yg dok perasan kononnya hang lah yg dapat dok kat Al-Araaf tu
mimpi di siang hari ke ni nizam oooiiii atau dok perasan lagi
AL QURAN pun hang dok gagap lagi, AYAT2 ALLAH pun hang lintang pukang lagi -dok syok je yg lebih le ni

ada pulak KAFIR MUTLAK???
pandainye hang menokok tambah yeeee
sebijik je cam pak pandir moden tu

dok perasan hang yg menjelaskan makna syirik ke nizam ooiiii
dok sombong ujud bangga cam hang ni pun dah kira syirik tau - syirik halus
yg ni pun hang tak terbawa dalam hidup
ada hati nak menjelaskan syirik yg lebih besar

yg hang tu teruk sangat gila dgn ayat2 kelentong mereng merapu tu - hang buat tak tau je ye nizam
hhmmm jenis species tarak kemaluan, camni le

orangbesi replied at 13-3-2017 02:56 PM
51. (yaitu) orang-orang yang menjadikan agama mereka sebagai main-main dan senda gurau, dan kehidu ...

ada kelucuan ke?

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 10:05 PM
33. Katakanlah: "Tuhanku hanya mengharamkan perbuatan yang keji, baik yang nampak ataupun yang terse ...

33. Katakanlah: "Tuhanku hanya mengharamkan perbuatan yang keji, baik yang nampak ataupun yang tersembunyi, dan perbuatan dosa, melanggar hak manusia tanpa alasan yang benar, (mengharamkan) mempersekutukan Allah dengan sesuatu yang Allah tidak menurunkan hujjah untuk itu dan (mengharamkan) mengada-adakan terhadap Allah apa yang tidak kamu ketahui". [Tafsir Surah Al-A'raf]

Ini KHAS kpd semua perawat utk faham, bila mana datang petunjukNya dari arah atas (merujuk kpd Malaikat Jibrail), maka TIADA alasan sesudah utusanNya itu menjelaskan BESARNYA SYIRIK yg dilakukan oleh perawat.
Jika dahulu saya TAK BERANI NAK KATA, tapi kini saya BERANI NAK KATA HAL INI semata2 kerana Allah.

haaaa AYAT ALLAH ni cukup sesuai utk hang tau nizam dr perawat2 tu
jangan dok sombong takabur bangga perasannnnn - ni perbuatan keji tau nizam
jangan dok sembang merapu yang ALLAH TIDAK TURUNKAN HUJAH
jangan dok ada2kan sesuatu/bidaaah/reka2 - cam hang dok kalut buat kat sini

jadi yg jelas syiriknya, sapa ya yg selalu bangkang/songsang/langgar AYAT2 ALLAH????
hang jugak kan
hang ni dah buta ke mata hati, sampai dah tak tau mana yg benar mana yg bathil ke nizam???
teruk sangat le hang camni

ada kelucuan ke?

memang, sangat melawakkan
org gila iaitu hang yg mereng merapu try nak berhujah kat sini
minta dalil dr keterangan hang yg ntah dr mana2 hang ceduk - trus lari terkangkang-kangkang
iman penama camni dok lari je manjang
sebijik cam tikus mondok pas curi lauk ikan atas meja

ehhh nizam
hang ni memang cukup sesuai la
gi lah bertanding kat maharaja lawak tu - manalah tau hang leh popular n jadi celebriti nnt
pasal lawak badut hang ok je kat sini

orangbesi replied at 13-3-2017 03:06 PM
ada kelucuan ke?

Ooooo, cam tu ke?

Kesian

orangbesi replied at 13-3-2017 03:02 PM
33. Katakanlah: "Tuhanku hanya mengharamkan perbuatan yang keji, baik yang nampak ataupun yang ter ...

Betul tu!. Dan sememangnya tak sesuai jika tak beriman pun.

MohdNizamCY replied at 13-3-2017 06:38 PM

apa yg tak sesuai ni nizam ooiiiii
kat mana hang ambil ayat ni - tak sesuai jika tidak beriman???

ni jelas hang langgar HAK ALLAH - MELANGGAR HAK MANUSIA TANPA ALASAN YANG BENAR
terus je hang hantam golongan yg tak beriman - betoi ke cara camni yg NABI ajar???
bukannya nak didik, cakap elok2 akhlak yg baik
dgn akhlak mereng merapu hang camni - buat malu je kononnya beriman

ni juga MENGADA-ADAKAN TERHADAP ALLAH APA YANG TIDAK KAMU KETAHUI
hang tau ke depa tu beriman ke tidak???
hantam je ayat2 merapu hang ni nizam
kalau pun depa tu tak beriman ary ni, mana tau esok lagi baik dr hang
...........memang pun depa sekarang ni pun lagi baik dr penyamun tarbus cam hang
pasal buruk sangat bila kononnya beriman tapi dok maki, hina, gertak, rendahkan org lain
kentut aku pun gamaknya lebih mulia dr hang nizam ooiiiiiii

Edited by MohdNizamCY at 14-3-2017 09:52 AM
orangbesi replied at 13-3-2017 10:56 PM

apa yg tak sesuai ni ni ...

Iyer? Apa buktinya? Nampak mcm aku ke menyibuk atau ada yg terhegeh2 tu?

Edited by MohdNizamCY at 14-3-2017 10:00 AM
orangbesi replied at 11-3-2017 04:52 AM
Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak la ...

Kadang2, layan oranggila best juga le.

orangbesi : oranggila (nak dekat2 dah tu)  

Orangbesi : Oranglamb

berguling2 bila baca post kali ni.

Lebih lucu!!!!!

Orangbesi : Oranglucu