CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17644|Reply: 207

Aku ni tak normal ke?

Post time 23-4-2017 12:22 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hai,

Aku ada masalah yg aku rasa tak masuk akal. Sorry jgn kecam. Kisahnya mcm ni. Aku dah bertunang, and tunang aku tu ada 3 org adik beradik dan semuanya lelaki. Tunang aku tu, anak no 2. Abang dia baru je kahwin, and hubungan aku dgn bakal biras aku sangat la baik sebab kitorang dah kenal lama. Aku bercinta dgn tunang aku tu dh lama, so aku mmg baik dan rapat dgn semua family dia.

Nk dijadikan cerita, adik tunang aku ni umur 22 and tetiba bawak balik gf umur 19 tunjuk kt mak dia and dorang nk kawin. Aku ngn tunang aku plan nk kawin tahun depan. Tetiba si adik ni dah cakap dulu nak kawin. Eyy berangin la aku, aku dh tunang dulu kot tetiba ko baru kenal 2 bulan dh nak kawin. Adik tunang aku ni kerja technician kilang, and gf dia operator kilang. Sebelum ni mak tunang aku ni mmg tak bg lg diorang kawin sebab budak tu muda and mak tunang aku ni jenis nak anak menantu dia ada taraf pendidikan yg tinggi or kerja yg bagus (yes, bakal mak mertua aku mmg seorang yg cerewet nk pilih menantu and dia kurang suka kalau menantu kerja operator kilang) . Tp aku tak tahu apa yg bakal adik ipar aku ni goreng mak dia sampai mak dia satu keluarga setuju nk bg diorang kawin sekali dgn majlis aku. KAU RASEE? Weii dalam hidup aku, aku tak pernah berkongsi apa2 sebab aku anak perempuan tunggal tetiba majlis kawin aku nanti, aku kena berkongsi.

bakal adik ipar aku dgn gf dia tu diorang baru je kenal, and budak perempuan tu mesti la terhegeh nk kawin sebab adik ipar aku ni stable dari semua sudut, and budak perempuan tu asal dari keluarga yg susah. (Sorry, tak menghina)
Korang bleh imagine tak umur 19 mcm mana caption dia kalau upload gambar kt ig? Wei bebudak sangat kot.

Yg aku tak puas hati sgt sekarang, semua attention bakal family mertua aku dah jatuh kat budak tu. So aku rasa tersisih sangat. (Tp aku je yg rasa cm tu, diorang tak sisihkan aku pun) . Aku dengan bakal biras aku which is isteri bakal abg ipar aku tu tak da masalah, and aku tak pernah rasa jeles pun dengan akak tu. Tp why aku perlu rasa jeles dengan budak umur 19 tu. Actually, ada benda buat aku jd menyampah dekat budak tu. Tp tak pe la. Korang, please tarbiah aku. Aku tak suka rasa mcm ni. Korang rasa aku ni normal ke hati busuk?   

Edited by siputsedut at 23-4-2017 12:38 PM

Ko cuba lah bersangka baik sikit...ko x masuk lg pon family tu dah nk rasa tak best itu ini rasa tersisih bagai...jd menantu ni competition ke? Ko kawin jaga hubungan ko ngn suami...ngn mertua..ngn ipar biras dah la..kalu belum kawin camni..lps kawin nnt lagi la memacam ko boleh sakit ati...ni bakal biras 19 thn tu x preggy lg. Dibuatnya dia preggy sblm ko ke..anak dia cute dr anak ko ke....ntah2 apa lagi ko nk carut dia time tu

Dr pandangan org yg selalu kene merewang..aku stuju disekalikan majlis..mcm belah mertua aku..pesen lagu ni la..sama adik beradik pon xnak kongsi majlis...kasik alasan trtamu ramai sgt la..hoi tetamu ramai celah mana nya dah jemput org sama...penat ko tau tak..dh 4 majlis mcm ni..majlis yg spatut boleh skali kan je jadi dua...mak mertua aku plak jenis lembut...belakang2 cko tak larat tp dpn anak x nak plak sound..mendidih je aku...kene ambik cuti brp kali setahun just because org taknak tolerate sekalikan majlis...dh la byk kali majlis tu aku tgh memboyot...penat ko tau tak nak duduk bersila siang bawang siang timun...berkali-kali setahun!!belah mak bapak aku..majlis akak aku disekalikan je dgn abang..senang..skali penat...org tua pon rasa mudah x pyh la tiap thn muka dia je pergi menjemput org ke kenduri...mak mertua aku siap kata..ada org kg tanya..aik bukan baru je ke majlis haritu? Huhhhh

Lgpon apa nye ko nk bising..majkis yg sekali tu belah laki je kan? Belah ko ngn belah bakal biras still buat asing2 kan? Ke korang kira skali harung satu dewan buat satu majlis?

siputsedut replied at 23-4-2017 12:36 PM
Ko cuba lah bersangka baik sikit...ko x masuk lg pon family tu dah nk rasa tak best itu ini rasa ter ...

