CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4219|Reply: 28

Meminta Pendapat Forumer yg Bijaksana

Assalamualaikum forumers,

Nk straight to the point je. Mcmni, aku ada sorg kawan, dia post kat fb kisah dia mimpi pelik-pelik. Aku pun pm dia la. Ingatkan dia kena gangguan biasa. Rupa-rupanya dia laki bini kena sihir sebab ada perempuan ni nakkan laki dia. Dia cerita kat aku, siap share lagi muka pompuan tu. Yang peliknye, aku pun turut terjebak termimpikan perempuan tu sekali.(INI ADALAH MIMPI AKU) Perempuan tu tanya kat aku "Ko tau tak mana satu laki aku?" Aku just jawab tak tau, tak nampak. Sebenarnya dia tunjuk kat laki kawan aku tu. Lepas tu perempuan tu cakap "Bagusla kalau ko tak tau" and dia senyum-senyum je.Lepas tu, aku terjaga jam pukul 3.15 am. Terus baca 3qul and hembus kiri kanan. Persoalan nya di sini, boleh ke tempias kat org lain kalau sihir tu ditujukan kat org lain ye? Aku ada tanya mak sedara, dia larang aku masuk campur. Sedangkan perawat yg merawat kawan aku tu pun kena ganggu, apatah lagi aku. Aku takde niat pun nk masuk campur. Niat aku nk tolong dia je, bagi moral support. Aku ingatkan dia kena gangguan biasa-biasa, rupanya dia terkena sihir pemusnah rumah tangga. Mana la aku tau. Sekarang ni, apa patut aku buat ye. Sebab benda ni baru berlaku semalam. Aku nervous pulak huhuhu

dah , tak yah masuk campur lagi, biar dia settle hal laki bini.. so dorg dah pegi berubat belum? zaman skrg ni sihir makin berleluasa, org sanggup buat apa saja.. klu ko still ada kena gangguan lagi , amalkan baca ayat Kursi, 3 Qul tu.. hrp2 takde la kena tempias ke apa..  

tidur jangan baca majalah mangga. nanti mimpi seram.. tidur baca 3 kul, ambil wudhuk  mimpi

tidur tu mati yang kecil.. syaitan atau jin boleh masuk kalau baca majalah mangga.. kalau baca alquran atau kitab2 sukar dia nak tembus..

tuk guru akak baru whatsapp tidur jgn baca wall facebook orang nanti kenan laki org

myakayina replied at 28-3-2017 04:30 PM
dah , tak yah masuk campur lagi, biar dia settle hal laki bini.. so dorg dah pegi berubat belum? zam ...

Takde dah kut hahaha bkn ape aku ingatkn nk berkongsi tips mcm apa yg pernah aku alami b4 ni.. tgk2 hakak tu kena yg lagu tu.. xsengaja pulak terlibat sekali..niat mmg nk tlg tu je.  Mcmni sis kena moveon je la    

CiliPadiSedap replied at 28-3-2017 05:13 PM
tidur jangan baca majalah mangga. nanti mimpi seram.. tidur baca 3 kul, ambil wudhuk  mimpi

...

InsyaAllah takde nye baca mangga ke mastika haha

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 28-3-2017 05:14 PM
tuk guru akak baru whatsapp tidur jgn baca wall facebook orang nanti kenan laki org

Baeklah kak.. dh dia lalu wall kita macam mana la  

Pukul3 pagi antara waktu yg aku takut..klo tersedar tgh mlm lps mimpi pelik2 tkut sangat nk tgok jam..tp kdg2 tgok gk..lingkungan pukul3 pagi ni antara waktu yg mimpi tu boleh bagi alamat tk elok..sbb antara mimpi2 yg benar adalah lepas 2jam kite lelap tengah mlm tu

beautifulliar replied at 29-3-2017 08:02 AM
Pukul3 pagi antara waktu yg aku takut..klo tersedar tgh mlm lps mimpi pelik2 tkut sangat nk tgok jam ...

Eh ye ke?...

Baru rabu lepas aku tersedar jam 313am sebab rasa ada manusia duk tengok aku tidur, abis meremang bulu roma aku. Esoknya aku fikir balik mungkin khyalan aku je kut sebab panas sangat.pastu baca tulisan ni buat aku mikir dua tiga kali oulak.

