CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KatakPisang

Kak Ipaq/Menantu

munchkin replied at 8-4-2017 03:24 AM
Cer bawak awek cun yg rajin pi masak kat dapoq. Suruh abg you turun kat dapoq sekali teman. Tengok ...

idea bernas ni..
masa arwah ayah sakit, mak hire ambik bibik kerja. Yela nk jaga ayah bukan kerja senang, lagi2 anak2 semua dok jauh2. Bibik ni mmg bibik indonesia tapi cun, umur pon baya2 abang2 aku.
Mmg nampak time tu abang2 aku kejap2 buat air ke dapur, kejap2 ke dapur...agak nk usha bibik tula kot. tak terpk pulak time tu.
la ni bila arwah ayah dah takde, bibik tu pindah kerja ke rumah makcik (makcik dok sensorang kan, buat peneman pon ye jugak), haram nk masuk dapur. paling kuat klu tdesak pon suh anak amik air..bab nk makan tu lain kira la
akan aku pkkan idea ni..
tebal tak/ sakit tak lutut/tutup tak tv dek pempuan cun kat dapur.

KatakPisang replied at 8-4-2017 04:27 AM
Dh bgtau mak, suh p tegur kakak2 ipar tu..mula2 macam ye ye je nak cakp, bila bukak mulut lain pul ...

Kalau tak memasak tu ok lg bagi i, ni mangkuk yg digunakan pon tak basuh.

Memang teruklah kalau gitu. Sil tt ada sapu rumah tak? Ada tolong angkat kain kat jemuran tak?

I dont think your mom akan tegur. Mak2 ni kekadang jenis gitu.

Orang yang paling perlu tegur sil tt tu adalah her husband (abang tt).

If husband dia buat pon tak jalan, paham2 lah ye tt..

Jenis2 gini rumah diaorang macam manalah gamaknye

sebu1 replied at 8-4-2017 12:44 PM
Tt jgn terase aku tamye ni.kakak2 ipar kamu tu anak org kaye ke ape atau kamu terlalu miskin ke sa ...

miskin adab ni
si suami tu pulak dah bini x balik xreti reti ke nak balik sendiri
pelik nya manusia macam ni

sebu1 replied at 8-4-2017 12:44 PM
Tt jgn terase aku tamye ni.kakak2 ipar kamu tu anak org kaye ke ape atau kamu terlalu miskin ke sa ...

rumah mak mmg kat kampung. Rumah kayu kampung. Abang yang bongsu penah nk bina rumah baru gantu rumah kayu tu, tapi mak tak nak, katanya rumah ni kenangan mak ngan arwah ayah. Arwah ayah bukan la org kaya yang berjuta2...tapi berkemampuan. Mampu bagi modal untuk anak2 lelakinya buka bisnes sendiri sampai berjaya macam harini.FYI, ketiga2 abang tu semuanya ade bisnes dan berjaya.
Kakak2 ipar tu semua anak orang kampung jugak...mak ayah derang pon bukan org kaya pon. biasa je.

Mungkin betul orang2 cakp, klu born rich, perangai tak sama macam orang yang baru nak kaya. Mmg betul la.

pinkypetal replied at 8-4-2017 12:58 PM
Kalau tak memasak tu ok lg bagi i, ni mangkuk yg digunakan pon tak basuh.

Memang teruklah kalau ...

alahai..basuh mangkuk yang dia guna pon tak nak, inikan pulak nk menyapu. Jauh sekali jemur baju lipat lagi. Adeh leh wat kenduri 7 hari tujuh malam kalau rajen gitu ye..bertuahnyerrrrrr
Adela sekali dia menyapu sbb kebetulan mak die (mak kakak ipar) mai singgah dari klinik cek darah tinggi.
Time tu mmg nk tergelak rase tgk muka kak ipar nampak mak die sembang ngan mak kat kokomo.
Tengok mak derang menyapu, anak sedara aku konpius jap. siap cakap ngan nenek depa (mak kak ipar) "tetibe je ibu rajen, nek. Kalau tak, nak bangun tido pon malas"
seperti biasa mak aku idakla mengiyakan apa yang anak sedara aku cakap. Sbb mebi nk jaga hati besan kot. Tau2 jela kan, nanti besan malu. Orang tua2 kan mmg jaga adab ni. jaga hati orang hati sendrik sapa la yang tahuuu

KatakPisang replied at 8-4-2017 01:26 PM
rumah mak mmg kat kampung. Rumah kayu kampung. Abang yang bongsu penah nk bina rumah baru gantu ru ...

huhuhu tak terjangkau perangai macam ni ada juga
sy pun xdalah rajin sgt tapi pinggan sy n anak2 basuh la sendiri
ni mcm nk babukan mak suami sendiri lak
kalu gitu suh la suami mereka yg basuh sbb isteri malas basuh pinggan
ckp kat dia syurga abg bawah tapak kaki ibu

