CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Belajar Tinggi-Tinggi, Jadi Suri Rumah Je?

hzln replied at 8-4-2017 07:43 AM
kadang2 aku kesian dgn adik ipar aku yg x keja, laki ie adik aku yg tanggung serba serbi, dah gaji b ...

ngeri citer mak ko mekkk

sib baik MIL aku so far so good
anaknya koje membanting tulang
menantunya yg tak bekoje sampai ke yurop berjemba tinggai anak2

Seelok-eloknya kerja lah, sbb kebanyakan mentality full time housewife ni agak sempit sikit....critical thinking kurang dan tak berapa nak menerima pendapat org lain. Kalau tak bercampur dgn org luar mcm tulah, syok sendiri saja.... ni pengalaman aku sama wasap group dggn mak2 yg anak sekelas. Mak2 yg bekerja kurang sikit benda2 gini....

Aku pon brenti keje lepas delivered, jadi suri rumah. Nasib baik aku loan ptptn, kalau scholar kerajaan, mampos kena sembur hahha.

Jangan takut dengan pandangan masyarakat. My boss once terminated me dengan alasan I'm not perform well because I pregnant masa tu dan kebetulan bulan tu anak kena chicken pox so I ambil cuti byk hari. Masa tu I nangis2 mcm seolah tu lah pengakhiran utk semuanya. Tp my family bg semangat dan buat I fikir, ada hikmah nya Yg Allah nk tunjuk. Lepas deliver I start buat bisnes dari rumah, dan sekarang baby pun da 2 tahun, Alhamdulillah rezeki cukup malah pendapatan berganda dari gaji masa bekerja dulu. Ex boss tu company pun da pindah tempat lain, bisness slow kt tempat tu I guess. I pun happy jd Surirumah at least I boleh cuti bila2, balik kampung bila2 utk visit org tua... Berbanding sebelum ni. Sorry terpanjang pulak.

FanTasyCreaTioN replied at 8-4-2017 04:16 AM
Tak di nafikan juga .. ada suami perlu bantuan kewangan isteri bang. Ramai saja bukan betul-betul b ...

Aku tak berapa suka bila orang selalu ckp, isteri kerja tolong ekonomi rumah tangga. Sebenarnya bukan tugas isteri utk cari rezeki. Jd kenapa mesti kita cemuh perempuan yg pilih utk jd suri rumah. Skrg ni pula mak mentua pandai pilih pilih, nak cari menantu yg kerja supaya tak caras duit anaknya. eeee!! ntahlah, tak faham aku.

coqsukun replied at 8-4-2017 10:34 PM
Jangan takut dengan pandangan masyarakat. My boss once terminated me dengan alasan I'm not perform w ...

Boleh ke teriminate mcm tu saja?? Bukan dah salah ke tu?? Atas alasan apa dia terminate ko?

Follow Us
Peterpan17 replied at 9-4-2017 12:27 AM
Aku tak berapa suka bila orang selalu ckp, isteri kerja tolong ekonomi rumah tangga. Sebenarnya bu ...
Ada saja bang . Malah makin ramai sekarang suami "mengharap" isteri keluar bekerja untuk bantu kewangan rumah tangga.
Alasan sebab kalau nak lelebih .. pandai-pandai lah cari duit sendiri.
Realiti kehidupan sekarang.
Mungkin dulu godaan barangan berjenama .. mekap mekap .. melancung sana sini tak ada.. plus kalau ada anak lagi .. bertambah perbelanjaan.
Bagi yang nak hidup dalam lingkungan gaji suami pun rasa nya lemas sesak kalau tinggal d bandar lebih-lebih lagi kalau nak stay jadi surirumah tapi tak tau apa-apa nak d buat kat rumah.

Walaupun FC dengan idea FC akan tetap berkeras nak jadi surirumah sepenuh masa nanti .. tapi .. FC pun tak boleh nak lari dari berdepan dengan konsep hidup sekarang. Semua nya duit. Itu realiti. Bukan senang nak jadi surirumah sepenuh masa sekira nya macam FC bgtau tadi .. keinginan melebihi apa yang suami mampu bagi dan sikap yang memang dah sebati dengan masyarakat .. surirumah hanya duduk golek golek tak buat apa pun d rumah.
Sebab .. FC selalu juga d tanya ... tak boring kah duduk d rumah saja? Tu blom kawin tu ..
FC jawab jujur ja .. tak sempat boring pun .. masa sentiasa tak cukup.

cmf_premierleag replied at 6-4-2017 04:55 PM
Some women mmg nak keje sbb utk prepare in advance kut2 tetiba laki mati eksiden ke bagai... Sapo  ...

