CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 5540|Reply: 69

Peringatan 12 Kaum Yang Allah Swt Binasakan Yang Diceritakan Dalam Al-Quran

Berikut adalah kaum-kaum yang dibinasakan.Kaum Nabi NuhNabi Nuh berdakwah selama 950 tahun, namun yang beriman hanyalah sekitar 80 orang. Kaumnya mendustakan dan memperolok-olok Nabi Nuh. Lalu, Allah mendatangkan banjir yang besar, kemudian menenggelamkan mereka yang ingkar, termasuk anak dan istri Nabi Nuh (QS Al-Ankabut : 14).

Kaum Nabi Hud
Nabi Hud diutus untuk kaum Ad. Mereka mendustakan kenabian Nabi Hud. Allah lalu mendatangkan angin yang dahsyat disertai dengan bunyi guruh yang menggelegar hingga mereka tertimbun pasir dan akhirnya binasa (QS Attaubah: 70, Alqamar: 18, Fushshilat: 13, Annajm: 50, Qaaf: 13).

Kaum Nabi Saleh
Nabi Saleh diutuskan Allah kepada kaum Tsamud. Nabi Saleh diberi sebuah mukjizat seekor unta betina yang keluar dari celah batu. Namun, mereka membunuh unta betina tersebut sehingga Allah menimpakan azab kepada mereka (QS ALhijr: 80, Huud: 68, Qaaf: 12).Kaum Nabi LuthUmat Nabi Luth terkenal dengan perbuatan menyimpang, yaitu hanya mau menikah dengan pasangan sesama jenis (homoseksual dan lesbian). Kendati sudah diberi peringatan, mereka tak mau bertobat. Allah akhirnya memberikan azab kepada mereka berupa gempa bumi yang dahsyat disertai angin kencang dan hujan batu sehingga hancurlah rumah-rumah mereka. Dan, kaum Nabi Luth ini akhirnya tertimbun di bawah reruntuhan rumah mereka sendiri (QS Alsyuaraa: 160, Annaml: 54, Alhijr: 67, Alfurqan: 38, Qaf: 12).

Kaum Nabi Syuaib
Nabi Syuaib diutuskan kepada kaum Madyan. Kaum Madyan ini dihancurkan oleh Allah karena mereka suka melakukan penipuan dan kecurangan dalam perdagangan. Bila membeli, mereka minta dilebihkan dan bila menjual selalu mengurangi. Allah pun mengazab mereka berupa hawa panas yang teramat sangat. Kendati mereka berlindung di tempat yang teduh, hal itu tak mampu melepaskan rasa panas. Akhirnya, mereka binasa (QS Attaubah: 70, Alhijr: 78, Thaaha: 40, dan Alhajj: 44).Selain kepada kaum Madyan, Nabi Syuaib juga diutus kepada penduduk Aikah. Mereka menyembah sebidang padang tanah yang pepohonannya sangat rimbun. Kaum ini menurut sebagian ahli tafsir disebut pula dengan penyembah hutan lebat (Aikah) (QS AlHijr: 78, Alsyuaraa: 176, Shaad: 13, Qaaf: 14).

Firaun
Kaum Bani Israil sering ditindas oleh Firaun. Allah mengutus Nabi Musa dan Harun untuk memperingatkan Firaun akan azab Allah. Namun, Firaun malah mengaku sebagai tuhan. Ia akhirnya tewas di Laut Merah dan jasadnya berhasil diselamatkan. Hingga kini masih bisa disaksikan di museum mumi di Mesir (Albaqarah: 50 dan Yunus: 92).Ashab Al-Sabt.Mereka adalah segolongan fasik yang tinggal di Kota Eliah, Elat (Palestina). Mereka melanggar perintah Allah untuk beribadah pada hari Sabtu. Allah menguji mereka dengan memberikan ikan yang banyak pada hari Sabtu dan tidak ada ikan pada hari lainnya. Mereka meminta rasul Allah untuk mengalihkan ibadah pada hari lain, selain Sabtu. Mereka akhirnya dibinasakan dengan dilaknat Allah menjadi kera yang hina (QS Al-Araaf: 163).

