CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KatakPisang

Kak Ipaq/Menantu

mommymonster82 replied at 18-4-2017 07:20 AM
@forumcari777 ada najis berkeliaran ni...

dia dah keluar pagar lah mummy.....

Monafake2 replied at 18-4-2017 08:22 AM
dia dah keluar pagar lah mummy.....

Baru dpt gaji tu... tu baru dpt beli top up...   

rasanya mcm x elok lak tt dok perli2 kakak ipar, letak pinggan depan pintu bagai..of course la sil terasa hati..kita ni nk harap org beradab dgn kita, kita sendiri kena beradab dgn org..sabar jekla tt dpt ipar2 perangai mcm tu..betul la tt, selagi tt x kawen, tt x paham..once tt dah kawen n ada mil sendiri, tt boleh letakkan diri tt kt tempat sil tu..

x semua org boleh treat mil mcm mak sendiri..n mil sendiri nk treat menantu x sama mcm anak sendiri..semuanya berbeza dari segi pendekatan masing2..tp apa yg perlu ada, rasa hormat..kalau hubungan tu mcm x boleh nk rapat, at least, hormat sesama in laws..

tt pun dah bgthu kt abg utk tegur sil kan, tp kalau abg tt pun x mampu nk bimbing, siapa pula kita ni..akhirnya, bersabarlah..treat la dia dgn baik..kalau bukan sbb dia sil, dia juga tetamu..masak jekla mcm biasa..x perlu nk perli2..doa jek la semoga dia berubah satu hari nnt..

amal12bh replied at 18-4-2017 11:53 AM
rasanya mcm x elok lak tt dok perli2 kakak ipar, letak pinggan depan pintu bagai..of course la sil t ...

Tt Nee manak budget punyai sama element  dalam badan  dgn si deindrufff kita...jenis api berpanjangan ..konsepnya baik sekejap  tapi  pantang  orang cuit dia  ..tengokler peyut siapa Yang berderai, katanya ...gangster Tak?????

aku tak pandai masak. adalah beberapa jenis masakan yg aku reti. kat rumah sendiri pun dlm sebulan 2@3 kali je kot masak. kat rumah mak sendiri tak pernah masak. rumah mak dlm 1km ja dari rumah. mak selalu panggil makan kalu dia ada masak special. aku tolong kemas2 dan basuh pinggan saja.

kat umah mertua pun tak masak. rasanya boleh kira dengan jari berapa kali masak. aku tolong mil siang sayur bawang semua. lepas makan kemas2 dan basuh pinggan. kain baju masuk washine machine dan jemur sendiri. kalu ada kain baju mil yg nak sidai aku tolong sidai or kutip tapi aku tak tolong lipat pasal pernah sekali aku lipat then mil bukak lipat cara dia so tak lipat dah lepas tu.

pada aku kalu balik umah mertua tu tolonglah apa2 yang patut. walaupun aku pernah terasa hati ngan mertua tapi aku malas nak simpan dalam hati. tetap layan dia borak segala. buruk baik dia tetap mak laki aku walaupun laki aku kadang sakit hati ngan mak dia sendiri. kalu aku jahat mmg dah hasut laki tak yah balik umah mil tapi aku tak tergamak. syurga laki tetap pada mak dia walaupun macam mana mil.

penmerah replied at 11-4-2017 04:51 PM
kat malaya ni kan banyak kedai makan?
situlah peginya
aku dan tok laki ada kedai peberet utk lun ...

pen lalink...

soklan aku tiap hari lepas fetch anak2 dr rumah pengasuh nak dinner kat mana hihi.. lunch of course kat kedai kan coz aku keje.

kul 7 dah keluar dinner ngan anak2. laki aku kadang ikut kadang tak kalu dia terasa nak diet haha.. kul 8 anak2 nak mengaji so rutin aku atur kedai makan yg dekat2 tuk dinner.

tong gas aku tahan lebih sikit. aku rasa 1 tong tahan dekat 5 bulan. rasanya setahun paling banyak 3 tong hihi..