Follow Us
onexox97 replied at 8-4-2017 01:35 PM
huhuhu tak terjangkau perangai macam ni ada juga
sy pun xdalah rajin sgt tapi pinggan sy n anak2  ...

tu yang muskel mmg kebanyakan menantu tak suka ke mertua ke? sbb tu xmo tolong apa2 pon kat rumah mertua.
Abang2 tu, tau2 la lelaki. Amek pot sangat ke hal2 dapur nih? ade depa kisah dh basuh baju ke idak, dah masak ke idak, rumah mak berhabuk ke idak kat rumah mak?
Mmg most husbands ni lebih sayang/pentingkan bini berbanding mak ke?
husband korang?

KatakPisang replied at 8-4-2017 01:26 PM
rumah mak mmg kat kampung. Rumah kayu kampung. Abang yang bongsu penah nk bina rumah baru gantu ru ...

Kesian mak tt tambah2 x de ayah tu makin menjadi perangai menantu. Tt pule hanye adik mmg le mrk x hormat.  Tt pujuk ajele hati mak tu. Tp jgn mrk biar anak pun mak jage masak basuh baju bancuh susu cucu sudahle lg melampau.

KatakPisang replied at 8-4-2017 01:42 PM
tu yang muskel mmg kebanyakan menantu tak suka ke mertua ke? sbb tu xmo tolong apa2 pon kat rumah  ...

bukan tak suka mertua tapi rasa lain
yalah mak orang bukan mak kita
tapi buat mcm biasa je lah
kalu bab suami pulak
suami sy langsung tak buat kerja rumah walaopun dr segi perbelanjaan banyak saya yang keluarkan belanja
semua keje sy buat so adalah patut kalau sy rasa xnak balik rumah mil
lagi pulak suami pun x bising nk h rumah mak dia

KatakPisang replied at 8-4-2017 05:33 AM
alahai..basuh mangkuk yang dia guna pon tak nak, inikan pulak nk menyapu. Jauh sekali jemur baju l ...

Diaorang dah kahwin berapa tahun tt? Punya pemalas.

Habes dekat rumah sendiri siapa yang buat kerja rumah?

Sil tt tu wanita bekerjaya ke? Umur?

I tahu ramai isteri bila balik rumah mil tak memasak.

Sebab fil tak makan masakan orang lain& kekok kt dapur orang.

Tapi tolong potong2, hidang, cuci pinggan mangkuk,sapu rumah,angkat&lipat kain.

Benda ni common sense. Tak perlu orang tegur pon.

I rasa your brother dah tegur kot tapi sil tt jenis tak ambik port.

Sebab dia memang dah begitu dari azali.

Jenis yang takde rasa segan silu jugak.

menantu perempuan gigih la kna buat mcm2 bile balik kg..yg lelaki rilek mengangkang n mmbesarkn perut. prempuan kna jg anak siap kn breakfast lunch minum ptg dinner supper..laki tgk bola..main game bagai..basuh pggn pon x..mcm mne tu?

KatakPisang replied at 8-4-2017 01:33 PM
alahai..basuh mangkuk yang dia guna pon tak nak, inikan pulak nk menyapu. Jauh sekali jemur baju l ...

Sian your mom. U shud tell your brother off. My sil gini jugak perangai. Bukan asal kaya pun. Makan minum tinggal situ. Nak ambil segelas air pun panggil bibik. Now bibik takde, anak2 dia tukang amik air. these people no common sense lah. Tapi sebagai suami kena lah tegur sebelum melarat.

KatakPisang replied at 8-4-2017 12:27 PM
Dh bgtau mak, suh p tegur kakak2 ipar tu..mula2 macam ye ye je nak cakp, bila bukak mulut lain pul ...

Teruskn je mkn dua org. Ank sedara ko tu ko ajk tlg sapu umah, basuh pinggan.. Buat jd aktiviti.. Abg ngn kak ipar ko tu mmg xleh wat pe sbb mak ko merajakn ank laki..xleh wat pe.. Ko just blh ubah lifestyle ko je

ckp pasal kak ipar ni,kak ipar aku sume  berjenis la jugak,rajin msuk dapur,kalau dorang blk mak aku mmg x pyh masak, hal dapur n kemas rumah dorang handle..aku just tlg gitu2 jer ..terbalik kan...aku kat umh mertua pun tlg2 gak mertua smpai kdg penat coz mcm sorang jer wat keje,adik ipar pmpuan plak allah hai pemalas ya ampun..asyik tgk tv n ngadap enset..yg hasben plak pantang bini nyer dok rilek2 tgk tv  mst kna sound tlg maknya kat dapo ker ape..bengang pun ader jgak kot adik sndiri  blh jer bior mengangkang..si bini xleh nak tunjuk kat maknya aku menantu mithali la tuh...