Ashab Al-Rass
Rass adalah nama sebuah telaga yang kering airnya. Nama Al-Rass ditujukan pada suatu kaum. Konon, nabi yang diutus kepada mereka adalah Nabi Saleh. Namun, ada pula yang menyebutkan Nabi Syuaib. Sementara itu, yang lainnya menyebutkan, utusan itu bernama Handzalah bin Shinwan (ada pula yang menyebut bin Shofwan). Mereka menyembah patung. Ada pula yang menyebutkan, pelanggaran yang mereka lakukan karena mencampakkan utusan yang dikirim kepada mereka ke dalam sumur sehingga mereka dibinasakan Allah (Qs Alfurqan: 38 dan Qaf ayat 12).

Ashab Al-Ukhdud
Ashab Al-Ukhdud adalah sebuah kaum yang menggali parit dan menolak beriman kepada Allah, termasuk rajanya. Sementara itu, sekelompok orang yang beriman diceburkan ke dalam parit yang telah dibakar, termasuk seorang wanita yanga tengah menggendong seorang bayi. Mereka dikutuk oleh Allah SWT (QS Alburuuj: 4-9).

Ashab Al-Qaryah
Menurut sebagian ahli tafsir, Ashab Al-Qaryah (suatu negeri) adalah penduduk Anthakiyah. Mereka mendustakan rasul-rasul yang diutus kepada mereka. Allah membinasakan mereka dengan sebuah suara yang sangat keras (QS Yaasiin: 13).

Kaum Tubba’
Tubaa adalah nama seorang raja bangsa Himyar yang beriman. Namun, kaumnya sangat ingkar kepada Allah hingga melampaui batas. Maka, Allah menimpakan azab kepada mereka hingga binasa. Peradaban mereka sangat maju. Salah satunya adalah bendungan air (QS Addukhan: 37).

Kaum Saba
Mereka diberi berbagai kenikmatan berupa kebun-kebun yang ditumbuhi pepohonan untuk kemakmuran rakyat Saba. Karena mereka enggan beribadah kepada Allah walau sudah diperingatkan oleh Nabi Sulaiman, akhirnya Allah menghancurkan bendungan Marib dengan banjir besar (Al-Arim) (QS Saba: 15-19)

good info

Semestinya! Orang2 yg bodoh piang PASTI kena bala dariNya.

Agak2, kamu semua dalam list bakal kena balaNya tak? Hehehehehe

MohdNizamCY replied at 13-4-2017 07:14 PM

Agak2, kamu semua dalam list bakal ken ...

Agak2, kamu semua dalam list bakal kena balaNya tak? Hehehehehe

teruk punya sifat hang ni nizam ooiii
dahlah mengharapkan bala utk makhluk yg lainnye
kononnya hang tu lah yg paling baik

lagipun sekadar bala kat dunia ni, taklah perlu digundahkan sangat
kerana itu juga dapat menebus dosa2, dan mendekatkan diri padanya

HADITH NABI: SEJAHAT-JAHAT MANUSIA DI ATAS MUKABUMI ADALAH ULAMAK
DARI MEREKA TIMBULNYA FITNAH DAN KEPADA MEREKA KEMBALINYA FITNAH

hang tak tau ke apa fitnah terbesar yg pembelit/penipu/perasannnnn cam hang akan dapat???

orangbesi replied at 14-4-2017 01:04 AM
Agak2, kamu semua dalam li ...

Sekurang2nya, saya dah pernah tengok syurga melalui mimpi orang lain sambil saya menyatakan akan rupanya, keadaan orangnya, pakaian mereka dan sebagainya. Sekurang2nya, yg tidak menceritakan mimpi neraka, saya JELASKAN mengenai mimpi neraka mereka hingga muka jadi pucat dan keluh-kesah.

Orang spt kamu, buat masa ini layak kekal di neraka jahannam aje. Fakta ini khas utk orang yg bodoh serta piang spt kamu.

