CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Trend rakyat Malaysia memakai jam kalori

Prickford replied at 13-4-2017 12:29 PM
Ah! Ni semua pakai jam kalori sebab nak action je lebih. Exercise malas!

Kan. Ingat jam tu blh kuruskan badan ke klu kita tak exercise.

krustykrab replied at 13-4-2017 10:48 AM
tepat sekali....yg naik bas, lrt , yg gumuks2 ni diwajibkan bayar2X ganda, kalau taknak bayar lebi ...

Larat ke berdiri, harus semput semput nafas kena berdiri

Jiran kat atas ni ada budak2 kolej. Muda2 lg dlm 20 an tp badan, kurrr semangat kata org tua. Dah serupa beberapa ekor badak sumbu. Apalah anak2 dara badan mcm badak sumbu ni. Huduh benor. Klu bab mkn bukan laju saja, tp klu di ajak exercise mcm2 alasan.

Peterpan17 replied at 13-4-2017 12:30 PM
Hansuang sgt kan Makneng?? Truth hurt gitu. Org gemuk ni mmg menyusahkan. Badan derang saja dah am ...

Yg tua2 tu mak lapang dada hampunkan uolls kira mcm damage done kekdahnya. Tp yg memuda ni hah, rasa nak rembat je muntot yg lebor 2,3 seat tu. Geram mak haeh!!

chinta89 replied at 13-4-2017 11:07 AM
alasan org x nak join ni, xde masa. sibuk bila blk rumah.

TAPI bab ajak makan lps office hour s ...

hahahaha! aku ramai gak manusia begini yg aku kenal. Ajak senam mcm2 alasan, peninglah, hari ni rasa nak demamlah bla bla bla. Tp bila aku ckp jom mkn, hah!! ko. Dah smp ke pintu pdhal aku blm smp lg kat tmpt dia. Teruk benor perangai org Msia ni. Dlm otak derang 24 jam fikir psl mkn. Mulut mengunyah nom nom nom ada hati nak kata diet. Sebenarnya kita tak perlu diet utk kurus pun. Yg penting senam dan cara pemakanan yg betul. Ini pukul 12 tengah mlm pun dok fikir nak kunyah apa lg. tidolah wei!! bukan mentekdarah.

makneng replied at 13-4-2017 12:42 PM
Yg tua2 tu mak lapang dada hampunkan uolls kira mcm damage done kekdahnya. Tp yg memuda ni hah, ra ...

samalah Makneng. Klu nenek2 atuk2 tu, aku lapang dada sajalah, ini yg muda2 belia baru awal 20 an badan dah serupa badak sumbu. Ko mkn hapa wei!! smp jd badak sumbu. Nak jd badak sumbu tu lantaklah ko lahkan. Asal ko jgn amik ruang org lain. Siot sgt.

palmolive replied at 13-4-2017 10:55 AM
orang malaysia ni kalo shopping tu boleh drive thru dah lama buat dah..
lagi mau cakap pasal jam ka ...

Klu boleh parking depan pintu rmh pun lg bagus. Klu nak pigi spital ke soping mall pun klu blh depan pintu. Naik lrt tu pun klu boleh train tu turun depan pintu rumah. Jln kaki 5 minit pun malas. Mana tak gemok mcm badak. Tgklah baru ni aku baca kat news jumlah pesakit diabetes kat Msia ni meningkat 3.5 juta. 10% of the country population. Last year office mate, baru umur 36 thn sakit buah pinggang, heart problem & ntah apa2 lg aku pun tak tau. Skrg ni barulah gigih nak exercise. Buah pinggang ko dah fail baru nak exercise, apa kejadah.

Follow Us
wana pakai garmin yang cikai jer tu
cikai2 mahal jugak noks

makneng replied at 13-4-2017 08:35 AM
Wpun kata2 dek peter sgt hansuang mak terpaksa setuju yachhh! Bukan  dlm flight jah, dlm lrt pon s ...

yg ni kaknab setuju...kalau seat dlm ktm tu mmg ngam2 la kaknab duduk....pastikan nmpk lagi garisan border tu kat dua2 belah so kita tak mkn space org sebelah, sekali yg duduk sebelah kita tu gumok gedempol...aduuhh, rasa sesak napas kaknab ni...aku yg tersepit.

