CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koliba

Hinanya mati bagi orang yang tak solat

orangbesi replied at 4-5-2017 09:13 PM
Sebelum terlupa, surah Qaf tak dee kaitan dgn berhala menyembah saya (mimpi) ataupun berhala yg me ...

26. yang menyembah sembahan yang lain beserta Allah maka lemparkanlah dia ke dalam siksaan yang sangat". [Tafsir Surah Al-Qaaf]

Baca betul2 tau. Allah nyatakan (orang) yg menyembah sembahan. Sejak bila saya berkata "saya menyembah berhala" sedangkan dgn nyata (mimpi) menunjukkan berhala menyembah saya aje.

Kamu ni bodoh piang tak faham AlQuran ke?  

orangbesi replied at 4-5-2017 09:13 PM
Sebelum terlupa, surah Qaf tak dee kaitan dgn berhala menyembah saya (mimpi) ataupun berhala yg me ...

Sebelum terlupa, jika saya tak suruh sesiapa pun sembah saya, akan tetapi jika ADA berhala yg nak sembah saya, urusan berhala itu terpulang kpd Allah dan sememangnya tiada kaitan pun dgn saya dan juga apa yg kamu maksudkan.

Bila kamu berguru dgn syaitan, itulah jawapannya. Jika kamu TAK ADA GURU yg ajar kamu AlQuran, maka syaitanlah guru kamu bersesuaian dgn apa yg sedang kamu nyatakan itu SAMA dgn apa yg baginda Rasullullah saw maksudkan.

Gini ajelah Raul, gi lah berguru. Berguru dgn nafsu buat apa? Teknik mengorek rahsia dan juga cuba reverse tak berjaya pun. Budak2 tadika nak main mata2 ke? Hehehehehe.

Qorin kacau lagi ke? Mau tak kacaunya. Berhala dimuliakan oleh syaitan. Iyerlah kan, kamu jugak kata malaikat itu perempuan, dah tentulah saya kenal kamu ni manusia yg TAK LAYAK masuk syurga pun

Edited by MohdNizamCY at 5-5-2017 05:17 PM

Hidup ini, tak ada rahsia bila kita faham isi kandungan AlQuran yg sebenar2nya. Menyorokkan ilmuNya itu suatu dosa yg sebenar2nya. Malah PASTI mendapat laknat dariNya. Sesuai dgn tafsir dibawah ini :

Sesungguhnya orang-orang yang menyembunyikan apa yang telah Kami turunkan dari keterangan-keterangan dan petunjuk hidayah, sesudah Kami menerangkannya kepada manusia di dalam Kitab Suci, mereka itu dilaknat oleh Allah dan dilaknat oleh sekalian makhluk.

Kecuali orang-orang yang bertaubat, dan memperbaiki (amal buruk mereka) serta menerangkan (apa yang mereka sembunyikan); maka orang-orang itu, Aku terima taubat mereka, dan Akulah Yang Maha Penerima taubat, lagi Maha Mengasihani. (Al-Baqarah: 159-160)

Maka berhati2lah bila Allah sudah tetapkan laknatNya.

Agama itu nasihat...

Teruskan bermain2 jika mahu lihat laknat yg dijanjikanNya (menyembunyikan kebenaranNya)

Edited by MohdNizamCY at 5-5-2017 06:06 PM

Laknat itu ertinya jauh dari kebaikan. Ada juga yang menyatakan, laknat adalah jauh dari Allah. Dan bagi pandangan saya, laknat itu tidak dilindungi samaada di dunia atau akhirat kelak.

Jika laknat itu dari manusia dan makhluk, yang dimaksud laknat adalah celaan dan do’a.

Setiap yang terkena laknat Allah, maka ia bererti jauh dari rahmat Allah dan berhak mendapatkan siksa, akhirnya binasa. Demikian disebutkan dalam Lisanul ‘Arab, 13: 387-388.

Yang dilaknat boleh jadi perbuatannya adalah kekafiran. Ini jelas jauh dari rahmat Allah dan berhak mendapat azab Allah.

Ada dikalangan yang dilaknat tetap muslim, namun ia melakukan perbuatan yang mendapat laknat seperti orang yang minum minuman keras, orang yg mencaci maki orang tuanya, menyembunyikan kebenaranNya dan semacam itu. Perbuatan yang dilakukan tentu saja termasuk al-kabair (dosa besar).

Maka bila jelas adanya ancaman laknat dari Allah, maka berhati2lah selepas ini ya!

Follow Us
Jika Allah mahu membinasakan seseorg, maka yg bersangkutan terus dgn org berkenaan pasti binasa. Melainkan mereka2 yg Allah kehendaki utk dilindungi.

Laknat dari Allah bukan permainan. Ianya mengenai ketetapan Allah

MohdNizamCY replied at 5-5-2017 08:24 AM
Soalan khusyuk pun tak dijawab lagi yer. Lagi nak perasan jadi kuli kang orang yer?

kalau hang tak tau nak tunduk merendah diri
camna hang nak khusyuk solat ni nizammmmm
kalau dok solat cam panglima jeeee - bukannya seorang hamba mengadap TUANNYA
tu perasan je tuuuuu
ada gak yg khusyuk membacakan AYAT2 ALLAH
tapi dalam kehidupan - tak amalkan, tak hayati pun apa yg dibacanya tadi

KALAM ALLAH:SESUNGGUHNYA SOLAT ITU DAPAT MENCEGAH PERBUATAN KEJI DAN MUNGKAR
camna hang kata hang khusyuk - dok buat keji mungkar kat sini
solat pun belum hang dirikan lagi kot
sekadar tonggek bangun duduk je ikut ikutan org lain buat

MohdNizamCY replied at 5-5-2017 08:26 AM
Kamu tak baca dan fahamkan maksud surah tu ke? Bodoh piang ler kamu ni.