Setakat ini, saya dah tgk byk perkara yg melibatkan mimpi orang lain akan tetapi dijelaskan oleh saya. Dan belum lagi ada ulama2 yg mendetailkan sesuatu mimpi itu samaada ianya benar ataupun palsu MELAINKAN saya sorang aje tau! (hakikat). Adakah orang spt saya memfitnah? Mungkin, sebelum ini, saya byk belajar mengenai fitnah dari sisiNya, dan semestinya! saya lebih faham makna fitnah dari kamu yg sememangnya cuba drag saya utk sangkut dgn apa nama tu "pengganas" melalui fitnah2 dan ideologi kebodohan nyata dari bangsa kafir harbi termasuklah kamu? Kamu punya standard anjing kurap, yg kamu namakan itu tidak menjejaskan langsung petunjukNya wahai si bodoh piang

Orang spt kamulah PEMBELIT lagi penipu nyata. Bersikap nak jaga maruah? Jika hak Allah kamu sanggup persendakan, hak malaikat jibrail lagi kamu persendakan, kamu itu ibarat bangsa kafir harbi yang Maha Sombong Lagi tak layak langsung masuk ke syurgaNya (hakikatnya).

Kamu suka permainkan Islam? Standard bodoh piang nyata nak kata "tak fitnah agama"? AlQuran itu sumber rujukkan. Bantah aje AlQuran, TAK LAYAK MASUK SYURGA PUN! Dan pastilah, kamu berserta syaitan2 taghut a.k.a yakjuj dan makjuj.

Bodoh piang akan tetap juga bodoh piang. Perasan diri itu layak ke syurga? Read my word carefully "KAMU TAK LAYAK LANGSUNG MASUK KE SYURGANYA".

Mabuk todi ke anjing kurap? Dah lupa kamu hina diri kamu dgn nama anjing kurap? BODOH PIANG bila kawan2 kamu salam dgn kamu tapi tak samak tangan yg pegang anjing kurap? Tangan anjing kurap kamu tu, lesen utk masuk  ke nerakaNya (bodoh piang hingga tak gheti ilham itu milik Allah)?  

Follow Us
Edited by MohdNizamCY at 14-4-2017 03:03 PM

Pasti Allah akan turun bala "anjing kurap" itu kpd kamu tak lama lagi. Bila datang bala itu, saya akan soal kamu "kamu itu tak layak masuk syurga pun dan mati pun layak kafir harbi aje" ( pintu taubat tertutup waktu kena bala).

Tak kena lagi, leh buat tuduhan mcm2, bila kena sekali, aku nak tengok, anjing kurap bersama dgn geng bodoh piang nak datang tebus guna duit bodoh piang? Juga dgn ulama2 bodoh piang?  

Edited by Lagubestbest at 14-4-2017 04:06 PM

Kepada kaum nabi Muhammad, jangan dok buat perangai mulia sangat lah. Kita hidup di zaman ditangguhkan bala je sebab semua kemungkaran yang kaum dulu-dulu buat, semua kita buat weh. Kalau diikutkan, kita layak dapat kebinasaan berganda-ganda.

1. Perangai mendustakan nabi macam kaum nabi hud. Elok-elok ada.
2. Perangai LGBT macam kaum nabi saleh.  Elok-elok ada.
3. Perangai menipu dalam perniagaam macam kaum nabi Syuaib.  Elok-elok ada.
4. Perangai mengaku tuhan macam firaun.  Elok-elok ada.
5. Perangai sembah patung macam kaum Ashab Al-Rass.  Elok-elok ada.
6. Perangai atheis menolak tuhan macam kaum Ashab Al-Ukhdud.  Elok-elok ada.
7. Perangai Syiah menolak kerasulan macam kaum Ashab Al-Qaryah. Elok-elok ada.
8. Perangai kutuk keesaan Allah macam kaum Tubba'. Elok-elok ada.
9. Perangai niat saja tak nak beribadah tak solat macam kaum Saba. Elok-elok ada.

MohdNizamCY replied at 14-4-2017 02:47 PM
Sekurang2nya, saya dah pernah tengok syurga melalui mimpi orang lain sambil saya menyatakan akan r ...

