CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Trend rakyat Malaysia memakai jam kalori

aku pakai xiaomi 2.. ok la..aku banyak berjalan jgk lepas tu naik tangga klu nak masuk opis..
hp huawei aku pun ada apps mcm ni jgk.. keluar kat screen tu brp banyak aku berjalan..

Peterpan17 replied at 13-4-2017 02:32 PM
Gross!! ari tu aku gi Tesco Ampang, aku park jauh sikit dr Tesco. Tengah jln nak amik keta nmpk bu ...

Itu yg akak tllihat rakyat Malaysia Lucu. Cakap takde duit minyak naik harga barang naik tapi masih makan di luar. Sekalugus support harga barang2 yg naik tu. Masak sendiri malas. Air mesti manis. Tak manis take puas kononnya.

Peterpan17 replied at 13-4-2017 12:39 PM
itulah masalahnya bila benda benda yg sepatutnya jd rutin harian kita jd trending. Bila trend abis ...

mmg jd trending.. org senam kat taman dia senam gak.. kasut sukan bagai.. lari Xseberapa.. tapi kat tangan kopok lekor lepas tu,hotdog cucuk2. kihkih..  

sorry to say.. org gemuk suka cari alasan xda masa g gym, xda masa g taman itu ini. padahal kat umah dlm bilik boleh senam... xtahu?? youtube tu melambak2 cara workout..tolong lah jgn bg banyak alasan. aku mmg pantang org2 gemuk yg gemuk sbb sifat pentingkan perut..  (ni bercerita sambil terbayang housemate aku masa study,penyiksaan ok.dia selalu tanya knp aku nak marah, xnak share basuh baju.. sbb bau kempam,bau hanyir telur tu..    menyakitkan hati aku keluar lepastu patah balik masuk bilik.. dia kantoi mencekik peanut butter aku makan gitu je satu botol guna tangan.)

JeNaB_PopPop replied at 13-4-2017 12:54 PM
yg ni kaknab setuju...kalau seat dlm ktm tu mmg ngam2 la kaknab duduk....pastikan nmpk lagi garisa ...

Khenn kak nab poppop. I feel you. Kdg2 tu jd daging beger yach dihimpit sang gerga.

Kira jer kalori, badan macam tong. Yang penting niat.... tak gitew

white_musk replied at 13-4-2017 02:52 PM
Itu yg akak tllihat rakyat Malaysia Lucu. Cakap takde duit minyak naik harga barang naik tapi masi ...

Kan akak white. Mulut nom nom nom kunyah junk food mcd atau kfc sambil merungut harga barang mahal. Ironik sgt. Aku walaupun mampu, tak kuasa nak mencekik mcd dgn kfc yg ntah hapa hapa. Itu bukan makanan utk manusia.
Ada sekali tu aku tgk satu brader beli nasi lemak. Dgn lauk telur goreng, kerang sambal, ayam masak merah dgn nasi tambah. Sekali bila byr kena charge RM12. Terus terjegil mata dia. ek eleh!! Buat buat jegil mata pula. Dah tu ko mkn mcm nak pergi kerja sawah atau potong getah. Banting tulang pdhal kerja blkg komputer besarkan lemak perut.

Follow Us
Super-M replied at 13-4-2017 03:07 PM
mmg jd trending.. org senam kat taman dia senam gak.. kasut sukan bagai.. lari Xseberapa.. tapi ka ...

kekekekek!! lawak aku baca post ko ni. Sungguh lawak. Perangai buruk sungguh pi colek peanut butter smp abis. Tak semenggahnya. choy!! sgt.

Org gemuk mmg gross. Mulut kunyah kunyah nom nom nom pastu merungut badan tak mau turun. ptui!!

LadyDiddy replied at 13-4-2017 11:31 AM
Tak amik bf tu salah satu punca gemuk gak tu...skip bf pastu time lunch lapar melantak macam 10 ha ...

Eh, mana ada punca utama pertambahan berat badan. Breakfast sebenarnya overrated untuk orang orang yg tidak banyak menggunakan tenaga fizikal pada waktu pagi.

Skip breakfast adalah pemacu utama pengurangan berat badan aku dari 73 kg ke 67 kg.

Cuba Google intermittent fasting...

Neraka Bulan replied at 13-4-2017 08:18 PM
Eh, mana ada punca utama pertambahan berat badan. Breakfast sebenarnya overrated untuk orang orang ...

Idok ler iols berkata skip breakfast tu punca utama...iols maksudkan kalau skip breakfast tapi time lunch tu melantak macam tak makan berhari2 disebabkan lapar dari pagi maka tiadalah gunanya skip breakfast itu...kengkawan ofis iols ramai yg begini
Kalau makan berpada2 idokla mendatangkan kegemukan..
To me personally, yg paling bagus is makan makanan seimbang and sihat...eat better not less gitu...this worked for me

Peterpan17 replied at 13-4-2017 06:33 PM
Kan akak white. Mulut nom nom nom kunyah junk food mcd atau kfc sambil merungut harga barang mahal ...

Bab nasi lemak tu kelakar bai.
Kena pulak pakai jam kalori

Peterpan17 replied at 12-4-2017 06:47 PM
Kan. Yg jenis bau badan kepam ni, cuba suruh cium ketiak sendiri dulu wangi ke idak. Apasal malas  ...

Bertabah la sis, sila bawa perfume spare, mcm me buat mcm tu la

wajevo replied at 14-4-2017 11:17 AM
Bab nasi lemak tu kelakar bai.
Kena pulak pakai jam kalori

Kan. Dah melantak mcm babi boleh pula buat buat terkejut bila time membayar

-electrifying- replied at 14-4-2017 11:59 AM
Bertabah la sis, sila bawa perfume spare, mcm me buat mcm tu la

Rasanya skrg ni klu naik flight, standby botol kecik perfume buat sedut2 klu ada org busuk kepam kat sebelah.

Peterpan17 replied at 14-4-2017 05:22 PM
Rasanya skrg ni klu naik flight, standby botol kecik perfume buat sedut2 klu ada org busuk kepam k ...

hahaha terbaik sis

Peterpan17 replied at 14-4-2017 05:21 PM
Kan. Dah melantak mcm babi boleh pula buat buat terkejut bila time membayar

Meleise meleise

Kejam nya komen masing2. Moga yang gundu terus nekad workout.

chinta89 replied at 13-4-2017 10:31 AM
lifestyle tak nak ubah, sibuk je nak beli itu ini. mmg kelakar yg beli jam ni hahaha~

kawan iol ...

Mak ai selera.  

Aku galak ja depa depa ni beli jam2 hebat ni sbb semua hangat2 taik babi exercise. Lepas dah boring nanti diaorg jual la 2nd hand at 60% of price..huhuhu

Aku rasa macam jam kalori ni  tak perlu kot. Ye lah nak buat apa kau beli mahal2. Lepas tu kau tak jaga langsung kesihatan kau. Makan bagai nak rak. Senam takde.

Senang je nak kekal sihat. Macam aku, aku akan ikut program senaman lah apa lah yg berkaitan dengan kesihatan dekat luar. Dari situ kau boleh kekal sihat sekaligus dapat kenal bro-bro and sis-sis yg badan lebih fit and stamina lebih kuat dari kau. Hahaha. Boleh sharing any tips dengan dorang. Haha.

bukan dlm smart phone ada apps utk kira calories dan kira berapa ratus kita menapak satu hari?

IMO yg ada anak anak elok beli jam gizmo -- yang boleh detect mana anak kita berada dan anak boleh call kita melalui gizmo watch ini. Tak perlu beli anak phone bagai.