Ye awak...antara mimpi2 benar adalah lingkungan jam tu..mimpi ni kadang bg alamat tak elok ada yg alamat elok..dan ingt lg satu mimpi sbb kite trlalu pikirkn sesuatu bnda tu bfore tido so boleh tbawak2 dlm mimpi..klu kite mimpi n tersedar dkt2 nk Subuh tu anggap la mainan syaitan..tp klu antara jam 2-3am tu kmungkinan ada mimpi tu bg alamat

beautifulliar replied at 1-4-2017 01:12 AM
Ye awak...antara mimpi2 benar adalah lingkungan jam tu..mimpi ni kadang bg alamat tak elok ada yg al ...

I selalu tidur after 3 am tau sebab nak elak mimpi time peak hour macam tu. Setakat ni berjaya la. Based on your experience, pernah ke you mimpi time 2-3am and then jadi kenyataan di alam realiti?

lately ni aku selalu sangat terjaga around kol 3 pagi.
pastu selalu mimpi pelik2.
mimpi nampak ular banyak2 la
mimpi kena kacau hantu la
mimpi kena kejar harimau la (2-3x, situasi tempat berlainan)
adoih, tak suka la.
bila mimpi gitu badan aku jadi penat.
macamana nak hilangkan?

Salam tt..mgkn ye mgkn x..apa2 pun minta perlindungan pd Allah swt. Try la baca (klu bole amalkan) ayat ma'thurat slps sembhyg subuh dan asar,baca 3 qul (start dr surah al ikhlas-al falaq-an nas) sblm tdo. Klu rs sesuatu juga,sbaiknya jmpa perawat syifa' yg bdaftar.

Edited by beautifulliar at 1-4-2017 05:07 PM
WhiskeyScotch replied at 1-4-2017 03:34 PM
I selalu tidur after 3 am tau sebab nak elak mimpi time peak hour macam tu. Setakat ni berjaya la. ...

Byk kali bam wiski..sbb i byk kali dpt mimpi2 yg beralamat elok dan tak elok.waktu2 3pagi jam tu la.takde la taksub ngn mimpi kan sebolehnye bc 3qul sume n kebas2 tmpat tido before landing tu tp stil mimpi..i salu mimpi bkaitan air dan ikan.mcm mnyelam dlm laut jernih ke air terjun ke pastu dpt tengok/tangkap ikn..yg ni mimpi baik la sbb bkaitan rezeki which is mmg jadi kt i murah rezeki atau esok nye dpt duit..klo mimpi binatang2 buas tu mksdnye tak elok..i suke refer tafsir mimpi ikut islam tu klo tsedar mimpi tak elok tgh2 mlm sebolehnye i elak nk tngok jam sbb tkut..tp ade mungkin gak kbetulan mimpi2 tu so jgn pikirkn sangat..mcm mata kiri or kanan berkedip2..salu bg alamt betol kt i kalo mate kanan bkedip tu jap g ada la bnda best nk jadi klo mata kiri mesti akan ada bnda negatif yg jadi..gitu la..

Edited by WhiskeyScotch at 1-4-2017 03:19 PM
beautifulliar replied at 1-4-2017 09:04 AM
Byk kali bam wiski..sbb i byk kali dpt mimpi2 yg beralamat elok dan tak elok.waktu2 3pagi jam tu ...

Menarik pula pengalaman you. I pun banyak kali mimpi juga. Ada elok ada tak elok. Yang tak elok tu la I mimpi dalam pukul 2-3 pagi macam tu. I kalau boleh tak nak fikir sangat sebab tak nak terbawa-bawa perasaan tu.

That's why I try untuk tidur after 3 am. So, kalau mimpi after 3 am tu I klasifikasikan sebagai mainan tidur je.

Cakap pasal mata berkerdip ni mata I belah kanan atas asyik berkerdip je. Itu petanda baik ke buruk?

Kalau ikut pengalaman you petanda baik kan? Ke setiap org berbeza-beza?

Sebab mata kanan belah atas I ni berkerdip and then mata kiri belah bawah pula berkerdip. Ada apa-apa yang significant ke?