[tr][/tr]
[tr][/tr]
Sekurang2nya, saya dah pernah tengok syurga melalui mimpi orang lain sambil saya menyatakan akan rupanya, keadaan orangnya, pakaian mereka dan sebagainya. Sekurang2nya, yg tidak menceritakan mimpi neraka, saya JELASKAN mengenai mimpi neraka mereka hingga muka jadi pucat dan keluh-kesah.
Orang spt kamu, buat masa ini layak kekal di neraka jahannam aje. Fakta ini khas utk orang yg bodoh serta piang spt kamu.
Setakat ini, saya dah tgk byk perkara yg melibatkan mimpi orang lain akan tetapi dijelaskan oleh saya. Dan belum lagi ada ulama2 yg mendetailkan sesuatu mimpi itu samaada ianya benar ataupun palsu MELAINKAN saya sorang aje tau! (hakikat). Adakah orang spt saya memfitnah? Mungkin, sebelum ini, saya byk belajar mengenai fitnah dari sisiNya, dan semestinya! saya lebih faham makna fitnah dari kamu yg sememangnya cuba drag saya utk sangkut dgn apa nama tu "pengganas" melalui fitnah2 dan ideologi kebodohan nyata dari bangsa kafir harbi termasuklah kamu? Kamu punya standard anjing kurap, yg kamu namakan itu tidak menjejaskan langsung petunjukNya wahai si bodoh piang

laaaa aku ingatkan hang dah tengok syurga dgn mata sendiri
rupanya hang tengok syurga melalui mimpi org lain

patut lah meroyan mereng teruk sangat   terperasannnnn lah ni kan

fitnah leee pasal banyak ayat hang bercanggah dgn AL QURAN dan HADITH NABI
AYAT2 MUTASHABIHAH hang syok pegang kuat2 konon dgn MENINGGALKAN AYAT2 MUHKAMAT, BURUK KELAKUAN MEREKA INI
hang kalau dok sembang tak ada perasaan riak takabur sombong ujub dan perasan, tak boleh ke nizam ooiiii
macam hang kata hang sorang je yg tau - ni ayat perasan namanye ni tau
kalau sekadar bodoh tu tak palah kat dunia
tapi sombong bukan main ni, ni yg buat hang teruk sangat ni nizam
tak insaf2 ke lagi ni

orangbesi replied at 14-4-2017 04:19 PM
[/td][/tr]

orangbesi 8-4-2017 02:01 PM 282#
Quote: MohdNizamCY replied at 8-4-2017 01:39 PM
Nak bagitau ni, aku dah lama tak bermimpi. Malam tadi aku mimpi puting beliung besar dan aku selam ...

Nak bagitau ni, aku dah lama tak bermimpi. Malam tadi aku mimpi puting beliung besar dan aku selamatkan orang2 bodoh piang mcm hang hingga hilang puting beliung tu. Kalau dah gamak bodoh piang, tak yah kamu komen lagi bagus. Kang puting beliung tu angkut hang gi naik atas, barulah nama "I believe I can fly"!!

wow si nizam mimpi puting beliung lah
leh plak si nizam ni selamatkan org lain
fuh hebat tol lah si puting beliung tu kan
aku pun mimpi gak- tapi ciput je
aku mimpi tengah dok garu ketiak, yg hang dok tenggek celah ketiak aku tu napa nizam???
geli lah camni tauuuuu

[/td][/tr]

Langau ke tu?  

[/td][/tr]

orangbesi 16-1-2017 12:37 AM 57#
Quote: MohdNizamCY replied at 15-1-2017 12:37 PM
MURSYID PASTI WUJUD! Apakah dalilnya mursyid wujud dizaman ini?

Pada surah Al-Baqarah ayat tera ...

MURSYID PASTI WUJUD! Apakah dalilnya mursyid wujud dizaman ini?
Pada surah Al-Baqarah ayat terakhir antara doa yg Allah tetapkan kpd para Mursyid yg MEMAHAMI agar beramal sesuai dgn kemampuan diri.

mana dia perkataan murshid tu????
baca mai hadith nabi, aku pun teringin nak dengark gak
manalah tau hang ni pun golongan penipu dan bidaah je

kalau ada lah yg benar2 terpelihara, adakah dia dah boleh lari dr ujian TUHANNYA
ADAKAH KAMU MENGAKU BERIMAN SEBELUM DIUJI?