~boolean replied at 13-4-2017 11:45 AM
Tapi samada kau sedar atau tak, makin ramai ummah meleis dah rajin menempel diri di taman2 dan gym ...

Mmg trend pun skrg bbnu meramaikn diri kt gym.. Skit2 nk brselfie.. Biceps br naik besar telur puyuh dh start pakai singlet nk tunjuk kt org

Peterpan17 replied at 13-4-2017 12:50 PM
Klu boleh parking depan pintu rmh pun lg bagus. Klu nak pigi spital ke soping mall pun klu blh dep ...

memang style last minute..dh sakit baru nak cari ubat

Edited by capiloton at 13-4-2017 01:37 PM

sapa yg nak kurus, try intermittent fasting.
ni diet hugh jackman wolverine.

10pm - 2pm = 16 jam, puasa makan (minum air kosong banyak)

2pm - 10pm = 8 jam, waktu makan
mkn macam biasa, lunch + fruit snack + dinner + fruit snack.
limit high carbs food, limit processed food, limit sugar intake, limit red meat intake.
petang exercise - skipping rope or burpee. ini semua bole buat kat rumah or opis.

bila food intake kurang, sebab skip breakfast, logiknya kalori pun kurang.
kalau puasa dalam tempoh 12 jam, badan akan start bakar fat cell for energy.
so konfem akan ada weight loss.
tak payah pakai jam fitness mahal pun boleh fit n kurus.

Edited by chinta89 at 13-4-2017 01:47 PM
Peterpan17 replied at 13-4-2017 12:46 PM
hahahaha! aku ramai gak manusia begini yg aku kenal. Ajak senam mcm2 alasan, peninglah, hari ni ra ...

diorg x paham konsep. Tak paham perkara plg penting ialah jaga makan. senaman hanya membantu je.

owh ye ade sorg kawan aku ni.. beli alat yg gantung kat tekak, katanya boleh detect berapa langkah sehari. duk opis asik tgk berapa langkah dah (bajet2 ke sana ke mari sibuk dah dikira senaman). siap beli timbang sukat lagi berat makanan. beli mangkuk utk org diet tu supaya 'faham' istilah nasi 1 mangkuk kecik tu, mangkuk sebesar mana saiznya. beli bola besar tu nk bsenam. dumbell bagai.

ak yg x beli semua tu dikata eh ko x beli ape2 pun, xpegi bsenam pun, kata diet? (perghh... perlu heboh ke ak diet, ape aku makan, aku duk rumah pegi jogging keliling dekat2 tu je, buat zumba.).

ak bukan nk kondem ape yg dia buat utk turunkan berat badan, masalahnya sehari dua je, lps tu makan x ingat dunia. alasan dia "ala hari ni je la, ak diet dah dua hari. kira cheat day lah"  ko ghase??

wtf baru dua hari diet lps tu makan mcm setahun x jumpa nasikkkk dan burger???

Tgk badan dan cara pemakanan gak. Kalau badan cun dan pemakanan jaga ok la pakai jam cenggitu. Kalau badan selambak pastu lepak minum teh memang nak mintak kena maki laaaa

palmolive replied at 13-4-2017 01:14 PM
memang style last minute..dh sakit baru nak cari ubat

dah sakit kronik tu mcm mana lg nak buat. Telan ubat sajalah. Klu nak exercise pun susah psl sakit tu kdg2 datang blk. Dia tak blh joging psl heart problem. So kena jalan jalan dulu. Dah sakit baru nak exercise. Itu psl org tua tua kata cegah sebelum parah. Bukan dah parah baru nak cegah.