I jarang mimpi pelik tapi mimpi semalam extra pelik. Nenek aku yang belum meninggal dunia dah meninggal dunia dan kembali ke rumah dia dalam rupa dia, tapi macam hantu la senang cite. Sebab jasad ada siap tanya lagi sape yang nakkan duit dan harta dia? Terus aku jerit panggil ayah suh deal dengan mak dia

Real pulak rasa, tapi nenek aku tu realiti nya hidup lagi. Entah tu mimpi pukul berapa

Lupa pulak, to tt, jangan masuk campur hal diorang. Cukup la ko doakan yg baik2 utk diorang.

Edited by beautifulliar at 2-4-2017 12:45 AM

Dlu i salu gak mimpi2 tak elok mcm binatang buas sume tu..lingkungan 2 3 pagi cmtu la.ataupun ada bnda nk kacau.tp klo dlm mimpi tu kite blawan or dikejar ngn sesuatu tak elok tu and kita menang/bjaya selamatkn diri mksudnya kt dunia sbnr pn org yg nk aniaya kita tu tak bjaya..ataupn amalan kita so far kuat boleh tepis bnda2 jahat tu.camtu la lebih kurang.

I susah nk ingt mimpi biase klu mimpi 2 3 pagi tu bila trsedar je tgh mlm tu mmg takut..mmg tggu tlelap balik..smbil tu bc la pape ayat quran kn.esok pg kompem ingt mimpi tu lagi tu i suka tgok kt tafsir2.bila byk kli mimpi similar jadi so i bhati2.tp bil tsdar ms mimpi tu kdg2 stil nk tgok jam jgk tu yg salu tertengok time tu 2 3 pg..ataupun 2jam lps kite lelap sbb tu time betol2 lena..byk mimpi btol time tu.klo dkt2 subuh tu tkde dah tu sume mainan syaitan..

Mata tu pd i mmg jadi mmg dr dlu lg..salu bnda positif jadi klu hat kanan bgerak2..tp klo hat kiri mmg ngtif..tktau la kbtulan ke ape kn tp mmg jadi gitu pd i..kdg tkleh pcaya sgt sbb mcm kbtulan tp bila byk kali jadi somehow buat kite lebih bhati2..tmsuklah mimpi tu..

@WhiskeyScotch

WhiskeyScotch replied at 1-4-2017 10:59 PM
Menarik pula pengalaman you. I pun banyak kali mimpi juga. Ada elok ada tak elok. Yang tak elok tu ...

Npe tk boleh tag

beautifulliar replied at 1-4-2017 04:42 PM
Dlu i salu gak mimpi2 tak elok mcm binatang buas sume tu..lingkungan 2 3 pagi cmtu la.ataupun ada bn ...

I've got your notification.

I see. I faham apa yang you cuba sampaikan sebab apa yang you alami lebih kurang sama dengan apa yang I alami. Macam I kalau mimpi seseorang iaitu kawan esok harinya mesti akan ada khabar mengenai kawan tersebut. Mungkin juga kebetulan tapi kalau dah berkali-kali berlaku dekat alam mimpi ke alam realiti takkanlah kebetulan kan?

Dia macam ada something iaitu mesej yg ingin disampaikan dalam mimpi tersebut. Macam I mimpi kawan I ni selagi boleh cari I. Tengok-tengok keesokan harinya memang betul kawan I tu cari I. Dan kawan I yang cari I ni mmg I try to avoid sejauh mungkin sebab firasat hati kuat kata kawan I ni bukan kawan yang baik. Lagi I jauhkan diri lagi banyak kali I termimpikan dia. Dan mimpi tu jadi kenyataan macam apa I ceritakan ni.

I kalau boleh tak nak fikirkan sangat tapi kadang-kadang tu menganggu juga fikiran. Lepas tu ada lah juga I mimpi benda-benda kotor dan tak elok. But so far I sihat je. Takdalah pula rasa tak sihat badan and etc.

One more thing, I selalu ternampak nombor 444. Always. I ada cerita dekat kawan I and dia ckp dalam nada gurau kalau ikut fahaman orang cina nombor 4 tu melambangkan mati. Mungkin ajal I dah nak sampai kot! I gelak jela. Takdalah percaya pun (sebab pasal mati kan terus tak percaya ) Cuba kalau nombor 4 tu melambangkan murah rezeki or panjang umur and etc terus I percaya tanpa fikir dua kali.

Kadang-kadang seronok juga borak-borak pasal mimpi-mimpi ni. Tak perlulah kita terlalu percaya kan nanti boleh celaru fikiran.

12Next
Return to list New