nak posa dah tak lama lagi so cam biasa laki aku panaskan lauk tuk sahur tapi tahun ni 2 minggu aku kena buat coz laki keje 7-7. tukar shift every 2 weeks huhu

laki dah tanya sapa nak prepare lauk raya. aku jawab macam biasa lah. laki aku lah jadi chef masak rendang segala hihi. aku tolong makan saja

Follow Us
amal12bh replied at 18-4-2017 11:53 AM
rasanya mcm x elok lak tt dok perli2 kakak ipar, letak pinggan depan pintu bagai..of course la sil t ...

tapi melampau okey kalo sil takat makan ajer...
at least basuh pinggan yg di makan tu
mak mertua bukan hamba utk masakkan, basuhkan pinggan atau baju kau

kalau adik ipar kau buat mak kau mcm tu... takkan kau terasa hati?
kalau tak tolong masak, mengemas or anything aku boleh tolerate
tapi kalu sebijik pinggan yg kau makan tu pun berharap mak mertua/ipar basuh... apa kejadahnya?

in laws bukan kira tetamu lagi ye
dah kira anak menantu
kene berhati perut jugak kat mak mertua tu

MMISS replied at 25-4-2017 04:46 PM
pen lalink...

soklan aku tiap hari lepas fetch anak2 dr rumah pengasuh nak dinner kat mana hihi ...

kikikiki
aik dari dulu rutin sama jerk?
tak beza pun?????

siap lah kau kang ada yg kata membaruakan laki lah hapelahhhh

penmerah replied at 25-4-2017 05:04 PM
kikikiki
tak beza pun?????

haha masih sama walau dah 11 tahun kawen.

aku dulik apa depa nak kata aku baruakan laki ke apa janji laki aku tak terasa aku membaruakan dia hihi..

err aku pernah citer tak ikan pun laki aku siang especially ikan besar2. kalu kami p market balik rumah tu dia terus siang ikan ayam apa yg kami beli. lepas tu kalau kami rancang nak masa sesuatu menu tu tengok sapa punya speciality. kalu laki so dia lah yg masak semua. kalu aku so aku lah masak semua hihi.. tak pernah lah lagi gaduh pasal masak ni

MMISS replied at 26-4-2017 09:27 AM
haha masih sama walau dah 11 tahun kawen.

aku dulik apa depa nak kata aku baruakan laki ke apa  ...

Hang malas kedapur sebab Dah kasi laki Dua hero ok ler...got meaning sebab sorang masuk dapur  sorang handle Anak anak ....in short memang harus laki masuk dapur.....

Si pen pulak Anak tekak Yang ber tambah bertahun tahun kawen.memang kalau kena Terajang ngan laki padan muka sebab nasi goreng bodoh pun Dah ber tahun Kawen masih masuk sini Tanya resipi...

Haramrah tak???

mannnnakautauu replied at 26-4-2017 10:50 AM
Hang malas kedapur sebab Dah kasi laki Dua hero ok ler...got meaning sebab sorang masuk dapur  sor ...

asalkan laki dia ok biaq pi lah.. janji depa aman laki bini

MMISS replied at 26-4-2017 12:00 PM
asalkan laki dia ok biaq pi lah.. janji depa aman laki bini

Mak bedah kampong seberang  waktu manak dok interlaken  selama setahun setengah pernah berkata" orang lelaki( suami) Nee jangan terlalu being taken for granted atau stretched to the limit, kalau bab belum dapat anak masih ok lagik  bagi Yang tahu akan ketentuanNYa atau belum lagik nak diberi rezeki zuriat dariNYA...tapi kalau bab masak...berbelas tahun masih si isteri berwewenang dabik dada gebang tang kemalasan tanpa batasang Tak kosa..dan takda ikhtizam nak belajar atau jadik pandai masak.....ibarat time bomb jerk"

So hati hati......

aku pernah jadi menantu yang sgt rajin memsak di dapur... kat dapur aku la chef. Tapi lama2 aku nampak asyik aku yang kena memasak... ipar biras semua ala- ala je kalau menolong pun, aku stop jadi rajin. Kalau pi umah MIL, aku masak siap2 kat umah dan bawak ke sana. Aku mmg takkan masak kat umah MIL aku. Disebbkan umah aku dekat, aku jugak tak tido sana. Kalau MIL aku tanya aku nak masak apa for lunch / dinner, kat umah dia, aku just jawab ' Entah... ikut suka mak la"
Aku dah penat jadi rajin dan org ambil kesempatan... enough is enough.

diarimerah replied at 27-4-2017 02:49 PM
aku pernah jadi menantu yang sgt rajin memsak di dapur... kat dapur aku la chef. Tapi lama2 aku namp ...