Orang lain berpeluh sebab excercise depa berpeluh sebab semangat makan. Lagi peluh lagi nikmat makan

chinta89 replied at 13-4-2017 01:37 PM
diorg x paham konsep. Tak paham perkara plg penting ialah jaga makan. senaman hanya membantu je.
...

hahahahah!! kan. Itu psl aku ckp bersenam dan jaga pemakanan itu rutin bukan hobi. Contoh kat atas tu bg contoh diet Hugh Jackman. Aku tak pernah diet pun. Kami mkn sarapan mcm biasa. Sarapan tu penting. Tp klu dah mlm kami tak mkn nasi atau yg heavy psl dah mlm. Kami mkn buah dan sayur. Tenghari mkn nasi. Masalah dgn org Msia ni, buah dgn sayur tak suka mkn. Klu masak sayur pun dah lembek2 sayur layak utk kambing mkn saja. Sedangkan sayur tak perlu di masak smp layur. Hilanglah zatnya. Suka minum manis2. Klu mkn lunch atau dinner mesti air manis. Tak blh ke minum air masak saja.

Lg satu org Msia ni suka mkn junk food mcm mcd,kfc tu suma. Kita org benda2 tu, setahun sekali baru terasa nak mkn benda2 tu. Process food actually very bad for health tp itulah yg org kita suka mkn. Bulan lepas kami sebulan holiday kat Europe, 4 hari terakhir baru mkn nasi kat Msian Hall punya cafe. Tp sebelum2 tu, takde pun mkn nasi. Mkn seadanya. Siap kwn2 tanya, korang tahan ke takde nasi, tak rindu ke makanan Msia. Honestly kita org tak mati pun tak mkn nasi. Byk saja makanan yg blh di mkn. Perangai org Melayu ni klu pigi oversea, alasan nak angkut periuk belanga, tak blh mkn makanan derang, tekak ni tekak melayu. pfff!!! Kita org aman2 saja makan makanan kat sana, takde juga mengelupur nak mkn makanan Malaysia @ Melayu.

chinta89 replied at 13-4-2017 09:39 AM
beli jam wat ape?? sendiri makan ikut kalori, pegi bersenam, ikut cara yg betul utk kuruskan badan,  ...

Hahahhahahaha...terbaik nakkk..

Peterpan17 replied at 13-4-2017 02:13 PM
hahahahah!! kan. Itu psl aku ckp bersenam dan jaga pemakanan itu rutin bukan hobi. Contoh kat atas ...

part fast food, aku setuju.

skg ni bykkedai2 ala hipster yg letak mayo lebih, sos itu lebih, fries lebih, meatball lebih... segala berkalori tgi semua ade lah. nak2 lg skg, makanan divariasikan :  kepok lekor cheese, shell out, ayam goreng letak sos/mayonis bermacam2 jenis melimpah ruah bersama extra nugget etc.

lagia de hati nak pakai jam kalori.

Edited by Peterpan17 at 13-4-2017 02:33 PM
chinta89 replied at 13-4-2017 02:22 PM
part fast food, aku setuju.

skg ni bykkedai2 ala hipster yg letak mayo lebih, sos itu lebih, fr ...

Gross!! ari tu aku gi Tesco Ampang, aku park jauh sikit dr Tesco. Tengah jln nak amik keta nmpk budak ni jual pisang goreng cheese dan ada top up utk coklat. Aku ckp mkn ni, sikit ari lg korang semua msk spital. Imagine mkn pisang goreng dgn cheese dan di tambah coklat.

Mkn kat luar mmg blh cari penyakit. Psl tu kami mmg dr dulu breakfast dan lunch masak sendiri di rumah. Siapkan bahan2 a nite before baru masak saja pagi2 dan simpan dlm bekas bawa gi ofis. Mkn juga di luar tp jarang. Blk rumah aku kat KK pun mak kami masak. Mmg jarang mkn kat luar.

Psl tu bila kawan2 tanya mcm mana korang maintain badan dr zaman kolej smp skrg. Diet apa. Aku balas senang saja, takde diet. Tp rutin harian jaga pemakanan dan keep on exercise.  Bila 2 benda di jadikan rutin, tak perlu diet pun maintain kurus. Yg korang dok diet sana sini tp kurusnya idak. Mcm mana.

fleksibel cemana tu