Aku dengan kakak ipar tunang aku tu, aku okay je. Tak jeles or terasa hati apa pun. Aku happy happy je dgn dia. Tp dengan budak tu aku jd lain sikit. Ada la benda yg dia buat aku terasa. And aku nampak dia try utk buat aku sakit hati. First, dia upload gambar makanan bagai hantar rumah bakal mak mertua aku tu, then dia upload conversation whatsapp dia dgn bakal mak mertua aku tu yg diorang tengah discuss pasal hal nikah kahwin sedangkan diorang tu tunang pun belum and family memasing pun belum jumpa. And ada lagi la beberapa kejadian yg aku rasa tak best.

Btw, thanks utk nasihat tu. Aku tau, mmg ni semua perasaan aku je. Cuma tu la, aku tengah cari lagi point utk aku suka dia. Aku pun tak suka perasaan cemburu yg mcm ni.  

Dik, ko belum kawen pun ko dah rasa cmni.. esok lusa kalau dua2 dah kawen, n Allah bg rezki adik ipar ko dlu dpt anak, n korg x dpt, ko nak merentan gak kah? Iols rasa ko ni nak attention jer, ko nak org tumpukan perhatian kat ko je..

ciklaser replied at 23-4-2017 12:58 PM
Aku dengan kakak ipar tunang aku tu, aku okay je. Tak jeles or terasa hati apa pun. Aku happy happ ...

Lorrrr..sbb tu je ke? Kiranya mcm jeles ke camne ni? The best xyah la follow bakal biras tu kt pesbuk...ko dgn cara ko utk ambik ati mertua..dia dgn cara dia...kalau nk komplen psl statua biras ipar kt pesbuk ni..sampai ke tua pon ko rasa x happy...padahal ntah2 org tu saja je upload conversation tu sbb dia tgh happy sgt....saja nk share ngn kwn2 dia ke...

Nnt ko dpt anak nnt..tgk la...nenek atuk ni kekadang ada cucu yg dia syg lebih sket...yg lain syg gk tp mungkin x selebih tu..haaa kalau bkn anak ko yg disayang tu, masa tu tgk la ko meroyan mcm mana kalau benda kecik camni pon ko xleh handle....

Ujian rumahtangga ni byk lg...jauh lg bsr...selagi ko x terdera fizikal dan mental..x pyh la nak besarkan benda2 kecik camni...aku ni pon bukannya lama sgt kawin nk bg nasihat kt ko..tp belah mertua aku semua dah kawin kecuali yg bongsu lg brp bulan kawin la...drpd menantu pompuang sulung sampai la aku dah dpt biras2 pompuan lain...mcm2 dh aku tgk...yg penting..ko jaga hubungan ko ngn mertua tu..x pyh la nk compare usaha org lain buat utk ambik jati mertua..yg penting ko buat yg ko mampu

harkktuih replied at 23-4-2017 01:04 PM
Dik, ko belum kawen pun ko dah rasa cmni.. esok lusa kalau dua2 dah kawen, n Allah bg rezki adik ipa ...

Tu la masalah aku kak, aku jenis nak org bg attention kt aku. Ni tengah cari solution  cemana nk betulkan keadaan. Aku tau semua ni tak kan jd best kalau aku tak berubah. Thankssss

Follow Us
siputsedut replied at 23-4-2017 01:07 PM
Lorrrr..sbb tu je ke? Kiranya mcm jeles ke camne ni? The best xyah la follow bakal biras tu kt pes ...

Yes. Aku admit mmg aku tak pandai nk handle situation cm ni. Aku tahu dugaan rumahtangga nanti lg besAr. Cuma aku tengah fikir kenapa dengan diaa je aku jd jeles, dengan wife bakal abg ipar aku, aku tak jeles. Aku okay je.

Ni tengah cari solution cemana nak buang perangai bsuk aku ni.

Tak normal ke ea kalau aku ni nk attention lebih. ?  

berlapang dada je lah.. cuba je terima cadangan dia nk sekalikan dengan majelis you, bayar half2 la, jimat sikit.. you nak pakai duit after kawin lagi banyak tau.. even you orka pun, but still..

Saya setuju dgn pandangan rakan2.
Jika budak tu ambik hati stail bbnu, kau jgn terikut2, tunjuk skit yg kau ada class, jauh lebih baik, bkn tehegeh nk kompete.

dan lagi, kalau majlis kahwin berganda di rumah bakal husband kau tu, make sur majlis kau lebih betertib, organized, well planned, berprotokol, sederhana tapi meriah sesuai dgn taraf sebagai org yg lebih baik dr budal 19 tu.