Kemanisan/ nikmat KEIKHLASAN itu tiada dapat ditandingi segala nikmat lain atas Bumi ini.....

Bagi mereka mereka Yang tahu.......

mannnnakautauu replied at 26-4-2017 02:50 AM
Hang malas kedapur sebab Dah kasi laki Dua hero ok ler...got meaning sebab sorang masuk dapur  sor ...

lagi haram jadah orang yg cuba test bini orang

pung pang pung pang konon suami dayus

habis tu kau keluar dengan bini orang nak call mulia ke ?

mannnnakautauu replied at 27-4-2017 06:55 AM
Kemanisan/ nikmat KEIKHLASAN itu tiada dapat ditandingi segala nikmat lain atas Bumi ini.....

B ...

IKHLAS keluar dengan bini orang pon kira ikhlas lah tu ek?

munafik betul perangai

forumcari777 replied at 12-5-2017 11:49 AM
lagi haram jadah orang yg cuba test bini orang

pung pang pung pang konon suami dayus

Bini hang kena test drive dgn jantan lain Kah FC????

Kalau yea...

kenapa hang haramjadahkan orang lain kecuali bini hang tuh jenis OKU, kena sihir???? Tiada daya utk dia mengata TIDAK????

Atau she is perfectly normal, tapi Kerana kedayusan hang Yang buat dia hilang arah????

Kenapa boya Yang fitrah sifatnya tidak pernah Akan menolak bangkai Yang hang marahkan???? ..sedangkan hang Yang punyai isteri tidak mendidik, memimpin dia dgn baik sehingga Dia jadik bangkai...memang menanti untuk di ngap?????

Hang paham Tak nee????

forumcari777 replied at 12-5-2017 11:50 AM
IKHLAS keluar dengan bini orang pon kira ikhlas lah tu ek?

munafik betul perangai

Isteri Yang terdidik oleh suami, yang  baik, Yang tahu status Dia sebagai bini........tahu akan  batas batas, tapi kalau dah laki kat rumah jenis jantan no use macam hang...can you actually blame her????

When you failed to didik, asuh binik sendirik....what is the next best thing you can do???? Blame others Kerana me rosakkan rumahtangga hang..Kan?????

so question.......do you even have to think or worried about others when you should be trusting your own Wife..jika betul kepimpinan hang?????

Paham Tak Nee????

penmerah replied at 25-4-2017 05:04 PM
kikikiki
tak beza pun?????

Kasi ler tip Mentera Nasi WAp hang.....tuh pen????

mannnakautau replied at 7-4-2017 11:01 PM
Hang menantu yang rajin apa sebum????Rajin Memperhambakan Mertua hang dgn ayat ayat sarcastic hang ...

Yg ayat duit dah bagi tiap bulan kat mak pak atau belah mertua la ayat paling sy tak suka. Pernah ada kes jd kat kwn sendirik. Duit dia bg tetiap bulan kat parents dia. Tp dok cakap dia abis duit abis duit bg parents smpi dia tak da utk sendiri. Tp dok melancong jg kerja dia. Lepas tu adik ipar dia mmg kurang bg duit, kebetulan adik ipar dia tu pun kwn sy jgk. Sbb mmg setba kkurangan. Tp dalam setba kekurangan, tiap kali kumpul kat dapur. Si adik ipar tu jgk jd hamba kemas rumah masak cuci pingan cuci kain tak berenti. Yg si kwn dan adik bradik ada dua prempuan tu siap cakap dia tak payah bt kerja tu sbb dah penat smpi abis duit bagi kat orang tua. Bila orang tua lebih kn menantu si anak ni marah pulak.       . Bila mak dia sakit si menantu ni jga. Last2 hubungan derang dingin sy kat tengah2. Sebelah kawan sebelah pun kawan