I ada baca dari 1 thread di ci husband mati last week i think...
Mungkin sedia payung sebelum hujan begitu, tidak semua bernasib baik.
I ada friends dying dari research beliau tentang desease dan paralys mata saja blinking kesan radiation.
Somehow i faham ada yang sentap dari comment i , which i dont care i melihat sendiri 1 of them wanita.
Topic di thread ini pun tidak specific sangat .... nanti kalau doc perempuan semua resign aunty2 housewife mahu beranak perlu hadap lah doctor lelaki

Tidak ssmua wanita bernasib baik apabila income suami tidak cukup, wahai manusia...
Wanita meterial is common kalau bekerja cari wang untuk satisfied diri sendiri bukan dari sumber mencuri, menipu ,rezeki halal etccc at least tidak beban suami her money her right ...why jantan tiada hobi kah seperti melancong ,gadget, sport ettcc ? Jangan hypocrite sangat ...
Bukan semua wanita sama mahu jadi surirumah + part time income jual online tidak semua wanita ada those skill or gemar buat begitu... yang penting mereka buat kerja mereka suka some choose to co tribute kepada humanity but some skill memang tidak boleh turun kepada anak why?  U need to be a millionaire to build tony spark lab

Peterpan17 replied at 9-4-2017 12:34 AM
Boleh ke teriminate mcm tu saja?? Bukan dah salah ke tu?? Atas alasan apa dia terminate ko?

Dia kata aku x perform, x boleh travel g company client jauh2 atas alasan pregnant. Lepas aku keluar tu, x lama ofis tu tutup dan pindah kt tempat sewa lama dia. Aku tau je, sbnrnya dia nk cut cost (gaji aku) sbb company x untung mana, payment sangkut.. Skrg pun dia x hire org baru, cuma buat outsource je kalau nk pakai org. Tah pape.

apa definisi SURIRUMAH?

adakah wanita yang TIDAK BEKERJA = SURIRUMAH walaupun dia sebenarnya bekerja sendiri (meniaga online).

amyza replied at 7-4-2017 11:43 AM
Cousin iols surirumah. Laki keje askar. Nak tambah income dia jaga anak2 askar,10 org tuu dari yg ba ...

maknanya dia WANITA BEKERJAYA atau WANITA BEKERJA jugak lah tu .... bezanya  dia tidak duduk di ofis ..

jargon replied at 7-4-2017 03:51 PM
bff aku bru lps beranak,skrg dlm pantang ank baru 21  hari,laki dia sruh resign je jge ank sbb  xnk  ...

jangan resign .. gaji pegawai kerajaan berapa jer ... lagi2 pulak pada usia muda ..... perjalanan jauh lagi ... make sure kita wanita dan isteri ada kewangan yg mantap ... kalau dlm bank rm10k pun tak ada .. bekerja lahh ...

mak mentua nakjaga anak? renti kannnn ... jaga lah sendiri ..

kena percaya pada pengasuh ... tapi kena lah cari pengasuh yang baik ...

sayawifenikmie replied at 9-4-2017 11:11 AM
jangan resign .. gaji pegawai kerajaan berapa jer ... lagi2 pulak pada usia muda ..... perjala ...

ntahla kakak..sy sruh kwn sy dgr ckp laki dia je...kwn sy plak trauma dgr psl pengasuh..mak mntua plak duk push2..org tu tgh dlm brpantang lg...depress la dia

Adakah hanya org tak bepelajaran tgi je ke yg layak jd suri rumah? Besar tggungjwb seorg suri rumah esp bab mendidik anak2. Kena ada ilmu.

coqsukun replied at 9-4-2017 09:32 AM
Dia kata aku x perform, x boleh travel g company client jauh2 atas alasan pregnant. Lepas aku kelu ...

Masa tu ko dah confirm ke blm?? Atau msh dlm probation?? Sebab setau aku, mana blh terminate tanpa sebab. Klu sebab2 yg dia ckp tu, dah salah besar. Majikan blh terminate kita dgn sebab yg kukuh. Ko blh rujuk dgn Jabatan Buruh sebab2 utama majikan blh pecat pekerja.

FanTasyCreaTioN replied at 9-4-2017 02:11 AM
Ada saja bang . Malah makin ramai sekarang suami "mengharap" isteri keluar bekerja untuk bantu kewa ...

Point aku disini FC, wanita should have their own choice nak jd surirumah ke, nak jd wanita bekerjaya ke. Tak nak kahwin ke, nak kahwin ke. Takde sapa blh paksa. Tp tolong jgn pandang rendah wanita yg pilih nak jd surirumah. Itu saja. Mak aku pun full time housewife, klu mak aku dulu kerja, abislah kami hari2 mkn junk food psl takde sapa nak masak bila kami blk sekolah

Peterpan17 replied at 9-4-2017 09:48 PM
Point aku disini FC, wanita should have their own choice nak jd surirumah ke, nak jd wanita bekerj ...

There is such thing as waking up earlier in the morning say, one two hours before your mom headed for work...masak Yang ringkas...so that when you reached home in the afternoon...just used that magic wonders they call microwave to heat up the pre cooked food...apa masalahnya?

Atau perhaps your mom or yourself jenis pemalas nak mampos?

stingerattacks replied at 9-4-2017 10:24 PM
There is such thing as waking up earlier in the morning say, one two hours before your mom headed  ...

Aku anak tahun 70an brader. Zaman mak aku dulu mana ada microwave oven. Mgkn adalah kot. tp kami org susah masa tu org kampung miskin. Jgn kata microwave oven, api pun takde, air pun kena angkut dulu bukan buka paip