Tp ia bukan nk menunjuk2 atau berkonfrontasi,  make it untuk kepuasan diri, dan mungkin a lesson for that 19yo kid.

setan bersarang dlm perut,
jeles tanpa sbb..kenduri sama dengan kau, bkn kenduri ko, tp kenduri mereka..
sukahati makpak mertua tu la..kenduri mereka..

istgfar byk2 la..biar setan berteempiaaran lari..

xperlu rasa INSECURE la tt, masing2 ada kelebihan dan kekurangan.
xperlu syak wasangka dengan orang..
xperlu bangga kerana anak tunggal pun..
xperlu bangga kerana kaya pun, kang allah tarik balik..

baru nak masuk keluarga tu tt dah bina sempadan xbaik..
kang nak cari bahagia, dpt derita..

actually perasaan jeles2 tu normal jer..aku dulu sblm kawen pun rasa gitu jugak..blum ape2 dah jeles ngan bakal biras..dahla aku kawen dulu,tup2 biras aku yg kawen kendian dpt anak dulu dr kami..tp tu citer dulu laa,8 taun dulu..bila dah lama2,kami jd kamceng plak..masing2 dah matang kot,bleh berkongsi citer dan masalah..cuma yg x berubah,aku masih xde anak lg..

ciklaser replied at 23-4-2017 01:22 PM
Yes. Aku admit mmg aku tak pandai nk handle situation cm ni. Aku tahu dugaan rumahtangga nanti lg  ...

X normal..mak mertua ko byk lg benda yang dia nak fikir selain drpd nak manjakan ko    masuk keluarga org ni pepandai la bwk diri....mende camni pon ko nk jeles..mcm ko la plak bbnu...

Yes, insecure tu betul. Tp bangga kaya ke anak tunggal tu tidak sama sekali. Aku bukan la kaya. Family aku biasa saja. Cuma ayat penceritaan tu kot nampak aku ni bangga. Sorry

Syaitan bersarang dalam hati tu pun aku mengaku. Sebab tu aku jd mcm ni.

Aku cuba nk berprasangka baik dgn dia tp syaitan sentiasa menang. Ni tengah nk motivate kan diri cemana nk jd lebih baik. Sebelum ni, aku ok je dgn keluarga diorang.

siputsedut replied at 23-4-2017 01:44 PM
X normal..mak mertua ko byk lg benda yang dia nak fikir selain drpd nak manjakan ko    masuk k ...

Hahahah kannn. Alaa jg chop aku BBNU    tu la dh biasa dapat attention lebih pastu kena berkongsi, aku nk meroyan plak hahaha

ziee replied at 23-4-2017 01:44 PM
actually perasaan jeles2 tu normal jer..aku dulu sblm kawen pun rasa gitu jugak..blum ape2 dah jeles ...

Harap sangat perasaan jeles ni tak berpanjangan. Aku tak nak jd menantu tak baik, or kakak ipar or biras yg jahat  

Aku doakan kau dipercepatkan dapat anak k  

sy ada kisah org terdekat macam ni lah lebih kurang

pompuan tunang dgn lelaki tetiba adik lelaki jumpa bakal isteri
pastu pompuan tu tersebut la xnak nerkongsi majlis xbestla, yg best si lelaki tu tercakap ke mcamn jadi putus terus langsung, alangkan majlis berkongsi, lelaki tu xdapat langsung
kalau xnak kongsi2 cari anak tunggal atau yatim piatu
sy ada kawan kawin dngn yatim piatu dan tunggal, xbest bg sy xda sedara mara

sy ada kisah org terdekat macam ni lah lebih kurang

pompuan tunang dgn lelaki tetiba adik lelaki jumpa bakal isteri
pastu pompuan tu tersebut la xnak nerkongsi majlis xbestla, yg best si lelaki tu tercakap ke mcamn jadi putus terus langsung, alangkan majlis berkongsi, lelaki tu xdapat langsung
kalau xnak kongsi2 cari anak tunggal atau yatim piatu
sy ada kawan kawin dngn yatim piatu dan tunggal, xbest bg sy xda sedara mara

Edited by ciklaser at 23-4-2017 02:03 PM
PEPPERMAN replied at 23-4-2017 01:37 PM
Saya setuju dgn pandangan rakan2.
Jika budak tu ambik hati stail bbnu, kau jgn terikut2, tunjuk ski ...

Tq Pepperman. Aku akan try jd manusia yg tak busuk sangat hatinya. Wakakaka

Aku tidaklah nk compete ke apa, sebab sebelum ni aku tak pernah pun buat benda yg menunjukan aku nk compete dgn dia. Cuma jeles dalam hati sorang2 huhu

Kalau rasa insecure jangan skodeng budak tu. Buat hal masing2 lah. Belah ko buat la grand2 sebab tak payah kongsi dengan sesiapa.

@prettyuglybabe sepatah dua kata pls

Maaf tt,kau umur bpe?
Biasa la..umur 19..bbnu..semua mnda dia nk bgthu org..xpyh la tgok2 socmed dia kalau xnk rasa myampah..
Xda isu besar pun..kalau xnk buat skali..bgthu direct la..sbb kau pun ank ppuan tunggal xbiasa berkongsi..tang dia tbe2 dpt goreng bakal mak mertua tt utk bkawen tu xtahu la..mgkn mmg dh jodoh diaorg..urusan tu mudah..
Jgn serabut kan pemikiran dgn isu2 biras2 ni..kau fokus hubungan kau ngn tunang je..mak mertua pun ok dgn kau kn..ok la..xpyh la nk bersaing cari2 perhatian pulak..