CELAKALAH MEREKA YANG SOLAT.......................

awat hang ingat senang ke nak terpelihara ni
contoh terbaik, NABI sendiri hang ada dok belek2 ke kisah2 DIA ni?
leh ke ikut akhlak seorang yg BENAR2 DIDEKATKAN
adakah dia mengaku DIA pun murshid gak????

[/td][/tr]

memang lee celaka manusia yg ditakdirNya lebih hina dari anjing kurap? Siapakah manusia yg bodoh piang itu yg celakalah solatnya?  

MohdNizamCY replied at 14-4-2017 02:56 PM
Orang spt kamulah PEMBELIT lagi penipu nyata. Bersikap nak jaga maruah? Jika hak Allah kamu sanggu ...

Kamu suka permainkan Islam? Standard bodoh piang nyata nak kata "tak fitnah agama"? AlQuran itu sumber rujukkan. Bantah aje AlQuran, TAK LAYAK MASUK SYURGA PUN! Dan pastilah, kamu berserta syaitan2 taghut a.k.a yakjuj dan makjuj.

ISI KANDUNGAN AL QURAN;
JANGAN KAMU HINA GOLONGAN YANG LAINNYE .......hang kan yg selaluuuuu langgar
LUNAKKAN SUARAMU........apasal hang suka tinggikan diri ni, hang langgar lagi kan
PUJI2AN HANYA BAGI ALLAH ....yg hang dok puji hang sorang yg tau tu napa nizam
ALLAH BERI PETUNJUK.........yg hang dok kalut sapa2 tak layak masuk syurga ni napa, kacau HAK ALLAH je

habis siapa yg selalu main2 ni nizam ooiiiii
hang ni dah habis terencat akal ke sampai meroyan teruk sangat ni nizam
dah la semua persoalan tak nak jawab/balas, lari terkangkang-kangkang je le yg hang tau

[/td][/tr]

Hehehee, byk modal nih. Nak ushar? Ayat poyo dari sekoq anjing kurap. Wakakakaaka.

BODOH PIANG SIIOT  

orangbesi replied at 14-4-2017 04:26 PM
Kamu suka permainkan Islam? Standard bodoh piang nyata nak kata "tak fitnah agama"? AlQuran itu su ...

Kafir harbi spt kamu memang Allah dah lama hina pun. Lebih teruk ketika Dia ilhamkan kebodohan nyata dgn menghina diri kamu sendiri lebih teruk dari anjing kurap?

Itulah bodoh piang nyata. Cium taik sendiri yer

Kamu suka permainkan Islam? Standard bodoh piang nyata nak kata "tak fitnah agama"? AlQuran itu su ...

Eh? Anjing kurap MANA PERNAH jawab soalan pun.

Tu yg BODOH PIANG hingga hari ini tue  

Anjing kurap mana gheti agama pun. Beromen, kote dan babi pun tak faham. Celah lagi NAK SEMBANG bab agama?

Kepala kote anjing kurap ke tu?  

Anjing kurap memang Allah yg beri petunjuk pun. Tu pasal lee bodoh piang kerana menghina diri sendiri anjing kurap?

Standard bodoh piang TAK AKAN BERUBAH! Anjing kurap kote kulop ek?  

MohdNizamCY replied at 14-4-2017 04:26 PM
memang lee celaka manusia yg ditakdirNya lebih hina dari anjing kurap? Siapakah manusia yg bodoh p ...

memang lee celaka manusia yg ditakdirNya lebih hina dari anjing kurap? Siapakah manusia yg bodoh piang itu yg celakalah solatnya?

setakat hina di pandangan manusia........biasa aja
manusia yg lalai dek dunia dan perhiasannya

CELAKALAH MEREKA YANG SOLAT
IAITU MEREKA YANG LALAI SOLATNYA
DAN RIAK
DAN ENGGAN MENGANJUR PERKARA KEBAIKAN

SESUNGGUHNYA SOLAT ITU DAPAT MECEGAH PERBUATAN KEJI DAN MUNGKAR

dgn perangai hang yg sombong ujub perasan dok fitnah ghibah adu domba ni
gamaknya hang tak bersolat lagi niiiiii kannnnnn
atau hang sekadar dok tunggang tonggek saja kononnya mengadap TUHAN kannnnnn
atau lebih tepat - BERTUHANKAN HAWA NAFSU