Jika ADA berhala menyem ...

Kamu tak baca dan fahamkan maksud surah tu ke? Bodoh piang ler kamu ni.
Jika ADA berhala menyembah manusia di dalam AlQuran,TUNJUKKAN AJE. Jgn tunjuk gaya bodoh disini yer wahai raul

pembelit kuat sangatlah hang nizam ooiiii
QAAF 50;23 QORINNYA BERKATA; INILAH YANG TERSEDIA PADA SISIKU

post 59 hang
Allah dah bagitau pun pasal Qorin dgn nyata di dalam AlQuran. Utk orang2 yg ingkar kpd Allah SAHAJA, Allah kirimkan Qorin (pendamping).

ni ke qorin yg hang kata kononnya ingkar pada Allah tu yg Allah kirimkan

post hang 59 gak
Saya teringat suatu mimpi, berhala2 semua pandang saya dan tunduk kepada saya. Cumanya, tak derlah saya kisah sgt mamat poyo yg saya pegang tu. Memang penat layan Qorin kot?

sendiri buat ayat songsang merapu - kononnya berhala tunduk kat hang
pas tu dok fitnah org lain   napa lah hang bodoh sangat dalam hal2 menipu ni nizam ooiiiii
patutlah dajal pun tak terima hang dalam tingkat2 kedajalan

MohdNizamCY replied at 5-5-2017 08:30 AM
26. yang menyembah sembahan yang lain beserta Allah maka lemparkanlah dia ke dalam siksaan yang sa ...

Baca betul2 tau. Allah nyatakan (orang) yg menyembah sembahan. Sejak bila saya berkata "saya menyembah berhala" sedangkan dgn nyata (mimpi) menunjukkan berhala menyembah saya aje

laaaa lagi sasau nizam ni
berhala plak sembah hang yeeeee
berhala tu kayu ke atau batu ke atau patung emas  bodoh lah nizam ni
atau hang pun perasan hanglah tuhan pada berhala2 tu kotttt

setahu aku berhala ni sembah chief depa le, maksudnya tingkatan atas dr sifat2 kedajalan
tapi berhala2 yg cokia je atau yg tarak power je yg sembah hang
atau berhala2 yg sama bodoh dgn hang

apasal hang tak suruh berhala2 tu sembah Allah
hang syok sangat ke berhala2 tu sembah hang

MohdNizamCY replied at 5-5-2017 10:05 AM
Sebelum terlupa, jika saya tak suruh sesiapa pun sembah saya, akan tetapi jika ADA berhala yg nak  ...

Sebelum terlupa, jika saya tak suruh sesiapa pun sembah saya, akan tetapi jika ADA berhala yg nak sembah saya, urusan berhala itu terpulang kpd Allah dan sememangnya tiada kaitan pun dgn saya dan juga apa yg kamu maksudkan.
Bila kamu berguru dgn syaitan, itulah jawapannya. Jika kamu TAK ADA GURU yg ajar kamu AlQuran, maka syaitanlah guru kamu bersesuaian dgn apa yg sedang kamu nyatakan itu SAMA dgn apa yg baginda Rasullullah saw maksudkan.
Gini ajelah Raul, gi lah berguru. Berguru dgn nafsu buat apa? Teknik mengorek rahsia dan juga cuba reverse tak berjaya pun. Budak2 tadika nak main mata2 ke? Hehehehehe.
Qorin kacau lagi ke? Mau tak kacaunya. Berhala dimuliakan oleh syaitan. Iyerlah kan, kamu jugak kata malaikat itu perempuan, dah tentulah saya kenal kamu ni manusia yg TAK LAYAK masuk syurga pun

tu laaa punya bodoh si nizam niiii
bukannya nak suruh berhala tu sembah Allah, dibiarkan je dok sembah hang
pasal hang memang syok sendiri perasan disembah gini kannnn
Nabi gi pecahkan semua berhala2 yg ada - bukannya nak berhala2 tu sembah dia cam hang dok pulun nizam  oooiiiiiiii

Qorin yg dok kacau aku yg cam QAAF ayat 23: INILAH YANG TERSEDIA DISISIKU
bukan cam qorin hang yg sama2 syok disembah oleh berhala2 tuuuu
jadi secara tak langsung - hang le setan tu kannnn
atau lebih tepat SYAITAN MANUSIA
cam SABDA NABI: BERLINDUNGLAH KAMU DR SYAITAN JIN DAN SYAITAN MANUSIA
lalu ada sahabat bertanya; adakah yg demikian ya Rasulullah
NABI MENJAWAB; YA BAHKAN LEBIH JAHAT DR SYAITAN ITU SENDIRI

amacam nizam
ayat2 hang memang sebijik kena hang balik  nak menipu pun hang dok bodoh lagi yeeeee

upkan ....

Byk lagi post tu @ibnur.

7-5-2017 09:53 AM

Your thread Raul dah puas ke lum? was Warn by ibnur.
If you were warned 3 times in 30 days, you will be disabled to post 30 days automatically.
Currently, you have been warned 1 times!
Provocotive thread & topic

Provoke gak tu. Hati tu bila sakit, mcm tu lah yer kan ibnur

sebelum solat baik beriman dulu...