mak aku pelik ckit kalau dgn menantu dia segan nk soh wat keje, di kerah anak nya dulu..huhu,tp nasib la dpt menantu yg ok blh tlg dia tanpa dikerah

buat tt, redha ja lah peel kak ipar yg nk mendiva kat umah mak tu, lyn gitu2 ja lh, bt acuh x acuh

aku tak masak umah MIL sbb laki aku yg ke dapur. sbbnya... dapur MIL aku tak rupa dapur. tak selera aku nak masak. nnti aku bebel time aku masak, laki aku jugak yg sakit telinga. so, better dia yg masak. aku layan anak.

aku selalu basuh pinggan je. tpi klu takde sabun basuh pinggan, aku tinggalkan aje dlm sinki sbb... MIL aku jenis basuh pinggan tak guna sabun, guna air je.

aku tak penah lipat kain umah MIL aku sbb... kain baju MIL aku hapak keras kertung. dia basuh kain tak guna sabun, cuma rendam2 air je..pastuh terus jemur. kain baju aku, laki aku dan anak2, aku bungkus bawak balik umah mak aku. basuh kat sana. laki aku pun tak basuh baju umah mak dia.

aku tak penah menyapu umah MIL aku, sbb.... penyapu pun aku tak tau dia letak mana. bila aku tanya, dia kata dah hilang. kuat sgt menyapu kotttt... asyik hilang je. sbb tu tapak kaki jdi hitam bila duk umah dia.

kesimpulannya, klu MIL pemalas.. menantu 2x pemalas.

sekian dari aku.

aku_tetap_aku replied at 8-4-2017 08:52 AM
aku tak masak umah MIL sbb laki aku yg ke dapur. sbbnya... dapur MIL aku tak rupa dapur. tak selera  ...

Biar betol you? Basuh baju & pinggan tak pakai sabun?

Confirmlah tak betol2 bersih. Mil you orang kampung ke?

Sorry ye tanya gitu. Bukan nak menyinggung.

You beli sunlight 1 botol.letak kat sinki basuh pinggan tu.

Beli dynamo letak tepi washing machine.

Pastu you guna depan dia. Kot dia terikut jugak.

Ke you dah pernah buat tapi tak jalan jugak untuk dia? Haha..

pinkypetal replied at 8-4-2017 05:09 PM
Biar betol you? Basuh baju & pinggan tak pakai sabun?

Confirmlah tak betol2 bersih. Mil you ora ...

u cari post lama ai.. baru u tau kisah sbnrnya...

huhuhuhu...

aku_tetap_aku replied at 8-4-2017 09:21 AM
u cari post lama ai.. baru u tau kisah sbnrnya...

huhuhuhu...

I dah baca.

Sungguh

Sekarang ada perubahan tak?

Eh sorry ye tt.. Komen takde kena mengena pulak.

aku_tetap_aku replied at 8-4-2017 04:52 PM
aku tak masak umah MIL sbb laki aku yg ke dapur. sbbnya... dapur MIL aku tak rupa dapur. tak selera  ...

Mil org negeri mane sampai keadaan mcm tu teruknye

pinkypetal replied at 8-4-2017 02:08 PM
Diaorang dah kahwin berapa tahun tt? Punya pemalas.

Habes dekat rumah sendiri siapa yang buat k ...

Depa kawen bukan setahun dua..lama dah.
Ketiga2 abang aku takde maid, sbb :
  • Kak ipar aku yang sulung x suka ade pempuan len kat umah. nyemak katanya. Yang ni mmg malas sejak lahir mak kata. Tahu nak melawa je. Bak kata mak gincu tu beli seminggu sekali kot. Rumah tak payah cerita, sinki selalu penuh. Jiran abang yang sulung tu ade cerita ngan mak, selalu nampak abang yang jemur baju, siram bunga. Si isteri buat apa pon taktau..
  • Abang yang kedua tu, bini die mmg obses dengan rumah dia. Semua yang datang rumah die jadi canggung sbb lantai tu mcm boleh dijilat. Kadng terpk larat pulak die mop rumah besar tu. Then kak ipar yang ni mmg tak banyak cakap and muka die bengis. Aku selalu nampak die pandang mak aku macam mak aku ni menjijikkan. Macam mak aku hadap sangat duit abang aku. Mak aku tak heran la pasal duet.
  • Kak ipar aku yang bongsu tu mmg sayang ke mak aku, makanya aku tahu die amek kesempatan utk bermalas-malasan. Wpon aku sakit hati dek peel hauk die ni, bila aku nampak dia sayang kat mak aku, aku cool la sikit. Dan dia ni la yang paling rajin telefon mak aku tanyakan kabar.